Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedé je první díl erotické trilogie, kterou napsala E. L. Jamesová a zaujala tak čtenáře po celém světě. Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé) Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat – touží po ní, chce ji... ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 35937

Padesát odstínů (1.)

Fifty Shades of Grey (2011)

Vydáno:, XYZ

K.a.a
dnes

Když pominu erotiku, je to nesmírrně romantické a hezké čtení :-)

Kocicka004
včera

Knihu jsem četla poměrně dlouho, protože mě někdy bavila více a někdy méně. Byla jsem pevně rozhodnutá, že další díl už určitě kupovat nebudu, ale konec mě nutí si další díl přinejmenším přečíst. Děj nebyl úplně špatný...asi takhle nápad vcelku dobrý jen provedení nic moc.
PS: Takzvaná "vnitřní bohyně" hlavní hrdinky...tu věc bych rozdupala. Neuvěřitelně mě tam tato "věc" srala s prominutím. Člověka to úplně vytrhne z děje.

Alex.Barunka

2,5 z 5

Tak jo, knize opravdu nemůžu odepřít její neuvěřitelnou čtivost, protože než si to stihnete uvědomit, jste skoro v půlce. Také samotný nápad nebyl špatný, ale to provedení dost pokulhávalo.

Postavy jsou něco, na čem by autorka také mohla zapracovat, protože Ana by potřebovala nejednou proplesknout. Od Christiana jí to evidentně nestačilo.

Ale stejně je nějaká moje malá část zvědavá na pokračování :D

Klichem1

Infantilne a velmi jednoducho napisane. “Jednoducho” pre mna v tomto pripade v zlom slova zmysle.

Fallen

Trilogie se mi četla dobře, určitě se nejedná o poklad do knihovničky, ale jako odpočinkový román mi nevadil. Erotické pasáže jsem přeskakovala, ty mě vskutku nebavily, ale zbytek příběhu za přečtení stál, proto nehodnotím jako brak.

vivienna
30.12.2017

...knihu jsem četla na doporučení a přečetla na první zátah...prní díl byl dobrý, druhý už nudný, třetí se trochu vzpamatoval...četlo se dobře, lehce podněcovalo erotickou fantazii. I když mám ráda náročnější literaturu, proč ne...krásně jsem si prožila, co asi nikdy v reálu neprožiji:-)

m_friedlova
30.12.2017

Po knize jsem sáhla ze zvědavosti (boom tohoto příběhu při vydání knihy či nabídnutí filmové adaptace v kinech mě nezachvátil). Lady Chatterleyová coby zakázaný první pornoromán v literární historii by nestačila závidět. Příběh se mi četl lehce, snadno a velmi rychle. Kniha skýtá mnohem více vysvětlení a pochopení postav než film. Negativum pro mě byla neukojitelná zvědavost hlavní hrdinky a potřeba vše vědět hned.

4laras
28.12.2017odpad!

Četla jsem to v době prvního velkého boomu okolo filmů... CO NA TOM VIDÍ? moje spolužačky jsou do toho úplné zblázněné.
Postavy byli povrchní, děj byl založený jen na tom, až se ti dva zase potkají a když se tak stalo skočili do... buhví čeho.
Asi jsem moc mladá na to abych pochopila "krásu" této knihy.

ronniejohns
27.12.2017

Četli to všichni, chtěla jsem také. Spolužačka mi knížku půjčila a už to jelo. Jedno musím knize nechat. Až do přibližně posledních 50 kapitol, které jsem z nějakého nepochopitelného důvodu četla asi týden, jsem to přečetla poměrně rychle. Možná, že kdyby to zůstalo jen jako fan fikce, bylo by to lepší. Sama jsem v té době nějaké fan fikce četla a dokonce i psala a znám mnohem mladší slečny (většinou dokonce nezkušené), které by byly schopné ty sexuální scény popsat mnohem lépe. Po přečtení prvního dílu skutečně nemám potřebu číst ty další.

Nymphetamine
19.12.2017

Tak jsem si tak jedno krásné slunné odpoledne sedla na postel a přemýšlela, co si přečtu. A když byl tak krásný uvolněný den, zatoužila jsem po troše romantiky a vzrušení...
Tušila jsem, do čeho jdu. Věděla jsem, že to nebude žádné velké literární dílo, ale i tak jsem mu dala šanci. Prvních zhruba sto stran - dobrý. Hodně romantické, velmi podobné Stmívání a řekněme Popelce. Tak jsem četla až jsem narazila na první erotickou scénu a to byla (aspoň za mě) katastrofa. Nevadí mi, co se tam dělo, ale ty výrazy, které autorka užila (či překladatel). Tohle mi někdo říct v ložnici, tak je po vzrušení. A tak to bylo i když jsem jen četla. Nicméně jsem se nevzdala a zkusila jsem najít jinou erotickou scénu, ale bohužel to bylo ještě horší. Takže jsem knihu naštvaně odložila. Myslím si, že kdyby to bylo o 200 stran tenší (nebo i víc), že by to bylo lepší. Mnohem lepší (plus vynechání pár slov)... Jediné, co jsem z erotiky četla, byla Lady Fuckingham a za mě je tato kniha tedy daleko lepší, než toto. Ale chápu, že pro přepracované lidi, kteří si chtějí oddechnout a zasnít se, je to skvělá kniha a nic proti tomu nemám. Sama jsem se na ni také těšila :-) Ale opravdu mi to nesedlo.

