Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek... - anotace z přebalu knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 36145

Padesát odstínů (1.)

Fifty Shades of Grey (2011)

Vydáno:, XYZ

Gabux

To, že kniha popisuje něco, co mnoho lidí považuje za tabu neznamená, že je to brak. Sex a celkově erotika do života patří a lidé by se měli přestat bát o tom mluvit. Kniha je napsaná dobře a čtivě. Erotických knih existuje spoustu, ale jen tato vyvolala takové pozdvižení. Právě díky tomu stylu psaní. Za mě je to fajn oddechová knížka.

Šarlota12

Kniha je velmi kritizovaná jako špatná literatura. Myslí si, že s tímto tématem nelze psát příliš hodnotná literární díla. Zaujala spoustu lidí, a nejen žen a kritizují ji i ti, co jí přečetli jedním dechem. Prostě proto, že je to in. To, že obsahuje téma, které se bojí lidé i jen pojmenovat, natož přiznat sobě i jiným, že o tom také někdy sní, z ní nedělá špatnou knihu.

iveta3867
06. červnaodpad!

knihu jsem nedočetla, to je fakt ztracený čas, hodně špatná "literatura" s nulovou kvalitou..

Denisa153

Kniha co vyvolala velmi rozporuplné reakce, ale mě se líbila.

Siwan

Naprosto souzním s komentářem Zuzis. Je to prostě děs běs. A film Sekretářka jsem viděla :)

xena_petra

Kniha se mi četla sama. Velmi poutavý příběh.

Peggy1990

Není to špatný. Tohle na mě zezačatku pusobilo jako WAU! kniha, ale pak jsem začala víc číst a uvědomila jsem si, že tahle kniha na mě působí, jako by ji napsala moje máma :D

lucie0134

Tato kniha mi z celé trilogie přišla nejlepší. Četla jsem ji v 15 když ji táta koupil mamině. Nesměla jsem ji číst, že je moc sprostá. Ale zakázané ovoce nejlíp chutná. Takže po tají když nebyli doma jsem rychle četla. A proto mi to přišlo tak dobrý. Anna ve filmu byla stejná jako jsem si představila ale Christian ne :D v knize byl lepší :D
Opět kniha lepší než film. Co se týče zbylých dílů dvojka byla nuda a trojku jsem ani radši nedočetla.

zuzis
12. květnaodpad!

Za mě ne. Četla jsem ze zvědavosti, ale byl to fakt úlet. Způsob napsání je..prostě špatný, při neustále opakujících se frází jsem musela knížku odložit a nadechnout se. Některé popisy - hlavně pocitů, vnitřní molology hlavní hrdinky - jsou fakt peklo.
Ani jedna postava mi nebyla ničím sympatická. Anna je hloupá, Christian je manipulátor a chová se prostě divně. BDSM podáno absolutně nereálně - takhle to vážně nechodí. Pro dominantní postavu určitě neni atraktivní to, že submisiva nijak nevzrušuje submisivita. Nehledě na to, že celková dinamika je podaná uplně blbě. A i když si to v hlavě ostříhám jenom na sexuální scény a odmyslím "BDSM", takhle popsané porno je pro mě nuda - místama mi to bylo až nepříjemné číst, protože to bylo podáno tak, že Anna moc nebyla ok s tím, co se děje, a tak by to určitě chodit nemělo..
Dočetla jsem, ale kdybych po třetině knihu odložila, o nic bych nepřišla. Možná bych dala půl hvězdičky za čtivost, ale to nejde takže odpad.
Mimochodem, viděli jste někdo film Sekretářka?

