Paměti starého práškaře 2

Paměti starého práškaře 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289228/bmid_pameti-stareho-praskare-2-uWm-289228.jpg 4 13 5

Druhý díl Pamětí starého práškaře popisuje další historky a zážitky autora po ukončení kariéry pilota Letecko-chemické činnosti a pokračování jeho létání u Českých aeroliniích od roku 1999 do roku 2012. Od prvních krůčků ve velkém létání od co-pilota na turbovrtulových letadlech až po kapitána na Boeingu 737. Vyprávění historek a příběhů, leteckých příhod, které sám zažil anebo odpouslouchal od kolegů. Je to ryze subjektivní vyprávění tak, jak tuto dobu autor vnímal a jak to viděl on, včetně smutného konce u této společnosti.... celý text

PlaszCZ
25.03.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla snad za 2 dny. Je čtivá, vtipná, a zároveň mapuje příběh ČSA od dob, kdy se společnosti velmi dařilo, až k době, kdy to šlo všechno do kytek. Autorův poněkud ležérní styl psaní mi nevadí. Pihou na kráse je však velké množství pravopisných a syntaktických chyb. Jinak super!

hnatlubo
12.05.2018 5 z 5

Oba dva díly jsou výborně napsané, přečetl jsem je jedním dechem, ten první je o něco lepší. Nicméně k přečtení doporučuji oba dva.

Koka
14.12.2017 5 z 5

Takovýmto lidem má patřit úcta a obdiv!
Měla jsem štěstí, že všechny lety, které jsem v životě obsolvovala, řídili spolehliví profíci, ale na knižní vyprávění pilotů jsem - kromě stylizovaných příběhů Saint-Exupéryho a Richarda Bacha - až dosud nenarazila.
Jistě, nejsou to paměti propuštěného vraha ani anorektické fotomodelky, a tak to asi nebude čtenáři tolik vyhledávané - což by ovšem být mělo. Totiž pokud chcete číst příběh o vysoké profesionalitě, ke které se lze dobrat jenom poctivou a soustředěnou prací a učením, o odpovědnosti, veselých i dramatických zážitcích, nadšení i zklamání, lidské malichernosti i gentlemenské velkorysosti, tak vřele - a oba díly! - jednoznačně doporučuji.

AliStejsy
26.02.2017 5 z 5

Perfektní! Skvěle napsané, zajímavé příhody. Když jsem přečetla poslední stránku, bylo mi až líto, že už knížka končí. Pěkné fotky. Doporučuju

dan-sam
15.12.2016 5 z 5

Každý, kdo se někdy zamyslel nad oním dobrodružným životem kapitánů a prvních důstojníků světových aerolinií by neměl tuto knihu přehlédnout. Velmi lidsky a velmi srozumitelně popisuje řadu zážitků, které mohly "obyčejného pilota" potkat u ČSA v dobách nedávno minulých. A i když jde leckdy do tuhého (kolem redukce letového parku a personálu), vždy se lze spolehnout na autorův cit pro odlehčení nějakou vypečenou historkou, nejlépe jen málo vážnou. Obrovským kladem je, že autor si v hranicích dobrých mravů nebere servítky s nikým a to ani se sebou samým - prostě nadhled z letové hladiny 360 na všechno vážné i nevážné. Jednotlivé kapitoly jsem četl na jistém fandovském webu a čekat mezi nimi vždy dva týdny na zveřejnění, to byla skutečná tortura - tak mě tenhle zajímavý svět pohltil.

letectví

2015  89%Paměti starého práškaře: Aeroklub a Slov-air 1975-1999