Pamatuji si vás všechny

Pamatuji si vás všechny https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407609/bmid_pamatuji-si-vas-vsechny-6x4-407609.jpg 4 711 250

U ledového islandského fjordu leží vesnice duch. Královna islandské krimi přichází s mrazivým thrillerem, poprvé bez právničky Tóry, ale i tak naberete dech až na konci. Když se tři mladí lidé z Reykjavíku rozhodnou, že koupí dům v opuštěné obci v pustých západních fjordech, netuší, co všechno je tam čeká. Co bude odhaleno a co probuzeno. Gardar, jeho žena Katrín a společná kamarádka Líf se chtějí pustit do renovace domu, ale brzy se začnou dít divné věci. Na podlaze se objevují mokré šlápoty, někdo trousí po pokojích mořské mušle, ozývají se podivné zvuky. Mobily se jim záhadně vybijí a loď pro ně má přijet až za několik dní. Jiná cesta z oněch mrazivých pustin nevede. Jsou tu úplně sami. Nebo ne? V malém městečku na druhé straně fjordu vyšetřuje policistka Dagný spolu se svým kamarádem, psychiatrem Freyrem, sérii nepřirozených úmrtí. Stopa vede do zaprášených archivů s policejními složkami z minulého století. Jak by ale tehdejší zločiny mohly souviset s nedávným záhadným zmizením Freyrova malého syna? Záhady se vrší jedna na druhou a pomalu se začínají propojovat do řetězce děsivých událostí. Příšerná pravda musí být odhalena. Mrtví si někdy pamatují víc, než bychom si přáli… Ale pokud byste si snad chtěli říct „Vždyť je to jen spisovatelčina fantazie“, nebuďte si tak jistí a vězte, že příběh je (přinejmenším zčásti) postaven na skutečných událostech.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: ekniha , Metafora

Ég man þig , 2010

Karimah
10.07.2019 4 z 5

Napínavé čtení, ale chybělo mi tam vysvětlení některých věcí.

maruschka
05.06.2019 4 z 5

Hvězda dolů za jistou kostrbatost a těžkopádnost textu (nedokážu posoudit, jak moc za to může překlad, ale přechodník plus kouknout v jedné větě je docela podivné). Jinak jsem se ale vážně docela bála. A závěr skvělý!

CharlieLN
23.05.2019 4 z 5

Téma skvělé, avšak styl zpracování nic moc. Do poloviny knihy jsem se nudila, od poloviny však byla kniha velice napínavá, a to i přes to nic moc zpracování. Trochu mě rušilo to, že se v knize střídají dva různé příběhy různých okruhů lidí a kapitoly o nich jsou v knize na střídačku, takže když jedna kapitola skončila napínavě, následovala kapitola o někom úplně jiném. Pak jsem trochu pozapomněla detaily, co se děly předtím u toho jiného okruhu lidí a trošku mi občas unikala souvislost o psaném textu. Ale chápu, že to tak autorka asi musela udělat, když chtěla prolnout dva příběhy do jednoho. Tyto dva okruhy se pak propojily až v poslední kapitole, která mi tak připadala hrozně uspěchaná a nedostatečně propracovaná, jakoby to autorka chtěla už rychle ukončit - v porovnání s tím, jak byla kniha jinak dost roztahaná, a to především v popisech prostředí, chování, rozhovorech apod., které se autorce moc nepovedly. Myslím si, že by kniha zasloužila propracovanější prolnutí dvou příběhů, propracovanější zakončení a detailnější vysvětlení skutečností a souvislostí, na některé otázky a souvislosti jsem tam nenalezla odpovědi. Když pominu styl psaní/zpracování, který mě neoslovil, musím uznat, že i přesto byl příběh opravdu velice velice napínavý, především od poloviny knihy. Škoda jen toho stylu zpracování a propracování.

Hana721
19.05.2019 4 z 5

Tak u téhle knihy jsem byla opravdu napjatá. Příběh je velmi čtivý, ale zklamalo mě, že do toho byli zapletena duchařina.

Drndi
04.05.2019 4 z 5

Kniha je čtivá, duchařské příběhy mám opravdu ráda, mrazivých okamžiku tam bylo víc než dost, jediné, co mi kazilo dojem ze čtení, bylo chování hlavních postav. Jen největší ignorant by i po x-tém setkání s něčím nadpřirozeným pořád tvrdil, že je všechno v pořádku a nějak se to určitě vysvětlí. Ale vcelku OK, dá se přečíst.

