Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7907 1696

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Froberg
Froberg
16.09.2013 2 z 5

Tedy nevím, asi špatně chápu, ale ačkoliv se jedná o údajně o světový bestseller, tak jednak jí leží na prodejnách dost a dost a jednak je to tak hloupé, jednoduše zaměřené, že jsem překvapen pozitivitou recenzí. Ode mě tak max za 2. Buď je autorka poněkud hloupá a naivní, nebo pro stejný typ nezkušených a neukojených píše. Že by tohle právě byl vzor pro mladé? No pak tedy potěš dobroto. Prostě jen potvrzení toho, že marketing je mocná zbraň. Ach jo!

lukyli154
lukyli154
15.09.2013

Tak i já jsem podlehla a chtěla jsem si udělat vlastní názor. Souhlasím, že 600 stran je zbytečných, ale je pravda, že kniha je čtivá, tak to zas tak nevadí. Román je ze začátku dost podobný klasickým romancím typu:on je bohatý/ona je chudá, on je nádherný/ona hezká, ale neví to o sobě, on je zkušený/ona nezkušená panna, on toho hodně prožil/ona zatím ne - prostě klasika, jo a málem se zapoměla, ve všech těhle romanech se vždycky při prvím a vlastně každym dalšim styku dostaví orgasmus :-) Autorka ale děj zasadila do současné doby a použila dost netradiční sexuální praktiky, které řada lidí nepoužívá, tak možná proto je ta kniha tak čtěná :-) a možná proto je to i bestseller, jinak si to nedovedu vysvětlit. No možná i téma luxusního života je lákavé. Co mi vadilo byla věta: "zase si koušeš ret" a její obměny, to tam zaznělo snad 50x. A také neustálé opákování jmen. A někomu možná vadí neustálé soustředění na ústřední dvojici, ale dá se to snést. Pořád jsem čekala, co bude až tu smlouvu podepíše a ejhle ono nic. Závěr mě překvapil, proto se asi jednou pustím do pokračování, protože by mě dost zajímalo, o čem tak dál může autorka psát, co asi tak pro ústřední dvojici připravila. Jinak v rámci svého žánru, to není až zas tak špatné.

Ivan F
Ivan F
14.09.2013 1 z 5

Ak by bol román skrátený na cca 100 strán deja a zvyšných 500 strán by autorka spálila v peci, mohol by som ju pochváliť. Takto je to len nadstavovaná voda, ktorá zaujme pravdepodobne len niekoho, komu v sexe niečo chýba. Pri pohľade na fotografiu autorky jej naozaj niečo chýba, ale chuť do jedla to nebude. Tou si pravdepodobne kompenzuje nedostatok ženkosti a charizmy a potom sníva a sníva a pritom puchne a nadúva sa, až nakoniec sny dá na papier a ono sa to stane hitom. Našťastie ja snívať nemusím a dúfam, že ani 99% ľudí, ktorí si knihu prečítajú. Ale v Amerike, v krajine tlstých žien im asi nič iné než sny a lacný román nezostáva na uspokojenie svojich túžob.

Buhvico
Buhvico
14.09.2013 3 z 5

Mě osobně se knížka docela líbila, že bych byla úplně nadšená, ne.. Ale taky to nebylo nejhorší.

Temi
Temi
11.09.2013 3 z 5

Tato kniha mě opravdu překvapila! Začátek se jevil jako klasické love story: Holka se zamiluje a bla, bla, bla. Ale jakmile kniha prozradila opravdovou zápletku knihy, nevěřila jsem vlastním očím. Na druhou stranu se kniha opravdu dobře čte, ale často mě udivoval použitý slovník. Příběh byl místy opravdu napínavý, ale jak jsem tak četla všímala jsem si, že v knize prakticky jde jen o scény s Annou a Grayem, kdykoliv totiž například Anna volala otci, autorka se s rozhovorem ani neobtěžovala a přeskočila jej. Na závěr bych jen dodala, že se opravdu divím, že tuto knihu neprodávají pouze starším 15 let.

