Grey

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které C... celý text

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260317/grey-0sy-260317.jpg 3.4874
Série:

Padesát odstínů

Originální název:

Grey: Fifty Shades of Grey As Told by Christian (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (215)

Přidat komentář
Zama
08. srpna

Na tuto knihu jsem čekala půl roku. Jelikož byla drahá a 500kč se mi za ní dávat nechtělo. Před měsícem jsem si jí koupila a přečetla za 3 dny! Neuvěřitelné. :D Bavila mě. Vždy jsem chtěla vědět jaký je příběh z Greyovi strany. Doufám že bude i druhý a třetí díl. :)

zimka.r
27. července

Před čtyřmi lety jsem si přečetla všechny odstíny. Před měsícem jsem se podívala na filmy a teď jsem si přečetla tento díl a mě se ta pohádka prostě líbí :)

makynka911
25. července

Greye nelze hodnotit jako další knihu v sérii. Je to prostě jen snaha (stejně tak tomu bylo u Twilight) překopat první díl z jiného pohledu a to se podle mě nepovedlo. Grey se dal sotva číst, a i když mají i předchozí knihy své mouchy, tak tato kniha se mi nelíbila vůbec, až na několik málo okamžiků, kterých však bylo ale opravdu žalostně málo.

TheMelorry
21. července

Na jednu stranu je kniha naprosto zbytečným doplněním (nebo spíš opakováním) série. Na druhou stranu je možná zbytečný, ale na odreagování je ideální. Těšila jsem se na informace ohledně Christianova dětsví a života, těch ale v knize moc nebylo, což je škoda. V podstatě jsem se nic moc nového nedozvěděla, ale jako doplnění série...Proč ne?

MoncaK2
17. červenceodpad!

To bylo strašný

Alex.rrr
17. července

Jediné a velké plus je čtivost knížky, stránky doslova nestačíte převracet...Ale to je asi tak vše. Nápad se stejným příběhem z pohledu druhé osoby je zajímavý, ale jinak je to slátanina. Hlavně když hlavní drsňák je vlastně měkota...

helena1147
17. července

Nedokázala jsem přečíst celé, nakonec jsem si přečetla první třetinu a posledních 10 stran a myslím, že jsem o nic nepřišla.

Barbora H
29. června

No... všem knížkám v trilogii jsem kdysi dala 5* - to jenom za to, že mě děj (spíše život Ch.G. než děj samotný) upoutal a donutila jsem se sérii přečíst proto, neboť jsem se potřebovala dovědět, jaké problémy má hlavní hrdina a zda se jich a jak zbaví - jiný děj knihy mi byl celkem ukradený - no a proto asi už nedokážu objektivně posoudit tuto knihu, když už je to jen celé dokola, dokola, znovu a znovu... z celé knihy jsem nepřečetla ani 50 stránek - nějak ztráta času... i když jsem byla ráda, že jsem knihu v knihovně objevila v češtině a mohla do ní nakouknout...

Petruska200
28. června

uzasny pohled z druhe strany

Ajuszka
09. června

Asi dobre ale me to nebavilo.Knihu jsem po 150ti stránkách odložila.

Nita17
08. června

Lepší pohled na celý příběh. Nee, tak "roztřepaný" ze všeho jako Odstíny. Probuzení přerostlého puberťáka.

Monika82
06. června

Krásná knížka jako celá serie

a.nnysek
05. června

Za mě nejlepší kniha z celé série. Z pohledu Christiana to pro mě bylo zajímavější.

Jamka
23. května

Dočetla jsem jen proto, abych si doplnila tuhle sérii. Moc mě to neoslovilo

Kikuše007
19. května

Velmi se mi to líbilo, četla jsem všechny díly a Christiana Greye jsem si oblíbila a tak jsem si přečetla i tuto knihu. Přečetla jsem ji za necelé dva dny a mrzí mě, že takto nejsou znovu napsané i další dva díly. Líbilo se mi že tam jsou napsané pocity Christiana a jak s nimi bojuje. Kdyby byly takto napsané ještě i další dva díly, neváhám a kupuju.

oolinkaa
08. května

za mě dobré :) přečteno asi za 3dny, čte se samo, suprová oddychovka.. ač se může zdát, že je blbé, že je to pouze výcuc z 1.dílu a ne ze všech, mě to nevadilo. Bylo zajímavé si to přečíst i z druhého pohledu :) za mě 4hvězdy, 5 nedávám z důvodu zbytečných popisků, kdyby kniha měla max 300stran, stačilo by to ;)

Mruskulka
30. dubna

Sháněla jsem něco primitivního na čtení a tahle kniha mi přišla nejvhodnější. Jelikož jsem četla 50 odstínů šedi, nic mě nepřekvapilo.

lalikpepa
21. dubna

Panebože...nekupujte si to! Odstíny jsem před pár lety přečetla všechny a u posledního dílu jsem se zařekla, že už to nikdy znovu číst nebudu. Tak mě to štvalo, že jsem přeskakovala celé stránky. Nevím co mě posedlo, asi ženská zvědavost, že jsem si tuhle knihu koupila :D Byla jsem schopná přečíst 35 stran a pak už jsem to nedala. Ach jo...nechápu jak toto může být bestseller, když v tomto žánru už se toho napsalo tolik a daleko lepšího. Za mě ne, rozhodně ne, pokud máte rádi kvalitní knihy...

