Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7917 1697

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Petra-1
08.10.2021 1 z 5

Četla jsem již před pár lety, jednu hvězdičku jsem dala jen proto, že to někdo musel napsat. Hlavní ženská postava totálně nesympatická a hloupá. Hlavní mužská postava je neuvěřitelně protivná. Jediná světlá stránka celé téhle série je parodie, kterou natočili.

Monika32
07.10.2021 odpad!

Přečetla jsem sotva půlku. Prostě se to nedá. Sexuální scény nic moc a za ten příběh mi to nestojí ani dočítat, už jen z důvodu Doriana. Je to příšerný člověk. Do dalších dílů se určitě nepustím.

marketa7
04.10.2021 2 z 5

Sérií jsem byla obdarovaná a četla ji v cizím jazyku. Naštěstí...brala jsem ji jako snesitelný jazykový trénink, místy velmi zdlouhavý.

kleozpatra
26.09.2021 1 z 5

Dostala jsem knihu darem v době, kdy to jakože frčelo. V dobré víře. Nebylo to zdaleka tak skandální a drsné jako stupidní obsahem a velmi jednoduché formou, dohromady tupé. Ještě jako bonus mě zarazilo, když jsem pak viděla film Book Club, kde inteligentní ženy v pokročilém věku má toto inspirovat k takříkajíc druhé míze? Jak do té doby vypadal jejich život, když jim ho má na stará kolena tohle okořenit? Hrdinky to tak deklasuje do pozice pěkných slepic. Spíš smutné než odporné. A to je smutné :).

horskejvlk
20.09.2021 5 z 5

Skvělá četba plná zakázaného s vášnivým mild. Který svoji přítelkyni zahrne luxusem a doslova ji hýčká jen ta bolest ano v sexu je normální vše ovšem jen za předpokladu že se To líbí oběma a né jen jednomu. Podlehne žena této choutce muže aby ho v podstatě přes hranou submisivitu ovládala ? Vše je v této knize.

bookemma
06.09.2021 2 z 5

No, ani ve třítýdenní karanténě jsem se nedokázala donutit k tomu, abych to dočetla. Čtečka mi říká, že jsem dala přesně 50%, a to bylo asi už jen zoufalství, kdy jsem si potřebovala vyprázdnit hlavu. Je to nevšední zážitek, a jak říká klasik, nemusí být pozitivní, hlavně, že je intenzivní. Tak takhle intenzivně jsem se už dlouho nenasmála, místy to bylo tak trapné, až dobré. (P.S. po úvaze o tom, kdy kniha vyšla, kolik je Anastazii a do jakého období je kniha zasazená mi prostě nejde do hlavy, že za a) neměla počítač a za b) nevěděla vůbec nic o sexu). Awkward.

darkchipmunk
03.09.2021 1 z 5

Před lety, kdy to byl největší fenomén, to četla kamarádka, který to doporučil její nejlepší kamarád, kterýmu to přišlo strašně hot (je gay). Ona prý došla k první milostný pasáži a pak to vzdala. Já na tyhle věci moc nejsem. A navíc v magazínu Mladý Fronty Dnes (kterou jsem si bůhví-proč kupovala) tehdy dost pohanili nejen tu knihu, ale i její čtenářky, potažmo ženy obecně. Zkrátka abych nežrala, došla jsem též k první milostné pasáži a ve chvíli, kdy jsem se dostala k: "Tak a teď tě ..., Anastacie Steel, a to tak že tvrdě", knihu jsem se smíchem definitivně zaklapla (resp. zavřela pdfko)___Nevím. Domnívám se, že o žádný 'porno pro matky' rozhodně nejde. I babičky snad mají lepší představivost, ostatně ve starých filmech je sexappealu dost. Spíš mi to přišlo jako hodně okleštěná a unylá představa o ženské sexualitě, jak by si ji přáli impotentní či zkrátka v této oblasti neschopní muži, aby neměli komplexy. To je totiž vyloženě misogynní kniha. Sado-masochismus tu je naznačený jako vylouhovaný čajíček. Já nechápu ženy, který to milujou, ale je vidět, že stačí dobrý marketing a pozornost lidí. Jako vždy.

heavy66
25.08.2021 5 z 5

Řada vážených čtenářů označuje toto dílo za odpad. S tím nemůžu souhlasit! Četla to moje žena, které knihu přinesl Ježíšek. Předčítala mi z ní různé zajímavé momenty, takže jsem to vlastně poslouchal jako audio knihu. Setkání s knihou obsahovalo i praktické ukázky, ale detaily si, když dovolíte, nechám pro sebe! Padesát odstínů u mě dobrý!

JancaMia
22.08.2021 odpad!

Velice jednoduché a prostoduché, opakující se fráze, asi jsem zmlsaná Markýzem De Sadem a Johnem Clelandem ,Ch. Bukowski, Abbé Appliqué, de Brioni, Alici Clayton. Okolo této knihy a jejích dalších dílů se udělalo mnoho povyků pro nic .. nemůžu si pomoc . Dalšími díly určitě pokračovat nebudu !!!

