Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek... - anotace z přebalu knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 36087

Padesát odstínů (1.)

Fifty Shades of Grey (2011)

Vydáno:, XYZ

the_res13

Pokud bychom vystřihli tak 75% erotických scén (které jsou všechny prakticky stejné), získali bychom celkem zajímavý příběh a mnohem čtivější knihu

Bafy1010

Kniha co se čte sama.... Dobrý děj, zápletka, dost vtipu atd

LP113

Ale jo, jsem spíš na severské detektivky, ale když to četli všichni.....Jako čtivé to určitě je, takže jsem musela přeci přečíst celou sérii ;-)

Naias

Hanblivá kráska vedome komunikujúca so svojím podvedomím (to by Freud čumel), bohatý sexy zvrhlík nebezpečný ako moje papuče, sex okorenený nechceným humorom a riadna kopa táranín. Rozmýšľala som nad odpadom, ale autorka si zaslúži aspoň jednu hviezdu za to, že dokázala napísať šesťsto (!) strán prakticky o ničom.

blonde_elis

Co na to říct? V důsledku zhlédnutí filmů a mediálního nátlaku jsem nakonec taky podlehla a knihu přečetla. Zatím aspoň jeden díl. A víte co? Vlastně to vůbec není tak špatné. Jasně, o nějaké kvalitní literatuře se tu mluvit fakt nedá, ale jako odreagování v pohodě. Navzdory rozsahu se to čte skutečně rychle. Jediné co mě trochu iritovalo byly ty kecy o podvědomí a vnitřní bohyni ? :D
Jinak ale tohle je jeden z mála případů, kdy bych dávala přednost filmům.

Nela.Rob

Tak jsem byla kamarádkama donucena přečíst si tu "nejlepší trilogii" všech dob. Ale bohužel jsem došla k závěru, že to je naprostý literární odpad. Ano, přečetla jsem všechny 3 díly, ale už se k nim nikdy nechci vracet.
Naprosto nesmyslný příběh, trapné dialogy, a ve finále, jeden a ten žvást pořád dokola. Tato kniha mi absolutně nic nedala. Jen jsem díky ní ztratila čas, který jsem mohla věnovat jiné knize.

Turmee

Co k tomu mám říct? Začátek byl moc...intenzivní? Samé šeptání, mumlání nebo křičení. Přišlo mi, že nikdo nemluví normálně. Všechno bylo nahuštěné do pár kapitol. A zajímavý příběh se začínal odvíjet až v půlce. Sice jsme se nedostali k nějaké normálnosti a pořád mě neopustil pocit přehnanosti, ale dočkala jsem se i rozhovorů a trochu hlubších myšlenek obou hlavních postav. Ani k jedné sice necítím sympatie ale jsem minimálně zvědavá, jak to bude dál.
Trochu mě mrzí, že jsem film viděla dřív, ubralo to příběhu na napínavosti, ale i tak jsem ráda, že se můj předpoklad o "kniha musí být lepší než film"potvrdil. Klidně se přiznám, že poslední čtvrtku jsem nedočkavě zhltla a chystám se na další díl.

Carra

Mě by teda v životě nenapadlo o něco takového v knihkupectví zavadit už jen pohledem. Pamatuji si, že když to začalo jako knižní boom a stálo se na to fronty, můj muž byl neodbytný, že mi to koupí. Dodnes si za ty vyhozené peníze fackuje. Jenom ze zvědavosti jsem to dočetla, protože, i když to bylo předvídatelné, zajímalo mě, jak ta trilogie dopadne. Počítejte s tím, že kvalita díl od dílu klesá. Dám jednu hvězdicku jen za to, že se to rychle čte, ale jinak postavy jsou nesympatické a otravné, neustále se opakující věty, no a sexuální scény? Ty jsou tak absurdní, že jsem se spíš musela smát.

AliStejsy
25. březnaodpad!

Nedočetla jsem.. zezačátku mě to celkem bavilo, ale pak mi to přišlo jedno a to samé pořád dokola a asi v půlce jsem knihu zavřela. Za mě s prominutím blbost

Liberush

Jako první jsem viděla filmy, tudíž jsem spíše od knihy čekala více detailů.
Ale co mě překvapilo bylo, že kdybych měla prostor, zhltla bych jí na jeden nádech.

