Paměti hraběte d'Artagnana

Paměti hraběte d'Artagnana https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185838/bmid_pameti-hrabete-d-artagnana-vjd-185838.jpg 4 13 4

Prostředního syna chudého gaskoňského šlechtice nečekalo doma nic zajímavého. A proto se patnáctiletý Karel de Batz de Castelmore rozhodl opustit rodnou hroudu a s koněm, deseti zlaťáky v kapse, ostrým kordem u pasu a ještě ostřejším jazykem vyrazil do světa za štěstím. To našel v královských službách. kde svému panovníkovi nabídl nejen rychlý rapír, ale hlavně hlavu plnou důvtipných nápadů. Takto začínají částečně fiktovní Paměti hraběte d'Artagnana, které v roce 1841 objevil v marseillské knihovně Alexandr Dumas a ne jejich základě napsal světoznámé Tři mušketýry.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Omega

Mémoires de M. d'Artagnan , 1700

kate9326
21.11.2022 5 z 5

Super, líbilo se mi, že je to trochu podrobnější než byli Tři mušketýři, i když kratší.

MDKrupka
28.05.2018 2 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Čekala jsem od ní něco trochu jiného. Přišlo mi, že celá kniha je jenom o D'Artagnanových milostných dobrodružsví a na pozadí služba Mazarinovi.

Baushka
26.10.2017 3 z 5

Pěkná řádka dobrodružství, jsou ale spíše méně akční než u Tří mušketýrů. Co mě ale velmi udivilo, byla míra "kopírování", které se dopustil Dumas. Takhle doslovně přepsané části děje jsem nečekala viz pranice před míčovnou. Jsem zvědavá, zda i v dalších dílech Tří mušketýrů čerpal z těchto pamětí.

Jazykově je knížka trošku hůře čtivá a některé pasáže s líčením, kde kdo koho obléhal, byly značně nepřehledné.

Když to vezmu v celku, jsem spíše spokojená než nespokojená.

Richie1
29.07.2017 4 z 5

Je neuvěřitelné, kolik různých dobrodružství stačil d´Artagnan za svůj život zažít. Dumas ve svém slavném románě popsal jen některé z nich, v této knížce jich je mnohem více. Pravda, autor se hodně rozepisuje o milostných aférkách chrabrého Gaskoňce, ale i v rolích tajného agenta kardinála Mazarina prožil d´Artagnan mnohá dobrodružství, při kterých mu šlo o život. Kniha se četla docela dobře, bavil jsem se. Velmi pěkně mi ukázala život šlechticů Francie 17. století. 75%