Tak padne náš svět

Tak padne náš svět https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120549/bmid_fallen-world-tak-padne-nas-svet-88u-120549.jpg 4 270 52

Padlý svět série

První kniha dystopické trilogie. Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace. A pak budete mrtví... Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit. Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Way We Fall , 2012

lucie9337
27.07.2014 4 z 5

Průměrná katastrofická kniha, která je však psaná velmi čtivě (především pro dnešní generaci) a poutavě (forma neodeslaných dopisů směřované někomu). Dovolím si nesouhlasit, že je kniha nepředvídatelná - plno 'zvratů' jsem očekávala a nepřekvapily mě. Skvělá kniha na odreagování! :-)

Melindaaaa
14.01.2014 3 z 5

Takový spíš průměr mezi dystopiemi. Přesto okamžitě začínám číst druhý díl.
Kniha nepřináší nic nového, jen je to tentokrát vražedný virus s podivným průběhem onemocnění, který postupně sžírá populaci hlavně jednoho nejmenovaného ostrova. Milostná zápletka, statečná děcka, která se vrhají před lidi se zbraněmi, berou věci do vlastních rukou a myslí si, že spasí svět. Prostě klasika.
Co se mi hodně líbí je forma deníku a kraťoučké kapitoly, které vás doslova nutí číst dál a dál. Překlad se podle mého hodně povedl (hrozně se mi líbí jak Kae mluví o rodičích jako o taťkovi a mamce, přijde mi to mnohem uvěřitelnější, než otec, matka apod....jsou to její rodiče, má je hrozně ráda, je to taťka s mamkou. Je to detail, ale hřeje mě u srdce)
Ještě musím vyzdvihnout obálku. Ta je podle mě ve své jednoduchosti velice povedená!
Četlo se to pěkně, svižně, ale jak říkám, nic z čeho bych byla u vytržení ještě několik měsíců

Saffron
09.01.2014 4 z 5

Hodně zajímavé téma a taky zpracování.
Příběh vypráví dospívající dívka Kaelyn formou deníkových záznamů. líbí se mi námět i jeho zpracování, přijde mi to všechno hodně realistické a hlavně smutné. Kaelyn mi připadne jako románová postava velmi uvěřitelná, se svými zmatky a pochybnostmi. Líbí se mi, jak autorka odkrývá, že morální zralost a opravdová dospělost nejsou vždy otázkou věku. Konec sice vyznívá pozitivně, mám ale trochu podezření, že vše není tak, jak se jeví... Na pokračování jsem opravdu zvědavá :)

kleria
27.09.2013 5 z 5

Nádherná knížka, plná překvapení a zvratů :D, ze začátku jsem si myslela, že to bude nic moc :)), ale ani tato dystopie mě nezklamala,zklame mě vůbec někdy nějaká? :D... A ten konec, potřebuju co nejdřív druhý díl!!! DOPORUČUJU!!! :D

Ell Amaterasu
07.09.2013 5 z 5

Tahle knížka mě dostala. Opravdu úžasná četba v deníkovo-dopisové formě. Myslím, že jsem v takové podobě knížku ještě nečetla. V deníkové ano, ale ne v dopisové.Jsem opravdu zvědavá na další díly, zajímá mě, jestli se podaří najít vakcínu, nebo jestli záhadný virus zničí celý svět. Opravdu vřele doporučuji každému, kdo má radši ty "reálnější" knížky. Já osobně čtu radši fantastické apod., ale tahle knížka byla opravdu bomba. I atmosféra tam byla. Nikdo nevycházel ven, ulice prázdné, možná jen pár těžce nemocných, kteří vyrazili do ulic najít nějakou společnost. Vážně ponuré a strašidelné. A když se na ostrov vykašlala vláda, nešlo volat na pevninu. přestala jít elektřina, byla špinavá voda.. bylo to vážně, vážně, vážně špatné. Pomalu, ale jistě docházely potraviny, lidí ubývalo. Nikdy bych nic takového nechtěla zažít a snad ani nezažiji. A ani nikdo jiný.

