Nesmrtelnost

Nesmrtelnost https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221798/bmid_nesmrtelnost-Act-221798.jpeg 4 141 23

Potom, co se nedobrovolný spasitel lidstva Jim Heron vzdal jedné výhry v souboji dobra a zla a následující kolo prohrál, se démonka Devina dostává do vedení. Aby zamezil zkáze celého světa, musí Jim zbývající dvě duše zachránit… i za cenu sebeobětování s nejistým výsledkem. Nálada v táboře padlých andělů je na bodu mrazu. Sissy Bartenovou, kterou Jim vysvobodil z pekla, sžírá vztek a žárlivost. Adrian, který v zájmu dílčího vítězství přišel o jedno oko a fyzickou kondici, stále truchlí pro Eddieho. Archanděl Colin, pološílený ze ztráty svého přítele, chystá pomstu. Naopak Devina cítí, že má konečné vítězství na dosah. Na rozdíl od Jima zná totožnost posledních dvou duší, a opojená vidinou nadcházejícího úspěchu podléhá chování, jež je typické spíše pro smrtelníky. Do zdánlivě bezvýchodné situace však v pravou chvíli zasáhne někdo, od koho nikdo pomoc neočekává…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Baronet

Immortal , 2014

Charmedka
Charmedka
23.03.2024 3 z 5

Bohužel poslední dva díly jsou asi nejslabším článkem celé série. Ona celkově série je spíše těžký průměr, za celých šest dílů jsem si nebyla schopná pořádně zapamatovat postavy, natož abych si k nim vybudovala nějaký vztah. Půlka postav je za mě nezajímavá a nejvíce zaujal Lassiter. J. R. Ward určitě psát umí, to víme, ale Padlí andělé se do mého srdce nezapsali a jsem ráda, že mám sérii již ukončenou.

mia.com
mia.com
26.01.2023 3 z 5

Za me teda nejslabsi dil serie, ac jsem si ji fakt oblibila. Vlastne ani nevim proc, ale tolik me to nebavilo..

Spoiler!!!
Nejvic bylo divne spojeni Sisy a Jima, to mi proste nejak nejde, ja bych ho dala dohromady s Devinkou :D.

petraj30
petraj30
06.04.2022 2 z 5

Musím souhlasit s komentářem pode mnou, ale i pro mě to bylo zklamání. Na tento díl jsem se těšila a to nejen proto, že je to poslední díl série, která mi až tak moc nesedla, ale hlavně proto, že se dozvím, jak celý příběh skončí a nějaké další podrobnosti. Bohužel jsem se nemohla vůbec začíst, nějaké kapitoly jsem jen prolétla okem. Byla to celkem dřina a nuda.
V minulém komentáři jsem se zmínila, že všechno leží na Jimovi a Adrianovi...Tady jsem se naštěstí mýlila, i ti Nejvyšší tahali občas za nitky a to je asi to jediné málo pozitivní z tohoto dílu.
Tato kniha patří k těm horším ze série. Jednou mi to ke čtení stačilo.

Vendulik
Vendulik
20.01.2022 2 z 5

Poslední díl mě zklamal. Jim je sympaťák ale Sissi mi přišla velice nudná osoba, jako málo vykreslená. A celkově příběh působil takový nedokončeným dojmem. Možná je to ale věc překladu.

Heri76
Heri76
12.09.2021 3 z 5

Tak poslední díl mě vlastně zklamal. V hlavní roli Jim Heron, sympaťák který nás provází celou sérií Padlých andělů a přišlo mi, že Ward tento příběh nedostatečně propracovala. Vztah Sissy a Jima, zejména ze strany Sissy je tak nějak nedotažený. Nicméně úplný závěr je vlastně fajn, hepáč na všech úrovních. Jim, Sissy, Adrian, Eddie i Nigel. Nicméně Bratrstvo je Bratrstvo a i Odkaz je prostě Odkaz. Nicméně mě celá série neurazila a nebyla to pro mě ztráta času.
A zmínka o Lassiterovi mě navnadila, předpokládám, že dostane také větší šanci v nějaké další knize Bratrstva, protože tenhle anděl je mezi Padlými Best Of…..

havrmoni
havrmoni
07.07.2021 5 z 5

To nejlepší na konec. I když ten závěr, no nějak jsem si představovala jiný.