Kniha je erotický román. Jo, ten sex tam byl, ale dalo se to přežít. Nic tak příšerně zahambujícího tam nebylo.
Kniha mě zaujala více jak film díky detailům a hlavně, díky myšlenkovým pochodům Anastasie, které jsem ve filmu nemohla zachytit, jsem se do těchto knih fakt zamilovala.
Proč, když je to jen další červená knihovna s bičíkem?
Protože Anastasia mi připomíná sebe samu. Sice ne ve všech ohledech, ale v těch nejzásadnějších to jsem prostě já. Její pocity, když je v blízkosti Christiana jsou totožné s mými, když jsem v blízkosti svého muže. Takže taková ujetá holka fakt existuje i v realitě. :D

Nomia

Ať je to jakýkoliv brak, tak oceňuji, že to dotáhlo opět tisíce ženských ke čtení. Doufám jen, že se pak vrhnou na trochu kvalitnější literaturu.
Mně osobně se Padesát odstínů šedi nelíbilo. Přiznávám, že především z postav jsem šla do kolen. Anastasie byla pro mě naprosto neuvěřitelná postava, občas sem měla pocit, že je snad z Marsu, a tajemný pan Grey také nepůsobil příliš realisticky. Jejich vzájemný vztah a chemie mi neseděly, celé to na mě působily hrozně našroubovaně a nepřirozeně.
Na erotický román to nemělo dostatečné koule a jiskru. Jako erotické psychologické drama už to tuplem nefungovalo. Celý román na mě působil, jako nevyplněné sny jedné korpulentní nepříliš chtěné maminy. Ovšem nějakým zázrakem se z toho stal takřka hit.
Poslední dobou erotické romány stojí opravdu za starou bačkoru a valná většina z nich naprosto postrádá jakýkoliv sex-appeal. Padesát odstínů se pravděpodobně bude líbit akorát zapřísáhlým romantikům, zvídavým panám nebo neukojeným ženuškám. Po všech stránkách slabší podprůměr, rozhodně i v daném žánru najdete zajímavější a poutavější díla, než je Padesát odstínů šedi.

monishek

Knizku jsem cetla uz pred nekolika lety a cetla se mi velmi dobre. Tema se mi libi i cely pribeh. Samozrejme, ze to neni poklad literatury, ale takove odpocinkove cteni, proc ne? Nemela jsem pocit, ze bych byla znechucena nebo, ze ctu takovy brak, se kterym ztracim cas. Naopak, byl to prijemne vyplneny volny cas, kde jsem si snila, co kdyby .. Hi, hi ..

Dagros

Přečetla jsem tento díl, byla jsem ještě na střední a docela mě to bavilo. Nedávno jsem zkoušela číst druhý díl, kdy jsem přečetla snad ani ne 100 stránek a knihu jsem zavřela. Už mě ten druhý díl vůbec nechytl a předpokládám, že ani nechytne.

Gagarinuvbratr
07. březnaodpad!

Priznávam, že som neprečítal celú knihu, na to som nemal nervy. Ale bol som zvedavý, čo to tie naše baby tak baví. Môj bože, taká hlúpa a zbytočná kniha. Baby, choďte si radšej zašukať!

Szekynka

Tato kniha byla můj první pokus o čtení tohoto stylu. Myslím, že pro někomu, kdo nečte tento žánr nonstop se kniha může líbit, pro ostřílené čtenáře lehké romantiky už to asi nebylo takové. Padesát odstínů je úplně normální román pro ženy s trochou větší dávkou sexu.

Líbila se mi ta myšlenka. No opravdu která z nás nepotkala pana záhadné, tajemného a sexy? A tajně nedoufala, že ho změní?, že zrovna ona bude ta jeho jediná?

Anastazie se chová trochu předvídatelně a naivně, ale beru to tak, že ke každému panu záhadnému patří z počátku úplná naivka. Kniha je možná trochu víc zviditelněná, ale úplná tragédie to nebyla, jednotlivé dějové linie dávaly smysl, erotické scény byla barvitě popsány (někdy až možná zbytečně moc) a děj se sice pomalu, ale proměňoval.

tabaluga

Knihu jsem přečetla, ale pro mne to byl brak

daza.dt

Po této knize jsem sáhla proto, že jsem chtěla vědět, že je ještě horší než film. No, není to žádné světoborné dílo, ale četla se rychle. Osobně bych si jí nekoupila, ale na půjčení z knihovny ideální. A zjištění.... tedy alepsoň za moji osobu - kniha je rozhodně lepší než film.

