Hříšníci

Hříšníci https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346827/bmid_hrisnici-QdL-346827.jpg 4 113 19

Paměti lovce monster série

Když se New Orleans vymkne kontrole, je jeden z elitních Lovců monster, Chad Gardenier, přeložen, aby trochu píchnul Hoodoo komandu v jeho boji s temnotou. V New Orleans se každý úplněk objevuje půl tucet nových vlkodlaků, k tomu stínoví démoni, hoodoo nekromanti nebo po dvou chodící patnáctimetroví krokodýli. A upírů je tam více než na koncertě gotiků… Prostě Orleans v osmdesátkách dává pojmu „Peklo na Zemi“ úplně nový význam. Chad má sice díky tomu příležitost získat astronomické odměny z Fonasilu, ale má to malý háček – pokud si je chce užít, musí hlavně přežít!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Sinners , 2016

Sitting-Bull
17.07.2023 5 z 5

O něco akčnější, než první díl. Opět jsem se skvěle bavila. Ideální akční oddychovka na léto, doporučuji, protože ani v tomto díle jsem nedostatkem hlášek a humoru rozhodně netrpěla. Skoro se bojím pustit do dalšího dílu, že mi ta jízda už brzy skončí, ale to je už úděl dobrých knih, že je zároveň chcete honem dočíst a zároveň je prostě dočíst nechcete.

havrmoni
29.04.2023 4 z 5

Tohle už bylo trochu jiné, více akční. Objevují se staří známí, tedy těm co četli nejdříve LM, kteří tu jsou mladí. Jo, baví mě to.

Lacie
08.03.2023 5 z 5

(SPOILER) New Orleans dalo Pamětem šťávu, kterou první díl zoufale postrádal. Chad je sice stále stejný, ale město, lidé, hoodoo, boduje. K tomu se mnohem víc zapojí i další postavy LM, Earl, Ray III a IV a Milo. Dočkáme se nebývalého vzedmutí temných sil, tuny vlkodlaků, upírů, zombií a dalších potvor, kifo červi, Sobek a realitní agentka madam Courtney s drsnými gangy nosičů.
Hoodoo město a Hoodoo komando mají naprosto neobvyklé a skvěle se čtoucí vztahy s agenty UPKM i policie, škoda, že hlavní bitka tohle všechno přeorá.
Tenhle díl je skvělý, kdyby se třetí nesl v podobném duchu, jásala bych. Jenže závěrečná akce předznamenává roztržku, která se potáhne celým dílem třetím a ani objevení agenta Frankse mě s tím nesmířilo.

Panpalapax
17.07.2022 4 z 5

Podobně jako v prvním dílu se mi není blízký takový ten Chadův frajírkovský styl. Je to však nenáročné čtení, takže to do knihy tohoto druhu asi patří. Musím však uznat, že se to rychle čte. Více se mi však líbily knihy, které psal Correia sám.

Belanna
09.07.2022 5 z 5

Nemůžu jinak, na lovce monster nedám dopustit.
Perfektní zábava.

QEDS
03.04.2021 4 z 5

Jako vždy skvělé odpočinkové počtení. Asi ani nemám co víc dodat. Snad jenom, že konec mi tentokrát přišel hodně uspěchaný a rychle ukončený. V knize je epilog, ale připadá mi jako by autor neměl na do psaní příliš času.

Luigi1
08.02.2021 5 z 5

No budu se opakovat,ale jinak to nejde,pro mě opět pěkné a poutavé čtení.

tlllk
05.01.2021 3 z 5

Bolo príjemné sledovať postavy z ostatných kníh ako sa preplietajú s touto dejovou líniou.... , no dejová línia je asi prehnané, skôr súborom poviedok. Postupne to zabil ten stereotyp, objaví sa príšerka, hrdina ju zmasakruje, uteší vydesenú slečnu, zhrabne tučný šek.

Apropo, už dlhšie mi to vŕta hlavou, aj keď očividne zarobí za noc 10ky tis. dolárov, v iných častiach rieši 100 dolárov ako zásadnú položku. A to je vo všetkých amerických knihách, že by nejaká forma cenzúry smerom k východu.....

Ako audio to je veľmi svižné dielko, fajn na zabitie času pri šoférovaní, ale chýba tomu pointa prvého diela a nejakú vyšší ciel série "LM s.r.o"

Stupino
10.02.2020 5 z 5

Co čtenář to vlastní názor, za mě opět super oddechové čtení. Tohle se mi prostě líbí. Jatka jatka a ještě si z nich udělali dlabanec.

Etule
23.01.2020 3 z 5

O něco slabší než předchozí díl. Jsem zvyklá na lovce monster jako tým a tady jel Chad spíš sólově. Nebylo to vyloženě špatné, ale mě to prostě nesedlo, jak jsem zvyklá na hlavní sérii. Ale objevil se mi tu Harbinger *srdíčková očka* a dokonce i Franks *druhá srdíčková očka*.
Stejně jako u předchozího dílu je to super "výplň" při čekání na pokračování hlavních Lovců. :) Jsem zvědavá na třetí díl této série.