Ešína
25.07.2021 3 z 5

Na to jak jsou z toho skoro všichni odvaření...nic moc. Kniha v celku nebyla špatná ale většinou celkem nuda.

Malíček
14.07.2021 4 z 5

Ale tak to by šlo...
Po filmovém zpracování jsem moc nevěděla, co od knihy očekávat a zda být natěšená nebo ne. Film se mi líbil a kniha byla ve výsledku taky fajn.
I přesto, že je to poměrně bichle, tak se četla hezky a svižně.

Nelliinka
09.07.2021

I já podlehla reklamní masáži a celou trilogii přečetla. A musím říct wow! Nečekala jsem žádné hlubokomyslné dílo a předpokládám, že asi nikdo, kdo si koupí knížku na toto téma. Ani Vám po jejím přečtení neklesne IQ o 50 bodů :-) Dle mého, splnila přesně to, k čemu byla určena. K pobavení, oddychu, zasnění, inspiraci,... Najivní erotická pohádka. Rozhodně to není knížka do autobusu (tam by mě asi taky nudila) ale do postele!

evineckY
19.06.2021 5 z 5

Tuhle sérii nemůžou číst tvrdí chlapi, ani holky bez fantazie. Tohle je pro romantické duše, které vidí příběh jako celek, a né jako porno a BDSM, i když to k příběhu patří. A prosím všechny trochu inteligentní lidi, kterým se to nelíbí, nečtěte další díly jen pro to, aby jste dávali jen špatný komentář.

Babu002
15.05.2021 2 z 5

Příběh byl plný klišé a nesmyslů.
Kniha mě nenadchla a ani moc nezaujala. Četla jsem v autobusu, když jsem jela domů a nudila se... Přelouskala jsem ještě druhý díl, ale třetí jsem už nedala.

Lejčís
10.05.2021 3 z 5

Tuto sérii jsem četla cca ve 14cti a byl to můj první erotický román.. a pravděpodobně právě proto je to taková moje nostalgická záležitost :D Je to šílené klišé, ale je to žhavé a ideální na oddech.. mrzí mě, že o tom tolik lidí říká, jaká je to s*ačka, nicméně já plně chápu, proč se takovéto nenáročné literatury prodávají miliony výtisků. Lidé jsou unavení z každodenního života a nemůžou pořád číst jen náročnou literaturu.. a tohle je zkrátka na vypnutí ideálka :)

Anastazie0810
08.05.2021 3 z 5

Kniha, která rozdělila čtenáře na dvě skupiny: ty co to milují, a ty pro které je to brak.
Já se dle mého řadím do neutrální skupiny. Ano přečetla jsem to. Že bych to úplně milovala - to ne. Rozhodně si však nemyslím´, že by to byla nejhorší knížka na světě.
Bylo to čtivé, bylo to vášnivé a i místy romantické.
Stejně jako "stmívání" u young adult tak i tahle knížka ve své kategorii spustila obrovský boom. A po tom co se vydala tahle knížka tak jsem zaznamenala strašně moc knih, které se najednou snažily o to samé - skombinovat sex, romantiku, zly hoch co se zamiluje do hodně nevinné dívky.

U knih je nejlepší to, že každá knížka má své čtenáře. A i tahle série má ty své. :)

sarka4934
05.05.2021 5 z 5

Za mně super celá trilogie. Čte se jedním dechem, člověk přijde na jiné myšlenky, odreaguje se, zasměje, popláče.. Přečten první díl za odpoledne..... Je to kniha! Ne námět k psychologicke debatě :-)

Evka3814
30.04.2021 5 z 5

Jak píše Jita... i moje to byla první kniha tohoto žánru. Vlastně díky této knize se ze mě stal závislák na čtení♡ Každopádně když jsem viděla film ,tak jsem byla zklamaná. Prostě KNIHA je KNIHA!!! Líbila se mi cela série❤

Jita160
30.04.2021 5 z 5

Moje úplně první kniha tohoto žánru...
Moc jsem si ji užila,bylo v ní úplně všechno co jsem od erotického románu chtěla číst.
Autorka je rozhodně paní spisovatelka s velkým S.
Četla jsem nespočet knih tohoto žánru a rozhodně ji stavím do předních příček.
Myslím že teto sérii velice uškodila veliká komerce k jmenovanému filmu.Ale můj názor!!!
Rozhodně stojí za přečtení celá třídílná série.

LilluLong
26.04.2021 5 z 5

(Ne)Chápem preco čítajú a hodnotia čitatelia neoblubujucich žánre tohoto tipu.Precitala som celu sériu a tiez velmi podobne série , a viem ze autorka píše na vysokej úrovni a príbeh naozaj nie je presladený ani prekombinovaný . A presne akoby som vedela ohodnotiť úroveň knižky hororového žánru ktoré ani nečítam viem ohodnotiť aj tuto sériu podľa úrovni . U mna za 5*