Hraběnka de Charny II

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289008/hrabenka-de-charny-ii-XrI-289008.jpg 4.226

Paměti lékařovy (Svoboda) (10.)

La Comtesse de Charny

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Svoboda

Domca1
26.11.2017

Táto kniha len potvrdzuje Dumasovo majstrovstvo v rozprávaní o histórii Francúzska. Popravde, len ťažko si dokážem predstaviť beletristické dielo, ktoré by Francúzsku revolúciu opísalo lepšie ako jeho Pamäti lekára.
Grófka de Charny je pomyselne rozdelená na dve časti. Uzaviera sa v nej príbeh Andreé, Gilberta, Charnyho, Pitoua a ďalších postáv , avšak musí sa povedať, že táto dejová línia je v úzadí. Oveľa viac sa kniha venuje podrobnému opisu revolúcie, nevynímajúc obrovské množstvo detailov, mien, politických prúdov, názorov a detailov. Dumas sám niekoľkokrát uvádza, že kniha je dielo predovšetkým historické a len sčasti románové.
AJ preto by som ju odporúčala len tým, ktorí sa o dané udalosti skutočne zaujímajú a nevadí im miestami až učebnicový charakter písania.

vitavita
11.03.2012

Intriky a nekonečný děj pokračuje

francouzská revoluce Francie Ludvík XVI., francouzský král, 1754-1793 Marie Antoinetta

Alexandre Dumas, st.

Alexandre Dumas, st.