Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 4 1707 344

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

martina9505
martina9505
16.02.2018 4 z 5

Bylo zvláštní to číst z pohledu Christiana, ale žádné nové věci jsem se v knitze nedozvěděla. Čekala jsem více detailů z jeho dětství a období s Elenou.

teer.h
teer.h
15.02.2018 5 z 5

Achjo... když si tak čtu tady komentáře, tak si říkám, panebože proč to čtete, když se vám nelíbili ani předchozí díly? Nechápu co jste na tom čekali jiného než u dílů předtím.
Dle mého názoru to James napsala velmi pěkně a mě se moc líbilo číst to z pohledu Greye, jeho pocity, myšlenky. James má prostě skvělý typ psaní a její knihy se čtou jedním dechem a ubíhají strašně rychle.
Za mě moc hezky napsané, konečně jsem se dozvěděla co se v Christianovi odehrávalo a jak přemýšlel o Anně a určitě jsem některé věci nečekala a mile mě překvapili. Hodně jsem se i zasmála. za mě 5 hvězdiček!

janyska13
janyska13
08.02.2018 3 z 5

Něco nového, co v původní knize celkem chybělo, klidně z toho mohla být jedna kniha.

ecila13
ecila13
30.01.2018 3 z 5

Četla jsem ze zvědavosti, čekala brak, ale je to celkem fajn série knížek na dovolenou. Autorka umí vyjádřit zamilovanost, touhu, úzkost, závislost, narcistické zranění ...
Akorát to není červená knihovna, ale chvílemi spíše porno :-)

Knížka je skoro stejná jako Padesát odstínů šedi. Čekala jsem trochu víc. Třeba, že se dozvím něco o Christianově dětství, např. z jeho rozhovorů s psychoterapeutem.

LivN
LivN
29.01.2018 2 z 5

Grey! No nic nového je to kopie 50 dstinu šedi. Myslela jsem , že se víc dozvím o Christianovi, ale bylo to téměř stejně napsané až na pár detailů. Už to nebyl takový zážitek proto si druhý díl nekoupím. Až si budu chtět přečíst 50 odstínů šedi tak si to přečtu a nebudu zbytečně utrácet peníze za kopii knížky s jiným názvem Grey.

m_friedlova
m_friedlova
27.01.2018 4 z 5

Po přečtení Padesáti odstínů pohled Christiana v podstatě splnil má očekávání. Ať jsou názory jakékoliv, mě se příběh líbí, zpracování je vskutku jednoduché a nenáročné, nicméně o to snadnější čtení vhodné jako proložení mezi náročnější literaturou. Pro mě mnohem lepší jak autorka Alexandra Potter se svými plitkými jednolitými příběhy.

Janinaz
Janinaz
04.01.2018

Chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte kdy by mohla být přeložena do češtiny i druhá knížka z pohledu Christiana Greye.

4laras
4laras
28.12.2017 1 z 5

Byla jsem zvědavá, jak to celé viděl Grey, tak jsem si to přečetla.
NE, byla to stejná blbost jako celé padesát odstínů, jen z pohledu někoho jiného...

PavlínaAlžběta
PavlínaAlžběta
12.12.2017 2 z 5

Převyprávění 50 odstínů šedi z pohledu Greye, knihu jsem dostala jako e-book a ještě že tak, nekoupila bych si ji ani za nic. Některé pasáže se doslova opakovaly jako v odstínech. Evidentně spisovatelka měla potřebu ještě okouzlit tím samým klišé v podobě přemýšlení, cítění ze strany hrdiny. Nic co nového, nic co by čtenáře nadchlo. Prvně jsem knihu nedočetla, ale nakonec jsem tomu dala šanci a dočetla. Děkuji stačilo. Erotické romány ráda, ale 50 odstínů byl děs a toto bylo jakési dokončení toho děsu. Jak vidím čtenářky jsou unešené, evidentně jsem jiná.

dendishek
dendishek
08.12.2017 4 z 5

Četla jsem tuto knihu v angličtině pouze z důvodu zlepšení úrovně. Celkem svižně mi to ubíhalo, je opravu vidět rozdíl mezi touto anglickou verzí a českou verzí Padesáti odstínů. Proto se mi tato kniha líbila z celé trilogie nejvíce.

