Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 4 1707 344

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

Mája873
Mája873
27.04.2021 4 z 5

Knížku Padesát odstínů šedi jsem si kdysi dávno stáhla v pdf na telefon a nebavila mě, ale asi právě kvůli tomu, že byla v elektronické podobě, boleli mě z toho oči, takže jsem jí tenkrát ani nedočetla, pak jsem viděla film a opět zklamání...no a teď po nějaké době jsem narazila na stejný titul z ,,jeho" pohledu, ... a byla jsem překvapená jak mě bavila...prostě jsem jí předtím nečetla ve správné době :-)

Disinka
Disinka
18.04.2021 2 z 5

Tady se musim priznat, ze jsem ani nedocetla do konce... Po precteni Odstnu me uz jaksi nebavilo cist to znova jen jinak... Jednou fakt stacilo...

Kajuš94
Kajuš94
29.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Velice zajímavé.. Trochu předvídatelné a hodně preslazene, je to Christian Gray, podle svých slov zrůda, já nevím ale na můj vkus smýšlí někdy až dost romanticky. Navíc je na ní od začátku strašně fixovanej až zavislej. Trochu mi to pokazilo takový to klasický,, hodná holka napraví špatného kluka''. Ale rozhodně čtivé

lihate
lihate
24.03.2021 1 z 5

Nevím ani kde začít. Kniha mě zklamala. Vlastně jsem od ní moc nečekala, ale bylo to ještě horší. Mám celkem ráda film a tím pádem jsem věděla, co čekat. Možná to bylo tím, že jsem díky tomu znala děj, ale jelikož kniha Grey vyšla až po sérii odstínů, čekala jsem, že mě bude bavit. Christian se celou dobu chová i smýšlí jako by Anastasii vlastnil, musel jí ve všem radit a starat se o ní, jakoby neměla svůj vlastní mozek. Nelíbí se mi to a nevěděla jsem, že svou dominanci dává tolik najevo všemi možnými způsoby. Z filmu to tolik nevyzní. Vlastně jsem ho a jeho myšlenky v knize celkem často nenáviděla a štvali mě. Myslím, že by měl častěji využívat času s panem Flynnem, má na něho dobrý vliv. Plus vidím v Anastasii, její odvážnosti a pozitivnímu přístupu všechno zkoušet a do všeho jít na plno i když ví, že to nemusí dopadnout dobře a nic se nezmění. Její vtipné hlášky a drzost je to jediné, co drží knihu, a proč jsem jí neodložila a dočetla. Taky mě bavila jejich emailová komunikace, ta byla vtipná a celkem jsem se zasmála. Původní knihy z pohledu Anastasie asi radši číst nebudu.

"Ano, zlatíčko, divný je mé druhé jméno."

kachnat
kachnat
08.02.2021 3 z 5

Sérii 50 odstínů jsem přečetla již dávno a pohled ze strany Christiana mi přišel realističtější. Kniha je čtivě napsána. Žádná velká show, prostě sex, prachy a láska, to prostě frčí.

katasokolov
katasokolov
06.02.2021 2 z 5

Miliony lidí/hlavně něžného pohlaví na světě milují tuhle knižní sérii... ale já ti vám teda nevím ... vůbec mě to nechytlo a při mnoha pasážích jsem se prostě musela tlemit :D. Jako proti gustu ..:D :D. Počkám si na ten český překlad 365 dní a budu doufat, že to bude skokově lepší, než toto‼️ Co ale musím uznat je, že z pohledu Greye se v knize alepsoň nevyskytuje jakási "vnitřní bohyně", což je tedy veliké plus, proto ty dvě hvězdičky :D.....

Vendy1993
Vendy1993
04.02.2021 5 z 5

rozhodně lepší než z pohledu Anny ( ta její vnitřní bohyně mě nepřestane sr... asi nikdy)...je to víc surové a víc realistické....za mě bezva myšlenka napsat to i z jeho pohledu ;)

Tesset
Tesset
03.02.2021 3 z 5

Četla jsem dlouho po 50 odstínech a přišlo mi to celkem zvláštní. Christian působil naprosto jinak než v knihách z pohledu Any, a to mě celkem zarazilo - můžou se lidi vnímat až tak jinak? Ale asi jo. Kniha nebyla špatná, možná mě i částečně bavila víc než původní Odstíny. Ale narovinu podle mě nejde o nic jiného než o vytřískání peněz ze série, která jednu dobu dost letěla a pak po ní už moc psů neštěkalo.

