Padrino Krejčíř - Gangster

Padrino Krejčíř - Gangster

Příznivci dokumentární prózy Jaroslava Kmenty se mohou těšit letos na září. Po prázdninách, 3. září 2015, vyjde nová kniha o vyšetřování zločineckých aktivit Radovana Krejčíře. Kniha se bude jmenovat Padrino Krejčíř – Gangster. A vrátí čtenáře na začátek kariéry Krejčíře do devadesátých let a na přelom tisíciletí. Zatímco loňský titul Padrino Krejčíř – Afričan popisoval aktuální dění uprchlíka v Jihoafrické republice. Tentokráte se příběh vrací v časové smyčce zpět do Česka. Čtenáři se dozví, jak Krejčíř začínal, jaké podvody plánoval, proč se na něj zaměřila policie a co vedlo k tomu, že se dal na dráhu gangstera. Kniha přinese řadu novinek, bude mít bohatou obrazovou přílohu a také velkou mapu s pavoukem vztahů kolem Krejčíře a jeho podvodů. Zároveň s knihou vznikl i scénář pro film Gangster KA, který bude mít premiéru v kinech týden poté – 10. září....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/253498/padrino-krejcir-gangster-253498.jpg 4.4101

Padrino Krejčíř (1.)

Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta

Burák

Obdivuju a sleduji práci investigativních žurnalistů, takže jméno Jaroslava Kmenty mi bylo velmi známé, nicméně Gangster byla první kniha, kterou jsem od něho četla.
A zklamaná jsem nebyla ani trochu. Naopak jsem si ten suchý, bez emocí vyprávěný životní příběh Radovana Krejčíře užívala. Je pravda, že ze všech těch jmen a názvů firem a společností jsem měla už po pár kapitolách zmatek. To je ale problém této kauzy, ne autorův. Jaroslav Kmenta ten příběh naopak vypráví co nejvíce srozumitelně a vysvětluje různé pojmy nebo jak některé akce fungovaly. Velké plus za mě je i to, že ke každé postavě, která se v knize i jen mihne, dostaneme alespoň základní informace, případně pokud se jedná o osobu, která hraje v kauze větší roli, tak i základní životopisné info.

Je pravda, že po prvním přečtení nemůžu tvrdit, že bych případu Krejčíře rozuměla, na to je na mě ten případ až příliš složitý. Ale kdybych to četla znovu a dělala si poznámky, kreslila grafy atd., pro orientaci v této kauze by to bylo dostačující.

Hned navazuju pokračováním Padrino Krejčíř - Žralok.

ecila13
30.11.2017

Několikrát mě napadlo, proč to Krejčíř vlastně dělá? Kdyby zaplatil daně, neměl by na krku 500 mil. daňový únik a trestní stíhání, ale cca 50 mil. legálně vydělaných a zdaněných korun.

Kmentovy knížky mě baví.

Izu
24.11.2017

Divoký život...Neuvěřitelně bohatý, ale měl ho vůbec někdo nezištně rád ?Myslím, že tihle lidé jsou hodně osamělí a musí žít v hrozném stresu.
Stojí to za to ? Ať si na to každý z nás odpoví....Ráda si přečtu pokračování.Kmenta prostě umí.

papajapa
27.08.2017

Jsem pekne nastvana. Nevim presne kolik z toho byla pravda a kolik fikce, ale jestli tohle vsechno tu prochazelo a prochazi tak je to hnus!.No a Krejcirovy dopisy z vazby, ty me vytacely snad nejvic. Sami vykricnik, zaroven strasne diky a nakonec nazdar bracho tvuj Radulka

m.valova
09.06.2017

Určitě zajímavá kniha,člověk se musí soustředit a orientovat,spousta jmen,kauz a hlavně jedna velká špína,neuvěřitelné,co dokáží napáchat někteří lidé a jak těžké je jim to dokázat o spravedlnosti ani nemluvím a když už se alespoň něco daří,jako bonus přijde prezidentská amnestie!

MildeZ
30.03.2017

Mám rád knihy od Kmenty a co se týče tohoto tématu, který zpracovává, tak jsem nemohl vynechat ani toto. Už teď se těším na druhý díl!

RenoPi
20.03.2017

Určitě se jednou někdo pustí do psychologického profilu Krejčíře a jemu podobných. Osobně si myslím, že kdyby nezačal "podnikat" v hlubokém komunismu jako vekslák, kdy okrádat kunšafty a stát, bylo jaksi zcela normální, byl by z něj dneska velmi, opravdu velmi bohatý a úspěšný podnikatel. Jinak kniha je výborná.

sackettboy
31.01.2017

Milióny sem milióny tam, kam, že si ich schovám ....

mirka71
15.12.2016

Opět výborný pan Kmenta, opět zveřejněná další "svinstva" ze kterých se obyčejným lidem rozhodně musí obracet žaludek. Když vidím, co všechno je v naší zemi proveditelné a defacto nepostižitelné, veselo mi z toho není.

