Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7920 1698

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

LilluLong
26.04.2021 5 z 5

(Ne)Chápem preco čítajú a hodnotia čitatelia neoblubujucich žánre tohoto tipu.Precitala som celu sériu a tiez velmi podobne série , a viem ze autorka píše na vysokej úrovni a príbeh naozaj nie je presladený ani prekombinovaný . A presne akoby som vedela ohodnotiť úroveň knižky hororového žánru ktoré ani nečítam viem ohodnotiť aj tuto sériu podľa úrovni . U mna za 5*

medulinka
23.04.2021 1 z 5

Nechala jsem se kdysi nalákat na knihu Božský bastard, kdy hodnocení bylo cca kolem 80%, takže jsem si říkala, že to nebude asi špatné... za mě ale velké zklamání. Nejsem asi cílovou skupinou, protože ani tato kniha mě nepřesvědčila. Erotika mi vůbec nevadí, ale ten styl, jakým to je psané, to je za mě slabota. Jak už zde bylo ve spoustě komentářů uvedeno - omezená slovní zásoba, neustálé opakování, celé je to takové naivní... (hlavní hrdinka je údajně inteligentní studentka literatury, která ráda čte, ale slovo submisivní si musí vyhledat?). Samotný příběh také není nijak originální. Tu jednu hvězdičku dávám za čtivost, protože ta se knize upřít nedá, čte se opravdu lehce, jedná se o hodně nenáročné čtení.

Moni.c.a
22.04.2021

Strašný. Asi nejsem ten správný čtenář takových blbostí. Chci, aby kniha byla čtivá a ne aby se v každé kapitole opakovalo totéž. Od začátku jsem se přemlouvala číst dál, ale v půlce jsem to vzdala a to se mi opravdu nestává. Většinou i mizernou knížku dočtu, abych věděla, jak to dopadne, tady jsem jen šla k poslední kapitole, ale ani to nestálo za to. Nejvíc mě rozčilovalo to jeho "dělám to, protože můžu".

Vlastula.P
16.04.2021 2 z 5

Tahle knížka mi v knihovně leží od doby vydání. Sáhla jsem po ni kvůli čtenářské výzvě a vůbec jsem si ani nepamatovala, jestli jsem ji někdy dočetla. Záložka na straně cca 400 napověděla, že zřejmě ne, tak jsem to vzala od znovu. Asi v polovině jsem pochopila, proč jsem ji nedočetla. Pro někoho možná dobré čtení, znám spoustu lidí, kteří žerou všechny série odstínů stále dokola, takže úplný odpad to zas není. Každopádně pro mě trápení od poloviny až do konce. Začátek docela ušel, pak už to bylo jen to samé dokola. Každou otočnou stránkou už víte, co bude... Takže první díl jsem překousla, moje vnitřní bohyně říká, že další díly určitě v nejbližší době nedám. :))

Ála41
11.04.2021 1 z 5

Tak čtvrtý pokus o přečtení, jsem na straně 553 a už se modlím, ať je to za mnou... Teď už knihu odkládat nebudu, ale krutě mě to nebaví. O čem to vlastně je? Vnitřní bohyně, bejby,kalhoty spadle na jeho bocích, prsty v jeho vlasech,... To NE!!!! Film jsem neviděla, pouze trailler a ten nevyznival tak zoufale.... Herečka je narozdil od popisované nijake Panny Marie Any zajímavá a krásná :)