GrandGirl
21.08.2019

Kniha se mi moc líbila četla jsem všechny zatím vydáme knihy že série lovců monster a tato nijak nezaostává za ostatními.

flashi
26.06.2019 5 z 5

Ve spoustě věcí předčí původní sérii - samozřejmě nesnižuji hodnotu námětu a originálního nápadu, ale oproti zdroji má tohle akci, koule. Nutné popisy se neroztahujou na celou kapitolu. Trochu pak člověka zamrzí, POZOR SPOILER: že na konci všechny zajímavé vedlejší postavy umřou, ale to nemusí nutně znamenat problém, naopak se otevírá prostor, kam to rozjet dál. Ringo zaválel a rozhodně svět lovců monster nepokazil, ale vylepšil o širší pohled.

EmanuelBremi
28.05.2019 5 z 5

Prvotně chci říci, že tato série se dá číst i bez znalosti původní série. První dvě knihy za mnou a je to bomba! Druhá kniha se od první v lecčem odlišila, ale jiné město jiné mravy. Vtipy v obou knihách fungují skvěle a krásně dokreslují cynickou atmosféru světa lovců monster, kde každý den může být ten poslední. V tomto ohledu je hlavní hrdina Chad realista a podle toho žije. Knihy opět obsahují pro někoho nudné popisy zbraní a různých technik. To já osobně vždy uvítal. Autor tomuto tématu rozumí a proto knihy obsahují jen velmi málo nesrovnalostí. Běžný čtenář se může alespoň něco dozvědět.
Oproti původní série mě překvapily především dvě věci. V této série nejsou vyvolení a i hlavní postavy mohou padnout, takže někdy dočtete kapitolu a dali by jste si panáka. Druhou věcí je naprosto odlišný vztah k vedení LM s.r.o a vládě, protože i když původní série nám nabídla přímo knihu o jednom z agentů, tak tato série nám ukazuje působení výborů a ÚPKM z pohledu lovců. Samozřejmě bych mohl najít pár maličkostí, které bych knihám vytkl, ale já jsem prostě "fanboy", takže na knihy nedám dopustit. Užíval jsem si každou kapitolu a musím vřele doporučit, jak fanouškům série, tak i komukoliv, kdo se chce pobavit a možná nechat oslovit světem Lovců monster :)

protokol
17.05.2019 5 z 5

skvelé je to radosť čítať

JohnnyKa
09.12.2018 1 z 5

Tak tohle jsem nedal, tudíž nedočetl jsem. První díl povídek se mi vcelku líbil i když na samostanou sérii Lovců Monster to nemá. Ale tohle už mi přišlo jako vaření z vody. No právě jsem si koupil LM Invazi - tak si jdu zpravit chuť ;)

rimar
22.03.2018 5 z 5

Oproti předchozímu dílu lepší. Byla to vlastně jedna akce až do konce. Bavil jsem se velmi dobře. Ano původní série byla super hlavně skvělé hlášky ale dvojka pamětí si v tomto směru také dobře stojí jen hold každý máme jiný humor a tak se to liší. Je fajn že se tady ukazují lidé a Franks z původní série a tak se člověk dozví i něco o jejich minulosti. Takže když to shrnu už se moc těším na pokračování.

KAREL6725
23.01.2018 4 z 5

Četlo se to dobře , ale pro mě slabší než původní LM.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Nejakčnější díl Lovců monster. Hoodoo komando nemůžou být lidé, to by asi nikdo nevydržel. Zato UPKM z New Orleans nečekaně projevují lidské vlastnosti. Příběh jde z lovu do lovu a Chad nemá pořádně čas ani na sex :)

N10Tikky
26.10.2017 5 z 5

Když jsem zjistil, že se do série zamíchal John Ringo, tak jsem měl velké obavy. Přečetl jsem od něj pár knih a nestály za nic.

Ale jako "Lovci monster"! Tomu jsem musel dát alespoň jednu šanci. :)

A přišlo ohromný překvapení. Obě knihy perfektní. Čert ví, zda za to můžou Larryho korekce, nebo zda šel John "do sebe".

Jediný rozdíl je v tom, že z knih není tak hodně cítit láska k palným zbraním. Ovšem vůbec to není na škodu. Je zde vtipná akční jízda, které nechybí ani napětí a pár zahrání na city.

Pitvat se v ději nemá cenu. Pro fanouška povinnost a pokud někdo sérii nezná, tak jen blázen by začínal číst od konce. A anotace je tentokrát celkem přesná. :)

Co mě ovšem naštvalo, bylo to, že když jsem se po přečtení druhé knihy rozhodl, že to čekání nevydržím a zamířil jsem si koupit originál třetího dílu... tak jsem zjistil, že ještě není napsán!

Autoři knihy

John Ringo