LucyDvorska
LucyDvorska
02.12.2017 3 z 5

Knihu jsem si přečetla hlavně ze zvědavosti, chtěla jsem vědět, jak to prožíval Christian. Jako asi u každé knihy z pohledu hlavní postavy, tak mě zajímá, jak to vnímal ten druhý. Bylo to zajímavé čtení. Ale že bych z toho bylo zrovna unesena, to říci ani napsat nemohu.

Laf
Laf
17.11.2017 4 z 5

Pěkně napsaný příběh z druhého pohledu. Doplnilo mi to mezery z prvního dílu. Doufám, že bude nějaké pokračování. Ráda bych zjistila, co bylo z jeho pohledu dál :)

Ainokio
Ainokio
11.11.2017 5 z 5

Rozhodně lepší než naivní Anastázie!

aloa
aloa
11.11.2017 5 z 5

Miluji ten příběh :-)

piney
piney
10.11.2017

Touto knihou jsme si osvěžila první díl 50 odstínů. A bavilo mě to. Skvělý nápad číst knihu z pohledu Greye a vidět věci z jeho perspektivy. K tomu měl Grey měl lepší říz a odpadly kudrlinky, které používala Ana.

feex8
feex8
02.11.2017 odpad!

Kedze z duse neznasam nedocitane knihy a serie, pustila som do citania tohoto "skvostu".

Dostala som sa do polovice knihy, ked som pochopila, ze dalej to skratka nedam a Gray sa stane mojou prvou nedocitanou knihou vobec. Este sa mi nestalo, aby mi z knihy bolo fyzicky nevolno, ale tejto knihe sa to podarilo.

Najprv som sa snazila ignorovat tu parodiu na muzske zmyslanie, ale dalej to uz nezvladam. Takto ziaden chlap (a toboz nie uspesny podnikatel) nerozmysla a nerozobera take hovadiny dookola, ako hlavna postava. Autorka tam v snahe dodat trochu toho "muzskeho" pridala do textu zopar nadavok (aj to uplne odveci), zrejme aby bol Grey viac autenticky, no aj tak sa jej nepodarilo zamaskovat hlupe myslienkove pochody a precitlivene reakcie hodne pubertalnej sliepky, od ktorych sa ako autorka ocividne nevie oslobodit.

Ostatne nedostatky nejdem rozpisovat, hoci je ich pozehnane. Autorka sa skratka vobec nevie vcitit do muzskeho sposobu myslenia, hoci sa o to pokusa. Pouzivat obcas expresivnejsie vyrazy fakt nestaci.

Moje hodnotenie: N/A
(Napisat takuto hovadinu by malo byt trestne)

hroneczek
hroneczek
30.10.2017 3 z 5

Stejně tak, jako 50 odstínů se mi líbil k Grey. Navíc on byl větší sprosťák, než nevinná Anastázie, takže Grey je ještě o kousek lepší a peprnější.

Petra024
Petra024
26.10.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi z pohledu Christiana Greye. Bože můj tak se mi to líbilo. Nahlédnout do hlavy i druhé polovičce je úžasný. Co si myslí. Co se děje v něm samém. Jak to zvládal po rozchodu s Anastasií. Úžasný!!! Už se těším na pokračování Darker. DOPORUČUJI!!!!

Suzie1994
Suzie1994
25.10.2017 3 z 5

Čekala jsem zajímavější příběh a více jeho myšlenek. Je to kniha Padesát odstínu šedi, jen v jiném obalu.

Danago
Danago
22.10.2017 3 z 5

Podle mě je tato kniha naprosto zbytečná je to opakování série, připadlo mě to slovo do slova stejné a to jsem Padesát odstínů šedi četla už hodně dávno. Doufala jsem že se dovím více o Christianově dětsví a životě, ale toho jsem se nedočkala, což je škoda. V knize jsem neobjevila vůbec nic nového. Vše se opakuje pouze z pohledu Gree. Asi kdybych ty 3 knihy už nečetla doporučila bych přečíst si jenom tuto jednu knihu, je to rozhodně lépe vykresleno bez zbytečností z předchozích knih. Je to rozhodně lepší knížka než celá předchozí trilogie.
No asi byl marketinkový důvod vydat tuto knihu jako poslední.
Knihu jsem poslouchala jako audio, takže to ztráta času nebyla.