Zlatá přísaha

Zlatá přísaha

Paksenarrion, odmalička zamilovaná do vyprávění o hrdinských skutcích velkých válečníků a o kouzelných zbraních, utíká ve svých osmnácti letech z rodné farmy a připojuje se k žoldnéřské tlupě vévody Phelana, aby se jich sama mohla zúčastnit. Skutečnost není nikdy taková, jak ji vidí naše mladické sny, ale Paks prožívá všechny radosti a strasti vojáckého života, potkává dobrá i zlá božstva a jejich nástrahy, a neochvějně stojí za svou věrností a přátelstvím... Autorka, inspirovaná svými vlastními armádními zkušenostmi, napsala netradiční fantasy příběh, jehož první dva díly zaznamenaly velký čtenářský úspěch. Napínavý a svižně plynoucí děj, realisticky vykreslené postavy a prostředí jsou důvodem, proč si čtenáři dívku Paksenarrion tak oblíbili....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29530/paksenarrion-zlata-p-29530.jpg 4.622

Paksenarrion (3.)

The Deed of Paksenarrion: Oath of Gold (1992)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Baronet

sarahmoon
16.01.2016

Třetí kniha dokonale zakončuje úžasnou trilogii o mladé dívce která si přála dosáhnout svou podstatou a činy až do příběhů a písní. Dokázala toho velmi mnoho. Její oddanost dobru byla velkým úkolem který dokonale zvládla. A byla za to odměněna. A každý čtenář jí to může jen přát.

Ještě jednou velký obdiv a velké díky autorce

Lusa
05.04.2011

Lepší zakončení trilogie si člověk ani nemůže přát. Jsem ráda, že jsem se ke knihám E. Moon dostala.

SPOILER

Tak byla jsem ráda, že je Paks konečně vyléčená a stala se tím po čem celý život toužila.
Liartovi knězi mě pomalu a jistě začínali jít na nervy, tou svojí krvežiznivostí, hrůza a ten pěti dení mučící rituál mi nedovolil odložit knihu, dokud jsem se nedočetla, že to přežila.
A Gird mě velice překvapil, i když jsem tušila, že se něco takovéto musí stát.
Musím řici, že jsem měla silné tušení, kdo je ztracený princ a má teorie se potvrdila a nečekala jsem, že Barra bude tak pomstichtivá a zlá.
Škoda jen, že Paks nadobro opustila Ponožku, i když její ryzák mi ihned přirostl k srdci.
Konec byl jako z pohádky, jenom chyběl princ, tedy vlastně ne. :))

hrdinská fantasy

Elizabeth Moon