Janie061

Dávám vysoké hodnocení kvůli sobě a všem čtenářům, kteří knihu četli ještě před jejím zbysnysováním, protlačením na plátna, než to všechno vláčili bahnem, prostě vším tím humbukem a svinstvem co udělalo svinstvo z knihy.
Ano, kniha je docela špatně napsaná, není to nic originálního, ale čte se a čtenáři ji jako oddechovku mají rádi.
Hodnocení typu: je to odpad - hodnotím tak proto, že tak hodnotí všichni je neoriginální a velice dětinské. A bohužel se takhle chová většina čtenářů ... probuďte se a utvořite si vlastní názor, ne jako ovce.
Osobně bojuju nejen za dobré knížky, ale i oblíbené. Tohle je jedna z nich.
Můj názor.

Burák

Tohle kultovní "pornografii pro matky na mateřské" jsem si schválně nechávala kdy jindy než na dobu kdy sama budu na mateřské. Největší humbuk okolo téhle série už dávno přešel, takže jsem se do toho pustila.
Myslím, že vyčítat této sérii nízkou literární úroveň je trochu nefér. Proto ta série tak populární není. To byste museli být opravdu hodně naivní, abyste čekali nějaký umělecký zážitek.

Zdaleka mi nevadí ta klišoidní patetická zápletka (chudá hodná holka se zamiluje do velmi bohatého týpka, který má k ideálnímu muži daleko), to se dalo čekat, když je to taková masovka.

Charaktery hlavních postav mi připadají dost nereálné, vlastně mi nepřišlo ani trochu uvěřitelné, že by někdo takový mohl v dnešní době vůbec existovat - to je ale spíš můj problém, a někdo to naopak určitě ocení.

Co mě ale zarazilo nejvíc, bylo, že jsem čekala, že ta knížka bude bourat nějaké (sexuální) tabu. A toho jsem se teda vůbec nedočkala. Možná kdyby to vyšlo před třiceti čtyřiceti lety. Ale v roce 2012? Myslela jsem, že ta kniha bude šokovat explicitními popisy ale všechny erotické scény byly napsány velmi vkusně a decentně, až zdrženlivě. Obdivuju, že je někdo schopný napsat šestsetistránkový erotický bestseler a ani jednou nepoužít slovo penis nebo klitoris. Neuvěřitelný! Za tohle opravdu klobouk dolů.

Ale i přesto, nebo právě proto, mě to moc nebavilo a i když šlo ryze o odpočinkové čtení, moc jsem se u toho nebavila.

Taky myslím, že ta knížka bude mnohem lépe "fungovat" v anglickém originále. V českém překladu mi to připadalo až takové moc na sílu a některé časté anglické obraty působili v češtině dost divně.

Mám doma i další dva díly, asi jim v budoucnu šanci dám, ale že bych se toho nemohla dočkat, to rozhodně tvrdit nemůžu.

the_res13

Pokud bychom vystřihli tak 75% erotických scén (které jsou všechny prakticky stejné), získali bychom celkem zajímavý příběh a mnohem čtivější knihu

Bafy1010

Kniha co se čte sama.... Dobrý děj, zápletka, dost vtipu atd

LP113

Ale jo, jsem spíš na severské detektivky, ale když to četli všichni.....Jako čtivé to určitě je, takže jsem musela přeci přečíst celou sérii ;-)

Naias

Hanblivá kráska vedome komunikujúca so svojím podvedomím (to by Freud čumel), bohatý sexy zvrhlík nebezpečný ako moje papuče, sex okorenený nechceným humorom a riadna kopa táranín. Rozmýšľala som nad odpadom, ale autorka si zaslúži aspoň jednu hviezdu za to, že dokázala napísať šesťsto (!) strán prakticky o ničom.

blonde_elis

Co na to říct? V důsledku zhlédnutí filmů a mediálního nátlaku jsem nakonec taky podlehla a knihu přečetla. Zatím aspoň jeden díl. A víte co? Vlastně to vůbec není tak špatné. Jasně, o nějaké kvalitní literatuře se tu mluvit fakt nedá, ale jako odreagování v pohodě. Navzdory rozsahu se to čte skutečně rychle. Jediné co mě trochu iritovalo byly ty kecy o podvědomí a vnitřní bohyni ? :D
Jinak ale tohle je jeden z mála případů, kdy bych dávala přednost filmům.

