Padesát odstínů šedi ekniha

Strhující erotický román o temných touhách v každém z nás… Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a… tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží – ovšem za vlastních, specifických podmínek…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158638/fifty-shades-of-grey-padesat-odstinu-sedi-158638.jpg 36357

Padesát odstínů (1.)

Fifty Shades of Grey (2011)

Vydáno: (ekniha), XYZ

Nikkaa
dnes

No co říci, rozhodně to nebyl bestseller kniha kterou si znovu přečtu už vůbec,jsou tisíckrát lepší romány,bohužel naivně jsem zakoupila i temnotu,a letos darkera tak si je přečtu,holky ale narovinu BDSM není tak sladké jak se v knize píše...

nicolettkaa

Odstíny šedi jsem četla už před něajkou dobou. Podlehla jsem nátlaku, kdy o knize mluvilo celé dámské osazení v práci a chtěla jsem tedy zjistit, proč takový humbuk. Knihu jsem přečetla a stejně jsem na to nepřišla. Měla jsem Odstíny stažené v pdf a během čtení jsem měla chuť notebook několikrát prohodit oknem. Hlavně pasáže o "vnitřní bohyni" mi lezly neskutečně na nervy a kdyby autorka neopakoval neustále to samé dokola, kniha mohla být tak poloviční. To, že proliskat obě hlavní postavy hned na začátku", snad netřeba zmiňovat. Už si nevzpomínám, za co měla být ta jedna hvězda.....:/

Elisekelis

Ano je to taková sexualni pohadka a pro mnohe nepredstavitelné a nerealné. Romantika s trochou jine sexuality nez je libani a hlazeni na plazi, kde je vse uplne nejvic nejkrasnejsi, pritom i takove romanticke pribehy jsou casto dost nerealne. Kniha se mi velmi dobre cetla.

petr4927

Nejsem člověk, který by odsoudil něco dřív, než se s tím seznámí. A tak jsem se i přes zdejší negativní komentáře pustil do tohoto "díla" (nutno podotknout, že v originále, takže kvalitu překladu hodnotit nemohu). BDSM není zrovna něco, co bych osobně vyhledával, ale to vůbec nevadí, protože tahle kniha o něm není ani trochu - je to jen kýbl plný nudy a stále se opakujících dialogů. Postavy jsou stěží uvěřitelné - 21 letá panna, kterou nikdo a nic nepřitahuje a z ničeho nic prožije své sexuální prozření na jedné straně a 27 letý miliardář řídící ohromnou společnost, který pracuje sotva 2 hodiny denně na straně druhé. Ale to hlavní, co se mi při čtení honilo hlavou bylo: Proč? Proč proboha to proboha ta holka dělá? A odpovím si sám: Protože jinak by E. L. James neměla o čem psát.

Angie_Missfit

Vážně nechápu, že tenhle paskvil někoho baví, nebo že to snad nedejbože někomu přijde vzrušující čtení! Víc sexy je i můj nákupní seznam. Padesát odstínů šedi je naprosto vyprázdněná a přeslazená pseudoromance zoufale tlačící na efekt bez špetky logiky a smyslu. Věřím, že může potěšit osamělé ženy, které si už ani nepamatují, kdy na ně sáhla cizí ruka. Stejně tak si umím představit, že se u ní budou stydlivě hihňat holky, pro které je slovo sex tabu. Ale pro mě to bylo utrpení takového kalibru, že dočíst knihu se jevilo jako nesplnitelný úkol. O literární úrovni snad není třeba se vůbec zmiňovat, je to ta nejpokleslejší červená knihovna, ještě o level níž než paperbackové harlekýnky ze zaprášené trafiky u nádraží. Hlavní hrdinka je blbka po lobotomii a celou dobu na mě působila jako velmi otravný faktor. Musím uznat, že kniha měla skvělé PR a pokud si ji někdo koupil kvůli tomu, že chtěl zažít pořádnou knižní dávku erotické chlípnosti, věřím, že byl zklamán. Sexuální pasáže pro mě byly dost nuda, takové nafouknuté nic v rádoby sadomaso obale, z nějž se nakonec vyklubala upocená romantika. Vata, která vyplňuje zbytek knihy, je snad ještě nudnější, zoufale tupá a přeslazená. Na tohle prostě asi vážně nejsem, ještě teď protáčím oči, jen si na to vzpomenu.