Cherry1824
10.04.2021 2 z 5

Já s touto knihou mám a budu mít problém. Pomineme-li styl psaní a faktické chyby (viz vtipy na triko Christiana, kolik má vlastně palců).
Hlavní hrdinka (jak ji pojmenoval jeden člověk na ČSFD - Ocelová Anička) je naivní, bez šmrncu a má tak slabý charakter, že by ji zmanipuloval i taťka Šmoula.
Hlavní hrdina je arogantní, majetnický, bohatý spratek, který si myslí, že je králem BDSM.
Když už jsme nakousli tuto tématiku, BDSM je dost kontroverzní téma a je mi líto, že ho E.L. James takhle zprznila. Nevím, jestli nad research strávila dvě nebo tři minuty, ale o tomto tématu si nezjistila prakticky nic. Nebudu rozpitvávat, co všechno pokazila, ale to co se mi dere na jazyk je zásadní pravidlo téhle sexuální praktiky: Oba partneři s tím musí souhlasit a vidět v tom rozkoš.
A tady je největší kámen úrazu. Vztah Anastasie a Christiana je od začátku toxický. Anička se všemu podvoluje, aby o Christiana nepřišla. Když přichází finální scéna, kdy už toho má plné zuby - soucítíte s ní? souhlasně kýváte hlavou? NE! Mlátíte hlavou o zeď a doufáte, že otřes mozku zmírní tu hrůzu, kterou z papíru nasáváte. Anastasie pravděpodobně čerpala ze stejných zdrojů jako autorka, a tudíž očekávala asi postel plnou růží a čokoládu Orion navrch.
Ale ve výsledku nebuďme na Aničku tvrdí. Christian je zde ten, kterého bych profackovala až do bezvědomí. Nesympatická postava, která má neustále potřebu dokazovat, jaký je to alfa-samec. Můžeme se nad ním smilovat, protože má tajné šrámy z minulosti. Ale i tak to neomlouvá chování, po které vám svrbí ruka.

Ale jelikož mám předsevzetí nekritizovat (což jsem právě udělala, já vím), tak musím uznat, že muselo být obtížné sepsat tolik textu, který je o ničem. Tleskám.

Pokud si budu chtít sáhnout po erotické literatuře, zvolím rozhodně jinou knihu (výrazy jako "vnitřní bohyně" mi zabíjí nervové buňky).

Jurajovamaka
09.04.2021 5 z 5

Kniha ma milo prekvapila , čakala som iba opis šteklivých scén, no jednotka ma navnadila aj na ostatné knihy ,vrátane tích z Greyovho pohľadu a po dvoch mesiacoch nemám čo čítať. Poskytli všetko, vášeň, napätie aj humor a mne aj veľa osvieženia vo vzťahu.
Odporúčam každému knihu aj film ❤❤❤

DomYell
02.04.2021 1 z 5

Nevim, kolik heterosexualnich muzu to zacalo cist a kolik jich to docetlo. Jsem jeden z tehle (male?) skupiny... Otevrel jsem to, abych si mohl udelat vlastni nazor.. Me myslenky/poznatky z tohoto "romanu"jsou asi nasledujici:

1. Ma vnitrni bohyne - neskutecne me to...to neustale cist... Nesmysl... me vnitrni ja, nebo: ty su.. s jako bohyne, ale ne hybrid z techto tvou oznaceni

2. Pred timhle jsem docetl Sophiinu volbu. Jestli tu povazuji za roman a spisovatelske remeslo... Tohle je presny opak - opravdu slaba slovni zasoba, rozcrcany dej, ktery je ctivy, ale obsahem to je omacka bez prilohy a bez masa.

3. Nekolikrat me napadla velika podobnost se Stmivanim... Dale pokus vytvorit oslniveho hrdinu se zari Gatsbyho

4. Kazdy mame sve touhy a sve sny... Ale tohle je takove magoromegalomanske... Beloch s nejvetsim pindourem a s nejvetsim kontem si najde chudou pannu, co ji ma na curani a nevi, ze je i k necemu jinemu

5. Jestli toto vytvorilo vice mokrych panicek, nez podzim v Londyne, tak zacinam rozumet domacimu nasili a proc zeny nedokazi od nasilniku odchazet. Zkratka nasili je neznejsi polovine asi vice blizsi, nez tvrdi.

6. Co bych vyzdvihl..... Hm.. Chvile premysleni... Jeste chvile.. Muj vnitrni buh se zcvokne z toho cekani.. Je to asi jen snadnost cteni.

7. V povinne literature na SS, bych to vymenil za Babicku od Bozky Nemcove a nebo za Viewegha... Obsahove jsou na podobne urovni, jen tohle se cte rychleji.

Peyka
01.04.2021 1 z 5

Četla jsem v originále v době, kdy to byl boom a jakási novinka žanru. Knihu jsem sice přečetla, čtivá byla, ale od literatury prostě čekám víc než "cheap thrills." Dostala jsem druhý díl jako dárek a ten už jsem nedočetla. Je to na jedno brdo. Nijak mě to neuráželo, ani nepohoršovalo, ale ani nenadchlo. :(

Opět obrovské PR podprůměrné autorky s chudou slovní zásobou. A to angličtina sama o sobě je velmi chudý jazyk, co se slov týče.