martousek
17. dubna

Vůbec nechápu, kde se ve mně vzalo tolik zvědavosti si tuto knihu přečíst a tolik odvahy jí dočíst. Určitě jí od vrácení do knihovny zachránilo, že u mě má každá kniha šanci a rozečtené knihy v zásadě neodkládám.
Grey je pohádkově bohatý idiot a slečna Anastasie naivní blbka.
Za mě osobně mnohem horší, než 50 odstínů šedi.
Ale zase to je tak "stupidně" napsané, že to pochopí úplně všichni a nemáte šanci ztratit se v ději.

BarčaK
16. dubna

Zatímco knihu z pohledu Any jsem hltala, tuhle jsem nemohla ani pořádně dočíst. Nějak mě nezaujala...

sebemi
14. dubna

Lepší než z pohledu Anny, ale i tak dost bída. A erotické pasáže mi přišly všechny stejné.

Azala
09. dubna

no, čekala jsem to lepší, ale bylo to fajn, taková oddechová četba, vlastně tam bylo vše, co už vím, trochu jsem čekala, že to bude výcuc ze všech 3dílů a ne jenom z prvního, což mě docela zklamalo, některé pasáže jsem jen prolétla očima, ale tak jako jo, dobrý

havrmoni
08. dubna

Z pohledu Greye měla být celá tahle padesátiodstínová věc. Myslela jsem si,že je to o něm,ale knihy z pohledu jen Any davály mě jako čtenáři pocit,že jde hlavně o ní a její myšlenky. A to mě vadilo nejvíc. Tohle mělo víc šťávy,jak se tady někdo zmínil. Opravdu bych uvítala výtah toho lepšího (důležitého) z těch tří a z větší části Grey a méně Any,do jedné či dvou knih. Její myšlenky včetně vnitří bohyně celkem zabily můj zážitek z celé série.

Jája92
07. dubnaodpad!

Už ani nemám sílu se rozčilovat nad sérii 50ti odstínů šedi , pana dokonalého a slečny nevinné ( ze které se samozřejmě vyklube nemravná nymfomanka).

Zajímalo by mě, kde přesně autorka čerpala inspiraci. Jak mohla z dominantů a subi udělat takové pitomce ???
To si opravdu někdo myslí, že dominant = bohatý, zakomplexovaný, dokonalý chlápek, kterého v dětství zneužívali a PROTO si to musí v dospělosti kompenzovat na ženách, které jen šu... a nechá si od nich vykouřit tu svou chlapskou chloubu ( ha ha ) ????

Anna se mi neskutečně zprotivila. Proboha, jak něčemu takovému může někdo uvěřit ? Panna, která si to nikdy nedělala, ale samozřejmě hned při první sexu má orgasmus a pak vlastně pokaždé, kdy se ji jen pan dokonalý dotkne.

Co má být posláním této knihy ? Že lze každého dominanta napravit vanilkovským sexem ? BDSM= sex, sex, sex, kouření, sem tam naplácáni a svazovaní a pak zase sex, sex sex ???
Miliony žen se zbláznilo do této knihy a proč vlastně ?

„Proč mě musíš mít pod kontrolou?“
„Protože to uspokojuje potřebu, která nebyla naplněna, když jsem
byl malý.“

A na to paní "spisovatelka" přišla jak ? Opravdu lituji všechny, kteří se po přečtení rozhodnou, že vstoupí do světa BDSM , neboť v něm nevydrží. Dominant není miliardář, který si nese trauma z dětství. Subi není naivka, co se neumí rozhodnout.

ester123
06. dubna

Jde do větších detailů a alespoň se dozvídáme jaké to bylo i pro ch Greye.Doufám že vydá i další knihu podobné této.

May
03. dubna

Mnohem lepší (pro mě), než z pohledu Any. Celkově (opět pro mě) stále platí, že jsem knihy četla pro zajímavost, abych zjistila čím a proč jsou tak populární ... Jelikož jsem už četla kompletní sérii podle Any, tak mě mužský pohled zajímal a jak mi řekl kolega, jemuž jsme knihu půjčila, muži tak prostě občas přemýšlí ..., takže dobré i jako "vzdělávací" záležitost :-)

Ruxandra
01. dubna

Osobně si myslím, že komplet všechny knihy z Greyova pohledu by měli teda větší šťávu, při nejmenším mi nelezl tak na nervy jako Ana. Ale jinak se zde nedozvíte nic nového.

jitka3235
24. března

pro mě lepší než 50 odstínů šedi, které jsem ani nedočetla jak mě Ana iritovala... tady z pohledu Christiana je to o něco lepší... Nicméně pořád znám mnohem lepší a kvalitnější knihy co se týče červené knihovny...

Kajula27
22. března

Zklamání, nenašla jsem v knize nic nového oproti prvnímu dílu padesáti odstínů.

kaca3606
22. březnaodpad!

zbytečnost