Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedé je první díl erotické trilogie, kterou napsala E. L. Jamesová a zaujala tak čtenáře po celém světě. Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé) Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat – touží po ní, chce ji... ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 35648

Padesát odstínů (1.)

Fifty Shades of Grey (2011)

Vydáno:, XYZ

GabrielleE
20. srpnaodpad!

Dlouho jsem nečetla nic tak hloupého. Není to vůbec erotické. Spíš je to taková lehce pikantní harlekýnka pro utahané matky tří dětí.
Nechápu jak se knížka mohla stát tak populární.

Danago

Příběh je moc pěkně vymyšlený. Pohádka o moderní Popelce. Ale pro mě by tam mohlo být rozhodně víc děje. Knížka je zahlcena e maily na jenu stránku pár vět, není divu že je 600 stran přečteno za velice krátkou dobu. K sexuálním scénám se nebudu nijak vyjadřovat, nejsem jejich zastáncem. Ale že se láska takto rozohní za týden, že se zkušený Christian změní za tak krátkou dobu, to mě nepřipadá uvěřitelné, ale to asi není hlavní záměr knížky. To že knížka není vůbec uzavřená nutí čtenářky hned otevřít druhý díl. Takže lituji ty, které musely čekat na jeho vydání. Já jsem knížky měla obě takže jsem plynule navázala. Ano přečetla jsem to. Ale už toto ne. Ani film. Pro mě opravdu ne.

Luciáš55

Tuhle knihu jsem zhltla za chviličku, podle mne, je to nejlepší kniha z celé série.

Eninka

Přečetla jsem za tři dny. Super knížka!

BulkaM
29. červenceodpad!

??????

madonna6956

Téhle knize jsem podlehla asi tak jako Anastasia Greyovi. :)
Čte se mi hodně rychle a čte se jedním dechem. Úplně mně baví. Myslím si, že toto dílo je velice podhodnocené a revoluční. Jo, sex tam je, ale to je jedna ze součástí. Mám pocit, že lidé, kteří toto dílo odsoudili, tak se na to dívali s uzavřenou myslí. To samé platí o filmu. V tomto příběhu je sex, ale není to o něm. To je jako kdybych řekla, že Stmívání je o fázi měsíce :DD, v kontextu jo, ale je to o vztahu mezi upírem a člověkem. A vlcích a spoustu dalších věcech. Stačí jen číst. Jsem šťastná žena ve šťastném partnerství a tahle kniha mi hodně pomohla. Cítím se lépe než dřív a jsem vděčná za vše co mám, miluju svojí lásku! :-*
Filmové zpracování jsem viděla a jsem příjemně překvapená. Těším se na 3. díl a na to, až celou tuto sérii dočtu.

cestovatelka13

Vzdala jsem to u 48. stránky. To se fakt nedalo :(

Bruka
11. červenceodpad!

Tuhle knížku jsem na vlastní žádost dostal v roce 2016 k Vánocům od mámy. Dík mami. Čekal jsem, až všechny sračky vylítnou z větráku a budu se na to moct podívat s nadhledem a odstupem.
Čhmcha!
Když jsem si na 48. straně už asi pošesté nepatrně ublinkl do pusy, musel jsem to začít přeskakovat. Našel jsem si pár pasáží o sexu. No, četl jsem lepší erotickou fanfikci o Martinu Rotovi, u toho jsem se aspoň zasmál.
Nemá smysl spílat marketingu a nedostatečné drsnosti plenění upachtěných slepičích klínů - prostě ta ženská byla ve správnou dobu na správným místě - v době, kdy může kdejakej Average Joe kidnout libovolný kus hnoje do sociálního éteru a rázem je z něj Král Disneylandu.
Holt, máte neomezenej přístup k informacím, to jste celou dobu chtěli, ne??? Jóó, vy jste si furt ještě nezvykli na ten všudypřítomný závan hoven??? Óóó, chudinky... :)

Romžiry
11. červenceodpad!

Katastrofa.

