Pádlem k Amazonce

Pádlem k Amazonce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273460/bmid_padlem-k-amazonce-HCf-273460.jpg 5 5 2

Pravdivý příběh otce a syna, kteří uskutečnili neuvěřitelnou 20 000 kilometrů dlouhou cestu kanoí z kanadského Winnipegu k ústí řeky Amazonky v Brazílii. Původně vyrazil autor se svými oběma syny ale jeden z nich se po doplutí do Mexického zálivu vzdal, neboť pokračování znamenalo jistou smrt. Byla to obyčejná šest a půl metru dlouhá kanoe. Jejich cesta vedla přes: řeku Red River, řekou Mississippy, podél břehu Texasu, Mexický záliv. Dále pokračuje jen Don a jeho syn trpící astmatem Dan podél Belize, Hondurasu, Nicaraguy, Kostariky, Panamy, Kolumbie, Venezuely, Trinidadu a říčními systémy Jižní Ameriky. Cesta je obrovským dobrodružstvím, kde se setkávají s neustálým nebezpečím: velryby, pirani, obrovské včely, uragány, záplavy a vichřice... Největším nebezpečím byli však lidé: zbraně, výstřely, vězení, fyzické tresty. Někteří je však mají také za agenty CIA nebo pašeráky drog.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Expres tiskárna Pasler

Paddle to the Amazon , 1987

Horal123
01.11.2020 5 z 5

Velké autorovo dobrodružtví často hodně za hranou toho, čemu říkáme "ještě bezpečné".

tulipa
07.04.2020 5 z 5

Úžasná kniha psaná formou deníkových zápisků. Člověk se nemůže od knihy odtrhnout. Až úplně na konci knihy jsem si říkala, jestli ta jejich cesta nebyla spíše velkým bláznovstvím s příměsí obrovského hazardu než velkým dobrodružstvím. Určitě ale kniha zaujme místo v mé knihovně a někdy si ji přečtu s chutí zase.

Autoři knihy

Don Starkell