Padesát odstínů šedi

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek... - anotace z přebalu knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 36481

Padesát odstínů / Fifty Shades (1.)

Vydáno:, XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey (2011)

Kniha Padesát odstínů šedi

Pája699
včera

První díl byl super, hned jsem se začetla a byla jsem v ději. Některé pasáže mohli být kratší, zbytečně zdlouhavé a natažené. i tak knihu doporučuji :-)

Gabri-88

Cetla jsem v anglictine a nasledne v italstine. Styl je slaby ve vsech jazycich :-) Namet a hlavni postavy jsou v prvnim dile opravdu zajimave. Cetlo se skoro samo, ackoliv jsem se castokrat musela v duchu musela ptat, to jako fakt? :-) ale bylo to chytlave a jako oddechovka to splnilo svuj ucel. A tak jsem si rikala, ze druhy dil bude urcite taky fajn!

Safrika

Za me jednoznacne ano :), bavila jsem se od zacatku do konce,cetla se paradne. Uz mam v ruce dalsi dil :).

Mauricie

Přečetla jsem to sice jedním dechem, ale přiznám se, že jsem čekala něco trošku jiného. Kniha měla obrovský psychologický potenciál, který však autorka nedokázala zužitkovat. Spíš než popisy erotických scén by mě zajímalo hrdinčino objevování vlastní sexuality a toho, že se jí zřejmě líbí i SM praktiky. Závěrečná scéna z mučírny to celé doslova zabila. Je jasné, že autorka o SM neví vůbec nic a nebyla ani schopná si něco málo na internetu zjistit.

Darinka.Makova
14. dubnaodpad!

Bohužel takhle ne. Námět mě nalákal, ale obsah je extrémně slabý. Další díly určitě číst nebudu.

Ceropegia

Vzdala sem to po 50 stránkách. Ten neustálý sex člověka omrzí.

Miluska2810
27. březnaodpad!

Dostala som knihu ako velmi vyborne citanie. To bola cista katastrofa. Od zaciatku do konca zle zle a este raz zle.

DeKo1996

Když jsem se do knihy pustila na dovolené, na doporučení kamarádky, tak jsem ji po pár desítkách stránek chtěla odložit, ale řekla jsem si, že této knize dám šanci a nakonec jsem ji přečetla. Některé pasáže by se daly zkrátit, ale já jsem s knihou spokojená. Uvidím, jak to bude probíhat v dalších dílech.