Nadík
Nadík
11.09.2013

100 lidí 100názorů:-)))

mkarajda
mkarajda
11.09.2013 2 z 5

knihu mi půjčila sestra a vůbec jsem nevěděla o čem bude, jen jsem věděla, že se o ní teď hodně mluví. Pořád jsem čekala, kdy začne to, proč je kolem ní takový rozruch a ono pořád nic a ani do konce knihy nic nepřišlo

Pakuna
Pakuna
11.09.2013 odpad!

Po mediální masáži jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. Všichni ji oslavovali a neslyšela jsem žádný negativní komentář, tak jsem si ji půjčila. Prvních 30 stran mě možná zaujalo, ale potom se to už táhlo.. Hrozný slovník, pořád se opakujcí klišé, nudné pasáže, neuvěřitelný děj (spíše přitažený za vlasy) a nesympatické hlavní postavy.
Upřímně se divím, že se kniha stala bestsellerem a má být i zfilmovaná. Já bych ji označila jako brak!

Kaxik
Kaxik
11.09.2013 5 z 5

Tak ani já jsem nakonec neodolala a knížku si přečetla =) Myslím, že se tu odsuzuje neprávem. S nějakými výtky, co tu jsou psané souhlasím, pár věcí mi také vadilo, ale jinak se mi kniha líbila...ano, kniha by se dala napsat i na méně stránek, ale mě jich 600 nevadilo =) četlo se mi to pěkně a i když tento sexuální styl doma nepraktikujeme, nevadí mi si o tom přečíst. To že Anna je na dnešní dobu a svůj věk nezkušená je sice pravda, ale na druhou stranu...radši alespoň u knihy "odejít" dál od dnešní doby a vědomí toho, že dneska už pro mě ve 13 letech malé holčičky mají víc zkušeností, než některé vyspělé plnoleté "ženy" . O tom bych si zase nerada četla já =) Takže za mě ano, přečíst, těším se i na oba další díly a možná bych si to přečetla i podruhé =) Jestli kupovat, či půjčit...to už nechejme na každém =)

Ritakat
Ritakat
10.09.2013 1 z 5

Tak jako čtivý to bylo, ale když sem se nakonci zamyslela nad dějem, tak na to jak je ta knižka tlustá, by se dala shrnout dvěma větama

Lindulinek
Lindulinek
10.09.2013 2 z 5

Vyhozené peníze, kniha mohla být třetinová a efekt stejný. Zbytečné protahování děje a prodejní cena přehnaná. Pokud jde o děj....bez komentáře. Mladá holka, co je hotová pokaždé na povel....holky, no řekněte...asi ne :D

Andulik
Andulik
09.09.2013 odpad!

Tohle má být bestseller? Nebo dokonce erotický román?

Nemůžu si pomoct, ale autorka knihy nejspíš nemá moc zkušeností ohledně sexu. Opravdu někdo dobrovolně chce ochutnat sám sebe při první souloži? A věřím i tomu, že se hned udělala jenom tím, že do ní přirážel.

Děj je o ničem, erotika taky nikde. Čeština je tak nádherný jazyk a když jde o překlad, tak jedno anglické slovo se česky řekne většinou aspoň pětkrát. Fifty Shades of Grey? Spíše padesát vět opakujících se stále dokola.

Rozhodně nedoporučuji. Jsem ráda, že jsem do knihy investovala pouze pár korun.

Miisha
Miisha
07.09.2013 1 z 5

Ehm.. tak sem (asi jako mnohé čtenářky) ze zvědavosti sáhla po Odstínech šedi. Nejvíc mě vytáčel styl psaní . Stále se opakující slova, věty. Hlavní hrdinka je na svůj věk a dobu, ve které žije abnormálně naivní a nezkušená. Všechno, co je nad rámec její chápaní, je špatné, úchylné.. a to její trapné podvědomí, které na ní neustále řvalo: Děvko!... dalším, a dost velkým, zklamáním byl fakt, že odstíny šedi mají být erotický román. Pořádnou soulož bych mohla spočítat na prstech jedné ruky. Původně jsem chtěla dát knížce 2 hvězdičky (protože pan Gray mi přišel zajímavý v tom, jakej byl tajnůstkář.. ale na konci mě dost zklamal, choval se jak ukňouranej čokl s ocasem mezi nohama).. tak dávám 1. A to se ještě držim, abych nedala odpaaad :)