Evaneva
19.12.2017

Nenáročné erotické čtivo.

tetes
12.12.2017odpad!

Ani som nečítal, ani som nevidel film. Stačil mi obsah z úst nadržaných násťročných a tých frigidnejsich. Povedal som si vtedy, že autorka je zrejme impotentná škaredá buchta ktorá kvôli postave a zrejme aj iným komplexom nemôže získať chlapa do postele, preto aspoň píše o svoje túžby, ako je dobrovoľne znásilňovaná nejakým zbohatlikom. Aké milé bolo moje prekvapenie keď som zistil, že som mal pravdu :). ...to zrejme z tých krimi čo občas preletím očami. Každopádne k tejto knihe - ZACHRÁŇTE LESY, NETLAČTE SPROSTOSTI!

iveta6221
11.12.2017odpad!

Jedna z knih, kterou nikdy nedoctu. Kdyz vas hlavni hrdinka vytaci k nepricetnosti, asi to ani docist nejde.

PrincessIvi
11.12.2017

Tato kniha dost lacno popisuje vsetky sexualne zazitky. Neodporucam.

ecila13
10.12.2017

Četla jsem ze zvědavosti, čekala brak, ale je to celkem fajn knížka na dovolenou. Autorka umí vyjádřit zamilovanost, touhu, úzkost, závislost, narcistické zranění ...
Akorát to není červená knihovna, ale chvílemi spíše porno :-)

Kirrie
09.12.2017odpad!

Odpad literatury. Pro ty, co se ptají, proč se tento hnus stal zrovna bestesellerem, mám jen jednu odpověď. Lidi nerozumí dobře napsanému textu a mají rádi sex.
Skončila jsem u třetí kapitoly, protože ,,spisovatelka" píše jako mokrá dvanáctka, která si prožívá krizi středního věku a potřebuje svůj život obohatit něčím jiným, než jen svojí rukou. Tahle příšerná Mary Sue ve spojení se sadistickým hovadem jsou opravdu poklad pro vypatlance.
R.I.P. všem, co si myslí, že je to dobré.

dendishek
08.12.2017

Tak nějak mi nejde do hlavy, proč se každý romanticko-erotický příběh uskuteční mezi boháčem a chuděrou, popř. studentkou. Děj je přitažený za vlasy, to ano, ale očividně je to TO, co někteří čtenáři chtějí, a tak nějak očekávají. Vždyť přece v reálném životě je všechno tak jednobarevné a nudné, že? Do druhého dílu se mi ještě chtělo, ale do třetího už ne. Takže trilogie nedočtena.

PavlínaAlžběta
04.12.2017

První díl 50 odstínu jsem si přečetla v době, kdy na filmové zpracování se už zapomnělo a nikdo o tom nemluvil. Knihu jsem si zakoupila na dovolené, kde se četla velmi dobře, děj utíkal a docela mě i zajímalo pokračování. Bohužel jsem po dočtení nadšená moc nebyla, scény přetažené za vlasy a tím nemyslím ty erotické. Ty stály také za starou belu.Klišé v podobě bohatý a chudá, to opravdu už tu bylo v mnoha verzích. Erotickou literaturu já ráda, ale ani druhým dílem, který jsem si tentokrát už půjčila jsem nezměnila názor... naopak ten byl pro mě šíleným. Třetí díl bez komentáře, snaha o napětí a děj už mi doslova trápil. Nechtěla jsem konec trilogie ani dočíst, ale přečetla. Bohužel, toto není můj šálek kávy, číst už to nikdy nebudu, tím jsem si jistá. Samozřejmě trilogie jak v knize tak ve filmové podobě má mnoho nadšenkyň a chápu to. Každý čtenář má jiný vkus, takže rozhodně neodrazuji.

luciasek86
01.12.2017

Tato kniha, je úžasná skvěle napsaná, která dokáže povzbudit představivost. Dokáže vtáhnout do děje přečtena jedním dechem. Vřele doporučuji.

Karin_Kim55
30.11.2017

» ZAHOZENO «
Začala jsem to číst, protože kamarádka na to chtěla znát můj názor. A také z mé zvědavosti.
Četla jsem hodně komentářů a s většinou nemůžu jinak než souhlasit. Rozhodně je to čtivé. Ty řádky se vážnou čtou samy. Vyprávění a slovní zásoba je opravdu na úrovni povídky na internetu. Z toho dle ohledu to nenadchne ani neurazí.
Ale. Upřímně. Já nepřečetla ani první kapitolu a už jsem to musela zahodit. Však ta holka byla na každým řádku o stupeň červenější! Tím tempem musela být červená jak rajče. Doslova. Žádné červené uši nebo líčka. Ale komplet celá hlava, až se divím, že ji nezačala téct krev z nosu...
Samozřejmě na mém nezájmu v pokračování v četbě je na "vině" i to, že vím o čem to je a jak to končí. Je to možné. Nepopírám to. (Však už není nikdo starší 15-ti let, aby neznal 50 odstínů šedi...)

