Padesát odstínů temnoty

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143726/fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3.43906

Padesát odstínů (2.)

Fifty Shades Darker (2011)

Literatura světová, Pro ženy, Erotika
Vydáno:, XYZ

joachim36
11. listopadu

Recyklace a nastavovaná kaše. První díl se mi moc líbil a považuji ho zde za silně podhodnocený, nicméně toto jsem už ani neměl chuť a sílu dočíst. Třetí díl a další nastavovačky kompletně vynechám.

Terez9119
05. listopadu

Bylo to lepší než jednička. Vlastně mě to docela bavilo...Jen kdyby nebyla hlavní hrdinka tak hloupá nána. Opět jedna hvězda z nostalgie.

Katulinka69

Už jsem četla jenn že to bylo na pokračování.

Hania932

Tak další díl za mnou. Tohle bylo opravdu skvělé, ale na první díl to nemá. Ze začátku to bylo hodně zajímavé, protože mě zajímalo jak se to bude vyvijet vztah mezi Anou a Christianem. Měla jsem strašnou radost když se dali zase dohromady i když to bylo jasné. Potom mi přišlo že se v knize nic neděje. Hádka, usmíření, sex. Furt dokola. Ale konec to zachránil. To bylo prostě něco dokonalého. A já už se teď těším až si přečtu poslední díl. ♥

ferda16

Když jsem přečetla první díl, dostala jsem jako dárek druhý i třetí. Ale opět se vlastně nic moc neděje. Už jsem měla praxi v tom, které pasáže mohu klidně přeskočit a někde tam hluboko hluboko pod povrchem je i nit příběhu, který, kdyby byl jinak zpracovaný, by mohl být slušný.

Martina852
16. záříodpad!

Nechápu,co na tom lidé mají. Druhý díl byl ještě horší, než ten první. Trvalo mi doslova věčnost to přečíst a na třetí díl nemám doopravdy nervy.

jfialova
22. srpnaodpad!

Asi ještě horší než první díl, autorka jen dále těží z úspěchu první ubohé knihy. Kdybych měla v době, kdy jsem to četla, po ruce něco jiného, toto by letělo do koše.

Ivka14

Kniha lepší než film a dokonce mě dohnala i k slzám. Doporučuji

Honey0105

Zcela upřímně vůbec nerozumím tomu, že se mi to konečně po dvou letech povedlo dočíst. Uff.. Byla to opravdu fuška, první díl mi přišel ještě jakžtakž čtivý, jen bez příběhu.. Tenhle druhý díl byl ale už úplně bez ničeho.. Opravdu jsem se trápila, ale nerada nechávám rozečtené knihy, tak jsem se přemohla. A teď jen rozmýšlím, co bylo horší: kniha nebo film?

Lucka1355

Druhý díl byl o hodně lepší než ten první.
Ve druhém dílo bylo více zápletek a byl i zajímavý děj.

Gabux

Tento díl mě bavil o něco více než díl první. Vlastně ho mám z celé série nejraději.
To, že kniha popisuje něco, co mnoho lidí považuje za tabu neznamená, že je to brak. Sex a celkově erotika do života patří a lidé by se měli přestat bát o tom mluvit. Kniha je napsaná dobře a čtivě. Erotických knih existuje spoustu, ale jen tato vyvolala takové pozdvižení. Právě díky tomu stylu psaní. Za mě je to fajn oddechová knížka.

xena_petra

Kniha je velmi dobře napsaná. Čte se to samo.

DJANKA

Tak jsem opět dostala chuť na trochu té erotiky. Jak už jsem psala u prvního dílu, tak i tahle knížka je erotická červená knihovna a i tento díl se čte sám. Na to, že knížka má tolik stránek, přečetla jsem ji asi za tři dny. Je pravda, že neustálé pochybování a ujišťování o lásce a že nikdo nikam neodejde.... to mě štvalo a tyto věty jsem přeskakovala. První díl se mi sice líbil víc, ale i tento díl splnil mé očekávání. A co se týče erotických scén, za mě v pohodě. Myslím, že autorka v knize uvedla pouze své erotické fantazie. Proč ne? Někomu to přijde jako porno, někomu přijdou směšné a že četli rozhodně lepší. Docela by mě zajímalo které, nechám si poradit :)

LP113

Ale jo, jsem spíš na severské detektivky, ale když to četli všichni.....Jako čtivé to určitě je, takže jsem musela přeci přečíst celou sérii ;-) První díl byl lepší

Nela.Rob

Tak jsem byla kamarádkama donucena přečíst si tu "nejlepší trilogii" všech dob. Ale bohužel jsem došla k závěru, že to je naprostý literární odpad. Ano, přečetla jsem všechny 3 díly, ale už se k nim nikdy nechci vracet.
Naprosto nesmyslný příběh, trapné dialogy, a ve finále, jeden a ten žvást pořád dokola. Tato kniha mi absolutně nic nedala. Jen jsem díky ní ztratila čas, který jsem mohla věnovat jiné knize.

