Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek... - anotace z přebalu knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 36238

Padesát odstínů (1.)

Fifty Shades of Grey (2011)

Vydáno:, XYZ

Ales.BD
18. záříodpad!

O jednadvacetileté panenské popelce a bohatém princi s bičíkem. Nejhorší kniha, jakou jsem četl, se započítáním jízdního řádu a vyhlášky o silničním provozu.

JoSvob

Spoluzacky o knizce basnily, a tak mi to nedalo a knizku jsem si pujcila v knihovne. Nelibila se. Psano stylem ctrl+c - ctrl+v, tedy stale dokola se opakovaly ty same fraze, sceny i dialogy. Hlavni hrdinka mi navic byla dost nesypaticka. Asi mam bohuzel spis chlapske mysleni. Nebo bohudik? =)

Hania932

Trošku jsem se bála jak se mi bude tato kniha líbit. Taovéhle knihy moc nečtu, ale tohle se mi opravdu líbilo. Film se mi strašně líbil a tek jsem prostě neodolala a a přečetla jsem si i knihu. Bála jsem se že ta kniha bude celá jenom o sexu, ale opak je jiný. Líbí se mi myšlenky Any, to jak ona přemýšlí a jak vidí situaci.
Četla jsem na ní plno oškvlivých recenzí, ale mě se to líbilo. Nechápu jen ty lidi, kterým se nelíbil film a jdou číst knížku. Jestli si myslíte že kniha je jiná než film, tak to opravdu není.
Knížka se hezky četla, byla taková oddechová. Pro mě je skoro vždycky lepší kniha než film, ale teď nemůžu říct co se mi líbí víc. A už teď se těším až si přečtu druhý díl!

malí

Ano, podlehla jsem. Nahodou to docela slo. Oddechove, lehce pikantni. Sem tam je treba preskocit par stranek a za odpoledne je precteno. Rozhodne lepsi, nez film.

jfialova
22. srpnaodpad!

Odpad. Dočetla jsem to jen díky tomu, že jsem měsíc musela ležet v posteli a nic jiného nebylo po ruce. Absolutně nechápu, jak se z toho mohl stát takový trhák. Svého času jsem přečetla dvě paperbackové harlequinky a ty mi připadaly zajímavější a lépe napsané. Síla marketingu v praxi, jinak to nedokážu pochopit.

Nicolka77

Knížku už mám doma asi 3 roky a teprve teď až sem se k ní dostala. Samozřejmě za tu dobu, už jsem viděla několikrát film.   I když jsem viděla film a mohla jsem si vybavit postavy tak jsem měla velký problém se do knížky za číst. Nevadilo mi to téma sex, sub či jiné.. je to uplne normalni tema pro knihu jako kazde jine, ale prostě to asi nebylo pro mě si knížku přečíst. Ale na druhou stránku jsem i ráda, že jsem ji četla mohla jsem si přečíst v klidu všechny emaily mezi Christianem a Anastasii, a taky jsem mohla vidět i smlouvu, která nebyla ve filmu takhle dobře vidět

perfis1280
09. srpnaodpad!

Dobra blbost.

Ivka14

Na dovolenou je to oddechové čtení. Mě ta kniha velice a nebyla jenom o sexu,jak to na první pohled vypadá. Knihu doporučuji

Aerine

Na dovču nenáročné čtení. Tak dlouho jsem se tomu vyhýbala, až jsem se na 50 odstínů vrhla a nic nečekala. Proto asi nenastalo žádné velké zklamání. Je to taková lehce ujetá červená knihovna, která neublíží a nakonec máte chuť si přečíst další díl.

Petrush

Knihu jsem četla už seznámená s rozporuplnými recenzemi předchozích čtenářů. Asi proto jsem od ní mnoho neočekávala. Do poněkud netradiční romance s místy lacinými aspekty jsem se ale dobře začetla a zajímalo mě, jak dopadne. Doporučuji jako nenáročnou oddychovku, pokud se však u knihy dokážete přenést přes plytkost a velkou jazykovou chudost.

Lucka1355

Nejdříve jsem viděla film a hodně se mi líbil a tak jsem si přečetla i knížku.
Knížka mě hodně zklamala a celkově se mi nelíbila.
jediné co se mi líbilo, bylo to že v knize byla vypsaná smlouva, kterou jsem si mohla podrobně přečíst.