Nikol1994

Dobře čtivá. První díl byl nejlepší, ostatní jsem odložila. Za mě tedy super.

jan6775

Kniha se četla dobře. V podstatě oddychové čtení pokud jste dominantní. Jste li v roli opačné máte dvě možnosti. 1 milovat a nechat si to líbit . 2 nahlásit jako týrání . Toto právo mají dnes i děti. Konečně člověk pochopí proč jsou týrané ženy s tyrany tak dlouho. Ono se jim to vlastně líbí a když je to přestane bavit tak ho nechají zavřít.

lenysek69

Je to sice už delší doba, co jsem tuto knihu četla, ale za mě byl první díl naprostá jednička. První díl jsem přečetla jedním dechem. Je jasné, že pány zřejmě tato kniha neosloví, ale za mě to bylo takové to čtení, kde se vžijete do příběhu a sníte si ten "popelkovský" sen :-)

black.ai

První díl mi z celé trilogie přišel asi nejlepší. Ona je naivní, on je úžasný, ale má svou mouchu. Jejich střet hýřil romantikou i opravdu úsměvnými situacemi. A přes první zklamání, neboť jsem čekala něco více peprného, jsem knihu slupla vcelku jedním dechem a docela s chutí (díky opravdu velkým písmenům a přeskakování posléze již očtených sexuálních scén na jedno brdo). Charaktery v prvním díle mi přišly vcelku přikrášlené, ale šlo to... postupně však ztrácely jiskru a další a další situace už mi přicházely čím dál tím víc absurdní. Dočetla jsem jen, abych měla dočteno.

katuska995

Nechápu, že teď když asi každý ví, o čem příběh je, ještě někdo má potřebu číst ho a hodnotit jako odpad. Kdyby mě to nelákalo - nečtu. A pokud někdo zvládne knihu přečíst celou, zase tak zlé to nebude. Slovo odpad, by se mělo na zdejších stránkách vymazat. Je to neuctivé a lidem, kteří se normálně bojí otevřít pusu, zde asi pomáhá honit si ego. Kniha byla svým způsobem naivní, ale nijak mě nezklamala. Chudá holka naprosto okouzlila boháče a on jí za to chce dát všechno na světě a hlavně sebe. No, není to šťastné děvče. A žili šťastně až do smrti. Toť mé vyjádření k celé sérii.

Harry

Nechápu dost dobře, že jsem těch 606 stran přečetl : děj v podstatě žádný, holka zblázněná do sexuálního "devianta", od kterého se nechá mlátit a který neví, co z prachama ,...

LuckaRozmi

Knihu jsem si přečetla ze zvědavosti - bohužel jsem ji nedočetla, styl psaní jsem opravdu nemohla skousnout. Když pominu nic moc zajímavý děj, který bych snad i přežila, naprosto nedostatečná slovní zásoba autorky (překladatele...?) mě vytáčela na nejvyšší míru. U knihy si chci odpočinout, ne od ní odcházet rozčilená.

kikiodvi
14. únoraodpad!

Knihu jsem přečetla už kdysi dávno, jen proto abych zjistila, proč se kvůli ní stojí fronty v knihkupectví. Teď lituju peněz, které jsem do ní dala, protože jsem je mohla stejně dobře vyhodit oknem. Jednu hvězdičku jsem chtěla dát za čtivost...I to jsem si nakonec rozmyslela, protože čtivých knížek existuje spousta. Příběh je jedno velké klišé - trojnásobný orgasmus při prvním sexu, to už bylo moc i na mě. Přirovnala bych to k Popelce pro náctileté nebo jisté verzi porna pro maminy v přechodu. Jestli chcete číst porno knížky, sáhněte po Lady Fuckingham od Oscara Wilda; jestli chcete romantiku, na 100% se vám povede najít něco lepšího než Padesát odstínů.

