Padesát odstínů šedi

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek... - anotace z přebalu knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 36524

Padesát odstínů / Fifty Shades (1.)

Vydáno:, XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey (2011)

Kniha Padesát odstínů šedi

Hokkejka
předevčírem

Hrozná blbost, ale svůj účel to splnilo. Jako oddychové čtení se to dá.

BuchtaMaková

Možná kdyby se mi dostala do ruky o dvacet let dříve, tak by se mi i líbila. Stupidita příběhu, plochost hlavních postav a nekonečná sbírka klišé dělá z tohoto díla snad nejhorší knížku, jakou jsem kdy četla.

Ajrad1981

Bože, to byla blbost! Jak to mohl někdo napsat? Vlastně ne, jak to mohl někdo vydat a jak se to mohlo stát bestsellerem?! To musela být na trhu díra větší jak Macocha. Ani jako péčko nic moc (i když tohle je asi hodně relativní, být osamělá ženská, tak na to možná budu mít jiný názor).
Mému hodnocení určitě neprospěla ani hláška "Ježkovy oči", na kterou mám alergii a kterou Ana použila snad na každé druhé stránce. Řekla bych, že to bylo i častější než její věčné protáčení očí (to už mi na konci taky pěkně lezlo krkem).

Jestli někdy sáhnu po druhém dílu (čemuž moc nevěřím), tak to bude jen proto, abych si ověřila, že děj je opravdu tak předvídatelný, jak si myslím.

Kulturnice

Četlo se to samo, ale skvost to tedy není no. Prostě oddychovka k vodě.

dencazrnu

První díl série a já jsem nadšená. Je fakt, že vnitřní bohyně mi lezla sem tam na nervy, ale beru to jako skvělé oddechové čtení :)

Anděliček184

Velmi negativní film, spisovatelku nechápu jako ženu, čeho tím chtěla dosáhnout, sprznit tak úchylně takovou knihu, pokud bude pokračování další knihy, tak celá a pak další knihy by měli pokračovat a být o celoživotním traumatu a jeho psychologické léčbě obou hrdinů. Rozhodně takové případy nedopadají pro nikoho dobře.
Také nechápu, jak někdo může napsat upoutávku knihy" o temných touhách ,každého z nás". Se zbláznil??! Nevím o tom, že by se některá žena nechala mlátit byť jen z lehkostí svým milovaným člověkem a hrdinu to očividně vzušuje, ale je narušen, to ho přejde maximálně až v pozdějším věku, za předpokladu léčby a popřípadě velké lásce k ženě, ovšem, která ho bude milovat i s tím, ke které si to prostě bude muset odmyslet. Vau...

Gabriela_ko

Film nic moc, knížka mě zaujala více ????

jprst

Nečetl jsem, ale ženská část rodiny zaujala neutrální, či spíše lehce záporný postoj a kniha šupajdila zpět do místní knihovny neobvykle brzy. Takže bych to tipnul tak maximálně na jednu hvězdu.