Carol96

Sice jsem knihu přečetla celkem rychle, protože je napsané velice čtivě, ale příběh mě vůbec nezaujal a moc mě to nebavilo.

Za mě NENE :(

Marfuška89

Miluji tuto knihu. Byla mou první erotickou knihou, kterou jsem četla a dostala mě. :)

PS: Miluji i film. :)

Jiitush

Pokud máte v hlavě mozek a už jste někdy souložili (naživo, skutečně, opravdu, ne jen v představách), tohle se vám rozhodně líbit nebude. Je to tak neuvěřitelné, až to bolí.

anetttik

Byla jsem donucena knihu přečíst od kamarádky jako lehkou pomstu, a že byla. Velkou část knihy jsem si říkala, že autorka má o sexu a bdsm velmi zkreslené představy, což mi drásalo nervy. Neustále opakování slov, celých dialogů i situací bylo po čase neskutečně otravné (když mě někdo chce naštvat, stačí mu říct slova jako: "vnitřní bohyně, podvědomí, temný pohled, šedé oči mě propalují, krásný a dokonalý, ve všem vypadá dokonale,..."). Jazykově byla kniha opravdu na zabití autorky. Pozitiva jako mailování postav, dejme tomu závěr a nějaké nesexuální scény mi bohužel jako záchrana knihy nepřišly.
Slabý průměr, opravdu nechápu popularitu tohoto braku.
P.S.: pokud vás v erotické knize vyloženě otravují sexuální pasáže, je něco zřejmě špatně.

celoushek

Moje srdcovka :)

BaHa

Žánr nekritizuji, své milovníky si kniha ostatně našla, ale mě kniha zkrátka neoslovila a přiznám se, že jsem ani nedočetla.

Samery

Když jsem se mámy ptala, jaká je její nejoblíbenější kniha, kvůli výzvě, řekla mi tuhle. S obavami jsem se do ní pustila. Nemohu říci, že jsem zklamaná, ale ani nemohu říci, že jsem nadšená. Začátek byl zajímavý, ale pak se stal nudným. Neustálé opakování vtipů a narážek začalo být pozvolna lehce trapné. Jediný úsek knihy, který se mi opravdu líbil, byl závěrečný. Bez tohoto úseku bych neměla ani trochu chuť v sérii pokračovat. Takto mohu říci, že si další díl přečtu. Snad bude lepší. I tak je tato kniha spíše oddechová. Jen čtení smlouvy bylo jednoduše utrpením, které jsem přelistovala. Nejlepší pasáže byly když si hlavní postavy posílaly dopisy a poslední fáze děje, kdy se sblížili a nakonec rozešli. Jinak mi kniha přišla podprůměrná.

gigi77

Této literatuře moc neholduji. Četla jsem ze zvědavosti, nedalo se jí vyhnout vzhledem k popularitě. Spousta kritiky byla již napsána jinými. Za mě: jednoduchá a jako "oddechovka" dobrý, další díly mne již nelákají.

HaničkaVodička
13. červnaodpad!

Snažila jsem se. Vážně. Říkala jsem si: co na ni všichni mají? Dokonce jde zpracována i do kin? Měla bych si ji přečíst.
Nešlo to, přečetla jsem prvních 50 stran - nic, prostě nic. Přečetla jsem dalsích 50 stran - to stejné nic. Pořád jsem se přesvědčovala, že bych měla. Takto jsem došla asi do 150 strany a nebylo zbytí. Musela jsem ji definitivně odložit.
Ze začátku jsem si myslela, že autorka zkouší mou inteligenci, ale pak jsem zjistila, že kniha je opravdu o ničem.
Pokud by někdo scvrkl příběh do 80 stránkové kapesní knížky, možná by se dalo, ale tohle? Za mne brak.
Film byl lepší, než celá knížka a celosvětový poprask kolem ní :-).

kittlerka

Bylo to dost jednoduché a povrchní čtení. Určitě je mnohem více knížek, které by si zasloužily takovou pozornost i u nečtenářů.

