Neposvěcená půda

Neposvěcená půda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394518/bmid_neposvecena-puda-5Gg-394518.jpg 4 83 20

Thomase nemá nikdo rád. Když tedy naleznou jeho mrtvé tělo viset z nedalekého stromu, vypadá vše jasně. Sebevražda. Ovšem Hugh a Kate zjistí, že vše by mohlo být jinak. Jejich pátrání však neháže pod nohy klacky pouze vrah, ale i předsudky lidí a církve, kteří odmítají připustit, že Thomasova smrt nebyla dobrovolná. A ten, kdo vzal sám sobě život jako Thomas, nemá na žádnou spravedlnost nárok. Čtvrtý díl populárních historických detektivek.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Brána

Unhallowed Ground , 2011

viweb
27.12.2023 4 z 5

Děj má spád, úsměvné jsou "vyšetřovací metody" hlavního hrdiny v celku příjemně strávený čas.

Eliska07
28.08.2022

příjemná oddechovka

moudivlacek
17.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Hugh je konečně ženatý a šťastný s Kate v Bamptonu. Ale záhy je objeveno oběšené tělo Thomase od mostu a zprvu vše vypadá na sebevraždu. A jen Hughovi se zas něco nepozdává. A právě Kate ho podporuje v tom, aby poslechl svou intuici a pustil se do pátrání. A aby toho všeho nebylo málo, někdo se zas pokouší silně znepříjemnit Hughovi život a nejen jemu a třeba nejen znepříjemnit. Ale Hugh zažívá i pěkné chvilky a hlavně ho čeká velmi radostná novinka v životě.
Kniha jako vždy nepostrádá dobré vylíčení života tehdejší doby i lidí, postavu Hugha jsem si oblíbila od první stránky prvního dílu. Jen nepochopím, že prostě u nás další díly se nepřeložily a nevydaly. Hned bych po nich sáhla. Tak snad jednou.....

ludek.n
21.03.2022 3 z 5

Lékař a bamptonský bailiff lorda Gilberta Hugh de Singleton se oženil s Kate Caxtonovou a společně zažívají první radosti manželského života. Když je ale na křižovatce Cows-Leys Corner nalezen oběšenec, u něhož si Hugh není jistý, zda jeho smrt byla skutečně tak dobrovolná, jak si všichni ostatní v Bamptonu myslí, je zaděláno na další případ. Mel Starr se tentokrát pustil do řešení zajímavé otázky, zda si i člověk, který za svého života kolem sebe rozséval jen zlobu, zášť, bolest a nenávist, člověk, který kradl, znásilňoval a podváděl, zaslouží stejnou spravedlnost jako čestní a poctiví občané. A hned vzápětí tu je další problém: má být pohnán k zodpovědnosti ten, kdo ze společnosti vyřízne její hnisající vřed? Na pozadí detektivního pátrání se tak objevuje konflikt mnohem závažnější, než kdo je vrah, konflikt svědomí. Jeho řešení rozhodně nepatří k jednoduchým, a tak tápeme společně s Hughem de Singletonem blátivými bamptonskými cestami a hledáme východiska, která by uspokojila duši i právo. Zařazení msty zhrzeného nápadníka je úkrokem stranou a nezapadá tak docela do struktury příběhu. Cílem nejspíš bylo pozvednout adrenalinovou složku, která jinak vyprávění chybí. Závěr opět nabízí oslí můstek k dalšímu dílu, kterého jsme se už v Česku bohužel nedočkali.

Awča
17.03.2022 5 z 5

Také tento díl se mi velmi líbil, i když jsem si říkala, zda má smysl rýpat do věcí, které se ke spokojenosti všech jevily jako uzavřené, a zda vyřešení případu nepřinese do malého společenství spíše neklid než úlevu.
Vyšetřování přivede Hugha nejen na nová zajímavá místa, ale i do velkého nebezpečí.
Celá série byla mému srdci blízká.
Škoda, že ještě nejsou dalsí díly k dispozici, ale možná bude malá přestávka na vydechnutí dobrá, aby čtěnáři, který zhltnul celou sérii během týdne, všechny díly příliš nesplývaly :-)

ZUZANA-123
16.03.2022 5 z 5

Opravdu napínavé čtení,zaroveň i laskavè.Jestli to správnĕ chápu,tak je to autorův čtvrtý román o lèkaři Hughu de Singleton.Pokud tedy budu pokračovat s čtením jeho dalších romanů již u nás vydanými začala jsem od konce.

martina.culik
28.11.2021 5 z 5

Celá série je jednou z mých oblíbených. Postavy jsou sympatické a vyšetřovací metody trochu úsměvné, ale patří to k té době.

