Paleček krále Jiřího

od:


KoupitKoupit eknihu

Známí básníci upravili historická vyprávění o Palečkovi. Vtipné básně a příběhy vedou děti k zamyšlení a rozvíjejí představivost.

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14149/palecek-krale-jiriho-sXg-14149.jpg 4.25
Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, Atlantis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

sam198
13.10.2011

Knížku jsme vyhrál v nějáké soutěži (už jako dítě jsem dal přednost knížce před sladkostmi, v tomhle případě to byla ale dvojnásob dobrá volba) a už před jejím otevřením to vypadalo na adepta umístění do knihovny případně darování někomu koho opravdu nemám rád. Hnusný přebal, pod ním ještě hnusnější ilustrace (a tehdy na tom extra záviselo). Nic neříkající jména, později jsem zjistil že se jedná o "známé" autory, teda našel jsem je v učebnici literatury pokud to něco může znamenat. Když jsem knížku otevřel tak jsem narazil na pohodně hrozivé obrázky, naštěstí jsou však jednotlivé příhody tak krátké, že jsme je asi tehdy prostě z nudy pčece jenom zkusil.

Knížka obsahuje spustu zajímavých a poučných příběhů, líbilo se mi jak Paleček uměl každému poradit a vyzrát na každého, na koho to bylo potřeba. Některé části jsou sice nudné a nezajímavé případně jakože vtipné. Taky jsem tam našel seznam jídel a receptů z kterých se každému udělá zaručeně nevolno, a to je stačí jen vidět na papíře. Jako celek ale na mě knížka zapůsobila dobře a dodnes se k ní občas vracím. Nesuďte knihu podle obalu i když je vám devět let.

Štítky

pro děti Paleček

Autoři knihy

Josef Hiršal

Josef Hiršal
česká, 1920 - 2003

Jiří Kolář

Jiří Kolář
česká, 1914 - 2002

Uživatelé mají knihu

v Přečtených8x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit1x