Tebby
Tebby
31.01.2021 4 z 5

V porovnání s padesáti odstíny z Aniny strany, mi tento pohled přišel mnohem zábavnější. 4*

Nika30
Nika30
07.01.2021 4 z 5

Mužský pohled na celý příběh. Vulgárnější ale i přesto pěkný a čtivý.

Ennny
Ennny
28.10.2020 5 z 5

Mám ráda knihy z pohledu obou účastníků , takže tohle oceňuji jako pěkný bonus.Ikdy se to vlastně opakuje.

Nika151
Nika151
07.10.2020 5 z 5

Tak tohle je už taková klasika vyprávěná z mužského pohledu. Vrátila jsem se k 50 odstínům po letech a napravila nedostatek - chyběl mi 4.dil Grey. Trochu mě iritovaly občasné sprosté výrazy ( jo, patří to k mužskému světu, ale..). Nicméně ve výsledku bylo fajn si to do celkového příběhu doplnit. Příběh konci ve chvíli, kdy jsou rozhadani.. to se mi nelíbí. Možná by neuskodilo dopsat i další díly?
Souhlas s tím, ze je to moc hezky a zajímavě psané. Hodne knih z tohoto žánru teto úrovně nedosahuje.

Edit: tak další dil je, tudíž chybí jen jeden..opravuji hodnocení, úplně mi utekl:)

Natali.159
Natali.159
30.08.2020 3 z 5

Kniha mě trošku zklamala

Malinche128
Malinche128
05.08.2020 4 z 5

Kniha bola super. Čítala sa veľmi rýchlo. Pútavá kniha avšak jedna vec ma začala na Greyovi doslova iritovať, že sa z Anastasie snažil urobiť psychicky labilnú osôbku. Hneď od začiatku ju posielal k svojmu psychiatrovi Flynnovi. Koniec koncov v živote by som takého človeka akým je postava Christiana stretnúť nechcela.

Elize
Elize
30.07.2020 5 z 5

Je znát, že autorka se do knihy pustila po sérii 50 odstínů. Grey je jazykově mnohem vyspělejší a lépe zvládnutý. Hlavní postava je mnohem lépe vykreslená a autorka perfektně zpracovala myšlenky hlavní postavy. Je rozhodně mnohem zajímavější postava než Anastasie. Celkem shrnuto - řekla bych, že příběh z pohledu Greye je zajímavější a lépe napsaný, co se jazyka týče. Zajímavé pro mě je, že se obě série (jak Grey, tak 50 odstínů) pohybují v tak nízkých číslech hodnocení, vzhledem k tomu, že 98% knih v žánru erotiky je jejich mnohem slabší napodobenina. Hodnocení rozhodně neodpovídá v tomto žánru kvalitě knihy, nemůže to být takový brak, když to bylo tak úspěšné a EL James to rozhodně s jazykem umí. Doporučuji.

johana3160
johana3160
18.06.2020 2 z 5

Kniha vyjasňuje, proc je Grey takový, jaký je, ale osobně bych čekala něco ... hlubšího... Něco tomu chybělo i když nedokážu říct co. Četlo se to stejně jako ostatní díly serie. Neurazila ale ani nenadchla.

Dudek25
Dudek25
09.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila více z pohledu Christiana mohu doporučit ale ne každému se bude líbit nevím proč polovina nadává že to téměř vše stejné... Vždyť tam je hodně věcí co dělal on a děj má úplně od základu paní spisovatelka změnit nebo co..? Mě se líbila

Jolina
Jolina
01.06.2020 odpad!

Hmm, to asi ne.

ElikaS
ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Příběh očima Christiana byl podle mého názoru lepší a zajímavější než z pohledu Any.

Zuzikll
Zuzikll
23.04.2020 2 z 5

Hrůza. Psaní mi vůbec nevyhovovalo a celkově mě příběh nenadchl, jak jsem doufala...