Padesát odstínů šedi

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek... - anotace z přebalu knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 36307

Padesát odstínů (1.)

Fifty Shades of Grey (2011)

Vydáno:, XYZ

Mikky01
09. prosinceodpad!

Tohle byla tak pitomá kniha. Hlavní roli ztvárňuje naivní a hloupá hlavní hrdinka, která snad někde ztratila mozek. Ale k čemu mozek, našla si bohatého amanta, tak stačí roztáhnout nohy. Český překlad tomu opravdu dodal na debilitě. Kniha je určená opravdu pouze nadrženým slepičkám.

PetiJelinkova
08. prosince

Dobře čtivá knížka. Za mě super.

akvesy
07. prosince

Velmi se povedlo knihu jsme přečetla během 14 dní. Hodně mě kniha vtáhla do děje a četlo se to samo.

wendy944
07. prosince

moc pěkne byla to celkem zabava christian je fakt divnej

Blondy29
28. listopadu

Super, není co dodat.

mulderka
21. listopaduodpad!

Když sáhnu po knížce, která je s velkou pompou a všemi marketingovými triky inzerovaná coby "vrcholně erotická" a "tabu bořící", očekávám, že se první /můj i hlavních postav/ orgasmus dostaví někdy po dejme tomu, 40 stránkách. Aby se, když už to má být jakože "literatůra", zachovalo jakési dekorum a proběhl jakýs takýs "úvod do problematiky". A potom? Jedeme, jedeme, a pěkně se vším všudy!
Cha! Literatůra, a dokonce vzrušující??? Leda tak Mnoho povyku pro nic a neuvěřitelný podfuk!
S pocitem, že Grey, Anna a nejvíc ta její vlezlá a všudypřítomná "vnitřní bohyně" by zasloužili zavčas umlátit vlastními důtkami, aby se ušetřil papír, jsem si dojatě vzpomínala na kdysi dávno přečtené paměti provozovatelky sadomaso salonu. Bohužel na titul si už nevzpomenu, abych vám ho mohla doporučit. Ty měly aspoň šťávu, a byly údajně podle pravdy! V tomto případě bych dotyčné dámě věřila, tam byl ten prožitek vidět. Padesát odstínů se akorát tak slilo v "kafebraun do zelena" čvachtající kaluž nudy, řvoucí do čtenářova mozku: "Sliby se slibují, blázni se radují!!!"
Ze čtečky jsem ilegálně staženou trilogii zatím nesmazala, ale pochybuju, že by se mi někdy zachtělo pokračovat dalšími díly. To už radši pořádné porno, kde se nikdo neolepí přeslazenou břečkou, ale tekutinami žánru přiměřenějšími ;-)

Mello
08. listopaduodpad!

Naprostá tragédie, která ženám přinesla představu o BDSM jako o romantické a sladké praktice. Autorka sama skvěle ukazuje, jaký typ lidí píše a čte podobné žvásty, ve zkratce Ženy okolo 90kilo, poslední kluk před dvěmi lety, zahrabané v knihách a tříce si své vlhké mušle představující si, jaké to asi bude, až konečně potkají opravdového muže, který bude mít svaly, drahé auto a bude nesmírně badass... No, každé pohlaví má něco

Terez9119
05. listopadu

Ta druhá hvězda je z nostalgie. Dlouho jsem tu knihu ignorovala, až jsem se omylem dostala k filmu a protože jsem zvědavá holka, chtěla jsem vědět, jak celá ta nesmyslná romance bude pokračovat. Během čtení se mi protočily oči tolikrát, že jsem se bála, že mi to zůstane, ale byla to první kniha s touto tématikou a jen proto, že mě přivedla k lepším knížkám ji tu druhou hvězdu nechám.

Karča.K
05. listopaduodpad!

Nechápu, jak u toho některým ženám může vlhnout ranvej. Já jsem si raději přečetla (pokolikáté už?) Strakonického dudáka a pak jsme se s manželem něžně pomilovali na podlaze v obýváku.

maryzka
04. listopaduodpad!

Nevím čím to je zajímavé, ale asi této knize neporozumím. Za tu cenu, která byla v prodeji bych radši v knihovně měla ,, Twilight ságu. Ještě, že jsem tuto knihu měla půjčenou. Film bohužel nemohu hodnotit, neviděla jsem ho, ale ukázky mě opravdu nezaujali.

Nirelle
02. listopadu

Přeslazený, naivní, pitomý... Tohle mě opravdu nezaujalo vůbec ničím... I když... 1 hvězda za mučírnu

surikata246

Knížku jsem nedočetla není to můj šálek kávy,tak nemohu objektivně hodnotit.Málokdy vzdávám četbu,ale zde jsem se nemohla přinutit pokračovat.

marhoul
22. říjnaodpad!

Začnu tím, že to byl dárek. Skončím tím, že to byl nevhodný dárek. :-) (když jsem to nesla do antikvariátu, styděla jsem se jako pes. Ne, kvůli erotickému obsahu, ale protože je to děsná kravina a naprosto příšerně napsaná.)

Katulinka69

Krásná pohádka.

janebeauty9860

Poslouchala jsem audio verzi. Ráda porovnávám film vs. knížka. V knížce, jak už to bývá, toho bylo víc než ve filmu. Pustím se i do pokračování. Oddechové čtení před spaním.

k.m.h

Nechápu ten boom ohledně knihy. Mě vůbec nezaujala, nudná, rozhovory plytké, o ničem.

