Padlí andělé / Leviatan

Padlí andělé / Leviatan https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91636/bmid_padli-andele-leviatan-yEo-91636.jpg 4 324 67

První a druhá kniha série Padlí andělé. Aaron Corbet je celkem normální kluk, trochu samotář, sirotek s problematickou minulostí, který ale doufá, že konečně našel náhradní rodinu, přátele i smysl života. Vše se ale změní na jeho osmnácté narozeniny; začne najednou rozumět portugalštině, latině, a dokonce i svému psovi... Pak se objeví dva podivní muži, kteří mu prozradí, že je Nephilim - syn smrtelnice a padlého anděla. A tak začíná příběh plný zvratů, utrpení, andělů a odvěkého boje dobra a zla.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

The Fallen / Leviathan , 2010

Pythonissam
16.07.2022 4 z 5

Sérii knih jsem si přála přečíst už od svých 16ti let, ale nikdy k tomu nedošlo. Po pár letech zapomnění a nastěhování do nového města jsem navštívila knihovnu, a onu sérii našla. Vzala jsem si na zkoušku pouze první díl.
Nebudu lhát, začátek knihy byl opravdu nudný, a přelouskat se jim mi nebylo příjemné až jsem knihu odkládala. Později se však děj změnil, více mne to vtáhlo do něj a zajímalo mne, co vše se stane dále a jak skončí 1.díl. Skrátila bych vyprávění co se týkalo Orišů. Zcela nezbytně zdlouhavé, nudné, až zbytečné. Tyto části nebyly nijak extra důležité, mnoho detailů a přitom se tam tzv. "ohřáli" pouze malou chvíli. Všichni jistě poznají rozdíl mezi anděl a archanděl, dala bych si na to větší pozor. Škoda je, že v knize nejsou popsány postavy jako Zeke či Camel...
Chystám se určitě i na další díly, ale mám trochu obavy, aby nakonec nespadly nízko...
Knihu bych doporučila lidem, kteří mají rádi fantazii a anděly, avšak ne každému sedne styl psaní autora.

brunettlibrary
11.06.2022 4 z 5

Kniha je skvělá. Milovala jsem ji jako teenager, miluju ji i jako dospělý člověk. Postavy jsou propracovaný. Vše co se v knize uděje, má nějaký smysl pro její pokračování. Děj má spád a není zde pasáž, kdy byste se nudili. Doporučuji a už se těším, až si přečtu další díly.

jsemknihomolka
02.06.2021 odpad!

Nudné , styl psaní mi nesedl .

Misshell1
17.05.2021 4 z 5

Asi budu z jedna z mála, ale baví mě to. Příběh plyne a jsem na konci, takže druhý díl ;-)

Adee.K
03.03.2021

Co k tomu říct. Tato série mě moc nezaujala. Možná to bylo tím, že mě moc nezajímají knihy zaměřené na náboženství, možná stylem psaní, těžko říct. Prokousala jsem se několika prvními díly a pak jsem to vzdala.

hu_87
17.10.2020 3 z 5

Knížka je zajímavá, protože se zaobírá anděli, padlými anděli, nephilim a tohle téma je hodně super.
První část knížky se četla jakž takž, chvilkama snadno a chvilkama jsem se musela nutit.
Druhá část knížky se mi četla hůř, stejně jak zmiňují někteří uživatelé.
Jinak je to zajímavý příběh, námět a zajímavé postavy, třeba takový pes Gabriel, který vlastně mluví :D Uvažuju o tom že si seženu i další části knížky, ale nejsem si jistá, jestli to nebude ztracený čas.

temna.vila
01.10.2020 3 z 5

Jedno z mých prvních setkání s anděly a s fantastikou obecně. Autorův styl vyprávění mi opravdu sedl a čtení jsem si užívala. S hlavní postavou jsem se dokázala rychle sžít a děj mi tak připadal uvěřitelnější a reálnější.

zaandulee
27.09.2019 odpad!

