Kráľovnin náhrdelník. 1. zv.

Kráľovnin náhrdelník. 1. zv. https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338437/bmid_kralovnin-nahrdelnik-1-zv-aJJ-338437.jpg 4 102 10

Dej románu Kráľovnin náhrdelník sa zakladá na skutočnej udalosti: intrigánka grófka de La Motte presvedčí kardinála de Rohan, že kráľovná nesmierne túži po prekrásnom diamantovom náhrdelníku úžasnej ceny. Kardinál, aby si získal lásku Márie Antoinetty, náhrdelník kúpi. Náhrdelník, pochopiteľne, zmizne...

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Le Collier de la Reine , 1849

zipporah
08.01.2022 4 z 5

Oddychovka, ktorá sa rýchlo číta, výborná zápletka, postavy, vynikajúci jazykový štýl a zachytenie dobovej atmosféry v Paríži aj s jeho mestskými problémami. Napríklad to, ako hynuli ľudia pod kolesami kočiarov. Výhoda Dumasových kníh je stručnosť (oproti Hugovi). Veľmi sa mi páčilo zobrazenie beštie grófky de la Motte, jej chamtivosti, keď sa usídlila v novom dome... a pobavil ma rozhovor Phillipa s jeho otcom v záhrade. Kniha je miestami aj vtipná. Odporúčam tento príbeh s dramatickosťou tak typickou pre francúzsky svet!

"Ten, komu je zima, nevidí nič zo všetkej tej nádhery prírody, rovnako krásnej v jej bielom i zelenom rúchu. Ten, kto je hladný, pozerá na zem a odvracia sa od neba: pre nešťastného nebo nemá slnko, a teda ani úsmev."

"Sú čarovné, lebo sú pominuteľné, sú mocné, lebo sú potláčané." (lásky)

Luigi1
02.07.2021 5 z 5

Hezky psané no to je přeci Dumas.

Dédečko75
23.03.2020 5 z 5

Výborný román

tany9
09.02.2020

Četla jsem několikrát celou sérii Pamětí lékařových a dávám 5 hvězd i když je nevidím za zpracování, ale i za to, že jsem díky tomu měla výbornou z Dějepisu, neb poprvé jsem ji četla v 6.třídě.Moc příjemné čtení.

Palorizek85
04.11.2019 4 z 5

Příjemné a svižné čtení. Naštěstí zde není moc "popisových"pasáží.

Igor1311
29.08.2018 4 z 5

miestami pridlhé a zbytočné dialógy, ktoré by sa dali zúžiť na 500 strán ale celkovo tradičný Dumas a jeho intrigy na kráľovskom dvore, o čosi lepšie ako Dobytie Bastilly

beveron
30.12.2016 2 z 5

Nedočetla jsem.

farbi
13.10.2016 5 z 5

Mám veľmi rada historické romány a tento ma pohltil už ako teenagerku :)

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Moc dobře se to čte.

vitavita
11.03.2012 4 z 5

Čtivé a napínavé, jak celá sága.