MonaLisa42
MonaLisa42
15.10.2020 4 z 5

Poslední díl mám konečně přečtený.
Série mě docela zklamala. J.R.Ward umí skvěle psát a vytvářet úžasné příběhy. Bohužel tyto knihy byly trochu slabší. Rozhodně jsem měla jiné očekávání.
Miluji propojení s Bratrstvem. Ad a Edie jsou fantastičtí. Jim, Sissi a Devina také ujdou. Ale ostatní postavy mi hodně splývají, mají pouze svůj díl a nic víc jsem se o nich nedozvěděla - což je škoda. Nakonec se sérii touto knihou podařilo pěkně ukončit. V průběhu čtení jsem přemýšlela, jak mohlo Devině tak moc hrábnout, že se stále držela představy, že ji John miluje. Ale i Jim si svým chováním o problémy prostě říkal. :-)
Velice čtivá a napínavá kniha. Děkuji!!!

petulik330
petulik330
17.05.2020

naprosto skvělá kniha. Těšila jsem se na to, až si ji přečtu a dozvím se jak to celé dopadlo. Kniha, ale i celá serie je naprosto skvěle napsaná.

LucijeT
LucijeT
25.01.2020 3 z 5

Ubírám hvězdičky za ten naivní konec. Nicméně děj byl pěkný a moc pěkně to decentně zapadá do bratrstva černé dýky, ledasco pak začíná dávat smysl :)

TomuVer
TomuVer
08.01.2020 5 z 5

Kniha bola sústredená výlučne na Jima, Sissi, Devinu a ostatných anjelov, dokonca sa to veľkou mierou obtáčalo okolo Stvoriteľa. Páčilo sa mi, že bola vysvetlená svätožiara nad hlavou len určitých osôb a aj sme trochu videli ako postúpili bývalé duše, o ktoré Jim hral. Skvelí koniec. Úžasná séria ale to každopádne Ward je vždy aj s jej knihami.

LadyHip
LadyHip
18.05.2018 4 z 5

Tak konec se povedl...

Adriana21
Adriana21
01.12.2017 5 z 5

Naprosto úžasná poslední kniha této série.
Jen je mi líto, že série nemá víc dílů, Jima, Ada a Edieho jsem si opravdu oblíbila, jsou to úžasné postavy.

makynka911
makynka911
25.07.2017 4 z 5

Přes počáteční boj s první polovinou prvního dílu jsem se dostala nakonec. Knížky od J. R. Ward jsou vždy úžasné, napínavé a prostě bomba. Moc se mi líbil námět, který není až tak častý a hlavně skvěle propracované postavy (Sissy občas lezla na nervy, ale co už :)).

Mergirus
Mergirus
03.07.2017 2 z 5

Nooo, na sérii Bratrstvo Černé dýky to nemá, ale i tak se tu našly celkem přijatelné scény. Přesto jsem ráda, že autorka těch dílů nenapsala 7, ale jen 6.

zuzana1995
zuzana1995
15.05.2017 5 z 5

Naprosto super série, úžasný konec :-)

angelbooks
angelbooks
11.09.2016 5 z 5

Snad nejlepší díl z celé série.Konečně se i Jim dočkal svého happy end(u) :D.
Na konci mi i skoro ukápla slzička :))).
Doporučuju, ale upozorňuju, nejlepší by bylo přečíst si předchozí díly, jinak to nemá moc smysl (vím o čem mluvím :D).

Beruška80
Beruška80
02.07.2016 5 z 5

Super.!

Turquoise
Turquoise
27.02.2016 2 z 5

Poslední díl jsem začala číst koncem prosince a za nic na světě jsem se nemohla dokopat ji dočíst. První čtvrtina mě pekelně nudila a rozjelo se to až kolem poloviny.
Co se týče zakončení série, nebyla jsem vůbec zklamaná, každý dostal to, co si zasloužil. Díky Eddiemu a Adovi jsem jako na jehličkách, jestli náhodou J. nenapíše i něco o Lassiterovi. Ten by si taky zasloužil knihu, za to, jak je úžasný v sérii o Bratrstvu.
Celkově bych sérii ohodnotila 3/5 - začátek fajn, konec pokulhával. První tři díly byly super, čtvrtý se ještě dal, ale pětka a šestka.... jsem docela ráda, že je to za mnou. I přesto ale J. R. Ward zůstává jednou z mých TOP spisovatelek.

Dandulka
Dandulka
26.10.2015 5 z 5

Měla jsem zato, že dílů bude celkem sedm, ale jak je vidět, šest jich úplně stačí. Musím se přiznat, že mi na konci tekly slzy a to už se mi fakt dlouho nestalo! Nádherná celá série a ten konec byl úchvatný!!!!!!

zabicka.1110
zabicka.1110