Paměti plavčíka Záhady

Paměti plavčíka Záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241792/bmid_pameti-plavcika-zahady-241792.JPG 4 4 3

kktnk
03.06.2022 4 z 5

Jako zvídavého kluka mě tahle knížka ohromně bavila. Dověděl jsem se v ni hodně o zeměpisných, geologických, kulturních a kdovijakých zajímavostech z velkého světa tam někde předaleko. Samozřejmě odpovídá době vzniku a sovětskému původu, ale i pres to ji i dnešním klukům, u kterých vidim tutéž zvídavost, doporučuju a půjčuju. A dodneška čekám na přislíbený druhý díl, sepsaný společně s kolegou Nápadou!

kokrokr
15.10.2020 3 z 5

Ve školním věku si číst o námořní plavbě a řešit zeměpisné záhady popsané v krátkých kapitolách bylo vzrušující. Kniha plavčíkových hádanek z celého světa má 164 stránek a krásné ilustrace.

PWM
22.03.2018 3 z 5

Tuhle výtečnou, dnes již pozapomenutou knihu, je možné charakterizovat jako hravou učebnici zeměpisu a celkově vzato i hravou zeměpisnou variantu svého úžasného ale encyklopedičtějšího „brášky“ Sto tisíc proč. V drobných epizodách, které zažívá mladý plavčík na zaoceánské lodi na svých zastaveních, se dozvídáme o zvláštnostech a jedinečnostech země, na které žijeme. Vše poutavou a zábavnou formou, která mladé čtenáře dokáže nadchnout.

Protože kniha nabízí krátké zábavné povídky, navíc doplněné o půvabné ilustrace (M. Nesvadba) mohu ji doporučit i dětem, které příliš nebaví číst.

pohádky námořnictvo humor záhady zeměpis Sovětský svaz

Michail Iljin (p)
ruská, 1895 - 1953