Paměti hraběte d'Artagnana

Prostředního syna chudého gaskoňského šlechtice nečekalo doma nic zajímavého. A proto se patnáctiletý Karel de Batz de Castelmore rozhodl opustit rodnou hroudu a s koněm, deseti zlaťáky v kapse, ostrým kordem u pasu a ještě ostřejším jazykem vyrazil do světa za štěstím. To našel v královských službách. kde svému panovníkovi nabídl nejen rychlý rapír, ale hlavně hlavu plnou důvtipných nápadů. Takto začínají částečně fiktovní Paměti hraběte d'Artagnana, které v roce 1841 objevil v marseillské knihovně Alexandr Dumas a ne jejich základě napsal světoznámé Tři mušketýry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185838/pameti-hrabete-d-artagnana-vjd-185838.jpg 3.79
Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány
Vydáno, Omega

Mémoires de M. d'Artagnan, 1700

Kniha Paměti hraběte d'Artagnana

MDKrupka
28.05.2018

Kniha mě trochu zklamala. Čekala jsem od ní něco trochu jiného. Přišlo mi, že celá kniha je jenom o D'Artagnanových milostných dobrodružsví a na pozadí služba Mazarinovi.

Baushka
26.10.2017

Pěkná řádka dobrodružství, jsou ale spíše méně akční než u Tří mušketýrů. Co mě ale velmi udivilo, byla míra "kopírování", které se dopustil Dumas. Takhle doslovně přepsané části děje jsem nečekala viz pranice před míčovnou. Jsem zvědavá, zda i v dalších dílech Tří mušketýrů čerpal z těchto pamětí.

Jazykově je knížka trošku hůře čtivá a některé pasáže s líčením, kde kdo koho obléhal, byly značně nepřehledné.

Když to vezmu v celku, jsem spíše spokojená než nespokojená.

Richie1
29.07.2017

Je neuvěřitelné, kolik různých dobrodružství stačil d´Artagnan za svůj život zažít. Dumas ve svém slavném románě popsal jen některé z nich, v této knížce jich je mnohem více. Pravda, autor se hodně rozepisuje o milostných aférkách chrabrého Gaskoňce, ale i v rolích tajného agenta kardinála Mazarina prožil d´Artagnan mnohá dobrodružství, při kterých mu šlo o život. Kniha se četla docela dobře, bavil jsem se. Velmi pěkně mi ukázala život šlechticů Francie 17. století. 75%