Nedočetla jsem, musela jsem se nutit do každé kapitoly, ale nakonec jsem to vzdala. Velmi nudný a nezáživný příběh.

Maitter
21.07.2019

Nedočteno. Umírala jsem nudou. Nevěřila jsem, že je to možné.

kalinka99
19.06.2019 odpad!

Moc mě kniha neoslovila. Chyběl tam takový ten náboj do čtivosti. Chvilkami jsem byla i zmatená o kom čtu. Jediné, co se mi líbí je obálka knihy.

Mergirus
09.05.2019 5 z 5

Knihou jsem naprosto uchvácena. Labrador Gabriel byl úžasný a dialogy s ním velmi úsměvné. Ke konci jsem trnula hrůzou a musela jsem příběh nutně dočíst i přes protesty okolí. Těším se na další díl, snad to nebude tolik náročné na čas. Čemu jsem se ale divila, že je kniha v knihovně zařazená do oddělení pro děti. Já bych z ní teda jako malá měla nejspíš noční můry..no, co si budem namlouvat, ani teď nikam nepůjdu potmě.

seabook04
01.03.2019 4 z 5

Patřím do té menší skupinky čtenářů, která byla knihou unesena... aspoň co se týče začátku.

Autorův styl mi naprosto sedl a kniha pro mne byla čtivou, zajímavou, poutavou a díky Gabrielovi (kdo by toho psa nemiloval) zábavnou. Poslední čtvrtina ale byla muka. Jakoby ji napsal úplně někdo jiný. Ploché, krkolomné a napsáno stylem, který ani zdaleka nepřipomínal čtivý zbytek knihy.
Právě kvůli konci snižuji hodnocení, ale jinak musím říci, že jsem si příběh Aarona a Gabriela zamilovala a těším se na další díly :)

HODNOCENÍ: 3,5/5

Yuuki24
08.06.2018 2 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale rozhodně neodpovídala kvalitě kterou od příběhu očekávám. Jak bylo již řečeno v knize bylo moc komentářů od vedlejších postav a trochu to člověka mate. Přes první polovinu jsem se musela horko těžko prokousat. Konec byl již trochu lepší, ale i tak jsem zvědavá na další díly. Snad už to bude lepší. ;-)

wildXchos
14.02.2018 3 z 5

Kniha má hodně zajímavý příběh. V některých částech mi připadalo, že je tam až moc postav, ale zvykl jsem si na ně.

ivedoo
04.11.2017 5 z 5

1 z mála knih psaná z pohledu kluka, velice zajímavá knížka, kterou jsem měla za chvíli přečtenou.

vakuov
10.10.2017 5 z 5

super nemohl jsem přestat číst. Příběh má spád od začátku do konce. Bez nudných pasáží a přihlouplé romantiky.

zabijackaa9268
03.09.2017 1 z 5

Knížku jsem nedočetla,nemohla jsem se překousat přes první polovinu..jednu hvězdičku dávám za pěkný obal(kvůli kterému jsem si knihu koupila) .

ivzu77
22.07.2017 3 z 5

Přečetla jsem spousty knih o padlých andělech, tuto sérii jsem měla vyhlídnutou dlouho. Nyní jsem po ní sáhla po několika detektivkách a nevím proč, ale očekávala jsem romantiku. A tedy zatím boj a krev. Četlo se mi dobře, uvidíme. ....

arket
21.07.2017 3 z 5

Co k tomu říct? Téma i zpracování by celkem šlo. Ale proč tolik krve a násilí? Z některých pasáží se mi zvedal žaludek. Do dalších dílů proto nejdu.

Calla2002
20.05.2017 5 z 5

DOKONALÝ !! Jestli chcete anděly a nefilim je to dokonalá kniha a ostatní díly se mi taky dost líbily já osobně radši čtu z holčičího pohledu ale u této knihy mi to vůbec nevadilo jsem moc ráda že jsem to přečetla i když byl začátek nudný :-)
Rozhodně Doporučuji!!!

americká literatura andělé