Pamatuji si vás všechny

Pamatuji si vás všechny https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269909/bmid_pamatuji-si-vas-vsechny-f17-269909.jpg 4 712 250

U ledového islandského fjordu leží vesnice duchů... královna islandské krimi přichází s mrazivým thrillerem, poprvé bez právničky Tóry, ale i tak naberete dech až na konci. Když se tři mladí lidé z Reykjavíku rozhodnou, že koupí dům v opuštěné obci v pustých západních fjordech, netuší, co všechno je tam čeká. Co bude odhaleno a co probuzeno. Gardar, jeho žena Katrín a společná kamarádka Líf se chtějí pustit do renovace domu, ale brzy se začnou dít divné věci. Na podlaze se objevují mokré šlápoty, někdo trousí po pokojích mořské mušle, ozývají se podivné zvuky. Mobily se jim záhadně vybijí a loď pro ně má přijet až za několik dní. Jiná cesta z oněch mrazivých pustin nevede. Jsou tu úplně sami. Nebo ne...? V malém městečku na druhé straně fjordu vyšetřuje policistka Dagný spolu se svým kamarádem, psychiatrem Freyrem, sérii nepřirozených úmrtí. Stopa vede do zaprášených archivů s policejními složkami z minulého století. Jak by ale tehdejší zločiny mohly souviset s nedávným záhadným zmizením Freyrova malého syna? Záhady se vrší jedna na druhou a pomalu se začínají propojovat do řetězce děsivých událostí. Příšerná pravda musí být odhalena. Mrtví si někdy pamatují víc, než bychom si přáli...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Ég man þig , 2010

marhoul
14.12.2018 3 z 5

Měla jsem dojem, že se pouštím do kriminálky, přehlédla jsem, že se jedná o duchařinu, kterou nemusím. Moje chyba. U knížky jsem se bála. To ovšem nesouvisí s hodnocením. Děj kolem postavy psychiatra mě bavil a děj kolem trojice v domě mě doslova otravoval. Hloupé rozhovory, stále se opakující repliky a situace, to vše mi moc nesedlo. Knížku jsem dočetla, ale na další dílo této autorky se zatím nechystám.

alibaba72
17.11.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a byla tak dobrá, že už pokukuji po dalších knížkách. Pokud máte rádi mrazivé hororo detektivky, tak neváhejte a rychle si tuto knihu pořiďte.

Petula.N
06.11.2018 5 z 5

Na Yrsu jsem narazila úplnou náhodou. Toto je moje první knížka od ní a jsem opravdu mile překvapená. Miluju duchařinu a tohle byl naprosto skvělý příběh. Napínavé od začátku až do konce. Můžu doporučit.

sgjoli
28.10.2018 5 z 5

Tohle je rozhodně jedna z nejlepších duchařin, co se mi kdy dostala do rukou. Skvělá zápletka, skvělá atmosféra, skvěle napsané. Bylo to hodně mrazivé, dost napínavé a já to nemohla vůbec odložit, jak moc čtivé to bylo. Autorka na mne skutečně udělala moc dobrý dojem.

wlado
28.10.2018 3 z 5

Výborný námet, no autorka z neho nedokázala ťažiť. V knihe chýba napätie, popis prostredia a starého domu je neúplný. Jednanie hlavných hrdinov je niekedy až smiešne a pocit napätia a strachu sa u čitateľa nedostaví.

MichelleS
18.10.2018 3 z 5

I když je tento příběh z Yrsiných knih nejvíc plný duchů, přesto jsem se moc nebála. Možná proto, že jsem kvůli vnějším okolnostem četla dost útržkovitě a tajemno starého domu v opuštěné vesnici mne nedokázalo pohltit. Řešení všech záhad se nekoná, ale to mi vůbec nevadí, protože i po zavření knihy zůstává nádech strachu, nejistoty, co bude dál. Občas mi neseděly kostrbaté dialogy a některé detaily dění v Hesteyri - kdo, kam a proč jde nebo nejde.

fidáš
10.10.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších od téhle autorky.

Cherryel
06.10.2018 3 z 5

Moje nálada u téhle knížky byla jak na houpačce. Když už jsem se zabrala do děje, příběh strašidelný a napínavý, otočím stránku a najednou další kapitola s jiným dějem o vyšetřování.Prislo mi to jako když dávají v tv pěkný film a vždycky když je to napínavý dají reklamu.Jinak se mi knížka líbila,mám ráda strašidelné knížky a u téhle jsem se i bála.

anibeni
13.09.2018 5 z 5

Knihy Yrsy Sigurdadotir se mi čtou dobře a nejinak tomu bylo i s touto knihou.... Něco ale měla tato kniha navíc - strach.... nenápadný, tíživý strach.. Ne že bych se vyloženě bála, ale raději jsem knihu četla přes den..