MonicElli

Četla jsem ji dávno, byla kolem ní velká chvála,tak jsem si ji nechala "naježit" pod stromeček, ale nakonec jsem ji nedotečla, asi jsem skončila v tom nejlepším....po podpisu smlouvy :)), už mě nudila. Téma mě vůbec neuráží, jak tady někdo píše, že je to in, tak se musí kritizovat. Tato kniha patří mezi ty lepší z oddechových knih pro nenáročné čtenáře, co se týče formy psaní.

petula4

Fajn oddechovka......přečetla jsem to asi za tři dny. Normálně čtu jiný žánr a příjemně mě překvapilo, jak se to dobře četlo a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Samozřejmě má kniha své nedostatky....co dělá a jak se tváří vnitřní bohyně a podvědomí hlavní hrdinky mohla autorka klidně vynechat a některé fráze se dost opakovaly. Ze zvědavosti jsem si po přečtení pustila i film a musím přiznat že kniha byla o hodně lepší.

Gabux

To, že kniha popisuje něco, co mnoho lidí považuje za tabu neznamená, že je to brak. Sex a celkově erotika do života patří a lidé by se měli přestat bát o tom mluvit. Kniha je napsaná dobře a čtivě. Erotických knih existuje spoustu, ale jen tato vyvolala takové pozdvižení. Právě díky tomu stylu psaní. Za mě je to fajn oddechová knížka.

Šarlota12

Kniha je velmi kritizovaná jako špatná literatura. Myslí si, že s tímto tématem nelze psát příliš hodnotná literární díla. Zaujala spoustu lidí, a nejen žen a kritizují ji i ti, co jí přečetli jedním dechem. Prostě proto, že je to in. To, že obsahuje téma, které se bojí lidé i jen pojmenovat, natož přiznat sobě i jiným, že o tom také někdy sní, z ní nedělá špatnou knihu.

iveta3867
06. červnaodpad!

knihu jsem nedočetla, to je fakt ztracený čas, hodně špatná "literatura" s nulovou kvalitou..

Denisa153

Kniha co vyvolala velmi rozporuplné reakce, ale mě se líbila.

Siwan

Naprosto souzním s komentářem Zuzis. Je to prostě děs běs. A film Sekretářka jsem viděla :)

xena_petra

Kniha se mi četla sama. Velmi poutavý příběh.

Peggy1990

Není to špatný. Tohle na mě zezačatku pusobilo jako WAU! kniha, ale pak jsem začala víc číst a uvědomila jsem si, že tahle kniha na mě působí, jako by ji napsala moje máma :D

lucie0134

Tato kniha mi z celé trilogie přišla nejlepší. Četla jsem ji v 15 když ji táta koupil mamině. Nesměla jsem ji číst, že je moc sprostá. Ale zakázané ovoce nejlíp chutná. Takže po tají když nebyli doma jsem rychle četla. A proto mi to přišlo tak dobrý. Anna ve filmu byla stejná jako jsem si představila ale Christian ne :D v knize byl lepší :D
Opět kniha lepší než film. Co se týče zbylých dílů dvojka byla nuda a trojku jsem ani radši nedočetla.

zuzis
12. květnaodpad!

Za mě ne. Četla jsem ze zvědavosti, ale byl to fakt úlet. Způsob napsání je..prostě špatný, při neustále opakujících se frází jsem musela knížku odložit a nadechnout se. Některé popisy - hlavně pocitů, vnitřní molology hlavní hrdinky - jsou fakt peklo.
Ani jedna postava mi nebyla ničím sympatická. Anna je hloupá, Christian je manipulátor a chová se prostě divně. BDSM podáno absolutně nereálně - takhle to vážně nechodí. Pro dominantní postavu určitě neni atraktivní to, že submisiva nijak nevzrušuje submisivita. Nehledě na to, že celková dinamika je podaná uplně blbě. A i když si to v hlavě ostříhám jenom na sexuální scény a odmyslím "BDSM", takhle popsané porno je pro mě nuda - místama mi to bylo až nepříjemné číst, protože to bylo podáno tak, že Anna moc nebyla ok s tím, co se děje, a tak by to určitě chodit nemělo..
Dočetla jsem, ale kdybych po třetině knihu odložila, o nic bych nepřišla. Možná bych dala půl hvězdičky za čtivost, ale to nejde takže odpad.
Mimochodem, viděli jste někdo film Sekretářka?

