Palomino

Palomino https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163444/palomino-163444.jpg 4 181 31

Samanta Taylorová je úspěšná manažerka reklamní firmy. Zklamaná manželstvím odjíždí do Kalifornie k přítelkyni, kde potká svou lásku, kovboje Tatea. Avšak osudem se jí stane Šedý ďábel, kůň, který ji shodí ze sedla, a Samanta zůstane navždy upoutaná na vozíček...

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Palomino , 1981

zelena_zabicka
03.01.2024 4 z 5

Četla jsem kdysi jako holka. Teď jsem ji objevila vyřazenou v knihobudce a ráda jí dám trvalé místo ve své knihovně: krásná červená knihovna, oddychovka, ale moc hezká.

xxxmoncicak
31.08.2023 5 z 5

Jak jinak než příjemné čtení.

Tylinka
09.07.2022 5 z 5

Moc hezké a samozřejmě jsem konec obrečela ve 2 hod. ráno. Fakt bezva mít na noc slaný obličej !

TerMa
16.04.2022 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, nádherný příběh i slza ukápla, dobře se četla a DOPORUČUJI

Jája92
01.07.2021 4 z 5

Ačkoliv se to na začátku příběhu nezdá, kniha je velmi emotivní, obzvlášť od nehody hlavní hrdinky. Příběh je napsaný velice citlivě a poutavě.

georginaa
20.09.2020 3 z 5

Tento příběh jsem nesmírně milovala. Po ztrátě manželství najít svůj smysl života, vzchopit se a poznat i jiný život. Zažít opět dobrodružství, lásku a štěstí. To se myslím Samantě nakonec povedlo. Viděla jsem i film, ale ten byl trochu pozměněn a tolik mě to nezasáhlo jako tato kniha, která byla stoprocentně lepší.

Monika1717
19.07.2020 4 z 5

Nemám moc ráda knihy o koních. Koně jsem nikdy nechtěla a jízdu na nich považují za dost nebezpečnou. Přesto jsem knihu otevřela a přečetla. Hlavní hrdinka mi byla od první chvíle sympatická, nepoddala se osudu a pomáhala i ostatním. Proto téměř plný počet hvězd. A líbilo se mi jméno koně.

majík1
22.04.2020 5 z 5

Krásná kniha i film

JancaMia
22.04.2020 5 z 5

pro mě jako koňařku a jako čtenářku "holčičáren" určitě srdcovka :)

Jessybelle
03.03.2020 5 z 5

Tohle je moje srdcovka. Pokaždé si ji přečtu ráda. Asi si ji budu muset pořídit.

babiočka
18.01.2020 4 z 5

Úchvatné čtení o životních snech, nadějích i ztrátách, o síle skutečného přátelství a lásky.
Škoda jen, že publikaci z roku 2013 místy kazí nesmyslný překlad a nelogická větná stavba (souvětí, odstavce...).

MonaLisa42
23.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělá, čtivá a dojemná kniha.
Nejdříve jsem viděla film, ale kniha je opět daleko lepší. Děj se odehrává ve 20. století. Líbí se mi, že autorka nevytvořila život a historii jen hlavnímu páru, ale mnoha jedincům (např. Sam, Tatovi, Karo, Billovi, Timimu,...). Osud pro Sam nebyl příliš ohleduplný, ale ona se s ním dokázala vypořádat a vytvořit něco úžasného. Konec je skutečně pěkný, ale myslím si, že s krátkým epilogem by byl ještě lepší. Mrzí mě, že zde zemřelo tolik postav... Do hlavní hrdinky jsem se doopravdy vžila a jsem nadšená, že má tolik dobrých přátel.
Ke knize se v budoucnu určitě znovu ráda vrátím. Moc děkuji!!!

Lenoulinka
17.07.2018 5 z 5

Pěkný a dojemný příběh. I když si osud se Samantou tvrdě zahraje, tak ona vlastně díky svém hendikepu bude pomáhat druhým. Štěstí a láska si nakonec Samantu našlo. Moc pěkné čtení.

koki.veru
21.11.2017 5 z 5

Knížku jsem vytáhla úplně náhodou, už mi ležela poměrně dlouho doma, s tím, že si přečtu nějakou oddychovou "romanťárnu". Příběh mě ale doslova pohltil a i nějaká slzička ukápla. Samantu jsem si okamžitě oblíbila a prožívala s ní její bolesti a strasti. Moc knih jsem od D.Steel nečetla, ale tahle tedy rozhodně patří mezi top.

MinaHawke
13.05.2017 4 z 5

Nádherná kniha a film je také hezký.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Moc krásný a smutný příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

martina.culik
23.02.2017 4 z 5

Nejprve jsem viděla film a teprve o několik let později se mi dostala do ruky kniha. I když jsem tedy věděla, co se stane, přesto jsem byla překvapená, jak autorka zvládla vylíčit osudy všech postav.

majík1
04.07.2016 5 z 5

Krásná kniha a ještě lepší film

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Prvá, ktorú som od autorky čítala. Začiatkom som sa musela prehryzt, ale potom to išlo samo. Dobré.

evelýny
31.10.2015 3 z 5

Zpočátku mě příběh nudil, ale postupně si mě získal opravdu dojemný, krásný příběh lásky, jejíž šťastný konec je vykoupen hlubokým zármutkem , ztraceným a opět nalezeným smyslem života. Je to příběh o štěstí v neštěstí a nějaká ta slzička dojetí také ukápne.