Darker

Darker https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380648/bmid_darker-JGr-380648.jpg 4 419 79

Padesát odstínů temnoty pohledem Christiana Greye. Prožijte znovu vášeň Padesáti odstínů temnoty očima Christiana Greye prostřednictvím jeho vlastních slov, zmučených myšlenek, úvah a snů. E L James se vrací do světa Padesáti odstínů v hlubším a temnějším pohledu na milostný příběh, který okouzlil miliony čtenářů celého světa. Jejich spalující a smyslný poměr vyústil v hluboký žal a výčitky, přesto nedokáže Christian Grey vyhnat Anastasii Steeleovou z hlavy, natož z krve. Odhodlaný získat ji zpět, pokouší se potlačit své zvrácené touhy i potřebu absolutní kontroly a snaží se milovat Anu za jejích vlastních podmínek. Hrůzy jeho dětství ho však pronásledují dál, zatímco Anin úskočný šéf, Jack Hyde, chce zjevně Anu pro sebe. Pomůže Christianovi důvěrník a terapeut, doktor Flynn, čelit jeho démonům? Nebo ho majetnictví Eleny, jeho svůdkyně, a vyšinutá oddanost Leily, jeho bývalé submisivní společnice, vtáhnou zpět do minulosti? I kdyby si Christian opět vybojoval Anino srdce, může tak temný a osudem zdeptaný muž doufat, že si jej udrží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Darker: Fifty Shades Darker as Told by Christian , 2017

Peťulka3
01.04.2024 5 z 5

Je to prostě čtivé a krásně nepravděpodobně dokonalé.

-markéta-
03.12.2023 4 z 5

Po 5letech jsem se k této sérii vrátila a s věkem se člověk prostě mění. Před časem jsem 50 odstínů zbožňovala, ale teď? Teď už z toho tak nadšená nejsem. Bylo fajn opět vidět některé situace z pohledu Christiana – například havárii Charlie Tango, ale jinak to bylo jednoduché "hloupé" čtení, u kterého se prostě nepřemýšlí, nebo se člověk snaží myslet na něco jiného.
Asi mi vadí, jak Christian v 90 % času myslí jenom na to, jak by měl s Anou sex. Vadí mi i Ana. A to tak, že hodně.
Dala jsem 4 hvězdičky, protože bylo fajn si zase příběh připomenout a 3 by byly asi málo, ale upřímně se těším, až dočtu tu poslední a už se k této sérii s největší pravděpodobností v životě vracet nebudu. Filmy mi také stačily jen jednou.

janqa410
06.11.2023 3 z 5

Fifty shades, to už je ve světě čtenářů takových příběhů, notoricky známý pojem. A jelikož jsem docela fanynka nejen filmů, ale i knih, samozřejmě jsem si nemohla odpustit přečíst i ty z Christianovy perspektivy, přesto, že srovnání s filmy jsem se nevyhnula. Darker má několik pasáží, které jsou odlišné a já v tu chvíli obdivovala zpracování filmařů. Ať je to jak chce, kniha se mi četla dobře, a moc se mi líbila, bohužel je to pro mě jednorázová záležitost, znovu ji už číst nebudu. A jelikož můj favorit je třetí film, a třetí kniha z pohledu Any, nemůžu se ubránit pocitu, že i třetí knihu Christianovu, Freed, si užiju nejvíce.

Nelasp
03.09.2023 3 z 5

Jediná značná výhoda oproti původní trilogii z pohledu Any je, že se tu nevyskytuje její otravná vnitřní bohyně.... Člověk který četl Fifty shades ví, co čekat....a taky to dostane....

liduska5011
02.08.2023

(SPOILER) Kniha je úžasná a z pohledu Christiana mě baví daleko víc. Jen mám pocit, že mi tam chybí kapitola s myšlenkami když se Aně podřídil, že se bál aby neodešla a pak přišla žádost o ruku, na to jsem se těšila nejvíc, jak to cítil a prožíval on.

Gabriela143
18.05.2023 4 z 5

Pekné, čtivé. Nemôžem si pomôcť, ale z pohľadu Christiana je to oveľa lepšie.

Sabina335
01.05.2023 5 z 5

Opet nezklamalo!

Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Druhá knižka z pohľadu Greya bola pre mňa oveľa lepšia ako prvá. Mnohé sa tu vysvetlilo a objasnilo a to sa mi páčilo. Veci, ktoré sa neriešili z pohľadu Any, sa riešili tu z pohľadu Christiana a táto séria je pre mňa takou oddychovkou, od ktorej nič nečakám a pritom si tieto knižky niekedy prečítam rada aj znova.
:) nie je to literárne veľdielo, ale podstatné je, že má svojich čitateľov a ja som si príbeh prečítala rada.

