Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7919 1698

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

kahoma
03.02.2021 odpad!

S kritiky knihy - zde uveřejněnými - souhlasím. Nečetla jsem knihu, nýbrž poslouchala... To se jakž takž dalo, protože jsem u toho mohla dělat něco jiného - štrikovala jsem, háčkovala, vyšívala - a tak se to dalo poslouchat. Namluvila to Tereza Bebarová a já byla velmi mile překvapena, jak bezvadný má hlas... Jen díky jejímu hlasu jsem mohla poslouchat dále... Obsahově skutečně nic... Určitou dobu to člověk vydrží, ale pak mu začnou vadit neustálé rozpory/nerozhodnost - mám/nemám... Přistihla jsem se, jak nevěřícně kroutím hlavou nad obsahem a říkám si, proč ta dívka už dávno nevzala roha... Divná kniha. Nedoporučuji číst. I když znám i učitelku (na středním stupni), která knihu četla TŘIKRÁT a byla na to hrdá a propagovala ji. Inu - proti gustu žádný dišputát.

janina66
03.02.2021 4 z 5

ANO lidi je to erotická kniha. Jak můžete přečíst 600 stran a pak dát odpad???? Film jsem neviděla a ani vidět nechci, ale kniha rozhodně děj měla. A četla se mi ok. Za čas si přečtu určitě pokračování.

asodomkova
28.01.2021 4 z 5

Možná budu jediná, komu se kniha doopravdy líbila?? ':DD
Ano bylo tam spoustu nudných pasáží a některé situace byly zdlouhavé, ale i přes tu stupiditu kolem to nebylo až tak špatné. Samozřejmě pokud má někdo chuť na propracovaný románek tak na tohle může rovnou zapomenout, protože toto není jak propracované, tak románek. Ale i přes to to v sobě nějaký ten potencionál má. Teda aspoň já si myslím.

Chesterton
16.01.2021 1 z 5

[audiokniha]
Překvapivě mě to i malou chvilku bavilo. Odpad nedávám úplně ráda. Audioknihy používám i k usínání a mnohé k tomu nejsou vhodné. Takový Klub nenapravitelných optimistů, kterým se proposlouchávám v současné době, mi někdy usnout nedá . . .
Toto mi v usínání nepřekáželo, což vypovídá o kvalitě asi dostatečně.
A co bych neudělala pro čtenářskou výzvu.
Knihy by neměly být zakazované. Historie neudělala se zákazy dobrou zkušenost. Počínaje Jezuity a konče našimi "malými českými soudruhy" . . .
Literatura to není, jen hloupá vyprávěnka, která si hvězdu ani nezaslouží . . . a ANO, jak se píše výše - Tereza Bebarová zde odvedla velký kus práce!!
1/0

Lorri
14.01.2021 1 z 5

Dočteno! Bohužel .... Na to, že je kolem toho takový humbuk, tak mě to tedy nechytlo, asi u toho ženský dělají bůh ví co, jinak nechápu, co jim na tom přijde fascinující.

Kessetra
13.01.2021 2 z 5

Musím to hodnotit jaké slabé. Vzhledem k tomu, jaké kolem toho bylo haló, jsem od toho nějak čekala víc. Příběh ušel. Erotické scény už jsem četla lepší. Zdá se mi, že se časem schéma začalo opakovat.

Ira13
11.01.2021 3 z 5

Erotika dobrý, ale hlavní představitelka byla... slušně řečeno - pěkná naivka

klarkys
10.01.2021 3 z 5

Dlouho jsem odolávala pro ten povyk okolo, ale po shlédnutí filmu jsem si koupila rovnou všechny tři díly a zhltla je za pár dní :-D Napsané to je sice příšerně, ale příběh to má.

Nika30
07.01.2021 3 z 5

První díl série mě vyloženě nenadchl ale bylo to hlavně podrobným popisem smlouvy kterou bych klidně vynechala. Jinak pěkná oddychovka

VeruMalfoy
06.01.2021 2 z 5

Knížka byla rozhodně lepší než film. U filmu jsem se nudila tak, že jsem přemýšlela, jestli ho nevypnout. Knížku jsem aspoň dočetla a neodložila nedočtenou, což už se mi u pár knížek taky stalo. Možná to bylo tím, že šlo o nenáročné oddechové téma. Rozhodně bych ji ale nečetla znovu. Aspoň ne v češtině. Teď jsem ji tedy dostala v angličtině, tak uvidím, zda jí originální jazyk přidá na kvalitě.

sodmic
02.01.2021 odpad!

