Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7917 1697

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Dominikanov
29.08.2013 1 z 5

Je to sracka...............................

Mishwaa
29.08.2013 odpad!

Tahle kniha je v naší knihovně rezervována 30x, zatímco ty o poznání lepší knihy (vše od Stephena Kinga, Vampýrská akademie, 15 mínus, Tolkienovky..) nejsou mnohdy rezervovány ani jednou. Myslím, že výstižnější příklad lidské hlouposti a komerčnosti se dá vymyslet stěží.

DannyBlakely
27.08.2013

Ani se nebudu obtěžovat tohle číst.. :-D To, že je tahle trapárna bestseller, něco svědčí o tom, kam lidstvo spěje..

kokina74
27.08.2013 odpad!

Nikdy nepochopím jak někdo může dát této knize více jak jednu jedninou hvězdičku. Celá kniha i zbývající díly nemají naprosto žádný děj je to povrchní a od přečtení prvních stránek jsem si naprosto správně domyslela zbytek knihy i celého příběhu.... Jedna rada na závěr: Chcete napsat úspěšný román bez děje co bude číst celý svět? Napište 500 stránek o sexu o kterém nevíte naprosto nic a zaručuji vám úspěch...

Clara del Valle
26.08.2013 odpad!

Neuvěřitelná kniha :-))) Jako by jí psala puberťačka z Bravíčka, nesmyslné dialogy, nulová zápletka. První díl jsem dala celý, druhý jen cca 10 stran. Nuda.

Freedyn
26.08.2013 odpad!

Bestseller? Vážně?

metallucka
25.08.2013

Knihu jsem přečetla celkem rychle, ale začala mě bavit až tak na straně 500. Nechápu, co na ní bylo možné tak vychválit.

Amalthea
25.08.2013 odpad!

Kniha, která donutí člověka zamyslet se nad zbytečnou devastací amazonského pralesa. I výroba toaletního papíru by byla v tomto případě užitečnější. Kniha, která se dá číst jen jako nevydařený vtip, na jehož konci je mlčení a trapné ticho. Kniha se může líbit jen lidem, kteří předtím nikdy žádnou knihu nečetli, nebo se jim nikdy v životě nedostal do rukou průměrný román pro ženy. Žádný žhavý sex plný BDSM se tu nekoná. Nechápu jak někdo muže tuto knihu pokládat za erotikou nabytý bestseller. Těžká nuda, neboť kdejaká fantasy se hemží lepší erotikou než tohle. Přikládám několik ukázek, které mě naprosto rozsekaly:

1.„ Proč se na tebe nesmím dívat?“
„ To je prostě záležitost světa dominance..“
( Whut?! Lidičky než se paní spisovatelka pustila do líčení BDSM hrátek, měla si o nich předtím něco zjistit).

2. Anně stačí plesknutí nebo tření bradavek k tomu, aby vrcholila
(Měla vůbec paní spisovatelka někdy orgasmus?)

3. popis sexu:
- Ježiš, to je tak žhavý!
- Páni, takhle je to opravdu síla. Vráží to do mě zas a zas.
- Dokážu to! Já dokážu šukat jeho. Pusou!
- …Copak ty nemáš dávící reflex?“ diví se.“ Ježišikriste, Anno...to bylo…skvělý, fakt skvělý…a nečekaný.“

4. ...“ Když mi bylo patnáct svedla mě jedna z matčiných přítelkyň..“..Zírám na něj. Na muže, který byl jako mladiství sexuálně zneužit. Sevře se mi srdce, když pomyslím na to, čím si musel projít...
(Chudáček hlavní hrdina!)

Libby
23.08.2013 4 z 5

Podle mě je to kniha pro ty, co chtějí číst něco, nad čím nemusí moc přemýšlet. Člověk si u toho aspoň odpočine.V knížce není totiž žádná divoká zápletka, která by v člověku vyvolávala napětí. I přesto je čtivá a nutí k přečtení dalšího dílu.

mikaella
23.08.2013 5 z 5

První část této trilogie se mi líbila, bylo to něco nového, ale když si odmyslím chabou zápletku v podobě divných sklonů a minulosti hlavního hrdinu, tak v podstatě je to len sex a sex a ten mě už časem nebavil (konkrétně tretí část této trilogie byla nuda).

denuska
23.08.2013 3 z 5

Tak i já jsem již dočetla tuto knížku. Co napsat, aby to tu ještě nebylo? Přišlo mi to jako Rosamunde Pilcher s hvězdičkou, nebo podobně sladký román okořeněný o sex. Přesto dávám tři hvězdičky, protože kniha má opravdu rychlý spád, dobře se čte a prostě mám chuť si ten další díl přečíst. Samozřejmě mě těžce iritovala slova jako vnitřní bohyně, kňukání apod. výrazy. Ale to už tu bylo mnohokrát.

sarekaslukova
22.08.2013 4 z 5

Průměrná kniha. Nechápu že kolem ní je tolik povyku, ale čte se dobře. Co mě hodně štvalo bylo neustálé opakování toho že má dlouhý prsty a toho jak je úžasnej. Kdyby autorka vypustila scény v herně možná že by to bylo o dost lepší. Co mi přišlo asi tak nejvíc nechutný byl sex při menstruaci a pak koupel ve vaně FUJ!! Jinak průměr ale jsem zvědavý člověk takže si druhý a třetí díl přečtu.