M.Hedwiga
22.03.2021

Dostala jsem se přibližně do poloviny knihy, ale když se mé nebohé oči snad po třicáté setkaly se slovním spojením „má vnitřní bohyně“, musela jsem s tím zkrátka seknout.

zweedy
18.03.2021 4 z 5

Tak do této knihy jsem se pustila po shlédnutí filmu Dámský klub. Když to zvládly holky v 60, musím to dát i ve 40 ????. A dala jsem to ....můj první erotický román

RonnieSmithx
13.03.2021 3 z 5

Nikdo tuhle knížku nemůže číst s tím, že je to mistrovské dílo. Ona je to taková pitomost, ale nějak závazně mě neurazia. Překvapivě jsem překonala tu trapnost, kterou jsem cítila, když jsem musela několikrát po sobě číst paskvil „bejby". Prostě je na tom vidět, že Snowqueen's Icedragon to napsala jako fanfikci a nepřemýšlela nad tím, že by si to mohlo stát světoznámou knihou.
Nic tam není do detailu promyšlené, zápletka taky není geniální, ale upřímně? Mě to přijde takové roztomilé. Je to průměrný román pro ženy. Nic víc, nic míň. Ale asi mi po přečtení bude ležet v hlavě otázka, jestli opravdu existuje někdo, kdo si každou vteřinu svého života kouše spodní ret. To jako vážně?

Maud22
13.03.2021

Po nějaké 120. straně a x-tém "udělej se bejby", jsem to vzdala...

zdenaR
03.03.2021 2 z 5

Knihu jsem četla z důvodu čtenářské výzvy i vlastní zvědavosti.
A dopadlo to dle očekávání - tento typ literatury není můj šálek kávy.
Myslím, že se o této knize zbytečně moc diskutuje, nejedná se o zvláštní literární počin.
Ale jak se říká: Proti gustu ...

ivca7818
23.02.2021 2 z 5

Tolik práce....A přitom taková blbost. Aneb zlaté obyčejné Harlekýnky.

Sberatelbananu
19.02.2021 1 z 5

Co si to tady tak pročítám, tak většina lidí hodnotící odpadem si stěžovala na obsah a špatně napsané charaktery... No mě spíš zarazila ta slovní zásoba. Některé pasáže vyloženě působily, jako by někdo mačkal ctrl+c a crtl+v. Asi to bude i tím, že se původně jednalo o fanfikci. Tím chci říct, že pokud něco vychází třeba jednou za týden po kapitolách, tak si repetitivních souvětí ani nepovšimnete. Ale jako celek? Hrůza. Je vidět i poměrně malá slovní zásoba. Tohle bych čekala tak od slohu od třeťáka...

ErčaV.
14.02.2021 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Děj není nějak náročný, takže u knihy nemusí člověk tolik přemýšlet. Knihu jsme přečetla jakož to první erotický román takže jsem opravdu nadšená.

ydnac
10.02.2021 1 z 5

Přečetla jsem do čtenářské výzvy a výzva to určitě byla...tahle kniha se dobře čte, ale řekla bych že je to tím, že obsah není nijak náročný, nemusíte u něj přemýšlet. Nebavilo mě to a "pozdějc baby " je fakt otravné. Hlavní hrdinka je ukázková naivka, která se zamiluje do bohatého, mladého a hezkého chlapa a najednou šup a vůbec nevadí jaké má na ní požadavky (i když se jí příčí), prostě "velká láska". Každý holt čteme různé knihy a někomu se líbí a někomu ne a mě tohle neoslovilo...

Vendy1993
08.02.2021 3 z 5

Můj úplně první erotický román....četla jsem ho v době kdy už se vědělo, že bude film a já chtěla nejprve přečíst knihu abych mohla porovnávat....no takhle....ta Anina vnitřní bohyně.....tu bych vraždila....to jako jo....občas se Anna opravdu chová úplně pitomě....ona to vlastně je taková pohádka...akorát pro dospělé....tohle se v reálu asi moc holkám nepřihodí ;) co se mi ale docela líbilo byly popisné pasáže při sexu....občas sice dlouhé ale člověk si někdy rád představí co je psáno ne? ;)

LuckyVagabond
06.02.2021 1 z 5

To, že se ženám příběh líbí chápu. Ale ta infantilní forma jakou je to celé napsáno? Fakt jsem se při čtení kroutil :/

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů šedi je v

Přečtených13 635x
Knihotéce1 954x