Pohadka o princi na bilem koni vcetne snahy o popis sexualni roviny vztahu, nic pro me

BiancoM
22.12.2020 5 z 5

Celá série odstínu přečtená, film jsem také zhlédla. Kniha se mi rozhodně líbila více. Když opomenu některé části, byl to fascinující příběh. Knihy jsem četla jedním dechem.

Tebby
15.12.2020 3 z 5

V mnohém musím souhlasit s komentářem od Witness. Líbí se mi, že je Grey přístupnější k diskuzím. Jelikož jsem ale film hodnotila 3* a v knize bohužel o moc víc není, i přesto, že je čtivě napsaná, tak víc * dát nemůžu.

Martina.K795
22.11.2020 1 z 5

Nereálné a přitažené za vlasy. Čekala jsem víc.

Masoo
11.11.2020 1 z 5

Asi jsem náročná a s moc velkou fantazií. Tohle mě tedy nebavilo.

EleanorJane
30.10.2020 3 z 5

Nikdy bych nevěřila, že se dostanu k této sérii. Nijak mne to nelákalo. Ale dostalo se mi do ruky pár knih na podobné téma a tak jsem to zkusila. No upřímně, na to, že nerada čtu romantické knížky, to nebylo až tak hrozné. Tento díl jsem četla před filmem a jak to tak bývá, dle mého názoru, je knížka lepší. No, ve filmu postrádám tu humornou část, která je jedna z hlavních důvodů, proč mne knížka baví.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Ačkoliv v knižním světě tohle téma moc nemusím, tak mě kniha bavila. Četla seprakticky sama, byla napínavá, vzrušující.. Je to samo sebou totální klišé, ale pokud čtete pro zábavu a oddech, tak to tato kniha splní.

lenka2967
16.10.2020

Přečteny všechny tři knihy + kniha Grey ( padesát odstínů šedi z pohledu Christiena Greye) a můžu říct že knihy jsou lepší než filmy. Je to typ knih u kterého když začnete číst tak se od nich těžko odchází.

janqa410
13.10.2020 3 z 5

Je zbytečné sem zaškrtávat "spoiler", protože tuto knihu téměr všichni znají a když ne knihu, tak určitě film. Do knihy jsem se pustila s odhodláním, že ikdyž to bude sebehorší, přečtu ji a to se stalo a musím říct, že mě se líbila. Filmy jsem viděla všechny a první na mě udělal dojem asi nejmenší, přesto mě knižní podání příběhu bavilo. Ve spoustě situacích se mi před očima přímo film i odehrával, ale narazila jsem i na takové, které ve filmu nebyly a ty pěkně celý příběh ještě rozvinuly. Christian mě připadá v knize více přistupnější, přece jen Aně více ustupuje a jde ji vstříc, přeseto mě zároveň připadá daleko více komplikovaný. Docela se těším na díl druhý.

Witness
02.10.2020 3 z 5

Kniha je čtivě napsaná. Jejích více než šest set stran jsem přelouskal za méně než 24 hodin. Možná moje chyba, že jsem viděl filmy, protože jsem s hrůzou zjistil, že v knize toho o moc víc nenaleznu. u třetí kapitoly jsem přestal počítat její "červenání se". Nejsem ženského pohlaví, ale nepřijde mi postava Anastasie až tak nereálně ztvárněná, dokonce ji i docela chápu. "SPOJLER" - Největší nesmysl na celé knize mi přijdou jejich sexuální styky, které nezpodmínečně končí společným vyvrcholením obou zúčastněných. Nevím, zda autorka pouze měla v životě takové štěstí, nebo při těchto pasážích byla až tak hlavou v oblacích.
Další díly číst zřejmě nebudu, jak jsem již zmiňoval, v knize jsem kromě vnitřních emocí Anastasie nenašel nic navíc, i když musím uznat, že rozdělení na "ní", podvědomí a vnitřní bohyni a pozorování jak každá z nich chce mnohdy něco jiného byla zábavná. Stále je to málo na to, abych se pustil do dalšího dílu.