JasmínaK

je známej jev, že v čím prudérnější společnosti člověk žije, tím destruktivnější nebo sebedestruktivnější je jeho sexualita. celosvětově se omezuje nudismus, na sociálních sítích vás potrestají za zveřejnění aktu, a naopak stoupá obliba bdsm. to není projev uvolňování a odtabuizovávání, jakkoli si to spousta lidí asi myslí.
nejsem feministka a s bdsm mám řadu reálných zkušeností - není to zdravý, a tím nemyslím stopy a zranění.

Skalara
31.12.2018

Možná dějově by to mohlo být obsáhlejší :D

Ála41
18.12.2018

Veliké reklamy, největší hit, ale já jsem asi divná... Zhruba 3 krát jsem se zkoušela začíst a vůbec mi to nešlo, mě to prostě nebavilo. Třeba někdy další pokus vyjde, ale stále mám možnost ve své knihovně sáhnout po zajimavejsim....

Mikky01
09.12.2018odpad!

Tohle byla tak pitomá kniha. Hlavní roli ztvárňuje naivní a hloupá hlavní hrdinka, která snad někde ztratila mozek. Ale k čemu mozek, našla si bohatého amanta, tak stačí roztáhnout nohy. Český překlad tomu opravdu dodal na debilitě. Kniha je určená opravdu pouze nadrženým slepičkám.

PetiJelinkova
08.12.2018

Dobře čtivá knížka. Za mě super.

akvesy
07.12.2018

Velmi se povedlo knihu jsme přečetla během 14 dní. Hodně mě kniha vtáhla do děje a četlo se to samo.

wendy944
07.12.2018

moc pěkne byla to celkem zabava christian je fakt divnej

Blondy29
28.11.2018

Super, není co dodat.

mulderka
21.11.2018odpad!

Když sáhnu po knížce, která je s velkou pompou a všemi marketingovými triky inzerovaná coby "vrcholně erotická" a "tabu bořící", očekávám, že se první /můj i hlavních postav/ orgasmus dostaví někdy po dejme tomu, 40 stránkách. Aby se, když už to má být jakože "literatůra", zachovalo jakési dekorum a proběhl jakýs takýs "úvod do problematiky". A potom? Jedeme, jedeme, a pěkně se vším všudy!
Cha! Literatůra, a dokonce vzrušující??? Leda tak Mnoho povyku pro nic a neuvěřitelný podfuk!
S pocitem, že Grey, Anna a nejvíc ta její vlezlá a všudypřítomná "vnitřní bohyně" by zasloužili zavčas umlátit vlastními důtkami, aby se ušetřil papír, jsem si dojatě vzpomínala na kdysi dávno přečtené paměti provozovatelky sadomaso salonu. Bohužel na titul si už nevzpomenu, abych vám ho mohla doporučit. Ty měly aspoň šťávu, a byly údajně podle pravdy! V tomto případě bych dotyčné dámě věřila, tam byl ten prožitek vidět. Padesát odstínů se akorát tak slilo v "kafebraun do zelena" čvachtající kaluž nudy, řvoucí do čtenářova mozku: "Sliby se slibují, blázni se radují!!!"
Ze čtečky jsem ilegálně staženou trilogii zatím nesmazala, ale pochybuju, že by se mi někdy zachtělo pokračovat dalšími díly. To už radši pořádné porno, kde se nikdo neolepí přeslazenou břečkou, ale tekutinami žánru přiměřenějšími ;-)

Mello
08.11.2018odpad!

Naprostá tragédie, která ženám přinesla představu o BDSM jako o romantické a sladké praktice. Autorka sama skvěle ukazuje, jaký typ lidí píše a čte podobné žvásty, ve zkratce Ženy okolo 90kilo, poslední kluk před dvěmi lety, zahrabané v knihách a tříce si své vlhké mušle představující si, jaké to asi bude, až konečně potkají opravdového muže, který bude mít svaly, drahé auto a bude nesmírně badass... No, každé pohlaví má něco

Terez9119
05.11.2018

Ta druhá hvězda je z nostalgie. Dlouho jsem tu knihu ignorovala, až jsem se omylem dostala k filmu a protože jsem zvědavá holka, chtěla jsem vědět, jak celá ta nesmyslná romance bude pokračovat. Během čtení se mi protočily oči tolikrát, že jsem se bála, že mi to zůstane, ale byla to první kniha s touto tématikou a jen proto, že mě přivedla k lepším knížkám ji tu druhou hvězdu nechám.

Karča.K
05.11.2018odpad!

Nechápu, jak u toho některým ženám může vlhnout ranvej. Já jsem si raději přečetla (pokolikáté už?) Strakonického dudáka a pak jsme se s manželem něžně pomilovali na podlaze v obýváku.

maryzka
04.11.2018odpad!

