Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4961 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

Mirkaha
26.05.2013

Druhý díl byl pro mě čtivější než první, protože ubylo erotických scén a přibylo více děje. Určitě si přečtu i třetí díl. S postava jsem se už trochu sžila a tak mě zajímá, jak to celé dopadne.

gabca007
25.05.2013 3 z 5

Nechápu proč tolik lidí nadává na 1. díl a přitom hned čte 2. díl a nadává opět. Koupila jsem si erotický román, tudíž neočekávám žádné dílo s nadějí na nobelovku a jsem spokojená. Rozhodně si přečtu i trojku.

danuska
22.05.2013 2 z 5

Lepsie ako prva cast, ale tiez strasne vela zbytocnych pasazi. Ak by tam autorka nevlozila tu napinavejsiu cast, bolo by to uplny des.

JajaAP
21.05.2013

Mě se líbil i druhý díl. Sice po literární stránce docela slabé, hlavně kvůli pořád se opakujícím výrazům, ikdyž co bych čekala u tak dlouhého románu, ale obsahově jsem spokojená. Ráda bych řekla, že mě kniha nijak neovlivnila, ale mě se četla nádherně a fakt mě pobavily všechny ty komentáře, co jsem si tady přečetla o knize. Je s podivem kolik jich je negativních a přesto jí četlo tolik lidí. Z toho si nechápavě koušu spodní ret. Já si trojku rozhodně přečtu.

Tchumatchek
21.05.2013 2 z 5

Po strhujícím prvním díle mě druhý vyloženě zklamal. Ztratil na zajímavosti.. Třetí díl už se ani nechystám číst. Je mi to ale líto, mělo to velký potenciál.

Bibinky
19.05.2013

Doporučuji, velmi čtivě a nakažlivé :)

vladuš
16.05.2013 5 z 5

Super knížka, ještě lepší,než první díl,doporučuji přečíst,mě se moc líbila....

felia
14.05.2013

Autor musí chrlit další padesátky odstínů, dokud je o ně zájem. Za čas se nepodaří knihu udat v žádném antikvariátu a před návštěvami ji budeme schovávat jako důkaz o našem špatném vkusu.

Val
14.05.2013 3 z 5

Tak už mám úspěšně za sebou i dvojku... Nemyslím si, že by byla lepší než jednička, úroveň se mi zdá přibližně stejná. Pro mě byl zásadní rozdíl v tom, že v prvním díle jsem vnitřní bohyni nemohla vystát, ale ve druhém mě začala vyloženě bavit. Je to erotický román a jako takový by měl být o sexu... tudíž nechápu ty rádoby kritiky, co ho trhají na kusy právě proto, že je o sexu..... To by mě zajímalo, co tedy kdo od tohoto žánru čeká.... A pokud někomu vadí méně tradiční praktiky, tak nemusí hned mluvit o úchylárnách a nechutnostech.... Holt pro někoho je nuda v posteli asi zajímavá... ale to zase moc nechápe moje "vnitřní bohyně " :-D

Jajulle
05.05.2013 4 z 5

Druhý díl byl určitě lepší než první, tady se konečně něco děje, teda aspoň z 20%? Trocha napětí a opět přemíra sexuálních scén, které se dokola opakují a začínají být dost nudné.

luciye
04.05.2013 2 z 5

Druhý díl velké, velké zklamání. Postupně se sice blížíme k nutnému happy endu, ale tentokrát mi přišla kniha uměle natahovaná, na každé druhé stránce popis sexu až už mě to nudilo a skoro jsem přeskakovala řádky. Správná erotika má navnadit, ne se vnucovat. Ale třetí díl si přečtu taky:)

danca044
02.05.2013 4 z 5

Druhý díl mě bavil víc než první. Hlavní hrdinka mi není moc sympatická, protože sebou nechá až moc manipulovat a má sklony k anorexii. Těším se, až uvidím film a budu ho moci porovnat s knihou. Snad obsadí do role Christiana někoho kdo je opravdu sexy. A také si určitě přečtu třetí díl, když už mám trilogii rozečtenou. :-)

Clairka
01.05.2013

Není to špatný ..... sice pořád ta samá omáčka dohromady, ale číst se to dá .... :-)

kuky921
29.04.2013 2 z 5

Začala jsem číst trilogií, tak jsem přečetla i druhý díl. Jestli první byl slabší, tak druhý díl byl absolutně mimo. Jako bych dala puberťačce dala za úkol napsat příběh, ovšem s cílem jednoduchý příběh nafouknout, na co nejvíce stran. Zklamání, které ani čtivost nezachránila.

