Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7919 1698

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

vhumanik
26.07.2013 1 z 5

čtení téhle knihy bylo v mém případě omyl. Už po prvních pár stranách jsem si říkal proč jsem s tím vůbec začínal a ani na 50é stránce se můj pocit nezměnil...

Neby
26.07.2013 odpad!

Kdyby Vám něco podobneho vyprávěl známý soused, budete uraženi a pohlížet na něj jako na perverzu, ale proto že je to kniha bestseller psana ženou je to trhák. Prolistoval jsem a fakt..ne

Echinacea
26.07.2013

Pozitivum:
- Dobře a rychle se kniha čte
Negativum:
- Jistá podobnost se Stmíváním (bez erotiky samozřejmě)
- Skoro žádný děj
- Opakující se věty a fráze
- Místy děsný překlad

Prostě jsem si říkala ať už je konec a kopne Christiana do p*****e. Samozřejmě, že si přečtu zbývající díly, abych věděla, jak to skončí a taky proto, že se snažím série knih dočítat do konce. tohle jsou knihy tak akorát na jedno přečtení a dost. :D :D

čohynka
25.07.2013 2 z 5

Čekala jsem víc, pro mě je to červená knihovna s trochou sexu... Pod pojmem erotický román jsem si představovala mnohem víc akce...

handat
24.07.2013 3 z 5

Prvních sto stran totálně červená knihovna, až jsem knihu opravdu chtěla odložit. Pak se to jakž takž rozjelo, ale děj nijak hluboký, všude se vyskytují jen krásní dokonalí lidé. Ale je pravdou, že kniha se dobře čte, jen kdyby se furt neopakovala stále stejná slova. Jinak si myslím, že kniha se dobře prodává z toho důvodu, že v ní jde o sex, na to většina z nás slyší.

tatruszka
24.07.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla za necelé dva dny - totálně mě pohltila. I když mi hlavní hrdina někdy připadal dost "divný", musím uznat, že se mi někdy i "líbil". V podstatě mi bylo jedno jak se on nebo ona chovali, je to přece jenom kniha. Ale příběh mě zaujal, kniha byla čtivá a napínavá, doslova jsem ji hltala očima. A ať se to někomu líbí nebo ne, byla doslova naplněná sexuálním napětím, i když si sama osobně nedokážu ani představit, že bych sama něco takového snesla, moc ráda jsem ji četla a klidně bych se k ní vrátila.

Drakie8
21.07.2013 2 z 5

Asi jsem od téhle knížky čekala víc..
V podstatě je to pohádka pro dospělý hrdinky. Chlapík má kopu peněz, může si dovolit cokoliv včetně lítání vlastním vrtulníkem. Kupuje jí spoustu dárků a jakmile na kočičku položí trenýrky má z toho orgasmus a tak nějak o ničem jiným to ani není i když se to dobře a hlavně rychle čte.
Nudná červená knihovna s trochou sexu. Slovník autorky chudý a popisy opakující se.

Marčullkas
19.07.2013 1 z 5

Snažila jsem se u čtení této knihy moc nepřemýšlet, ale to prostě nešlo :D Moc naivní chvílemi až hloupé! Od knížky jsem čekala mnohem víc :/ Moc jsem se těšila až si příběh přečtu a opravdu mě to zklamalo :( Kniha má jen a pouze jediný cíl, dobře se prodat. Což je velká škoda! Velká reklama velký humbuk pro nic.
Ale věřím, že své čtenáře si to najde.

phoealova
18.07.2013 3 z 5

Oddychová kniha, to ano. Jinak bych řekla že je spíše pro "společnost" myšleno ve smyslu - pro to stádo lidí. Dalo se očekávat, že tohle téma v dnešní době zaujme ono "stádo". Jinak pro mě "milá" kniha u které jsem nemusela přemýšlet a odpočinula jsem si od všech těch zajímavějších a náročnějších knih. :)

VladkaBU
15.07.2013 4 z 5

Ač jsem měla obavu, abych knížku s tolika stránkami přečetla do měsíce, neboť další čtenář čeká na její přečtení, zvládla jsem ji za týden. Je čtivá, mailová kominikace se čte rychle. Nepřipojím se k negativním názorům, spíš naopak. Téma je to zajímavé, vymyká se normálu, i když si myslím, že úplně tak reálné to asi být nemůže. Ale další díl si přečtu.

ciniminisek
13.07.2013 4 z 5

A mě se ta kniha líbila. Oddalovala jsem ji, co se dalo. Nesnáším reklamní trháky, ze kterých se pak většinou vyklube brak. Po čtení nudné knihy jako Děti paranoie a klasice od Brontheyové, mi tato kniha přišla vhod. Oddychovka přesně na léto. Nemám důvod nadávat na četnost sexuálních scén, je to přece erotický román, naopak, byla bych naštvaná kdyby tam byli dvě rychlovky a tradá. Pár věcí mi přišlo nedořešených, často se opakující slova a fráze, každopádně musím autorku pochválit, za skvěle propracované popisování celýc scén. Nebyla chvíle, kde bych se ztrácela. Dokázala jsem si živě představit, jak se zrovna tváří, nebo co dělají. Není to úplně špice, ale dokážu si představit, že za pár let, si dám opakování. Co potřebuji ke čtení je to, aby mě příběh vtáhl do děje a už nepustil a to se mi stalo. Takže spokojenost. S hlavníma postavama, taky nemám problém.