Django
05.10.2021 5 z 5

Jedním slovem spokojenost. Výsledný dojem předčil má očekávání. Příběh se odvíjí logicky, nemá hluchá místa a hlavní hrdina má správný morální kompas, což musí dokázat hned od začátku tím, že se rozhodne pátrat po vrahovi někoho, jehož smrt si odůvodněně přálo více lidí. Jako bonus se člověk dozví nějaké ty historické zajímavosti. Mohu jen doporučit.

marci8
06.09.2021 5 z 5

Kniha není napsaná tuctovým způsobem, je to dobré pokračování série. Autor se snaží nenásilně vžít do myšlení středověkého člověka a vypadá to, že se mu to docela daří. Kniha není nějak strašně napínavá, ale spíše taková příjemná oddechovka.

Ulala
07.12.2020 4 z 5

Trochu pomalejší děj, ale celou sérií mám ráda. Opět jsem se dozvěděla něco víc o životě ve středověké Anglii. Autor velmi dobře popisuje profese, osoby a jejich životy, včetně domovů a to přece jde. Poznat něco nového a užít si čtení - vžít se do děje a představit si sebe sama jak bych tam mohla fungovat. Asi těžce.

Lumír23
25.09.2020 5 z 5

Poslední. Achjo. Celé se to četlo opravdu moc dobře, to byl svět ještě v pořádku, lidi měli starost jak přežít a ne jak se jen zabavit. Místní TV to byla hrtska kočovných komediantů, přehrávajících biblické příběhy. Rodiny byly tvořeny mužem, ženou a jejich potomky, dalších 125 pohlaví prostě nemohlo existovat. Jak jsem uvedl - dobré čtení.

Zdeniczka
11.06.2020 5 z 5

Miluji knihy s Hughem v hlavní roli. V jeho příbězích se spojuje několik věcí, které mám v knihách ráda - detektivní zápletka zasazená do středověké Anglie, popis tehdejší doby (kdy autor ví, o čem píše), hrdina, který se potýká s nedostatky své doby, ať už to je pokrok medicíny, možnosti pátrání, předsudky apod. Prostě zase jsem si přišla na své a netrpělivě čekám na vydání dalších dílů.

cukrovka
04.06.2020 4 z 5

Odpočinková četba se skvěle popsaným středověkým životem na anglické vesnici. Nijak dramatická detektivka, ale zajímavý náhled do středověku.

rilajaan
11.05.2020 4 z 5

Skvělá historická detektivka. Úžasné vykreslení života.

Klarinecka
11.11.2019 5 z 5

Ideálni čtení na pošmourné podzimní podvečery s čajem pod dekou. Poklidně ubíhající příběh v období středověkého anglického venkova.

JaniMa
30.10.2019 4 z 5

Čtení je to skutečně oddechové, nenáročné. V knížce mi trochu chybí spád i napětí, přesto jsem ale nenašla důvod ji odložit. Snad proto, že se mi moc líbí jakým způsobem je v knížce vykreslen život v Anglii 14.století. A možná také proto, že mě již v prvním díle série zaujala hlavní postava natolik, že se nemohu přestat těšit na její další vývoj.

Regger
30.10.2019 4 z 5

Opět příjemný odpočinek ve staré Anglii.

cérka
19.08.2019 5 z 5

Hned na úvod musím říct, že tato kniha nespadá do žánru historická jen podle doby ve které se příběh odehrává. Samotný příběh je vyprávěn "historizujícím" jazykem (a to se mi na této sérii opravdu moc líbí), díky němuž jsem najednou v centru dění, ve staré dobré Anglii, v blátě, špíně, chudobě i bohatství. Ono sice chvilku trvá, než si na tento styl zvyknete, ale k uvažování postavy vyšetřovatele, bailifa, se to skvěle hodí! Moc se těším na pokračování!

orinka3
20.07.2019 2 z 5

Nebýt mrtvoly na začátku, skoro by mi ani nepřišlo, že čtu napínavou detektivku. Historie je tam jen jako kulisa. Nepřekvapivé, krotké čtení s nezbytným soukromým životem tehdejšího detektiva.

kolacky
12.06.2019 5 z 5

Skvělé čtení, jako vždycky, pro všechny, kdo mají rádi historické detektivky! Mimochodem, knížek už je jedenáct, jak jsem se dozvěděla na stránkách https://melstarr.net/index.html#home. Všem příjemnou četbu!

historické detektivky

Mel Starr