Nela.Rob

Tak jsem byla kamarádkama donucena přečíst si tu "nejlepší trilogii" všech dob. Ale bohužel jsem došla k závěru, že to je naprostý literární odpad. Ano, přečetla jsem všechny 3 díly, ale už se k nim nikdy nechci vracet.
Naprosto nesmyslný příběh, trapné dialogy, a ve finále, jeden a ten žvást pořád dokola. Tato kniha mi absolutně nic nedala. Jen jsem díky ní ztratila čas, který jsem mohla věnovat jiné knize.

Turmee

Co k tomu mám říct? Začátek byl moc...intenzivní? Samé šeptání, mumlání nebo křičení. Přišlo mi, že nikdo nemluví normálně. Všechno bylo nahuštěné do pár kapitol. A zajímavý příběh se začínal odvíjet až v půlce. Sice jsme se nedostali k nějaké normálnosti a pořád mě neopustil pocit přehnanosti, ale dočkala jsem se i rozhovorů a trochu hlubších myšlenek obou hlavních postav. Ani k jedné sice necítím sympatie ale jsem minimálně zvědavá, jak to bude dál.
Trochu mě mrzí, že jsem film viděla dřív, ubralo to příběhu na napínavosti, ale i tak jsem ráda, že se můj předpoklad o "kniha musí být lepší než film"potvrdil. Klidně se přiznám, že poslední čtvrtku jsem nedočkavě zhltla a chystám se na další díl.

Carra

Mě by teda v životě nenapadlo o něco takového v knihkupectví zavadit už jen pohledem. Pamatuji si, že když to začalo jako knižní boom a stálo se na to fronty, můj muž byl neodbytný, že mi to koupí. Dodnes si za ty vyhozené peníze fackuje. Jenom ze zvědavosti jsem to dočetla, protože, i když to bylo předvídatelné, zajímalo mě, jak ta trilogie dopadne. Počítejte s tím, že kvalita díl od dílu klesá. Dám jednu hvězdicku jen za to, že se to rychle čte, ale jinak postavy jsou nesympatické a otravné, neustále se opakující věty, no a sexuální scény? Ty jsou tak absurdní, že jsem se spíš musela smát.

AliStejsy
25. březnaodpad!

Nedočetla jsem.. zezačátku mě to celkem bavilo, ale pak mi to přišlo jedno a to samé pořád dokola a asi v půlce jsem knihu zavřela. Za mě s prominutím blbost

Liberush

Jako první jsem viděla filmy, tudíž jsem spíše od knihy čekala více detailů.
Ale co mě překvapilo bylo, že kdybych měla prostor, zhltla bych jí na jeden nádech.

Kniha je erotický román. Jo, ten sex tam byl, ale dalo se to přežít. Nic tak příšerně zahambujícího tam nebylo.
Kniha mě zaujala více jak film díky detailům a hlavně, díky myšlenkovým pochodům Anastasie, které jsem ve filmu nemohla zachytit, jsem se do těchto knih fakt zamilovala.
Proč, když je to jen další červená knihovna s bičíkem?
Protože Anastasia mi připomíná sebe samu. Sice ne ve všech ohledech, ale v těch nejzásadnějších to jsem prostě já. Její pocity, když je v blízkosti Christiana jsou totožné s mými, když jsem v blízkosti svého muže. Takže taková ujetá holka fakt existuje i v realitě. :D

