Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4090 536

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

liletka_a
02.11.2013 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že jsem přečetla kolem 1 800 stran téhle trilogie. :D 1. díl byla naprostá bomba, něco nečekanýho, do čeho jsem se zakousla a nemohla přestat číst. :) Druhý už nebyl takový překvápko, ale přesto jsem četla dál a dál, bylo tam pár překvapivých momentů i lehce napínavých a konec byl oproti prvnímu dílu happyendem, tak jsem byla zvědavá na trojku. :)) Nebylo to úplně špatné, rozhodně tam bylo více romantiky, porozumění, konečného vysvětlení a konečně bylo vidět, že se Christian posunul o velký kus dopředu, pokud jste četli i konec ''Christianovy odstíny'' byly podle mě plusem knihy, protože jsem se u toho bavila, narozdíl od Any a jejího nudného podvědomí, naopak Christin byl vtipný a neskutečně nadržený úchylák. :D :D Rozhodně kdyby byly knihy napsané i z jeho pohledu bylo by to boží. :D :))) Zamilovala jsem si pár Mia a Ethan, klidně bych si s chutí přečetla knihu jen o nich. :)) Dávám pět hvěd, protože na 1 800 mě rozhodně nikdo nenalákal. :DD (Zatím ;))

Sapy
01.11.2013 odpad!

Nemohu dát jinak než bez hvězdiček. Knihu jsem dočetla do půlky a to jsem se do ní vyloženě nutila. Je to nudné, vleklé, hlavní hrdince byste každou chvíli nejraději dali facku za to jak je blbá. Jedná naprosto iracionálně, děj je neskutečně předvídatelný, bez nějaké logické pořádné zápletky. Hrůza.

Val
31.10.2013 3 z 5

První díl jsem doslova zhltla za dva dny. Druhý už trval o něco déle... A třetí byl v první polovině "porod" :-) Měla jsem co dělat, abych knihu neodložila, ale to, že jsem první dva díly četla mě donutilo dočíst i trojku. Nutno přiznat, že druhá půlka knihy byla o poznání akčnější. Každopádně ten, kdo dokáže popsat tolik stránek o ničem má můj hluboký obdiv. Já bych to rozhodně nedokázala. A to myslím smrtelně vážně.

Blanka23
31.10.2013 2 z 5

První dva díly jsem zhltla během několika málo dnů.
Do posledního dílu jsem se musela nutit a po prvních pár stránkách jsem se rozhodla už jen číst pasáže se sexem.

Leňouza
30.10.2013 odpad!

Nestává se mi často, že bych knihu nedočetla...tuhle jsem vzdala po pár stránkách. Už jsem to zkusila 2x, ale pokaždé mi to přijde trapnější...přitom první i druhý díl jsem přečetla vcelku s chutí někdy na jaře...možná jsem už jen přesycená, možná se k tomu někdy vrátím (letos to určitě nebude) a možná je to jen pokus o natáhnutí zisku na maximum.

babyboar
28.10.2013 2 z 5

Ojojoj, znáte ten vtip o tom, proč blondýny sledují porno až do konce? Nic proti barvě vlasů čtenářek. I hlavní hrdinka je koneckonců brunetka. Ovšem narozdíl od pornofilmů, zde se sňatku dočkáme. Sice to trvá přes tisíc stran, ale je to dle očekávání velkolepé! Třetí díl se vyrovná krabici kostkového cukru ponořené do medu, což je škoda, protože, to, co udělalo z této knihy trhák bylo obsaženo pouze v prvním dílu. Ze strany autorky jistě dobrý marketingový tah.

petrzel
27.10.2013 5 z 5

Za mě nejlepší díl měl děj mělo to spád a už mi to nepřišlo tak naivní.

Nuttelka
26.10.2013 5 z 5

Moc se mi to líbilo, knihu jsem si šetřila jak jsem mohla a dneska bohužel dočetla... Je to pohádka pro dospělé, ale příjemné :-) Škoda, že už je konec... Jen jedinou výtku mám, oslovení "bejby", to mi fakt vadilo :-)))

Mycak
24.10.2013 3 z 5

Nejméně polovinu knihy bych vyhodila. Zápletka ke konci alespoň trochu udržela mou pozornost. A konec- americký happy end. Moc mě to nebere.

Angela0015
23.10.2013

Ahoj. Myslím si,že celá triologoe je dobrá a čtivá. Akorát si neumím vysvětlit jednu větu, která je skoro na konci trojky a to tu jak Christian říká Aně: " Víš o tom, že jsi poleva ze dna? " ....nevim jak to autorka myslela :-/

fvtm
23.10.2013 5 z 5

Stejně jako první díl jsem i tento přečetla za necelý týden. Řekla bych, že je asi nejlepší ze všech tří dílů.

Lenis
22.10.2013 5 z 5

asi nejlepší díl, napinavy, zajimavy s dobrym, koncem :-)

Michnicka
20.10.2013 5 z 5

Krásný konec pohádky pro dospělé. Tento díl mi přišel nejvíc pestrý.

MichaelaMalinka
15.10.2013 5 z 5

I když na tuhle knížku padá velká kritika a mnohým už se nelíbila, já ji četla ráda. Bavila mě, užila jsem si čas strávený při čtení. Samozřejmě nechyběly erotické scény, posedlost kontrolou a tentokrát i vypjaté situace a romantika :) Mně se moc líbila, ať si říká kdo chce, co chce.

AnyMouse
15.10.2013 4 z 5

Všechny tři díly se četly dobře. Už předem bylo jasné, jak třetí díl skončí. Mně se knížky líbily, i když jsem zprvu čekala trošku něco jíného.

hrubik
12.10.2013 1 z 5

Třetí díl jsem začala číst v podstatě z povinnosti, abych sérii uzavřela a měla klid. Jenže ani ne ve třetině knížky jsem to vzdala. Nevím, jestli to bylo šíleným překladem, nebo už mám těchto žánrů plné zuby, ale nejen že mě to vůbec nebavilo, ale přišlo mi to i trapné. Nemám ráda nedočtené knihy, ale tuhle jsem odložila a nevím, jestli se k ní vůbec vrátím.

Jozefka
11.10.2013 4 z 5

Třetí díl aspoň trochu napravil zklamání z druhého dílu.Podstatně čtivější a trochu více děje.

dzafik
09.10.2013 4 z 5

Řekla bych, že lepší než druhý díl. Aspoň se tady něco dělo. Jen bych asi vynechala ten epilog a pohled z Christianovy strany..

KimPossible
08.10.2013 3 z 5

prvních 500 stran nuda...10-20 stran akce..a nuda zakončená trapným happy endem

Dandulka
08.10.2013 5 z 5

Všechny tři díly byly skvělé a úžasně dobře se četly, ale tenhle byl asi nejhezčí. Možná proto, že skončil šťastnou rodinkou.

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených8 014x
Knihotéce1 325x