Ddd76
02. únoraodpad!

Mám za sebou něco přes 200 stránek, dočetla jsem smlouvu. Na to, kolik je kolem této knihy povyku, je to obrovské zklamání.
Po delším přemýšlení jsem došla k závěru, že to původně nebyl vůbec špatný nápad, jelikož kvalitní pornografie se nejspíš po Lady Fuckingham v literárním světě neobjevila. Ale proboha - styl psaní paní autorky ničí jakoukoliv naději na to, že by se tato kniha alespoň nějakým způsobem dala považovat za kvalitně odvedenou práci. Nehledě na to, že veškeré události a dialogy jsou naprosto předvídatelné (dobrá, ale i kýč se dá napsat hezky, vzpomeňme si třeba na Twilight ságu; příběh katastrofa, ale jak to je napsané!), ale i slovní zásoba je příšerně omezená. Neustále se opakují stejné výrazy a přirovnání (např. popisování orgasmu, POKAŽDÉ je to exploze a pak se tříští na milion kousků a její tělo se zmítá v křeči; vnitřní bohyně, ať už to znamená cokoliv, je třetí hlavní postava, a Grey vždy oznámí, že Ana nemá nejmenší tušení, co s ní teď bude dělat). A další výborná záležitost - jak dlouho se Ana s Christianem znají, než se spolu vyspí? 2-3 týdny? Samozřejmě, k realitě to má tak jako tak daleko, ale tento fakt z toho dělá skoro fantasy knížku. A ano, uvědomuji si, že jde převážně o sex, ale nějaké to napětí, dejme tomu randění, nebo přemlouvání Any, aby ke Christianovi jela domů, by příběhu dodalo tolik postrádanou šťávu a dynamičnost.
Když se to shrne - autorka by se měla naučit alespoň základům psaní před vydáním další knížky, protože to všemu příšerně ubírá na kvalitě, a příběh, který se sice odehrává rychle a nezpomaluje se např. zdlouhavým líčením Herny, přestává být tolik zajímavý, protože se vše odehrává podle očekávání a čtenář se nemá kromě dalšího popisu sexu, který je vesměs pořád stejný, na co těšit.
Takhle to akorát láká mladé 13-16 mladé slečny objevující svou sexualitu (a získávající zcela mylné představy o sexu) a svobodné ženy +35, které touží po nějakém tom vzrušení, ale začínají ztrácet veškerou naději.
A bohužel to ani film moc nezachránil, jen tam přidal více kýčovité romantiky.

Popko

Jelikož tuto knihu četli i známí, kteří nečtou tolik jako já, chtěla jsem si na knihu udělat vlastní názor. Podle mě se jedná o literaturu pro 15-20 leté dívky. Panna se zamiluje do miliardáře, který ji zmlátí a ona odejde - pokračování v dalším dílu. Nejsem si jistá, jestli ho vůbec chci číst.

Babsy

Kalinkacz vystihla přesně mé pocity po přečtení prvního dílu.. až na to, že já triologii dočíst nehodlám. Děkuji, ale tohle není nic pro mě.. To už dám přednost C. Lauren když mám zájem o tento styl ´rozptýlení´.

joachim36

V podstatě to je příjemná romantická pohádka. První díl je dle mého názoru zdařilá verze moderní popelky - krásky a zvířete. Druhý díl mi už přišel jako zbytečná recyklace a nastavování kaše. Nebyl jsem ho schopen ani dočíst. Ale první kniha je solidní romantická záležitost, zde i výrazně podhodnocená. Co se týče BDSM vlastně tam nic není, fakt jenom romantika. Když se o té knize pobavíte s lidmi z BDSM komunity, jenom se pousmějí. Četl jsem v originále, tak nevím jestli knize neubral překlad.

TerezaMondeková

MŮJ BOŽE!!!
Nechápu, proč má kniha takovéhle hodnocení!
Obálka je NÁDHERNÁ! Stejně tak i název.
Podle mě je kniha ÚŽASNÁ!! Dlouho jsem uvažovala jestli si to mám přečíst, ale nakonec jsem podlehla. Kniha se mi hodně líbila. Přečteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. Podívala jsem se i na film. Ten jsem si taky zamilovala. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.