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah
07.09.2013 2 z 5

Tak i já jsem na zkoušku sáhla po Fifty Shades, knížka se četla dobře, příběh je dosti přitažený za vlasy, naivita a jednoduchost hlavní hrdinky až do nebe volající.

ALE, stejně tak jako Rowlingová přivedla děti ke čtení svým Harrym Potterem, Meyerová dospívající svým Stmíváním, tak Jamesová ženy všech věků svými Stíny a za to ji obdivuji. Ačkoliv možná to je jen dobrý marketing. Nu což, i tak je obdivuhodné, že i mnohé mé známé, které zpravidla nečtou, dokázaly s nadšením přelouskat přes 600 stránek. Za to tedy tři hvězdičky.

Za příběh samotný bych dala pouze jednu :)

Teii-hime
Teii-hime
05.09.2013

Ze zvědavosti jsem přečetla prvních pár stránek a stačilo to k tomu, abych pochopila, že je to naprostý brak. Má to být velkolepý erotický román, přitom to zní jako z pera třináctileté holky, která nemá ponětí ani o tom, jak vykreslit jedinou uvěřitelnou postavu nebo sepsat rozhovor mezi dvěma lidmi. Celé je to trapné, strojené a ani trochu zábavné.

Jarmila21
Jarmila21
04.09.2013 1 z 5

Nechápu důvod opěvování téhle knížky... Přečetla jsem a už nikdy víc číst nebudu..

Synovea
Synovea
03.09.2013 1 z 5

Dakujem za komenty aspon viem, ze si to nemam kupovat. Nechapem potom ako to moze byt bestsseler. Hm ... akoze ak chce niekto erotiku staci si precitat nejaku romanticku knihu alebo fantasy a vazne je tam toho tolko ze nejaky odtien sedej totalne vybledne :)

Kačík
Kačík
02.09.2013 3 z 5

Knížka měla pěkný spád, dobře se četla, zvládla jsem ji za sobotní odpoledne. Děj ale nic moc, na to, že je to 600 stran, se tam skoro nic neudálo. Do četby této knihy jsem se pustila hlavně kvůli pověsti, která ji předcházela. Mám v plánu přečíst si i další díly, abych věděla, jak to dopadlo. Osobně si ale myslím, že je kolem knihy moc velká mediální bublina, zas až tolik sexu a dobře rozepsaného tam nebylo, čekala jsem víc.

bibi.r
bibi.r
29.08.2013 1 z 5

Přečetla jsem... všichni o tom mluvili a já nemám ráda, když někdo komentuje něco co nezná.
Hmm... obvykle jsem hrozně hodná a obvykle se mi téměř všechno líbí, ale tohle... Hmm...

Někdo tu psal, že to přece není žádné veledílo, ale erotický román... Hmm... Co? Kde?
Řekněme, že když to tedy budeme opravdu brát jen jako erotický román a kašlat na nějakou jazykovou úroveň, tak mi nezbývá než říct... Hmm.. Když už se jakože začalo něco rozjíždět, tak než se něco pořádně stalo, tak už bylo po všem :D. Tak rychle se žádná neudělá.

Takže jestli chcete číst erotiku, tak jděte jinam.
Pokud chcete BDSM, tak rozhodně čtěte Příběh O. Je to teda drsné, ale je to tam fakt natvrdo.
Pokud toužíte po erotice s romantikou a dobrým koncem (kde to daná žena dělá jen s jedním partnerem), pak si přečtěte něco od Robin Schone, která se mně osobně opravdu líbila.

Jinak označuju tuhle knihu jen... Hmm...

Dominikanov
Dominikanov