Padrino Krejčíř - Afričan

Padrino Krejčíř - Afričan https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223328/bmid_padrino-krejcir-african-223328.jpg 4 193 23

Padrino Krejčíř série

„Padrino Krejčíř – Afričan“ je kniha o uprchlíkovi Radovanu Krejčířovi. Přináší dosud neznámá fakta ze zákulisí života Krejčíře, který utekl z České republiky, aby se vyhnul vězení za miliardové podvody a přípravu vraždy. Děj se odehrává v Jihoafrické republice, kde Krejčíř žije od roku 2007. Od té doby došlo v JAR v Krejčířově okolí ke dvanácti vraždám. Jde o první ze série nových knih o českém podsvětí, na kterých pracuje Jaroslav Kmenta, autor úspěšného bestselleru Kmotr Mrázek. Kniha je napsána reportážně podle skutečné události. A stala se rovnou podkladem pro zpracování scénáře k připravovanému filmu GangsterKA.... celý text

Korejš
18.11.2019 5 z 5

"Svět patří těm, kteří se neposerou." Tak praví pan Bukowski. Na Káčka to sedí dokonale.
Dosud jsem si myslel že je bordel jen v týhle republice...a on je vlastně všude ve světě. Vždy mě fascinovali hranaři jako Káčko, kteří vždy hranice šméčka posunou zas o kousek dále. Chvílemi jsem myslel že čtu zas své oblíbené fantasy, že snad ani není možné co je vše možné. Doufám jen, že ho nevydají do Čech...

lukas9608
05.05.2019 4 z 5

Nejzajímavější část trilogie o českém Al Caponem...

jollyjo
18.04.2019 5 z 5

Nejlepší díl trilogie . Šílené svědectví .

PetrzOlomouce
26.08.2018 5 z 5

Afričan je nejlepší z celé trilogie. Doufám, že si Radovan "užívá" vězení v JAR a zároven doufám, že ho nikdy do Čr nevydají. Protože za tolik zla, co vyprodukoval, si slitování nezaslouží ani za nehet. Určitě je zajímavé sledovat vývoj kauzy na Kmenta.cz

Burák
26.07.2018 4 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila, čtení mě bavilo a užívala jsem si to navzdory tomu, že to moc optimistické čtení nebylo. Zvláště pokud uvážíme, že je to celé založené na pravdě.

Díl, který pojednává o životě Krejčíře po útěku z Česka mě bavil nejvíc. Bylo tam pro mě opravdu hodně nových informací a celý případ Krejčíře dostal úplně nový rozměr.

Není to veselý příběh. Naopak. Těžko uvěřit, že to není vycucané z prstu. Protože tenhle život, který Kmenta popisuje, s tím se prostě běžný smrtelník nemá nejmenší šanci ztotožnit. Ale Kmenta evidentně pracuje s fakty, hodně z nich jsou dohledatelné, takže nezbývá než při čtení tajit dech a nevěřícně kroutit hlavou.

Všem třem knihám je tu vyčítáno, že se v knize často opakují informace a že to nudí. Mě to třeba vůbec nevadilo, naopak jsem to ocenila, protože jsem knihu musela číst na několikrát a tohle mi usnadnilo orientaci v ději. Navíc celá ta kauza je tak komplikovaná, že opakování těch zásadních informací není vůbec na škodu.

Teď si dám od tvorby Jaroslava Kmenty chvilku pauzu, abych nepropadla trudomyslnosti a přečtu si něco na odlehčení, ale i tak už se těším na další.

Bustedka
28.05.2018 4 z 5

Ať už Mrázek, ať už Krejčíř, Kmenta prostě umí, to si nebudeme nic nalhávat :-)
Jediné co mi fakt ke konci všech těch knížek vadilo, že se tam věci opakovaly..pořád a pořád dokola. A to bylo někdy fakt ubíjející :-)

ecila13
08.11.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi autorův reportážní styl psaní.

Jak někdo může takto žít? V takovém stresu.

Ivan F
30.09.2017 1 z 5

Doteraz som o nejakom Krejčířovi nepočul. Pritom ide v Čechách o mediálne známu postavičku pekného hajzla. Napísať knihu o niekom, kto si požičia peniaze, potom ich nevráti, ale dotyčného zabije - mne je to proti gustu. Nech ho po smrti poriadne tlačí hlina na hrudi.

MildeZ
21.05.2017 5 z 5

Tak tohle byla teda jízda a člověk se nestačil divit. Druhý díl člověka vtáhne a vyflusne až prostě dokončí poslední stránku!

Phantasma
04.05.2017 5 z 5

Pro me osobne nejlepsi dil teto serie. Prvni dil se jmenoval Gangster, ale skutecnym gangsterem byl Radek az v JAR.
Naopak ja bych si moc pral aby byl vydan do CR. Ovsem v JAR spachal mnohem tezsi zlociny a je tedy nemyslitelne, ze by byl vydan. Radek vi tolik veci, ze nikdo nema zajem o jeho vydani.
Paradoxem je, ze kdyby si tehdy sel odsedet trest za podvody, odsedel by sotva polovinu ( a i kdyby ne) a nyni by z neho byl svobodny milionar s dlouhym a klidnym zivotem pred sebou. Nyni bude hnit ve vezeni v JAR.
Radek se nesmazatelne zapsal do nasi polistopadove ery. Svym zpusobem je to ikona. Takovy odvazny clovek uz tu nikdy nebude, dnes se delaji podvody jinak.

papajapa
01.02.2017 5 z 5

Po precteni jsem si dohledala na webu p.Kmenty jak to vse nakonec dopadlo. Doufam, ze ho do CR nevydaji, protoze si tady odsedi svych 10 a neco let a pujde zase skodit. Nasledne jsem shledla i film a jsem zklamana.

denča1000
15.01.2017 4 z 5

Neuvěřitelný příběh. Byla jsem šokovaná. Jediné co mi na knize vadilo bylo psaní o osobách. V jedné větě byl nazván Káčkem, jindy zase křestním jménem nebo příjmením. Stejně tak jiné osoby, vždy byly nazývány jinak, což mě trošku mátlo.

