Neklidné kosti

Neklidné kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268278/bmid_neklidne-kosti-sve-vzpominky-sepsal-Et3-268278.jpg 4 181 59

Série příběhů ze středověké Anglie začíná barvitým románem, kde vypravěč Hugh de Singleton jako mladý lékař hledá obživu v Oxfordu. Příležitost se mu naskytne, když ošetří zraněného lorda Talbota a ten mu nabídne práci na svém panství. Dlouho netrvá a Hugh řeší záhadu kostí nalezených na hradě Bampton. Začíná pátrat po místní dívce, která před několika měsíci zmizela, a rozplétá předivo dramatických vztahů.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Unquiet Bones , 2008

Noctua8
18.02.2019 4 z 5

Kniha mě zaujala už, když byla na pultech jako novinka, vlastně ani nevím čím. Asi obálkou a příslibem staré Anglie. Ke čtení jsem se dostala až nyní a jsem veskrze nadšená. Příběh pěkně plynul, nebyl úplně prvoplánový, i když to tak chvilku vypadalo a postavy jsou velmi sympatické. Zatím všechny. Fandím Hughovi i jeho pánovi Gilbertovi a těším se jak se jejich osudy rozvinou v dalších dílech.
Možná by šlo knihu trochu srovnat s případy bratra Cadfaela. I když Hugh jako mladý lékař - vyšetřovatel, není svázaný řeholí a o životě toho ještě tolik neví, a tak se od něj můžeme dočkat i nějakých vtipných přešlapů a milostných vzplanutí. Myslím, že mu to bude slušet. Vzhůru na další díl.

jablunka198
17.02.2019 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila. Nemohu říct, že by mě vyloženě zklamala, ale nadšená taky nejsem. Místy jsem se přistihla, že už se těším až bude konec.
Pokud má ale někdo chuť na lehké čtení, tak doporučuji.

qydko
13.02.2019 5 z 5

Pro mě příjemná historická detektivka na jeden či dva večery.

ThomasRuhe
27.12.2018 3 z 5

Jako detektivka to byl spíše průměr. Nejzajímavější je hlavně doba kdy se příběh odehrává, a s tím spojené možnosti de Singletona jakožto vyšetřovatele.

Medunka22
15.12.2018 4 z 5

Já byla s knihou spokojená a jsem ráda, že mne Hugh nemusí léčit.

Dela111
06.10.2018 4 z 5

Příjemná historická detektivka, žádné drama. Hrad i jeho pán lord Gilbert Talbot nejsou vymyšlení, tady se autor inspiroval skutečností. Sympatický hlavní hrdina Hugh, mladý lékař a později i vyšetřovatel, je už smyšlená postava.
Celý příběh je celkem jednoduchý a velmi dobře se čte. Popisy lékařských postupů ve 14. století jsou bonus navíc.
Má první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.

anibeni
30.09.2018 5 z 5

Anotace knihy mě zaujala, ale popravdě jsem od toho nic nečekala. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem se začetla tak, že jsem od knihy nedokázala odejít. Surovost prováděných operací byla docela drsná, ale vzhledem k době, v jaké se příběh odehrává, byla svým způsobem obdivující. Kniha se mi líbila a těším se na další díl.

petruuuna
20.08.2018 4 z 5

I přestože je to detektivka, tak vůbec nepůsobí na čtenáře násilným dojmem, spíše naopak. Už se těším na další díl.

Marika Vanova
24.06.2018 5 z 5

Výborná historická detektivka, mladý lékař a bailiff v jedné osobě je mi hodně sympatický. Těším se na druhý díl a doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky, vtip, historii a zločin bez surovosti jaké je nyní hlavně ve švédském stylu požehnaně.

martina.tim
07.03.2018 4 z 5

Zajímavá historická detektivka. Je pěkné sledovat vyšetřování bez různých moderních vymožeností a postupů, ale pěkně postaru.

Kerberos
17.02.2018 4 z 5

Ráda čtu historické detektivky.Kombinace lékař - vyšetřovatel je zdařilá,příběh mě bavil,určitě si přečtu další díly.

Barush64
14.01.2018 3 z 5

Na tuto knihu jsem narazila uplnou nahodou a rikala jsem si - proc ne. O severske napinave krimi se rozhodne nejedna, ale kniha je celkem ctiva a pribeh plyne. Lekar Hugh je sympatak a bavi me jeho casta ironie a sebeironie. Ted jsem navic zjistila, ze kniha ma pokracovani, ktere si rada prectu.

Chesterton
05.11.2017 3 z 5

Zaujala mě právě pohodová a laskavá atmosféra knihy spolu s již zmíněným pomalým tempem. A to přesto, že příběh je jinak celkem drsný, vzhledem k době ve které se odehrává.

TeaPeter
20.10.2017 4 z 5

Celkem slušná historická detektivka. Občas jsem sice chování postav ne úplně chápal, ale asi to bylo tím, že se autor snažil o zakomponování prvků středověké mentality, která měla svá specifika. Tomu odpovídalo i pomalé tempo děje.

babicka_amalka
13.09.2017 5 z 5

četla jsem až jako druhou, přesto jsem z četby měla velké potěšení; díky google street view jsem si vesnici "prošla" na vlastní oči a spolu se skvělým popisem vesnice, jejích dějin a dalších informací (na stránkách http://www.british-history.ac.uk/vch/oxon/vol13/pp6-8) jsem si tu knížku užila hned několikrát; teď se chystám na třetí díl - Inkoustovou stopu, a doufám, že brzy někdo přeloží a vydá další díly; je to sice lehčí čtení, ale to mu nijak neubírá na zajímavosti a poutavosti; pro toho, kdo má rád kombinaci historie, detektivky a možná i trochy romantiky, je to ideální čtení;

Peršanka
31.07.2017 4 z 5

Celkem slušné čtení, trochu pomalé, ale zase přiměřené době, že... Jen si nejsem jista, jaké počasí bylo v těch časech v Anglii, zda bylo možné na svatého Martina ještě sbírat bylinky a zanedlouho navzdory rannímu mrazíku obracet dřevěnou lopatou zem na poli. A jestli lidé ještě v devět večer v prosinci bděli a pálili uhlí v krbu. Půlka 14. století... Kvůli těmto pochybnostem nemohu dát plný počet.

cukrovka
31.05.2017 3 z 5

Příjemná detektivní oddechovka zasazená do středověku. Zajímavým kořením jsou lékařské zákroky. Představa, že do mě někdo řeže bez umrtvení mě dost bolela.

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Takovéto historické detektivky mě baví a je fajn, když autor ví o čem píše - vystudované středověké lékařství dodává příběhu na věrohodnosti.

evickakyticka
16.04.2017 3 z 5

Už jsem četla i lepší historické detektivky. Tato mě neobohatila o žádné nové informace, které už by se někde jinde nevyskytly. Teda vlastně kromě "cotehardie". Vyšetřování mi přišlo takové nijaké. Humor jsem tam také moc nenašla. Pro mně průměr... A na pokračování se rozhodně nechystám, nenavnadilo...

Dorrinka
22.03.2017 4 z 5

Pro mne příjemné, odpočinkové čtení. Moc se mi líbila sympatická "zamindrákovaná" skromnost hlavního hrdiny. Nedokážu odhadnout věrnost historických reálií, ale přinejmenším v oblasti uspořádaní společnosti a popisu různých společenských situací s rozhovory a podobně, mě to občas pořádně potahalo za uši a přišlo mi to maličko nadsazené, ale u žánru to vnímám jako beletristickou licenci.