Darker

Darker https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392066/bmid_darker-pen-392066.jpg 4 419 79

Prožijte znovu vášeň Padesáti odstínů temnoty očima Christiana Greye prostřednictvím jeho vlastních slov, zmučených myšlenek, úvah a snů. E L James se vrací do světa Padesáti odstínů v hlubším a temnějším pohledu na milostný příběh, který okouzlil miliony čtenářů celého světa. Jejich spalující a smyslný poměr vyústil v hluboký žal a výčitky, přesto nedokáže Christian Grey vyhnat Anastasii Steeleovou z hlavy, natož z krve. Odhodlaný získat ji zpět, pokouší se potlačit své zvrácené touhy i potřebu absolutní kontroly a snaží se milovat Anu za jejích vlastních podmínek. Hrůzy jeho dětství ho však pronásledují dál, zatímco Anin úskočný šéf, Jack Hyde, chce zjevně Anu pro sebe. Pomůže Christianovi důvěrník a terapeut, doktor Flynn, čelit jeho démonům? Nebo ho majetnictví Eleny, jeho svůdkyně, a vyšinutá oddanost Leily, jeho bývalé submisivní společnice, vtáhnou zpět do minulosti? I kdyby si Christian opět vybojoval Anino srdce, může tak temný a osudem zdeptaný muž doufat, že si jej udrží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Darker: Fifty Shades Darker as Told by Christian , 2017

avalonek
27.01.2019 5 z 5

Krásný pohled na svět očima Christiana Greye..Příběh jeho očima byl zajímavý,vtipný a dozvěděli jsme se pár věcí,kvůli kterým se chová,tak jak se chová..Těším sena poslední díl

dabinka
22.01.2019 5 z 5

Krásná knížka

Ana72154
20.01.2019 3 z 5

Knihu jsem četla kvůli tomu, že jsem přečtla již čtyři předešlé. Trilogii z Anastasiina pohledu jsem četla, protože jsem chtěla zjistit, proč je kolem toho takové haló. Knihy mě moc neuchvátili.

Ďumbierka
11.01.2019 3 z 5

Na začiatok musím skonštatovať, že mne osobne sa páčil viacej pohľad Any, ako Christiana. Možno je to tým, že som žena a vedela som sa s ňou viac stotižniť. Alebo som jednoducho príliš naivná a romantická.
No knihy z pohľadu Christiana naberajú diel od dielu viac na vtipnosti. A tento druhý sa mi páčil oveľa viac ako prvý, Grey.
Naozaj mi prišla kniha odľahčená, vtipná a mohli sme viac nahliadnuť do Greyovej “šedej” duše, vidieť všetkých 50 odtieňov.
Niektoré pasáže, možno aj preto, že som ich poznala, ma ale nudili, resp. neboli také wau....
Páčilo sa mi však, že v knihe sa odkrylo, čo bolo v predošlých dieloch úkryté.... Rôzne rozhovory medzi ním a Elenou, medzi jeho mamou, s Taylorom a inými podriadenými a kolegami v práci. To mi prišlo naozaj dobre vymyslené a páčilo sa mi to.
Ja sa určite budem tešiť aj na záverečný diel - už to bude taká povinná jazda :)

Matita310
03.01.2019 5 z 5

Tyto knihy se daji číst pořad dokola a nikdy mě neomrzí. Knihy z pohledu Christianem Greye jsou snad ještě zajímavější, než první 3 díly.

wendy944
30.12.2018 5 z 5

ftipne lechtive sexy dobra zabavna kniška

prcek19
20.12.2018 3 z 5

Jelikož sem přečetla všechny tři díly odstínů, viděla film a četla i Grey, tak sem přečtení této knihy brala spíš jako povinnost..už sem asi moc přeodstínovaná :-D neříkám, že to bylo špatný, jen už to pro mě nebylo nic nového :-)

Ivka14
01.12.2018 3 z 5

Zase mě tenhle příběh bavil. Bavil mě víc než pohledem Anastasie. Někomu se to nebude asi líbit, ale me se to moc líbilo

marikakk
15.11.2018 3 z 5

Padesát odstínů mám jako knihy (s filmy už je to horší) moc ráda.
Bylo super se znovu podívat na část příběhu Christianovýma očima. Ale, i když se díky tomu dozvím nějaké detaily, které pochopitelně v předchozích dílech být nemohly - nebylo jich zase tak velké množství, aby to vedlo k něčemu novému.
Proto mám raději knihy z pohledu Anastasie, to holčičí pojetí mě prostě baví víc. Nic proti Gray a Darker (na třetí díl se taky chystám!), ale už mi to přijde jako zbytečný chytání vzduchu kolem něčeho, co už nefunguje.
Bohužel, jenom 3 hvězdy a to především za mou náklonnost k této sérii.

