Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4956 655

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

Jita160
Jita160
30.04.2021 5 z 5

Vážně tolik negativních recenzí???
Mě tato série opravdu nadchla,já mohu jen doporučit.

Peyka
Peyka
01.04.2021 1 z 5

Četla jsem v originále, nedočetla. Angličtina, kterou autorka píše, je velmi jednoduchá, až to pro mě byla nuda. Bohužel tato série mě nechala naprosto chladnou, i erotický žánr může mít úrověň, toto ji ale postrádá. Je to celé apatické, nereálné, směšné a bez vzájemné chemie.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
13.03.2021 3 z 5

Tenhle díl se mi líbil a něco víc než předchozí, který se vůbec nedal číst. Řekla bych že v tomhle dílu bylo víc akce a celkového někam se ubírajícího děje, tudíž nešlo jen o tělesné vzplanutí mezi dvěma hlavními postavami.

EvikU.
EvikU.
16.02.2021 4 z 5

Nedá mi to, abych nekomentovala komentář janina66. Naprosto a do puntíku s Vámi souhlasím. Přece když vezmu do ruky erotický román, očekávám erotiku a ne jenom pusa na konci a nebo věta, krásně jsme se milovali. Když vezmu do ruky detektivku, tak taky očekávám, že se tam objeví vražda, že při pátrání po vrahovi bude i napětí a bude třeba hrozit smrt i hlavnímu vyšetřovateli. A Vezmu-li si do ruky fantasy knihu nesmím se divit, že tam na mě vyskočí vlkodlak. To jen tak na okraj pro čtenáře, kteří dávají knihám odpad a přesto čtou další díl a asi očekávají, že se tam stane něco jiného než sex, když mají v ruce erotické čtení.

janina66
janina66
15.02.2021 4 z 5

Velice čtivý druhý díl. Rozhodně lepší, než první. Přečteno rychle. Je to erotická romantika, prokládána lehčí formou porna. Též nechápu, když někdo odsuzuje první díl, a stejně čte druhý, a opět dá odpad.

ErčaV.
ErčaV.
14.02.2021 5 z 5

Na pokračování jsem se velmi těšila a jakmile jsem knihu přečetla, tak jsem se už chtěla dozvědět jak to vše dopadne. Kniha je pěkně čtivá.

Vendy1993
Vendy1993
08.02.2021 3 z 5

a pokračování ;) tentokrát ta Anina vnitřní stránka (bohyně) není tak znát (nebo už jsem tak otupěla z prvního dílu, že už mi to nevadilo) což beru jako plus. Co se týče pana Greye...ten je pořád stejný, sice tam menší posun je ale to nejlepší si spisovatelka nechala do posledního dílu

Malíček
Malíček
14.01.2021 2 z 5

Knihu jsem dočetla, ale dalo mi to zabrat. Bohužel mě příběh nebavil a upřímně si budu hodně rozmýšlet, zda se vůbec pustím do posledního dílu. Vlastně mě asi ani nezajímá, co se stane dál.
Děj se táhl, opakování frází člověka začne časem štvát, sexuální scéna je každé druhé straně, což pak člověka začne taky štvát. Styl psaní je vcelku čtivý a prakticky jen díky tomu jsem Padesát odstínů temnoty dokončila.
V porovnání s filmem bych určitě doporučila film, nic hodnotného vám to asi nepředá, ale aspoň tím nezabijete tolik času. :(

Lorri
Lorri
14.01.2021 odpad!

Ne, sorry jako. Nedočteno až do konce, ale i přesto si dovolím hodnotit a napsat komentář... a nebo radši ne, ještě bych tu znechutila čtenářky, jako ta kniha znechutila mě. Zbytečná ztráta času.

Nika30
Nika30
07.01.2021 4 z 5

Druhý díl překvapivě zajímavější. Hlavně okořeněný šílenou bejvalkou která vykukuje za rohem a chce tě zabít ???????? velmi pěkné

sodmic
sodmic
02.01.2021 odpad!

Pohadka o princi na bilem koni vcetne snahy o popis sexualni roviny vztahu, nic pro me

Tebby
Tebby
19.12.2020 3 z 5

Velice podobné jako první díl. Myslím ale, že kdyby se vynechaly určité fráze, které se hodně opakovaly, kniha by byla o poznání kratší.

Helen.Kuc
Helen.Kuc
27.11.2020 2 z 5

Nic moc kniha.
Relativně čtivá, ale místy dlouhé nudné pasáže. Dočetla jsem jen z principu. Do třetího dílu už nejdu.

NewKiddo
NewKiddo
26.11.2020 3 z 5

Asi stejný názor jako na první díl. Vzhledem k tomu, že jsem viděla filmy, tak mě nic moc nepřekvapilo. Hodnotím 3* protože mě vytáčelo neustálé opakování těch samých frází a asi mi úplně neseděl styl psaní. Nečetlo se to špatně. Možná to bylo jen tím příběhem, že jsem se tím musela tak dlouho prokousávat.

Tereza457
Tereza457
10.11.2020 4 z 5

Kniha se čte pěkně. Bylo tam pár chvil které nebyli ve filmu, tudíž díky za ně. Občas trochu přehnaně sladké, ale jinak fajn kniha u které vypustíte z reality.

EleanorJane
EleanorJane
30.10.2020 3 z 5

Tento díl jsem již četla po zhlédnutí celé série a už jsem byla tím pádem filmy hodně ovlivněná. Ale opět zde máme humor a sex a přidává se trošku dramatu.

Ennny
Ennny
28.10.2020 5 z 5

Líbila se mi celá série, některé knížky v obdobném žánru jsou sice lepší například série Božský,ale člověk který čte novodobé harlekýnky přece musí počítat s tím že to není nikterak složitá záležitost.

klaraj093
klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Ačkoliv v knižním světě tohle téma moc nemusím, tak mě kniha bavila. Četla seprakticky sama, byla napínavá, vzrušující.. Je to samo sebou totální klišé, ale pokud čtete pro zábavu a oddech, tak to tato kniha splní.

janqa410
janqa410
22.10.2020 3 z 5

Druhý díl byl už o chloupek lepší, než první. Ve spoustě scénách jsem znovu poznávala film, ale našly se i takové, které pro mě byly nové, příjemné zpestření. ALE to mě docela často narušovaly stále opakující se přirovnání, jako třeba jak Christian neustále voněl prádlem, sprcháčem a sám sebou, navíc Ana stále rudné, ikdyž neber než v jedničce a podobně. Jsem ráda že jsem se do trilogie pustila a nejvíc se těším na díl třetí, avšak moji pozornost získávají i knihy z pohledu Christiana, Grey a Darker - netuším proč, ale mám pocit že ze všech těch ostatních, budou tyto dvě nejlepší. UVIDÍME.

petra5167
petra5167
16.08.2020 odpad!

Nedotčeno. Nepochopitelné chování hlavní hrdinky jsem nedala.

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  70%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 433x
Knihotéce1 507x