Satipej
11.07.2013 3 z 5

Tohle není žánr který bych obvykle četla, ale když je ta kniha tolik opěvovaná tak jsem si ji přečetla ze zvědavosti a dobrý, příběh mi silně připomínal jinou romantiku kterou jsem četla ze zvědavosti a to Bellu a Edwarda. Až uběhne nějaký čas, možná si přečtu i druhý díl.

Hrabě Von Ljon
10.07.2013 odpad!

Přehypovaná, pomatená koprofantazie určená osmiletým dětem čichajícím toluen. Intelektuálně deprivovaná autorka si plní své mokré sny z dětsví o analáních dobrodružstvích a sado-maso technikách inspirovaná zřejmě Čarodějem ze země Oz.
Kniha ubíhá stejně jako fronta v hypermarketu při slevě na olej a po 610 stranách utrpení si člověk uvědomí, že má co dělat s nefalšovanou polodementní literární sračkou.

sydney
09.07.2013 1 z 5

Velká hovadina. Christian Anu neuvěřitelně ponižuje a ona ho chce uspokojit, tak jí to nevadí - to mi na té knize vadí nejvíc. Nejzajímavější byla ta poslední kapitola.

miseb
08.07.2013 3 z 5

Knihu jsem koupila po přečtení mnoha doporučujících komentářů. Nemohu napsat, že by byla špatná. Naopak, na dovolenou ideální čtení. Je pravda, že některé zdlouhavější pasáže jsem musela přeskakovat, ale knihu v žádném případě nezatracuji. Chápu, že si své čtenáře najde. A jak jsem psala již nahoře, jako odpočinková četba parádní.

Spark
08.07.2013 2 z 5

Body dávám za to, že je kniha velmi čtivá a to navzdory tomu, že je příliš zdlouhavá. Některé pasáže mi přijdou zbytečně "natažené" - myslím, že jí to spíše ubírá než přidává. Zase na druhou stranu je to nenáročné čtení vhodné pro odreagování, rozhodně se u toho nemusí moc přemýšlet;) a vlastně jsem od této knihy ani nic jiného neočekávala, takže vlastně mé očekávání splnila :D

NiQy
08.07.2013 5 z 5

Jsou dva druhy lidí - bud knihu milují nebo nenávidí. Já jí řadím do svých oblíbených a klidně bych jí doporučila. :-)

Aneleh
06.07.2013 odpad!

Velké zklamání, nedočetla jsem, únavné, bez nějakého pořádného děje, nejhorší kniha, jakou jsem kdy vzala do ruky, ztráta času a bohužel musím dát to nejhorší hodnocení.

pidalka777
04.07.2013 odpad!

No k této knize jsem přistupovala velice zvědavě. Čekala jsem, že když je to takový bestseller tak, že to bude mít hustej příběh. Bohužel jsem se moc zklamala. Příběh jsem tam sice objevila, ale strašně moooooc zastrčen v pozadí. K této knize se hodí jednou a dost.

Rhona
04.07.2013 3 z 5

Chápu, proč je kniha tak populární a čte si ji každá dívčina, která je obvykle ochotná číst maximálně Cosmopolitan: kniha má jednoduchý až plytký děj, slovní zásoba autorky je taky velmi omezená (tzn. žádné složité slovíčka k zamyšlení) a hlavním hrdinou je supersexy introvertní chlap. Tedy až po né tak sexy introvertní holce, která zrovna dodělala výšku. Krom toho, že v českém překladu je tolik chyb, až jsem si říkala, že může korektora momentálně zřejmě dělat kde kdo, musím říct, že se knížka prostě přečíst dala a já ji přelouskala za asi tři dny s přestávkama. Děj samotný už se mi i celkem líbil, což o to, ale pro příště by si v čechách neměli hrát na amíky, kterým je jedno, pokud nějaké slovíčko zopakujete v 10 větách za sebou, ale číst si jen o tom, jak úžasně Gray vypadá v těch flanelových kalhotech, nebo jak zavrněl a to všechno jen v malinkých obměnách alespoň 5x, to je dost i na můj žaludek.

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů šedi je v

Přečtených13 634x
Knihotéce1 954x