Kyta
14.11.2018 2 z 5

Proti Padesáti odstínům nic nemám, s původní trilogií jsem byla celkem spokojená, a i když to bylo občas nudné, svižnost a rychlost čtení to vykompenzovala. Z mého pohledu je Padesát odstínů temnoty nejlepší, jelikož se tam děje z těch tří dílů nejvíce akce. Proto jsem si myslela, že mě Darker zaujme, ale nestalo se tak.
Zpočátku mě kniha Darker z pohledu Christiana bavila. První polovina byla celkem zajímavá, jelikož se tam jednalo o ty incidenty s Leilou a Jackem Hydem, které příběh oživovaly. Druhá polovina už trochu pokulhávala; musela jsem se nutit, abych knihu vůbec dočetla. Dělo se tam pořád to samé a nepomáhalo tomu ani to, že je v knize všechno až moc detailně popsáno, takže je kniha ve finále až moc dlouhá na to, že se ten děj odehrává během asi deseti dní. Kromě té (pro mě) nejzajímavější části s tou helikoptérou se tam žádná akce neděla - jenže co bychom taky od erotického románu čekali.. Zajímavé mi přišly flashbacky z Christianovy minulosti, bylo to takové oživení.

Christian Grey je komplikovaná osobnost a chápu, že se autorka chtěla ponořit do jeho povahy více. Ovšem když se tam pořád dokola opakují ty samé myšlenky, jako například obavy, že ho Ana opustí a že nezná jeho pravou povahu, čtenáře to rychle přestane bavit. Christian je ochranářský, majetnický a zakazuje Aně, kam jezdit, s kým se vídat a chce mít vše pod kontrolou. Je neuvěřitelné, že s ním Ana měla takovou trpělivost, a on se ještě diví, že ho neposlouchala. Bylo dobře, že mu Ana odporovala - on si tak konečně uvědomil, že aby jejich vztah fungoval, musí v něm mít slovo oba. Přijde mi stupidní, že se ti dva chtějí vzít i přes to, jak málo a krátce znají jeden druhého.

Znovu bych se ke knize asi nevrátila. Určitě je dobré knihu číst v originále, ať z ní aspoň něco máte. Kdybych ji četla v češtině, nejspíš bych litovala jejího přečtení, ale na procvičení angličtiny je opravdu dobrá.

brendiska
09.11.2018 5 z 5

zajímavější než z jejího pohledu

lavazza
08.11.2018 5 z 5

Spokojnost.... aj ked 1.diel bol o dost vyssie... ale dufam aj v treti diel... nech uz to mame komplet

LibraryGirl
07.11.2018 5 z 5

Brala jsem to jako dárek čtenářům od autorky a tak jsem k tomu také přistupovala (Grey, Darker). Jsem moc ráda, že české čtenářky měly to štěstí a kniha vyšla také u nás. Když XYZ již dále nechtělo pokračovat v této oblíbené sérii, tak ji vydalo nakladatelství Baronet (děkuji). Z pohledu Christiana je to stručnější vyprávění, Anastasie byla v tomto směru sdílnější. Některé pasáže jsem přeskakovala, protože když tento příběh již znáte, nelze jinak. Přesto jsem si četbu moc užila. A jsem moc zvědavá, zda vyjde i třetí díl z pohledu Christiana:-)

Terez9119
05.11.2018 2 z 5

Jsem zklamaná a to moc. Autorka udělala z docela fajn chlapa malýho ufňukánka, kterej si pořád dokola opakuje, že on ji miluje, ale ona ho milovat nemůže, protože ho nezná. Pořád a pořád dokola ty samé věty. Ke konci je to o trochu lepší, ale první díl z jeho pohledu byl někde úplně jinde. Po téhle knížce jsem kdysi toužila, ale výsledek je tristní.

Turquoise
04.11.2018 3 z 5

Druhá kniha z pohledu Christiana se mi líbila. Bylo to oddechové a rychlé čtení, také proto, že už jsem věděla o co tam jde. Jedinná novinka co jsem se tam dozvěděla byl příběh Leily, lépe jsem jí díky tomu porozumněla. Už když jsem měla knihu v ruce, tak jsem věděla, že se nejvíce těším na scénu na konci knihy - rozhovor mezi Christianem a Grace po Elenině "útoku". To byla pro mě nejlepší část z celé knihy. Také se mi líbily Christianovy vzpomínky na chvíle s dědečkem. Už se těším na závěrečný díl.

mimi55
04.11.2018 odpad!

Ach jo, fakt nevím, proč jsem očekávala nějaké zlepšení.

kacaaba
02.11.2018 4 z 5

Pro mě lepší z jeho pohledu než z jejího. Přijde mi to méně ukňourané. Četlo se to moc hezky, už se těším na poslední díl, jak se srovnává s otcovstvím.

BlaniVan
25.10.2018 3 z 5

Rozhodně nejlepší ze všech dílů této série. Z jeho pohledu to je prostě takové čtivější. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale přeci jen to je oddechovka a žádné náročné čtení, ve srovnání s jinou literaturou, kterou jsem zatím četla, to prostě je průměr...

ptavichripkaa
21.10.2018 4 z 5

Z jeho pohledu je to prostě zajímavější.