Emmadriel

Taková typická oddychová kniha.

Nita17

Nejnovější verze červené knihovny, kde se musí celý podstatný děj natáhnout na celou trilogii, jelikož třičtvrtiny každého svazku zabírá sexuální výchova se slabými prvky BSDM. Dočetla jsem celou sérii i Greye, když už tak už. Musím ocenit námět, tohle byla moje první kniha takového žánru. Je fakt, že znám už povedenější a tak nějak střízlivější - všichni víme co propaganda této knihy rozjela i mezi jinými autory.
Příjemná, nééé však ohromující , četba na vypnutí prostě.

a.nnysek

Kniha se mi líbila, i když jsem od ní čekala něco jiného. Určitě si přečtu i další díly.

mysiouxsie

Pohádka o Popelce, která na plese neztratila střevíček, ale kalhotky.

alef

Samozřejmě, že mi to nedalo, a taky jsem přečetla ... a to celou sérii :-) ... přiznávám, že to, co mě překvapilo, nebyla literární úroveň/neúroveň tohoto "příběhu" ... ale zdejší hodnocení a komentáře ... byla jsem (a stále jsem) přesvědčená, že takovéhle knížky se nečtou kvůli literární úrovni/neúrovni příběhu, ale kvůli něčemu úplně jinému :-) ... já si to čtení vlastně užila ... mysl se dostala na úplně jinou hladinu (než např. při čtení Dostojevského :-) ... mohla relaxovat a nechat kolem jen tak plynout příběh o submisivní studentce a charismatickém milionáři :-) ... a proč ne? ... vždyť je to jen takový "lechtivý dívčí sen" ... co kolem vás "plave" ... o tom, co se stane, když ONA přestane hrát podle JEHO pravidel, příběh o tom, co se stane, když se ON, jakožto lovec, ocitne v pro něj neznámé situaci ... protože nedokáže odolat JEJÍMU kouzlu a podlehne, pro něj neznámému citu - LÁSCE :-) ... hmmmm ... nebyl to zas tak špatný sen :-).

Klarka251

Doporučuji čtenářům co moc nečtou. Knihu jsem přelouskala během chvilky.

kraah

Přečteno za jeden večer. Dojmy? Každá druhá erotická povídka je napsaná lépe a to včetně příběhu a vývoje postav ;)

Jedna hvězdička za téma, druhá za odvahu to vydat.

Hasko

Přečteno ,,jedním dechem,, ale jak píše Maja256 zbytečně natahovaný děj.

Maja256

Kniha je velmi pěkná, ale moc zdlouhavá. Příběh mi moc neubíneubíhal, autorka natahovala nedúležité části a ty dúležité zkracovala.

angelice
16. dubnaodpad!

Ta kniha je z literárního hlediska a formy používání jazyka někde mezi upírskými slátaninami pro 13-leté a nejhoršími výplody červené knihovny...červená je obecně oblíbená barva knihy, po tom, co protagonistka v pěti minutách zvládla zrudnout snad 6x jsem vážně uvažovala, jestli nemá disfunkci kůže...no jinak zápletka měla potenciál-slovo měla je důležité, protože ho ani omylem nevyužila. Kdybych se měla rozepisovat o všem, co mě buď iritovalo, nebo dohánělo k upřímnému smíchu-což nebylo v těch pasážích, kdy se autorka snažila být vtipná-bylo by to na sáhodlouhou esej. Postavy jsou nudné k uzoufání, kniha se ohání trapnými, rádoby psychologickými analýzami a vůbec si nevyčítám, že jsem v ní přeskakovala. No nic, snad si ji přečte hodně lidí, kteří ji zhodnotí komentáři, že takovou romantiku ještě nečetli.

EvikU.

Překvapilo mě jak rychle jsem knihu přečetla. Je velmi dobře napsaná, taková moderní popelka. Chudá dívka a muž který je bohatý a na úrovni. Dobře zpracované.