Steiniglovka

Dávám tři hvězdy za první díl. Chytl mě, četla jsem to jedním dechem a i když mi některé skutečnosti přišly dost přitažené za vlasy, přešla jsem to a četla dál a líbilo se mi to. Ale rozhodně mi kniha nezůstala v srdci.
Druhý díl mě jakž takž bavil,ale četla jsem ho asi na třikrát. Děj mě zkrátka neudržel.
Třetí díl jsem odložila po padesáti stránkách a už se k němu nechystám vrátit,nevím jak to všechno skončilo a vlastně... mě to ani nezajímá.

pause

Po mediální reklamě, jsem tuto knihu považovala za brak. Dlouho mi ležela v knihovně. Po A.Lustigovi na ní přece jen došlo.......chtělo to odpočinek. Přečetla jsem jí jedním dechem.
A stojí za to ji číst :) Kniha je opravdu jen pro ženy. Pokud má někdo v sobě kus chlapa nebo je chlap, raději pryč od toho.......nepochopí to.

Macicekh

Přečetla jsem celou sérii a "moje vnitřní bohyně skáče radostí", že už je konec. U prvního dílu jsem si říkala, že je to něco jiného a ze začátku se mi to i líbilo, ale asi v polovině jsem procitla. Vše se opakuje a dialogy naprosto vágní a o ničem. Film jsem bohužel také viděla a snad ještě horší. Za mě tedy ztráta času..

Ales.BD
18. záříodpad!

O jednadvacetileté panenské popelce a bohatém princi s bičíkem. Nejhorší kniha, jakou jsem četl, se započítáním jízdního řádu a vyhlášky o silničním provozu.

JoSvob

Spoluzacky o knizce basnily, a tak mi to nedalo a knizku jsem si pujcila v knihovne. Nelibila se. Psano stylem ctrl+c - ctrl+v, tedy stale dokola se opakovaly ty same fraze, sceny i dialogy. Hlavni hrdinka mi navic byla dost nesypaticka. Asi mam bohuzel spis chlapske mysleni. Nebo bohudik? =)

Hania932

Trošku jsem se bála jak se mi bude tato kniha líbit. Taovéhle knihy moc nečtu, ale tohle se mi opravdu líbilo. Film se mi strašně líbil a tek jsem prostě neodolala a a přečetla jsem si i knihu. Bála jsem se že ta kniha bude celá jenom o sexu, ale opak je jiný. Líbí se mi myšlenky Any, to jak ona přemýšlí a jak vidí situaci.
Četla jsem na ní plno oškvlivých recenzí, ale mě se to líbilo. Nechápu jen ty lidi, kterým se nelíbil film a jdou číst knížku. Jestli si myslíte že kniha je jiná než film, tak to opravdu není.
Knížka se hezky četla, byla taková oddechová. Pro mě je skoro vždycky lepší kniha než film, ale teď nemůžu říct co se mi líbí víc. A už teď se těším až si přečtu druhý díl!

malí

Ano, podlehla jsem. Nahodou to docela slo. Oddechove, lehce pikantni. Sem tam je treba preskocit par stranek a za odpoledne je precteno. Rozhodne lepsi, nez film.

jfialova
22. srpnaodpad!

Odpad. Dočetla jsem to jen díky tomu, že jsem měsíc musela ležet v posteli a nic jiného nebylo po ruce. Absolutně nechápu, jak se z toho mohl stát takový trhák. Svého času jsem přečetla dvě paperbackové harlequinky a ty mi připadaly zajímavější a lépe napsané. Síla marketingu v praxi, jinak to nedokážu pochopit.

Nicolka77

Knížku už mám doma asi 3 roky a teprve teď až sem se k ní dostala. Samozřejmě za tu dobu, už jsem viděla několikrát film.   I když jsem viděla film a mohla jsem si vybavit postavy tak jsem měla velký problém se do knížky za číst. Nevadilo mi to téma sex, sub či jiné.. je to uplne normalni tema pro knihu jako kazde jine, ale prostě to asi nebylo pro mě si knížku přečíst. Ale na druhou stránku jsem i ráda, že jsem ji četla mohla jsem si přečíst v klidu všechny emaily mezi Christianem a Anastasii, a taky jsem mohla vidět i smlouvu, která nebyla ve filmu takhle dobře vidět

perfis1280
09. srpnaodpad!

Dobra blbost.

Ivka14

Na dovolenou je to oddechové čtení. Mě ta kniha velice a nebyla jenom o sexu,jak to na první pohled vypadá. Knihu doporučuji

Aerine

Na dovču nenáročné čtení. Tak dlouho jsem se tomu vyhýbala, až jsem se na 50 odstínů vrhla a nic nečekala. Proto asi nenastalo žádné velké zklamání. Je to taková lehce ujetá červená knihovna, která neublíží a nakonec máte chuť si přečíst další díl.

Petrush

Knihu jsem četla už seznámená s rozporuplnými recenzemi předchozích čtenářů. Asi proto jsem od ní mnoho neočekávala. Do poněkud netradiční romance s místy lacinými aspekty jsem se ale dobře začetla a zajímalo mě, jak dopadne. Doporučuji jako nenáročnou oddychovku, pokud se však u knihy dokážete přenést přes plytkost a velkou jazykovou chudost.

Lucka1355

Nejdříve jsem viděla film a hodně se mi líbil a tak jsem si přečetla i knížku.
Knížka mě hodně zklamala a celkově se mi nelíbila.
jediné co se mi líbilo, bylo to že v knize byla vypsaná smlouva, kterou jsem si mohla podrobně přečíst.