Sova15
13.06.2016 3 z 5

Kniha od Kmenty se (jako jeho jiné) četla velmi dobře. Pokud by i jen polovina byla pravdou, je to hrozné, co si Krejčíř dovolil. Ale jak už někdo napsal, žádný strom neroste do nebe. Konečně Krejčíře dopadli a snad bude sedět dlouho. Pěkný byl i film.

Pavelkova-k
01.05.2016 5 z 5

Neuvěřitelný příběh.

Acquenta
05.04.2016

Je až neuvěřitelné, kolik zla může napáchat jeden člověk....

RobertRoberts
10.01.2016

Žádný strom neroste do nebe a na každou svini se vaří voda. Doufám, že Krejčířova prdel zažívá ve vězení v JAR středověk..

valda
02.01.2016 4 z 5

Hlavním tématem je Krejčířovo působení v JAR od roku 2007. Krejčíř je jeden z nejhorších mediálně známých sígrů z ČR. Pracuje stylem, že si od vás půjčí peníze, a aby je nemusel vracet, tak vás prostě zabije, a ještě vydírá pozůstalé. Jak už možná někde psal autor. Rozdíl mezi Mrázkem a Krejčířem je v tom, že Mrázek za vámi poslal gorily s výhružkou násilí, zatímco Krejčíř se vás na nic neptal, a prostě vás zabil. Krečířův případ jsem sledoval jenom zběžně, takže mě celkem překvapilo, jak "populární" je v JAR. A čím vším se už dokázal dostat do hlavních encyklopedii jihoafrických mafiánů. Kmenta hodně informací čerpal od blízkého Krejčířova spolupracovníka, který nevím proč, se rozhodl mluvit. Čte se to, jak je u Kmenty zvykem dobře. Kmenta rozhodně nenudí, nějakými obsáhlými filozofickými studiemi. Co mi vadilo je ale, taková už dost filmovost celého zpracování. Kmenta hned na začátku přiznává, že v bodech, kde neměl informace, tak zapojil trochu fantazii. A tak se do popředí děje dostává např. nějaká modelka, protože v napínavém příběhu přece musí být sexy žena apod. To že je i na obálce považuji za hodně velký úlet. Hlavní vypravěč, Krejčířův spolupracovník, samozřejmě mluví o své verzi reality, a v těchhle případech vždycky nechápu, proč se nenajde schopný právník, který by z té záplavy nepřímých důkazů, že se ten spolupracovník nepřímo podílel na sériovém vraždění, neudělá důkazy přímé.
Každopádně, kdyby tohoto práskače nebylo, tak by Kmenta toho nemohl tolik napsat, a veřejnost by nevěděla tolik o praktikách organizovaného zločinu.

milamarus
14.10.2015 4 z 5

Kdysi jsem četla, že aby lež byla pravdou a ne lží, musí existovat lhář a obelhaný. Milošovo autentické a střízlivé vyprávění to v kombinaci s tiskovými zprávami a články z různých zpravodajských serverů dokazuje. Ten kontrast bije do očí a drží celou knihu v tempu.
To, že pan Kmenta sem tam události zestručnil vlastním převyprávěním a neváhal připojit informace o diamantech, drogách a jiné zeměpisno-ekonomické “výlety“, beru jako plus. Cítila jsem se jako zasvěcenec a znalec mafiánských poměrů. I když přiznávám, že při čtvrté nebo páté kapitole jsem se neubránila dojmu neustále se opakujících více či méně stereotypních situací a jen jsem čekala, kdo další přestane být užitečný a bude nutné se ho zbavit. Samozřejmě pěkně exemplárně, aby bylo na hodně dlouho a zřetelně jasné, co se smí, co ne a kdo že je tady padrino!

pobijecmuch
15.08.2015 4 z 5

Od Superguru Bárty jsem delší dobu nic od Kmenty nečetl a už jsem si myslel, že tento novinář přestal psát.
Tato kniha se mi dostala do ruky, až toto léto a vcelku jsem si dobře početl. Je vidět, že pan Kmenta to pořád umí. Akorát mám dojem, že téma Krejčíř nemá už nám v České republice co říci. Uběhne pár let a nikdo si na něho nevzpomene, resp. nebude vědět, že to byl jeden z darebáků, ze kterého udělala revoluce milionáře a kterého nechali naši politici raději utéct do zahraničí.
Od pana Kmenty bych raději přečetl knihu o lidech, kteří v Česku stále působí a ovlivňují chod této země. Témat by se našlo asi hodně, tak snad příště pane Kmento.
Zvyšuji hodnocení na 4.

Klára90
07.04.2015 3 z 5

neuvěřitelný příběh, se který člověk zná opravdu jen z knih a filmů a tak nějak ho bere. Když si ale představím, že někdo takhle opravdu žije...pro mě zajímavé čtení

Kniha Padrino Krejčíř - Afričan je v