Dalmatynka
21.08.2013

Nejlepší díl ze všech, přečetla jsem ho jedním dechem.

nikinikiniki
21.08.2013 2 z 5

Na to, že je ta kniha tak slavná jsem čekala nějakou bombu. Vůbec o nic jsem nepřišla, když jsem asi 50 stránek přeskočila, přijde mi, že se tam spoustu věcí opakuje a ke konci mě to opravdu už nebavilo. No a ten konec :D Hotovo, fakt. Spisovatelka chtěla dát důraz na dramatičnosti asi :D Spíš mi to přošlo vtipný ;) No a jinak hlavní hrdinka blboučká, naivní a tupá, co dodat. Asi bych to nedoporučovala.

Ruxandra
21.08.2013 2 z 5

V podstatě to nemá žádný pořádný děj, je to oddechovka pro zabití času a jako takovou jí musíte brát, pak budete spokojeni.
Literární hodnotu to podle mého nemá žádnou.
Nevím zda je tak psán i originál, nebo má překladatelka malou slovní zásobu (nechci jí křivdit, já bych vsadila na to první), ale neustálé opakování vět a slov, je opravdu do očí bijící a obtěžující...

Lensiiee
20.08.2013 2 z 5

Ach ta Vnitřní bohyně :-)

Iva63
20.08.2013

Knihu jsem dostala k Vánocům a ihned začala číst. Když jsem dočetla stou stranu, odložila jsem ji, protože mě vůbec neoslovila.
Nechápu, jak může být v žebříčku na prvním místě.

Ewiczka
18.08.2013 4 z 5

V rámci žánru románů pro ženy mi to připadá nadprůměrné, i když naivitě postav a lehké debilitě příběhu se člověk nevyhne... Sex mě nepohoršuje v žádné z popsaných forem, takže pro fanoušky tohoto žánru doporučuju. Kdo hledá reálné postavy a zajímavé příběhy - tohle není váš šálek kávy :D

Tlapka
18.08.2013 1 z 5

Po vší té náročné četbě během semestrů jsem chtěla něco velmi, velmi jednoduchého. Tím jsem ovšem šeď silně přecenila. Přidávám se na stranu kritiků. Nemám ráda ten rádoby-cool-nad-věcí-ale-vlastně-ne styl. Hlavní "hrdinka" je s prominutím blbá, jako čtenářka jsem neviděla důvod jí fandit. Její kamarádka je samozřejmě prototyp dokonalé slečny. Docela se povedla postava Greye, ten je sice taky "jako ze škatulky", ale u něj to má jakýsi (možná omylem vytvořený) smysl...
Co mě iritovalo - neustálé omílání stále stejného stále stejnými slovy. Možná to mělo nějakou funkci, která ovšem nefunguje. Hrdinka na vše reaguje Páni!, U všech svatých! a neustálým vlhnutím svého pohlavního ústrojí. Ano, na vše. Komunikace s její kamarádkou se neobejde oslovením celým jménem včetně příjmení, a to u každé druhé repliky.
SPOILER: Závěr je pro mě ztělesněním toho, co chlapi posměšně nazývají ženskou logikou. Ona mu dovolí, aby ji ztřískal. On se třikrát zeptá, jestli opravdu. Pak to udělá - a ona mu vynadá, jak jí to mohl udělat a rozchází se s ním... Ovšem nutno dodat, že tento závěr byl překvapivý. Čekala jsem zázračné zromantičtění Greye, svatbu a kupu dětí. Jenže to bylo jen proto, že jsem zapomněla, že jde o trilogii, takže na to zřejmě dojde až v dalších dílech. :D
Nejvíce sado-maso pro mě bylo samotné čtení této knihy. Zlatá Lady Fuckingham, u té se člověk aspoň zasmál! :D

he.olca
18.08.2013 4 z 5

Čekala jsem více příběh a méně erotiky, ale tohle bylo spíše "pornočtení". Nicméně oddychovka super-pro teplé letní večery.

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů šedi je v

Přečtených13 632x
Knihotéce1 954x