Moje malé shrnutí:
• Čtivé, rychlé.
• Nuda, nijak to nenadchne. Rozhodně ne ze začátku.
• Nebýt toho, že je to samý sex, tak by to byla skvělá četba pro třináctileté slečny, které zrovna začínají číst.
• Bohužel nevím, jak jsou na tom sexuální scény. Ty si možná jednou zpětně dočtu. Aspoň něco, abych věděla, jak je to zpracované.

Dávám 3* protože se to čte opravdu rychle.
Nikdy mě nenapadlo, že budu číst něco horšího než 'V ringu'. Ovšem život je plný neočekávaných věcí, že?

karamelka57
26.11.2017

Bola som pri čítaní poznačená tým, že som najprv videla filmy, takže už tam bol obmedzený priestor pre moju predstavivosť. Filmy sa mi veľmi páčili, aj knihy, teraz čítam dvojku. Jasne, nie je to žiadna hodnotná literatúra, ale má to čosi do seba....

SmileyBear
23.11.2017odpad!

Našel jsem to u manželky na stolku.
Taková Softíčková blbina :D
Kdo tyhle sračky čte? :D
Pobožné panny?
Knihu dám jako přečtenou , ale některé nudné pasáže jsem přeskočil achjo... Ztráta času.

ferda16
22.11.2017

Nechala jsem se zlákat okolím. Ale hrůza. Naprostá ztráta času. Musela jsem se nutit, mohla jsem přeskakovat pasáže a vlastně jsem o nic jsem nepřišla. Ale zkušenost to byla.

Disinka
20.11.2017

První díl jsem přečetla za necelé dva dny, strašně rychle mě pohltil děj a styl jakým to bylo napsané - byla to moje první kniha takovéhoto žánru...

shay
19.11.2017

Kniha přečtena v rekordním čase. Řekla bych, že je to takový průměr. Filmovou verzi jsem taky viděla a než se na to koukat znovu, to radši sáhnu zpátky po knížce.

Sisine
13.11.2017

Nechala jsem se zlákat okolím, protože, kdo to nečetl, jako by ani nebyl :D. Za mě hrůza. Naprostá ztráta času. Musela jsem se nutit, abych to vůbec dočetla. Podle mě, se dá čas využít mnohem lépe, než číst takové knihy.

SuperSojka
05.11.2017

Opět jsem se nechala zlákat mediálním humbukem. Občas mám bytostnou potřebu přečíst si něco jednoduchého a oddechového, abych se pak pokorně vrátila ke kvalitnější literatuře. Tohle je ale tak neuvěřitelně podprůměrná kniha a příběh, jakých už byly napsány stovky! Jak je vůbec možné, že se proslavila? To měl někdo asi letité zkušenosti v PR, jinak to nedává smysl... (No, dobře, možná jen hlavní hrdince závidím, že měla při ztrátě panenství rovnou tři orgasmy...;)

Calinda
05.11.2017

Knihu jsem přečetla ze zvědavosti, na tenhle žánr mě moc neužije, taková drsnější červená knihovna. Na nervy mi hrála Anastasia a taky jednotvárný, neustále se opakující erotický slovník. To autorka nezná i jiný výraz pro ... než ten, který je v knížce použit asi 100x stále dokola! Druhý a třetí díl už bych nedala.

luci6910
04.11.2017

Tak za mě tedy knížka rozhodně ne! Po shlédnutí filmu, který mě opravdu baví, jsem dychtila po tom, přečíst si knihu, protože co si budem, ve filmu jsou vždy jen střípky z knihy. Chvíli jsem uvažovala o koupi celé série a jsem opravdu ráda, že jsem to neudělala. Z prvního dílu jsem zvládla přečíst pouze několik stran. Vůbec žádný prostor popustit uzdu fantazii. Do detailu vylíčené pocity hlavní hrdinky, někdy mi to připadalo jako románek pro náctileté dívky. Možná proto, že samotné chování a smýšlení hlavní hrdinky mi přišlo trochu nevyspělé.
Veliké zklamání z knížky, zůstanu u filmu.

sofi987
03.11.2017

Jediné, co mě na celé knížce vzrušilo, byla myšlenka sehnání dobře placené práce hned po ukončení školy ...
Za mě literární brak. A to ne tematem, to samo o sobě není špatné, ale formou psaní. Nijaká slovní zásoba, používané ty samé výrazy dokola. Jen kolikrát měla hrdinka motýly v břiše a točila se po spirále každou druhou stránku).
Je to škoda, samotný nápad na knihu s podobným tématem není vůbec špatný. Myslím, že každá dívka, žena, mamka od tří dětí si občas potřebuje přečíst podobny romantický a lehtivý příběh. Ale i tento druh literatury jde napsat s elegantnosti, inteligentně a se slovní zásobou...