čef
25.05.2016

Na můj vkus příliš literatury faktu, např. výblitky šejdíře Krejčíře z vězení mne nedojímají. Jinak snad bylo dost dobře ukázáno, jaký chaos zde na přelomu tisíciletí byl a jaké jsou kořeny současné situace u nás. Všem těm hajzlům jejich "úspěchy" přeji, i v této knize je vidět, za co jejich život stojí.

wally
29.04.2016

Cesta do hlubin duše českého mafiána.... Až mrazí z toho, co bylo/je v tom našem státě možné...

Pavelkova-k
20.04.2016

Opět perfektní a čtivé.Těším se na další díl.

Kubason
10.04.2016

Velmi dobrá kniha. Neuvěřitelné, co je možné v této zemi "dokázat", pokud člověk nemá zábrany, výčitky a svědomí. Rozhodně stojí za přečtení.

Acquenta
06.04.2016

Jezdit v drahých autech a vystavovat na obdiv několikamiliónovou vilu ? Pokud na to mám, proč ne...ale mít tohle všechno jen díky krádežím a podvodům ? Hanba by mě fackovala tak, že bych nemohla vylézt mezi lidi...on je hold jiný charakter. Tady je všechno špatně....ti největší hajzlové nemají z policie strach, dělají si, co chtějí a pak to takhle dopadá.....jooo, kdyby existovaly přísné tresty, trest smrti a věznice by byly opravdovým vězením, bylo by možná vše jinak...je mi z toho na blití.....

santa1212
15.02.2016

Perfektní kniha. Hezky napsáno, a tím, že je nad skutečnými reáliemi, je neuvěřitelně atraktivní.

kaka
06.02.2016

Kniha plná zajímavých faktů, dobře se četla. Oceňuji také obrázkovou přílohu a mapu. Určitě ne má poslední kniha od Kmenty...jinak doporučuji všem!

valda
23.01.2016

Pokračování Padrino Krejčíř - Afričan. Oproti předchozímu dílu, kde se píše o Krejčířově působení v JAR, se tady zabývá autor Krejčířovými začátky až po jeho první zatčení a zmizení otce Lamberta.
Myslím, že tahle kniha je o trochu lepší než předchozí díl. Krejčíř je takový moderní gangster, člověk, co se vyzná v těch opravdu velkých podvodech. Tak se můžete těšit na Starku se Spěvákem, Drnovice, sériovým vrahem Krejčířem dobře placeného Sokola atd. Dost mě taky překvapilo, že člověk, co si vydělal slušné peníze na jedné z největších špinavostí 90. let, lehkých topných olejích, si něco podobného zopakoval i několik let poté a vlastně mu do teď nikdo nic moc nedokázal. Taky mě překvapilo, jak moc Mrázek donášel policii, to potom ta jeho vražda, není zase takové překvapení.
Nechápu, kde Kmenta bere přístup do všech těch tajných policejních spisů, atd. Ale každopádně jsem zatím nenašel autora, který by realističtěji, nebo aspoň zábavněji popisoval aktuální dění v nejvyšších kruzích českého podsvětí.

pobijecmuch
18.01.2016

V úvodu bych rád citoval z uvedené knihy: "Devadesátá léta byla pěkná divočina. Šlo všechno. Za úplatek se dal zařídit stomilionový úvěr v bance, nebo také zakoupit za pár kaček miliardový podnik a pak ho střelit za trojnásobek ceny. Kola privatizace se točila dál a dál".
Kniha dobře podává vývoj Káčkových aktiv od jeho počátku zločinecké kariéry, až po jeho působení ve vazbě a únos starého Krejčíře. V knize se seznámíte s případy, kde figurují veřejně známý politici, příslušníci policie, fotbalový bossové a známé postavy z českého podsvětí. Jména jako Sokol, Novák, Mrázek, Starka, Gottvald, Chvalkovský nebo Bubla aj, ti všichni měli něco společného s padrinem Ká.
Tato kniha se mně líbila mnohem více, než Afričan. Asi proto, že byla o době u nás, nad kterou nyní budete jen kroutit hlavou a říkat jak to bylo možné.
Už se těším na pokračování, kdy se série uzavře v knize pod názvem - Padrino Krejčíř - Žralok.

kazatell
20.09.2015

Zatim bych tuto knihu hodnotil jako nejlepsi z Kmentovych knih. Kniha je čtivá a děj který je psán spíše heslovitě lze s trochou představivosti hodit i do příběhu. Ve spojení s tetralogií Kmotr Mrázek líčí velkou část českého porevolučního prostředí

Adapa
07.09.2015

Jaroslav Kmenta opět nezklamal a knížku Gangester jsem přečetl jedním dechem během odpoledne a pozdní noci. Dost se to chvílemi prolíná s osobami z knihy Kmotr Mrázek, ideální by tedy bylo číst všechny knihy o Mrázkovi a Krejčířovi v co nejkratší době po sobě.
Trochu mi vadí Kmentův styl, kdy skáče z období do období. Například zde, začne rozepisováním o únosu Jakuba Konečného a najednou se vrací o pár stránek do období dříve. Osobně bych uvítal chronologický sled událostí. Klidně i informace o Krejčířově dětství apod.
Součástí knížky je rozsáhlá mapa vztahů Krejčíře, která pomůže dost k objasnění vztahů.
Knížku rozhodně všem doporučuji.

zfilmováno

Jaroslav Kmenta