Bryel
14.07.2022 5 z 5

Čtení plné romantiky a vtipných vnitřních bojů a hlášek hlavního hrdiny. Emocionální vývoj od arogantního blba po zamilovaného megalomana naprosto famózní.. Velmi mile mě kniha překvapila i vzhledem k tomu, že jsem původní knihy nečetla a filmy si vybavuju jen matně.

Kiwisska
02.05.2022 4 z 5

Co jsem čekala, to jsem dostala. Čtivější než z pohledu Any (žádná vnitřní bohyně mě nerozčilovala). Oddechovka, u které nemusím přemýšlet a když pozapomenu nějaký detail, vůbec to nevadí. Jako plus vnímám útržky minulosti, kdyby měly více prostoru místo neustálého vzdychání nad Aniným čímkoliv, dala bych i vyšší hodnocení.

Veruru1981
16.04.2022 5 z 5

Stoprocentni romantika. Po letech jsem se vratila k pribehu Any a Christiana a nejsem zklamana. Vzhledem k tomu, ze jsem to cetla s odstupem, prekvapili me, jak hluboky cit Christian k Anne vlastne chova. Cekala jsem z jeho strany vic sexualne zalozeneho vztahu. A on spis bojuje s necim, co nezna, laskou k Ane.
Kniha se mi libila, jako predchozi dily. Uz mam objednano i Freed, a asi si osvezim i Grey... proste to musim docist vsechno.

Hanca91
22.03.2022 4 z 5

Upřímně, neznám ženu, která by o příběhu lásky Any a Christiana minimálně neslyšela.
Nebudeme si tu hrát na nějakou intelektuální četbu, je to prostě holčičí klasika. Co však musím zmínit a vyzdvihnout, tak fakt, že příběh očima Christiana mi přijde daleko zajímavější a snad i romantičtější.

janyska13
06.02.2022 4 z 5

Opět mě Padesát odstínů dokázalo dostat ze čtecí krize. A opět jsem si čtení užila a nestydím se za to. Celkově tento díl z jeho pohledu je mnohem zajímavější.

rampapa
25.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo super. Na druhý díl jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Pohled Christiana se čte samo. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku. Už se nemůžu dočkat až si přečtu poslední díl.

princesse
19.11.2021 5 z 5

Bavilo mě to. Věděla jsem co čekat, protože filmy jsem viděla a nezklamal mě ani tento díl. Čte se to dobře, nějaké výhrady by se našly, o tom není pochyb, ale celkově skvělé čtení.

zimka.r
27.10.2021 3 z 5

Po x letech přečtení dílů z pohledu Any sem se dostala k dílům z pohledu jeho a mě se ta pohádka prostě líbí. Pokud to někdy budu číst znovu, pak rozhodně oba pohledy zároveň! Vědět co si oba myslí v jeden okamžik :)

Dalgiona
17.10.2021

Musím konstatovat, že Grey a Darker se mi líbily o mnoho víc než Padesát odstínů.

Knižnítoulky
16.10.2021 4 z 5

Darker je věnovaný druhému dílu - temnoty, popisován z pohledu Christiana Greye. Do knihy se mi příliš nechtělo vzhledem ke zklamání, které se ve mě rozhostilo po přečtení knihy Greye, což je popsán stejným pohledem první díl odstínů - šedi. Po delší odmlce jsem knihu přečetla jedním dechem. Spoustu "vanilkového" sexu, lehkého spakingu, malá zápletka a rozuzlení. V knize jsou hodně popisovány Christianovi myšlenky, které ho podporují, ale i stahují do jeho temnoty. Označení "Kazišukna obecná" mě pobavilo, stejně jako emaily, ve kterých se popichují, ale i předmět a podpisy, což je to velmi svěží.

Nika151
05.08.2021 5 z 5

(SPOILER) E.L.James si udržuje svůj vysoký standard, a pokud se Vám líbily předchozí knížky, tak tato rozhodně potěší:) přečtu si i poslední dil..Oproti předchozímu dílu Christian trosku “vyměkl”, ale ničemu to nevadí. Je to více romantické, hlavně kvůli žádosti o ruku a uvědomění si, ze miluje..Je více i vysvětlena jeho nehoda vrtulníku.

Rapeh
03.05.2021 5 z 5

Přečtené jedním dechem, zajímavé vidět příběh očima Christiana. Určitě si časem knihu přečtu znova