Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4094 536

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Padesát odstínů svobody, závěrečný dil, této úžasné triologie. Tento díl byl opravdu ze všech předešlých opravdu nejlepší. Bylo tu ještě více zápletek než ve druhém díle.
V tomto díle jsem se konečně dočkala, že Anastasia a Christian byli konečně svoji. Musela jsem shlédnout i filmovou verzi, ale ta nebyla tak propracovaná, jako knižní verze. Rozhodně tuto triologii mohu jen a jen doporučit každému, kdo má rád pořádnou dávku romantiky.

Kamila1991
23.10.2019 2 z 5

Když jsem četla předchozí dva díly, tak jsem čekala mnohem víc.. Nebylo zas tak špatné, ale jsem ráda, že to mám za sebou. ????

RendysStrange
19.09.2019 1 z 5

Přečetla jsem si všechny díly spíše ze zvědavosti. Zajímalo mě, co na tom všichni mají. Čekala jsem pořádnou erotiku. Bylo to nudné.

Taralcielle
02.09.2019 3 z 5

Všechny knihy ze série jsem přečetla. Byly rozhodně zajímavější než filmy, pro mě tam bylo mnohé vysvětleno, co se ve filmu přejde jenom další erotickou scénou...
Za mě to nebylo špatné, četlo se to docela dobře a musím říct, že s touto tématikou znám daleko horší knihy.

michaella03
16.08.2019 4 z 5

Velmi povedené (a i důstojné) ukončení celé série. Kniha se opět četla sama, hezky odsýpala.
Trilogie se mi velmi líbila, k jejímu re-readingu se určitě vrátím. A znovu chválím i filmové zpracování.

Dada077
29.07.2019 2 z 5

čítala som už len zo zvedavosti. po zatvorení knihy som skonštatovala, že ak by som vyškrtala všetky do nemoty sa opakujúce erotické scény, z hrubej bichle by mi ostala brožúrka s návodom na používanie hriankovača. Dve známe postavy : ona - bola som nymfomanka už dávno, ani som o tom nevedela, on- milujem BDSM, ale liečim sa.... z tohto materiálu vystrúhať manželstvo s dvomi deťmi a ešte to aj vydať .. smekám. Hádam kedysi hlboko v minulom storočí v Angelike som podobné čítala. Pod tým všetkým je ale romanca a tá sa ženám nikdy nezunuje.

dencazrnu
19.06.2019 5 z 5

mě se prostě celá série odstínů líbila :) Nemám co bych vytkla, za mě opravdu super :)

Borískova
02.06.2019 5 z 5

Říká se že do třetice všeho dobrého,ale tady to neplatí

Pája699
24.05.2019 3 z 5

Třetí díl mě trošku zklamal. Nemohla jsem se nějak do děje začít a knihu jsem dočetla pouze proto, že knihy dočítám i když mě nenadchnout a chtěla jsem hlavně vědět, jak to všechno dopadne.

DasaN
12.05.2019 2 z 5

Trochu mi přišlo, že si autorka snaží vytřískat z toho co nejvíc, ale už to působí dost obehraně a kýčovitě.

Ďumbierka
15.04.2019 5 z 5

Stále skvelé, stále to zbožňujem ❤️. Bavilo ma to čítať znovu aj druhýkrát.

DeKo1996
30.03.2019 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto skvělé.. V půlce prvního dílu se mi už nechtělo pokračovat a teď posledních 50 stránek jsem nechtěla dočítat, protože jsem věděla, že už bude konec..
Během čtení celé série jsem si postavy velmi oblíbila a zvykla jsem si i na styl psaní.. Je neuvěřitelné, že už je po všem, ale tak všechno jednou končí.. Knihu rozhodně můžu doporučit a určitě se k ní jednou vrátím a celou sérii si ráda přečtu znovu.

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Kniha se pěkně čte,ale čekala jsem víc.

LenkaGonn
18.03.2019 1 z 5

Tuto sérii mám ráda a rozhodně jsem se netajila tím, že se mi to líbí , ale musím se přiznat, že třetí díl jsem začala už minimálně 3x a nikdy jsem se nedostala přes čtvrtku. Myslím si, že v nejlepším by se mělo přestat a tady už to opravdu bylo vycucávání a vymýšlení další pohádky v pohádce. Pokud někdy dočtu ( nesnáším nedočtené knihy v mé knihovně), pak možná ještě něco k této recenzi přidám.

misowi84
24.02.2019 1 z 5

Tak jsem překousl veškeré předsudky a vydal se na cestu plnou hříchu a šedi.
Na trilogii jsem si chtěl vytvořit vlastní úsudek. Tak mi nezbývalo nic jiného, než se
vydat do onoho zapovězeného lesa...
Občas se zavřenými oči a s pocitem, jestli mě při čtení někdo náhodou nesleduje :-D
Kdyby to bylo celé kratší, asi bych se nezlobil.
Christian Grey je postava, na kterou asi nikdy nezapomenu :-D
Není to můj žánr a oblast, kterou bych vyhledával, ale pro vytvoření vlastního
názoru, je dobré si knihy nejprve přečíst a pak až soudit..
Za mě tedy trilogii vnímám jako takovou velkou sex-pohádku.

kristyn3833
31.01.2019 4 z 5

Nevím, co k tomu dodat tuto sérii mám ráda, a patří mezi knihy, které se mi četly dobře.
Konec byl přímo podle mých očekávání nádherný.
Po celém čtení si vždycky v mém nitru Anna a Christian místo najdou.

Elisekelis
13.01.2019 5 z 5

Zaver triologie, kdo by si ho nechal ujit po precteni predeslych dvou knih. Nelituji! Ano mozna trochu predvidatelne, jak tato pohadka asi muze skoncit, ale me to bavilo:)

Lymril
02.01.2019 2 z 5

No... je vidět, že jde o třetí díl. Nápady došli...

Juvka
28.12.2018 3 z 5

Oddychovka pro zimní večery.

PetiJelinkova
08.12.2018 5 z 5

Celá trilogie se mi líbila.

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených8 018x
Knihotéce1 326x