Paleografická čítanka

Paleografická čítanka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257590/bmid_paleograficka-citanka-257590.jpg 5 8 4

Paleografická čítanka je určena studentům archivnictví a historie a dalším zájemcům o výuku čtení starých psaných textů uložených v českých archivech a knihovnách. Přináší ukázky psaného písma s přepisy a u cizojazyčných textů i s jazykovým komentářem nebo s překlady. Čítanka je sestavena převážně z písemností vzniklých v českých zemích od 9. do počátku 20. století. Ukazky jsou seřazeny chronologicky a pro praktickou výuku autoři rozvrhli texty do tří kategorií podle stupně obtížnosti.... celý text

tessa.mik
31.12.2021 5 z 5

Když jsem zjistila, že něco takového jako čítanka historických textů existuje zazářila mi očička - a zářit nepřestala dodnes. Pokaždé když ji vezmu do ruky a louskám jednotlivé texty (některé mnohem déle než jiné), jsem jak malé dítě o Vánocích (a to nepíšu jenom proto, že jsem teď Vánoce :D).

Lilithen
27.07.2021 5 z 5

Naprosto perfektní věc, která mi významně pomohla složit zkoušku z pomocných věd historických, která byla v prehistorické době, kdy jsem ještě studovala na bakaláře, postrachem studentů. Díky téhle publikaci (a Vademecu pomocných věd historických) jsem ji dala na první dobrou.

Kuža007
29.06.2021 5 z 5

Ideální studijní materiál pro studenty historie a pomocných věd historických. Skvělá pomůcka pro čtení starých listin z kterékoli historické epochy.

Syllvanium
31.05.2021 5 z 5

Revidovaná vysokoškolská skripta, obsahující dva svazky - textovou část a ukázky. Opět vydané po revizi v r.2017, tedy v současnosti nejde o nesehnatelný kus. Velmi praktické čtivo pro každého zvědavce, který si vlastně není jistý, co ty klikyháky na těch starých lejstrech znamenají, pro odborné zájemce a luštitele z povolání nutnost.

Autoři knihy

Ivana Ebelová