Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4957 655

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

tabaluga
tabaluga
05.03.2018 2 z 5

Knihu jsem přečetla ale pro mne to byl brak

daza.dt
daza.dt
04.03.2018 3 z 5

Druhý díl se mi zdál lepší než první, ve kterém se dle mého názoru nic moc nedělo. Ale stále se nedostavilo to nadšení, které strhlo celý svět. Tak nevím, asi to čtu nějak špatně.

lenysek69
lenysek69
28.02.2018 4 z 5

Druhý díl mě tolik neoslovil, jako ten první, ale i tak byl dobrý a celkem čtivý.

Jeckyyy
Jeckyyy
02.02.2018 3 z 5

Knížky už mám delší dobu doma, poprvé jsem druhý díl ani nedočetla, ale nyní jdu do kina na poslední zfilmovaný díl, tak jsem si řekla, že se hecnu, během pár dní jsem měla přečteno a teď mám 4 dny na díl poslední. Každopádně to je průměrné čtení, upřímně jsem i malinko ke konci přeskakovala popisování "erotických" scén, protože mi přišlo, že to je pořád to samé dokola (a navíc jsem teda četla daleko zajímavější knihy na toto téma, tudíž mi opravdu nepřijde, že by tato kniha měla patřit k těm nejvíce erotickým ever ;) ).

ecila13
ecila13
30.01.2018 3 z 5

Četla jsem ze zvědavosti, čekala brak, ale je to celkem fajn série knížek na dovolenou. Autorka umí vyjádřit zamilovanost, touhu, úzkost, závislost, narcistické zranění ...
Akorát to není červená knihovna, ale chvílemi spíše porno :-)

LivN
LivN
29.01.2018 2 z 5

Knížka už nebyla tak zajímavá jako první díl ,ale i tak se to dalo číst. Byly tam zajímavé chvilky a i taky trochu napínavé. To bylo asi trochu plus pro knížku.

TerezaMondeková
TerezaMondeková
21.01.2018 2 z 5

Opět mi přišel lepší film. U popisu sexuálních scén... ty jsem přeskakovala, pak zase to klišé... Film ano, ale kniha znovu ne. Uvidíme, jaký bude poslední díl.

Vališa
Vališa
17.01.2018 1 z 5

Pro mě totální peklo.. ani nemůžu říct, který díl byl horší, protože všechny tři byly o ničem. Knihy jsem přečetla jen z toho důvodu, že jsem je dostala a nemám ráda, když knihu rozectu a odlozim..všechny tři dostaly šanci, ale bohužel..Hlavní hrdinka mě stvala od začátku do konce a u filmového zpracování se mi podařilo usnout, takže nikdy víc.

m_friedlova
m_friedlova
10.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se mi velmi snadno a rychle. Pro mě příjemná odpočinková pohádka. Těším se na třetí díl.

4laras
4laras
28.12.2017 1 z 5

Druhý díl je to samé první, jen se v na to hlavní hrdinka už nekouká s odporem. Párkrát mě napadlo, jestli ta holka není nějak duševně nemocná po tom, kolikrát mu dala šanci.

Evaneva
Evaneva
19.12.2017

Odpočinkové erotické čtivo

dendishek
dendishek
08.12.2017 3 z 5

Druhá kniha z trilogie mi ještě připadala jakž takž nápaditá, měla půvab, intriky, vášeň a zajímavost. Držela se kvalitou té první. To samé už ale nemohu říct o posledním díle. Ten už jsem nedočetla.

karamelka57
karamelka57
04.12.2017 5 z 5

mňa to bavilo...

Disinka
Disinka
20.11.2017 4 z 5

Nebylo to špatné ale stále mi tam něco chybělo, první díl mě chytil víc...

veronika9143
veronika9143
30.10.2017 3 z 5

Pokračuje ve stejném duchu jako první díl. Rozdíl je jenom v tom, že se to hlavní hrdince začíná líbit.

hroneczek
hroneczek
30.10.2017 3 z 5

Dobré, stejně jako první díl. I když už více předvídatelné a některé formulace ohrané.

Petra024
Petra024
26.10.2017 5 z 5

Knížka se mi četla rychle. Pokračování příběhu miliardáře Christiana a studentky Anastasie byl rozchod krokem pro Christiana aby jsi uvědomil jak je pro něj Anastasie důležitá. Když se k němu Anastasie vrátila Christian se ji více otevíral a také vyšla jeho minulost na povrch . K tomu se přidal její problém a tím byl její šéf. Konec byl krásný zakončení druhého dílu trilogie. DOPORUČUJI!!!!

Suzie1994
Suzie1994
25.10.2017 4 z 5

Líbili se mi zvraty, které se v knize udály. Už to nebyla jen kniha o sexu.

jitka7
jitka7
13.10.2017 odpad!

Už jsem to psala u prvního dílu, všechno by bylo skvělé, kdyby knihu napsal někdo, kdo umí psát a je vážně spisovatel. Né rádoby tuta paní. Slovní zásoba na bodě mrazu. Věčně se opakující slovíčka pořád dokola, až mi to už fakt ... Nápad to byl suprový, provedení bylo katastrofální.

Demonius
Demonius
08.10.2017 3 z 5

zajímavý zvrat, o píď rozšířený příběh, ale ta slovní zásoba, oj... největší kámen úrazu celé trilogie

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  70%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 433x
Knihotéce1 507x