Tinna14
29.04.2013 2 z 5

V podstate ani neviem čo som očakávala od pokračovania. Nedokážem si predstaviť čo bude v trojke ak druhý diel bol celý len o sexe iba s obmenou miesta, čo bola od polovice knihy dosť veľká nuda. Aj napriek sklamaniu z tohto dielu si prečítam trojku, možno prekvapí.

komtesaA
23.04.2013 1 z 5

ani druhý díl mně nijak zvlášť nezaujal, ale dočetla jsem.

mysterygirl
20.04.2013 3 z 5

Už mi to přišlo takový pořád na jedno brdo- maily, sex atd..ale dočetla jsem to, konec se mi líbil a potřebuju si přečíst i třetí díl, abych věděla, jak to celý dopadne:-)

locin
20.04.2013 4 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohem víc byl takový realnější a míň sadistickej :D až na ten konec teď čekat na další díl :-)

Katk
20.04.2013 4 z 5

No, přečetla jsem si tu pár komentářů a nevím, jestli se smát nebo "protáčet oči" :)... Je jasné, že když jsem si kupovala knihu o nějakých 650ti stranách, asi jsem čekala víc už pro tu tloušťku... ALE! Pak jsem si uvědomila, že ačkoli je každý (tlustý) díl o pouhých dvou - třech (?) týdnech, čte se to samo. Je to zkrátka odpočinkové čtení, nad kterým nemusíte přemýšlet. Prostě čtete, smějete se a lechtá vás v podbřišku ;). Nemůžu pochopit, jak tu někdo může napsat, že toho sexu tam bylo příliš! Bože! Uvědomili jste si vůbec, než jste to začli číst, že je to EROTICKÝ román?! Vždyď to JE o sexu! A až na takové nesmysli (jako třeba, že si ve 22 letech neholí podpaží a nohy, nebo nemá svůj mail), kterým se dokážete jako čtenář zasmát a přejít je, mi přijde hloupé komentovat to, že se nemůže bohatý, vlivný, dominantní a já nevim co ještě, který je navíc moc mladý (atd.), zamilovat do naivní holky a podobné nereálné zvraty. To se prostě zase dostáváme ke druhému slovu v názvu žánru, a to je ROMÁN! Uvědomte si, že to není ani dokument ani kuchařka! To je prostě fikce a kouzlo toho, že když píšete, máte volnou ruku ve vaší fantazii. Není to o tom, co je a co není možné. Však Leila se vám tam také líbila, ale koho by ve skutečnosti pronásledovala bejvalka se zbraní, že? A navíc se musím smát, že i u druhého dílu je tu tolik negativní kritiky. Zeptali jste se vlastně sami sebe, proč jste tedy po tom prvním "hrozně trapném" dílu vůbec ten druhý četli? Nikdo vás nenutil. A pokud jste se přeci jen rozhodli ho přečíst, pak asi proto, že na tom něco bylo. I kdyby jen ten sex. Dávám čtyři hvězdičky, protože jsem si u knihy nakonec hezky odpočinula, jak už jsem psala, četla se sama, ale poslední hvězdičku si nechám právě kvůli opakujícím se frázím, které se daly nahradit. Nemůžu ale říct, že kdybych já napsala 650ti stránkovou knihu, zda bych nedopadla stejně ;) Znám i lepší knihy, k téhle se už možná víckrát nevrátím, ale něco na ní bylo a třetí díl si zcela jistě přečtu.

Zuzika
14.04.2013 1 z 5

Kdybych napsala 600 stran o tom, jak doma vytírám podlahu, bylo by to záživnější a napínavější než tohle.

Prvních dvě stě stran prvního dílu mě docela i bavilo, pak už jim na každé druhé straně "hrubl dech", já začala zívat, ale poctivě jsem dočetla . Druhý díl jsme si dala z povinnosti, ale trápila se. Nevadí mi romantika ani erotika, ale abych věřila na lásku mezi traumatizovaným, sadistickým, nechutně bohatým a přitažlivým pošukem a hloupou naivkou, na které není zajímavého vůbec nic, na to jsem asi už stará.

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 444x
Knihotéce1 508x