astra3
04.09.2018 3 z 5

Yrsa píše výborně, ale mě se duchařské příběhy moc nelíbí. Radši příště klasickou vraždičku.

asteion73
02.09.2018 5 z 5

Hezká duchařská napínavá knížka . Člověk se skoro bál jít spát :-)

Micha-Él
31.08.2018 5 z 5

Naprosto strhující knížka, kde se člověk bojí od začátku do konce! Je to vlastně můj první horor, protože tento žánr zrovna nevyhledávám, ale moc se mi líbilo, že spousta věcí se dá v knize racionálně vysvětlit + samozřejmě to nadpřirozeno. Zaujala mě islandská krajina, takže si určitě přečtu i další knížky autorky. Velmi chválím Yrsu za vytvoření tajuplné atmosféry a skutečně zajímavé dějové linie. Malinko mi vadilo, že kapitola vždycky končila tak napjatě, ale na druhou stranu to bylo i fajn, protože to nutí člověka číst dál a dál. Ještě mi trošku scházela nějaká psychologie postav, která ale byla skvěle nahrazena bohatým dějem. A samozřejmě velmi kladně hodnotím závěr, takové příjemné, nenucené zakončení tragédie. Vřele doporučuji všem, kdo se rádi bojí a/nebo mají rádi záhady, v tomhle románu jich najdete mnoho a nemusíte být zrovna fanoušek klasických hororů jako já :-)

pixiepickpocket
24.08.2018 3 z 5

Bohužel nesdílím nadšené komentáře níže. Kniha je sice dobře napsaná, čtivá, námět je zajímavý, ale... bohužel jsem odhadla, jakým směrem se bude děj ubírat (hlavně ve vztahové rovině), takže jsem v podstatě jen čekala na to, až se mi má domněnka potvrdí. Autorčino zpracování detektivního vyšetřování paranormálního případu se příliš nezdařilo. Rozum a logika na straně jedné a nepochopitelné nadpřirozeno na druhé... Nefungovalo to. Sorry.

Tři hvězdy dávám jednak proto, že byla kniha čtivá, ač mne obsah příliš nenadchnul a taky za to, že mě ta islandská zima v těch letních pařácích příjemně osvěžila.

Angelicca
22.08.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha od oblíbené autorky. Čtená jedním dechem, nešlo se od knihy odtrhnout, hodně strašidelná. Vřele doporučuji!

Jordyz
13.08.2018 4 z 5

Parádní čtení. Jen nechápu, proč já taková poseroutka jsem se rozhodla číst takovou knihu:-) Byl to boj. Bylo to jako když se dívám na horor, zavírám oči, chvílemi si i zacpávám uši, ale u knihy to moc nefunguje. Já se tak bála, že jsem konec dočítala pouze za přítomnosti přítele :-)
Každopádně skvěle napsáno, čtivá každá stránka a ani chvilka nudy. Perfektní a určitě ne poslední kniha od této autorky.

sirah
09.08.2018

Knihu jsem četla před nějakou dobou, ale musím říct, že jsem od ní čekala víc, místy mi to přišlo takové naivní, ale vcelku špatná nebyla. Hodnotím 3 hvězdičky.

radka8970
04.08.2018 5 z 5

Kniha má velmi zajímavou anotaci. Kniha má skvělý námět, prostředí a strhující příběh. Kapitoly končí otevřeně a nutí vás číst dál, neboť skončí v tom nejlepším. Příběh je napínavý, čtivý a je skvěle napsaný.Popis děsivých událostí a zážitků je tak dobře napsaný, že jsem knihu nemohla čist v noci. Souvislosti mezi případy, které jsem se na konci dočetla, jsem vůbec nepředvídala a nečekala. Konec mne opravdu překvapil.
Těším se až si přečtu zbytek knih autorky. Knihu určitě doporučuji všem. :)

LuBu
14.07.2018 5 z 5

Super, nemohla jsem se odtrhnout a byla zvědavá,jak to dopadne.

oxiduji
13.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, bála jsem se jak malej Jarda :o)

tom_kladno
05.07.2018 3 z 5

Musím přiznat, že toto byla moje první kniha se štítkem "duchařina". Nevěřil jsem, že se budu bát. A jo... pár momentů bylo zajímavých. Hodnocení bohužel ubírá věc, která mě dost vadila, konkrétně z mého pohledu komerční přechody mezi kapitolami. Na konci jedné postava visí ze skály, držíce se stromku, jehož kořeny nakonec povolí... čtenář přeběhne kapitolu z druhé dějové linky, je napjatý a co následuje? Postava sedí u krbu a čte si knihu. Tímto příměrem samozřejmě přeháním, ale působilo to na mě jako přechody mezi díly nějaké televizní soap opery. Ale jinak se mi to líbilo!