KateTheBlogger

Viděla jsem všechny tři díly v kině a oba hlavní herce si zamilovala. Jenomže... potom co skončil třetí díl tak jak skončil, napadlo mě, že si přečtu všechny díly a třeba víc pochopím jak se všechno tak snadno otočilo o 360 stupňů. Můj hlavní problém při čtení je ten, že se s Anou zkrátka nedokážu ztotožnit. Ať si je pan Christian Grey sebehezčí, není to ani v nejmenším můj typ. Přesto jsem ale druhý díl přelouskala a těším se až zdolám i ten třetí abych to měla za sebou. A pokud bych měla hodnotit pouze druhý díl, mnohem víc se mi líbil film- díky hercům, hudbě a všem těm scénám na jachtě, na plese...

Liberush

Druhý díl jsem zhltla snad rychleji než první i když jsem věděla, co v něm je díky filmu.
Sice mě už trochu unavovalo množství sexu obsažené v knize, ale co sakra čekám od erotického románu, že?
A to neustálé opakování: "Neopouštěj mě." - "Já nikam nejdu...", to bylo fakt po x-tém opakování už unavující a stejně tak jako některé sexuální pasáže jsem i tyhle věty jen přejela pohledem, než abych je skutečně četla.
Jedna hvězdička z pěti odebrána z důvodu, že to věčný ujišťování mě fakt nebavilo a Anna už mi přišla krapet otravná co se týče bývalého vztahu Christiana a Eleny. Sakra, tak když jí Chris ujišťuje, že mu Elena pomohla, tak proč se tomu tak brání?
I když, zase se v tom hnípu a zase mě to rozčiluje a přemýšlím nad různými scénáři, jak to mohlo být kdyby.... Dávám plný počet! :D

baacinka
10. březnaodpad!

Dočetla jsem to, protože to byla má první beletrie přečtená v němčině. Vzhledem k omezenosti slovní zásoby autorky to byla dobrá volba. V tomto jazyce to navíc dostávalo roztomile perverzní nádech. Na druhou stranu je to spíš naivní romance než nějaká erotická kniha, takže slovní zásoba se mi rozšířila spíš o slovní spojení typu "Neopouštěj mě" a "Nemůžu bez tebe žít" než o nějaká lechtivá slovíčka...

Szekynka

Líbí se mi proměna Anastázie. Rčení tichá voda břehy mele, mi přijde docela trefná. Anastázie začíná vytahovat drápky a přitom si stále udržuje tvář naivky. Zpracování se mi líbí a nejsem si jistá zda si kniha zasloužila tolik negativních hodnocení.

tabaluga

Knihu jsem přečetla ale pro mne to byl brak

daza.dt

Druhý díl se mi zdál lepší než první, ve kterém se dle mého názoru nic moc nedělo. Ale stále se nedostavilo to nadšení, které strhlo celý svět. Tak nevím, asi to čtu nějak špatně.

lenysek69

Druhý díl mě tolik neoslovil, jako ten první, ale i tak byl dobrý a celkem čtivý.

Jeckyyy

Knížky už mám delší dobu doma, poprvé jsem druhý díl ani nedočetla, ale nyní jdu do kina na poslední zfilmovaný díl, tak jsem si řekla, že se hecnu, během pár dní jsem měla přečteno a teď mám 4 dny na díl poslední. Každopádně to je průměrné čtení, upřímně jsem i malinko ke konci přeskakovala popisování "erotických" scén, protože mi přišlo, že to je pořád to samé dokola (a navíc jsem teda četla daleko zajímavější knihy na toto téma, tudíž mi opravdu nepřijde, že by tato kniha měla patřit k těm nejvíce erotickým ever ;) ).

ecila13

Četla jsem ze zvědavosti, čekala brak, ale je to celkem fajn série knížek na dovolenou. Autorka umí vyjádřit zamilovanost, touhu, úzkost, závislost, narcistické zranění ...
Akorát to není červená knihovna, ale chvílemi spíše porno :-)

LivN

Knížka už nebyla tak zajímavá jako první díl ,ale i tak se to dalo číst. Byly tam zajímavé chvilky a i taky trochu napínavé. To bylo asi trochu plus pro knížku.

TerezaMondeková

KRÁSA!!
Obálka opět FANTASTICKÁ! Název taky.
Znova nechápu, jak může mít kniha takovéhle hodnocení! Kniha je naprosto Úžasná! Druhý díl se mi líbil víc než první. To jak se jí pokoušel dostat zpátky... WAU. Jsou skvělý pár. Znova přečteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. A to jak jí požádal o ruku... BOŽE!! Na konci to bylo nejkrásnější, jak to tam připravil... KRÁSA!! Brečela jsem u toho. Znova jsem viděla film a byl NÁDHERNÝ! Určitě se na něj znova podívám. Už se těším na poslední díl.

Vališa

Pro mě totální peklo.. ani nemůžu říct, který díl byl horší, protože všechny tři byly o ničem. Knihy jsem přečetla jen z toho důvodu, že jsem je dostala a nemám ráda, když knihu rozectu a odlozim..všechny tři dostaly šanci, ale bohužel..Hlavní hrdinka mě stvala od začátku do konce a u filmového zpracování se mi podařilo usnout, takže nikdy víc.

m_friedlova

Kniha se mi líbila. Četla se mi velmi snadno a rychle. Pro mě příjemná odpočinková pohádka. Těším se na třetí díl.

4laras
28.12.2017

Druhý díl je to samé první, jen se v na to hlavní hrdinka už nekouká s odporem. Párkrát mě napadlo, jestli ta holka není nějak duševně nemocná po tom, kolikrát mu dala šanci.

Evaneva
19.12.2017