Nevím čím to je zajímavé, ale asi této knize neporozumím. Za tu cenu, která byla v prodeji bych radši v knihovně měla ,, Twilight ságu. Ještě, že jsem tuto knihu měla půjčenou. Film bohužel nemohu hodnotit, neviděla jsem ho, ale ukázky mě opravdu nezaujali.

Nirelle
02.11.2018

Přeslazený, naivní, pitomý... Tohle mě opravdu nezaujalo vůbec ničím... I když... 1 hvězda za mučírnu

surikata246
25.10.2018

Knížku jsem nedočetla není to můj šálek kávy,tak nemohu objektivně hodnotit.Málokdy vzdávám četbu,ale zde jsem se nemohla přinutit pokračovat.

marhoul
22.10.2018odpad!

Začnu tím, že to byl dárek. Skončím tím, že to byl nevhodný dárek. :-) (když jsem to nesla do antikvariátu, styděla jsem se jako pes. Ne, kvůli erotickému obsahu, ale protože je to děsná kravina a naprosto příšerně napsaná.)

Katulinka69
20.10.2018

Krásná pohádka.

janebeauty9860
11.10.2018

Poslouchala jsem audio verzi. Ráda porovnávám film vs. knížka. V knížce, jak už to bývá, toho bylo víc než ve filmu. Pustím se i do pokračování. Oddechové čtení před spaním.

k.m.h
08.10.2018

Nechápu ten boom ohledně knihy. Mě vůbec nezaujala, nudná, rozhovory plytké, o ničem.

Steiniglovka
07.10.2018

Dávám tři hvězdy za první díl. Chytl mě, četla jsem to jedním dechem a i když mi některé skutečnosti přišly dost přitažené za vlasy, přešla jsem to a četla dál a líbilo se mi to. Ale rozhodně mi kniha nezůstala v srdci.
Druhý díl mě jakž takž bavil,ale četla jsem ho asi na třikrát. Děj mě zkrátka neudržel.
Třetí díl jsem odložila po padesáti stránkách a už se k němu nechystám vrátit,nevím jak to všechno skončilo a vlastně... mě to ani nezajímá.

pause
05.10.2018

Po mediální reklamě, jsem tuto knihu považovala za brak. Dlouho mi ležela v knihovně. Po A.Lustigovi na ní přece jen došlo.......chtělo to odpočinek. Přečetla jsem jí jedním dechem.
A stojí za to ji číst :) Kniha je opravdu jen pro ženy. Pokud má někdo v sobě kus chlapa nebo je chlap, raději pryč od toho.......nepochopí to.

Macicekh
28.09.2018

Přečetla jsem celou sérii a "moje vnitřní bohyně skáče radostí", že už je konec. U prvního dílu jsem si říkala, že je to něco jiného a ze začátku se mi to i líbilo, ale asi v polovině jsem procitla. Vše se opakuje a dialogy naprosto vágní a o ničem. Film jsem bohužel také viděla a snad ještě horší. Za mě tedy ztráta času..

Ales.BD
18.09.2018odpad!

O jednadvacetileté panenské popelce a bohatém princi s bičíkem. Nejhorší kniha, jakou jsem četl, se započítáním jízdního řádu a vyhlášky o silničním provozu.

JoSvob
16.09.2018

Spoluzacky o knizce basnily, a tak mi to nedalo a knizku jsem si pujcila v knihovne. Nelibila se. Psano stylem ctrl+c - ctrl+v, tedy stale dokola se opakovaly ty same fraze, sceny i dialogy. Hlavni hrdinka mi navic byla dost nesypaticka. Asi mam bohuzel spis chlapske mysleni. Nebo bohudik? =)

Hania932
26.08.2018

Trošku jsem se bála jak se mi bude tato kniha líbit. Taovéhle knihy moc nečtu, ale tohle se mi opravdu líbilo. Film se mi strašně líbil a tek jsem prostě neodolala a a přečetla jsem si i knihu. Bála jsem se že ta kniha bude celá jenom o sexu, ale opak je jiný. Líbí se mi myšlenky Any, to jak ona přemýšlí a jak vidí situaci.
Četla jsem na ní plno oškvlivých recenzí, ale mě se to líbilo. Nechápu jen ty lidi, kterým se nelíbil film a jdou číst knížku. Jestli si myslíte že kniha je jiná než film, tak to opravdu není.
Knížka se hezky četla, byla taková oddechová. Pro mě je skoro vždycky lepší kniha než film, ale teď nemůžu říct co se mi líbí víc. A už teď se těším až si přečtu druhý díl!