Janie061

Dávám vysoké hodnocení kvůli sobě a všem čtenářům, kteří knihu četli ještě před jejím zbysnysováním, protlačením na plátna, než to všechno vláčili bahnem, prostě vším tím humbukem a svinstvem co udělalo svinstvo z knihy.
Ano, kniha je docela špatně napsaná, není to nic originálního, ale čte se a čtenáři ji jako oddechovku mají rádi.
Hodnocení typu: je to odpad - hodnotím tak proto, že tak hodnotí všichni je neoriginální a velice dětinské. A bohužel se takhle chová většina čtenářů ... probuďte se a utvořite si vlastní názor, ne jako ovce.
Osobně bojuju nejen za dobré knížky, ale i oblíbené. Tohle je jedna z nich.
Můj názor.

Burák

Tohle kultovní "pornografii pro matky na mateřské" jsem si schválně nechávala kdy jindy než na dobu kdy sama budu na mateřské. Největší humbuk okolo téhle série už dávno přešel, takže jsem se do toho pustila.
Myslím, že vyčítat této sérii nízkou literární úroveň je trochu nefér. Proto ta série tak populární není. To byste museli být opravdu hodně naivní, abyste čekali nějaký umělecký zážitek.

Zdaleka mi nevadí ta klišoidní patetická zápletka (chudá hodná holka se zamiluje do velmi bohatého týpka, který má k ideálnímu muži daleko), to se dalo čekat, když je to taková masovka.

Charaktery hlavních postav mi připadají dost nereálné, vlastně mi nepřišlo ani trochu uvěřitelné, že by někdo takový mohl v dnešní době vůbec existovat - to je ale spíš můj problém, a někdo to naopak určitě ocení.

Co mě ale zarazilo nejvíc, bylo, že jsem čekala, že ta knížka bude bourat nějaké (sexuální) tabu. A toho jsem se teda vůbec nedočkala. Možná kdyby to vyšlo před třiceti čtyřiceti lety. Ale v roce 2012? Myslela jsem, že ta kniha bude šokovat explicitními popisy ale všechny erotické scény byly napsány velmi vkusně a decentně, až zdrženlivě. Obdivuju, že je někdo schopný napsat šestsetistránkový erotický bestseler a ani jednou nepoužít slovo penis nebo klitoris. Neuvěřitelný! Za tohle opravdu klobouk dolů.

Ale i přesto, nebo právě proto, mě to moc nebavilo a i když šlo ryze o odpočinkové čtení, moc jsem se u toho nebavila.

Taky myslím, že ta knížka bude mnohem lépe "fungovat" v anglickém originále. V českém překladu mi to připadalo až takové moc na sílu a některé časté anglické obraty působili v češtině dost divně.

Mám doma i další dva díly, asi jim v budoucnu šanci dám, ale že bych se toho nemohla dočkat, to rozhodně tvrdit nemůžu.

the_res13

Pokud bychom vystřihli tak 75% erotických scén (které jsou všechny prakticky stejné), získali bychom celkem zajímavý příběh a mnohem čtivější knihu

Bafy1010

Kniha co se čte sama.... Dobrý děj, zápletka, dost vtipu atd

LP113

Ale jo, jsem spíš na severské detektivky, ale když to četli všichni.....Jako čtivé to určitě je, takže jsem musela přeci přečíst celou sérii ;-)

Naias

Hanblivá kráska vedome komunikujúca so svojím podvedomím (to by Freud čumel), bohatý sexy zvrhlík nebezpečný ako moje papuče, sex okorenený nechceným humorom a riadna kopa táranín. Rozmýšľala som nad odpadom, ale autorka si zaslúži aspoň jednu hviezdu za to, že dokázala napísať šesťsto (!) strán prakticky o ničom.

blonde_elis

Co na to říct? V důsledku zhlédnutí filmů a mediálního nátlaku jsem nakonec taky podlehla a knihu přečetla. Zatím aspoň jeden díl. A víte co? Vlastně to vůbec není tak špatné. Jasně, o nějaké kvalitní literatuře se tu mluvit fakt nedá, ale jako odreagování v pohodě. Navzdory rozsahu se to čte skutečně rychle. Jediné co mě trochu iritovalo byly ty kecy o podvědomí a vnitřní bohyni ? :D
Jinak ale tohle je jeden z mála případů, kdy bych dávala přednost filmům.

Nela.Rob

Tak jsem byla kamarádkama donucena přečíst si tu "nejlepší trilogii" všech dob. Ale bohužel jsem došla k závěru, že to je naprostý literární odpad. Ano, přečetla jsem všechny 3 díly, ale už se k nim nikdy nechci vracet.
Naprosto nesmyslný příběh, trapné dialogy, a ve finále, jeden a ten žvást pořád dokola. Tato kniha mi absolutně nic nedala. Jen jsem díky ní ztratila čas, který jsem mohla věnovat jiné knize.