Nomia

Ať je to jakýkoliv brak, tak oceňuji, že to dotáhlo opět tisíce ženských ke čtení. Doufám jen, že se pak vrhnou na trochu kvalitnější literaturu.
Mně osobně se Padesát odstínů šedi nelíbilo. Přiznávám, že především z postav jsem šla do kolen. Anastasie byla pro mě naprosto neuvěřitelná postava, občas sem měla pocit, že je snad z Marsu, a tajemný pan Grey také nepůsobil příliš realisticky. Jejich vzájemný vztah a chemie mi neseděly, celé to na mě působily hrozně našroubovaně a nepřirozeně.
Na erotický román to nemělo dostatečné koule a jiskru. Jako erotické psychologické drama už to tuplem nefungovalo. Celý román na mě působil, jako nevyplněné sny jedné korpulentní nepříliš chtěné maminy. Ovšem nějakým zázrakem se z toho stal takřka hit.
Poslední dobou erotické romány stojí opravdu za starou bačkoru a valná většina z nich naprosto postrádá jakýkoliv sex-appeal. Padesát odstínů se pravděpodobně bude líbit akorát zapřísáhlým romantikům, zvídavým panám nebo neukojeným ženuškám. Po všech stránkách slabší podprůměr, rozhodně i v daném žánru najdete zajímavější a poutavější díla, než je Padesát odstínů šedi.

monishek

Knizku jsem cetla uz pred nekolika lety a cetla se mi velmi dobre. Tema se mi libi i cely pribeh. Samozrejme, ze to neni poklad literatury, ale takove odpocinkove cteni, proc ne? Nemela jsem pocit, ze bych byla znechucena nebo, ze ctu takovy brak, se kterym ztracim cas. Naopak, byl to prijemne vyplneny volny cas, kde jsem si snila, co kdyby .. Hi, hi ..

Dagros

Přečetla jsem tento díl, byla jsem ještě na střední a docela mě to bavilo. Nedávno jsem zkoušela číst druhý díl, kdy jsem přečetla snad ani ne 100 stránek a knihu jsem zavřela. Už mě ten druhý díl vůbec nechytl a předpokládám, že ani nechytne.

Gagarinuvbratr
07. březnaodpad!

Priznávam, že som neprečítal celú knihu, na to som nemal nervy. Ale bol som zvedavý, čo to tie naše baby tak baví. Môj bože, taká hlúpa a zbytočná kniha. Baby, choďte si radšej zašukať!

Szekynka

Tato kniha byla můj první pokus o čtení tohoto stylu. Myslím, že pro někomu, kdo nečte tento žánr nonstop se kniha může líbit, pro ostřílené čtenáře lehké romantiky už to asi nebylo takové. Padesát odstínů je úplně normální román pro ženy s trochou větší dávkou sexu.

Líbila se mi ta myšlenka. No opravdu která z nás nepotkala pana záhadné, tajemného a sexy? A tajně nedoufala, že ho změní?, že zrovna ona bude ta jeho jediná?

Anastazie se chová trochu předvídatelně a naivně, ale beru to tak, že ke každému panu záhadnému patří z počátku úplná naivka. Kniha je možná trochu víc zviditelněná, ale úplná tragédie to nebyla, jednotlivé dějové linie dávaly smysl, erotické scény byla barvitě popsány (někdy až možná zbytečně moc) a děj se sice pomalu, ale proměňoval.

tabaluga

Knihu jsem přečetla, ale pro mne to byl brak

daza.dt

Po této knize jsem sáhla proto, že jsem chtěla vědět, že je ještě horší než film. No, není to žádné světoborné dílo, ale četla se rychle. Osobně bych si jí nekoupila, ale na půjčení z knihovny ideální. A zjištění.... tedy alepsoň za moji osobu - kniha je rozhodně lepší než film.

Nikol1994

Dobře čtivá. První díl byl nejlepší, ostatní jsem odložila. Za mě tedy super.

jan6775

Kniha se četla dobře. V podstatě oddychové čtení pokud jste dominantní. Jste li v roli opačné máte dvě možnosti. 1 milovat a nechat si to líbit . 2 nahlásit jako týrání . Toto právo mají dnes i děti. Konečně člověk pochopí proč jsou týrané ženy s tyrany tak dlouho. Ono se jim to vlastně líbí a když je to přestane bavit tak ho nechají zavřít.