Památná místa naší vlasti

Památná místa naší vlasti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32753/pamatna-mista-nasi-v-32753.jpg 4 3 3

Po stopách slavných bitev, lidových bouří, dělnických bojů a odbojových akcí. Kniha seznamuje s událostmi uvedenými v podnázvu od nejstarších historických dob po r. 1948 a s památníky těchto událostí.

ViolettaCh.
23.02.2020 5 z 5

V této knížce jsem si na základce, kdy byl dějepis mým nejmilejším předmětem, moc ráda četla a listovala. Čtivou formou poskytne i dětskému čtenáři zajímavé informace o historii různých míst našeho státu. Informační hodnotu neztrácí ani přes určitý, již v předchozím komentáři zmíněný ideologický balast, který si vyžádala doba (vydáno v 80.letech), nikoli však v nadměrném množství na to, aby se to nedalo odfiltrovat.

jindrich7442
06.06.2018 3 z 5

Kniha je sice velice zajímavá a čtivá, avšak na knihu historických fakt se v ní - na můj vkus - projevuje příliš propagandy režimu ve kterém byla psána. Patrné především v úvodním slovu a kapitolách husitské revoluce. Dál jsem nedostal. Musím však přiznat, že nejen část bitev prvních Přemyslovců je velice inspirativní.

Godzila.007
21.04.2012 5 z 5

Nejmilejší knížka mého dětství! Čtivou formou seznamuje čtenáře s naší historii. Už na ZŠ se mi to moc líbilo, ráda jsem si v ní četla a vracela se k ní. Knížku mám dodnes a mám k ní velmi nostalgický vztah.

Autoři knihy

Jana Janusová
česká, 1941 - 1998
Otakar Káňa
česká, 1931

Kniha Památná místa naší vlasti je v