Zonia0118
26.04.2019

Velmi dobře napsané a velice čtivé. Konec byl pro mě velice uspokojivý. Já jsem si knihu užila.

makyla
25.04.2019 5 z 5

Moje první setkání a určitě ne poslední.
Manželský pár s ovdovělou kamarádkou vyráží do opuštěné vesnice v západních fjordech renovovat dům, který koupili. Co jsou ty mokré šlápoty na zemi zač? Proč se všude objevují mušle? A co ty hlasy?
Druhá linka knihy nás zavede za psychiatrem, kterému se záhadně před třemi lety ztratil syn. Se svou kamarádkou, policistkou, vyšetřují sérii zvláštních úmrtí. Opravdu viděl svého syna? A co ten hlas na nemocniční chodbě?
Knihu doporučuji, je opravdu mrazivá, jako počasí na fjordech. Vážně jsem se bála jít večer na chodbu. A teď tu něco zapraskalo a já tu jsem sama. Hergot!

Sanmark
25.03.2019 3 z 5

Nejnepovedenější kniha od Yrsy a to jsem její velká fanynka (serie s Torou).
Oproti svým zvykům má hrdiny nesympatické, nevtipné a nechytré. Příběh poslepovaný jednou nepravděpodobnou náhodou za druhou.
Výmluvu na žánr "duchařinka" neberu.

Závěrečné vysvětlení/nevysvětlení vlastně chybí (pachatel ve školkách?!) a opět ta NÁHODA...
Kdo chce, bude se chvílemi bát, ale z rozuzlení bude rozčarován.

monci6485
20.03.2019 5 z 5

Perfektní duchařina. A konec je určitě tak, jak má být. Já jsem spokojená.

lenkaabooks
19.03.2019 4 z 5

Na jedné straně tři mladí lidé, chtějí zrenovovat dům na odlehlém místě a na straně druhé psychiatr, tomu před třemi lety zmizel syn. Je to mysteriózní, duchařský příběh který se velmi dobře čte a chvilkami se i bojíte.

KatkaHutyrová
17.03.2019 5 z 5

Úžasná, strhující, napínavá a velmi dobře promyšlená kniha se skvělou atmosférou. Hned tak ji rozhodně neodložíte. Za mě naprosto perfektní duchařina, zcela uvěřitelná. Knížka má spád, pořád se tady něco děje. Velice to na mě zapůsobilo a rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ.
Moje první setkání s touto autorkou, které ovšem dopadlo na jedničku s hvězdičkou. Díky.

Allys
27.02.2019 5 z 5

Nevedela, čo mám od knihy čakať (myslela som, že ide o kriminálku, mysteriózne pozadie ma prekvapilo). Občas som sa bála večer zaspať, knihu som prečítala jedným dychom a aj keď mi niektoré postavy neboli sympatické, celkový dojem je super. Prepojenie dvoch rôznych dejových línií na konci je taktiež dobre spracované. Čo ma trochu mrzelo, je možno až príliš stručný a otvorený koniec, ale o to viac priestoru zostáva na premýšľanie :-)

nicole1990
21.02.2019 4 z 5

Čekala jsem něco víc chvíli trvalo než jsem se začetla. Pak se mi to líbilo to napětí a vše okolo psychiatra a jeho zmizelého syna. Trojice v domě mi šla na nervy. Jinak knížka napínavá fakt jsem se bála, ale plný počet hvězd nedám jen čtyři. Určitě si přečtu další knížky autorky.

malen
18.02.2019 3 z 5

tak jsem byla celá napjatá, že jsem ani nešla spát, abych věděla , jak to skončí.. A měla jsem jít radši spát..ten konec to celé shodil

ZuK1
08.02.2019 4 z 5

Dna a Černá díra se mi sice líbily víc a na duchařiny moc nejsem, ale ani této knize se nedá upřít čtivost a Yrsa určitě patří k dalším zajímavým autorkám, které jsem díky Databázi knih objevila. Hodnotila bych trošku slabší 4*.

Alena1234
06.02.2019 1 z 5

Asi jsem jediná koho tato kniha nenatchla.Očekávala jsem,že kniha bude napínavá, duchařina,ale se mnou to ani nehlo vůbec jsem se nemohla začíst Možná jí dám ještě někdy šanci.

DericCaster
26.01.2019 3 z 5

Můje druhá knížka od autorky... Ale narozdíl od té první (Poslední rituál) se pocit 'wow' nedostavil... Ani nevím jak to popsat... Času stráveného u knížky nelituji, ale přesto to není nic co by nějak zakotvilo v mé paměti... Ale na Yrsu nezanevřu a přečtu si i další.

Simstr
25.01.2019 5 z 5

Nebudu Vám lhát, ale bála jsem se u toho :-) Skvělé !!!!

lenuskav
01.01.2019 5 z 5

Jsem mile překvapena. na doporučení,jsem si jí sehnala,ale neměla sem nějaké přehnané očekávání,protože duchařinu spíš zachytí kamera než kniha. ale povedlo se,určitě sáhnu po další

Ajinka886
30.12.2018

Milá detektivka, zhruba v polovině jsem si začala dávat souvislosti z obou příběhů v knize dohromady....