Canney
17.07.2013 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila už v době, kdy jsem ji poprvé viděla na zahraničním blogu a vydání u nás bylo v nedohlednu. Je to knížka plná zvratů a překvapení, rozhodně není předvídatelná. Autorka píše poutavě a zajímavě. Její styl psaní mi sedl. Knížka je napsána docela zvláštní formou, která asi nenadchne úplně všechny. Je to psáno takovou deníkovo-dopisovou formou. Moc se mi to líbilo. Hlavní hrdince jsem viděla do hlavy a to vám přesně řekne jaká je.
A ještě jedna věc. Kdykoli jsem v knížce četla o tom jak se někdo škrábal, musela jsem se také poškrábat. Až takový vliv na mě ten příběh měl

sushenka
30.06.2013 3 z 5

Nebudu popírat, že se mi knížka líbila, ale přeci jen jsem si od příběhu slibovala víc. Nicméně mě zaujal zajímavej námět a zpracování pomocí dopisů. Pokud u nás Egmont vydá i dvojku, budu se na četbu těšit!

HλNKA
26.03.2013 5 z 5

Zpočátku jsem měla obavy, co jsem si to zase pořídila za "puberťáckou" knížku.
Asi už jsem opravdu vyrostla z dívčích knih (které jsem vlastně nikdy moc nemusela), kde je všechno přeslazený a i přes všemožné tragédie nakonec všechno dopadne dobře - přesně tak, jak odhadnete po pár stránkách.
Ale jsem ráda, že jsem se u téhle knihy spletla. Protože jsem se opravdu bála, že nějak takhle dopadne vyprávění o šílené nemoci očima náctileté slečny.
A kniha mě mile překvapila. Bylo to napínavé a tak jsem pořád četla, četla a četla, dokud jsem to nepřečetla.
Nakonec jsem vlastně dostala přesně to, co člověk po přečtení anotace chce :-)
Rozhodně jsem zvědavá na pokračování..

pecka02
22.03.2013 5 z 5

Docela depresivní čtení o tom, jak virus napadl obyvatele malého ostrova. Nikdo přesně neví, s čím mají tu čest, pomoci zvenčí se jim nedostává, ale hlavní hrdinové se přesto snaží nějak se s tím poprat...hlavně tedy Kaelyn, která - jak už to tak bývá v tomto typu knih - na sobě nese pomalu celou tíhu světa. Líbilo se mi, že je kniha psaná formou neodeslaných dopisů, což ji aspoň trochu odlišuje od ostatních a člověk se tak nějak více dokáže vcítit do děje.

Posli
10.03.2013 4 z 5

Obsahuje spoilery. Líbí se mi, jak je příběh napsán ve stylu neodeslaných dopisů. Začátek byl pozvolný a až tolik mě neupoutal. Bylo celkem jasné, že hlavní hrdinka přežije, takže jsem se o ní ani nebála. Na konci mi Kaelyn bylo opravdu líto, i když jsem si jí až tolik neoblíbila. Celá kniha je taková depresivní a víceméně smutná. Kniha poukazuje na to, jak jednoduché může být vyhlazení lidstva. Poukazuje také na to, že když všichni mají stejný problém a měli by si pomáhat, tak jsou tu lidé, kteří jsou natolik egoističtí, že radši zabijí téměř bezdůvodně desítky lidí, aby oni mohli přežít. Na knize mi vadilo pouze vyprávění, které ze začátku nemělo takový spád.

Kate.S
27.12.2012 4 z 5

Tahle knížka je prostě a jednoduše úžasná! Příběh je sice trochu depresivní, ale přesto podle mě dokonale zpracovaný. Vždycky, když jsem knihu zavřela, mě to zanechalo v hlubokém zamyšlení. Musela jsem uvažovat. Co bych dělala já, kdybych byla na místě Kaelyn? Co když se něco takového opravdu stane? Co bych dělala, kdybych tahle hrozně ztratila rodinu? Jsem moc zvědavá na další díl. Moc se těším. Tuto knihu určitě doporučuji!:)

RADOST
12.08.2012 5 z 5

Občas bychom si měli připomenout, že nejsme pány tvorstva, ale součástí přírody, která nás může zaskočit, překvapit, zlikvidovat. Kniha nastiňuje jednu z možných alternativ. Těším se na další díly této trilogie.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dospívající mládež (young adult)

Megan Crewe
kanadská, 1980
2012  80%Tak padne náš svět
2013  81%Životy, které jsme ztratili

Kniha Tak padne náš svět je v