Zlatá přísaha

Zlatá přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29530/paksenarrion-zlata-p-29530.jpg 4 35 4

Paksenarrion série

< 3. díl

Paksenarrion, odmalička zamilovaná do vyprávění o hrdinských skutcích velkých válečníků a o kouzelných zbraních, utíká ve svých osmnácti letech z rodné farmy a připojuje se k žoldnéřské tlupě vévody Phelana, aby se jich sama mohla zúčastnit. Skutečnost není nikdy taková, jak ji vidí naše mladické sny, ale Paks prožívá všechny radosti a strasti vojáckého života, potkává dobrá i zlá božstva a jejich nástrahy, a neochvějně stojí za svou věrností a přátelstvím... Autorka, inspirovaná svými vlastními armádními zkušenostmi, napsala netradiční fantasy příběh, jehož první dva díly zaznamenaly velký čtenářský úspěch. Napínavý a svižně plynoucí děj, realisticky vykreslené postavy a prostředí jsou důvodem, proč si čtenáři dívku Paksenarrion tak oblíbili.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

The Deed of Paksenarrion: Oath of Gold , 1992

Turlogh
11.02.2022 5 z 5

Znamenitý závěr celé trilogie fantasy. Nelze než celou povedenou fantasy ságu s hlavní hrdinkou žoldnéřkou jen doporučit k přečtení. Howgh

kokrokr
28.05.2020 4 z 5

Změnil bych konec.

sarahmoon
16.01.2016 5 z 5

Třetí kniha dokonale zakončuje úžasnou trilogii o mladé dívce která si přála dosáhnout svou podstatou a činy až do příběhů a písní. Dokázala toho velmi mnoho. Její oddanost dobru byla velkým úkolem který dokonale zvládla. A byla za to odměněna. A každý čtenář jí to může jen přát.

Ještě jednou velký obdiv a velké díky autorce

Lusa
05.04.2011 5 z 5

Lepší zakončení trilogie si člověk ani nemůže přát. Jsem ráda, že jsem se ke knihám E. Moon dostala.

SPOILER

Tak byla jsem ráda, že je Paks konečně vyléčená a stala se tím po čem celý život toužila.
Liartovi knězi mě pomalu a jistě začínali jít na nervy, tou svojí krvežiznivostí, hrůza a ten pěti dení mučící rituál mi nedovolil odložit knihu, dokud jsem se nedočetla, že to přežila.
A Gird mě velice překvapil, i když jsem tušila, že se něco takovéto musí stát.
Musím řici, že jsem měla silné tušení, kdo je ztracený princ a má teorie se potvrdila a nečekala jsem, že Barra bude tak pomstichtivá a zlá.
Škoda jen, že Paks nadobro opustila Ponožku, i když její ryzák mi ihned přirostl k srdci.
Konec byl jako z pohádky, jenom chyběl princ, tedy vlastně ne. :))

hrdinská fantasy

Elizabeth Moon