Paddington se zabydluje

Paddington se zabydluje https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74653/paddington-se-zabydluje-74653.jpg 5 34 9

Paddington, medvídek z nejtemnějšího Peru, se spokojeně zabydluje u rodiny Fouskových v Londýně. Svými ztřeštěnými nápady mnohdy převrátí celý dům vzhůru nohama a Fouskovi se nestačí divit. Medvídek se totiž mimo jiné pustí do fotografování, vymaluje si pokoj, uspořádá ohňostroj, vyšetří detektivní případ, a jak se dá očekávat, úplně poklidně neproběhnou ani Paddingtonovy první Vánoce.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Mladá fronta

More about Paddington , 1959

Akvabela
Akvabela
01.12.2023 5 z 5

Moc milé čtení. Nejvíce vtipná mi přišla poslední kapitola. Děti mají příběhy medvídka Paddingtona moc rády.

kolacky
kolacky
28.12.2022 5 z 5

Škoda že tahle knížka nevyšla v časech, kdy byly moje děti malé!

Taťka Hraboš
Taťka Hraboš
16.01.2020 5 z 5

Druhý díl je možná ještě lepší než ten první. Je to skutečně výborné čtení pro celou rodinu. Děti při čtení ani nedutaly, zatímco manželka se při některých pasážích nezřízeně řehtala. I já sám jsem měl problém udržet image nezaujatého předčítače. Škoda, že víc dílů v češtině nevyšlo, vnímám to jako velký dluh českých vydavatelů vůči dětem.

HancaB82
HancaB82
08.02.2019 5 z 5

Knížky o Paddingtonovi se v knihovně moc dlouho neohreji. Když jsme dočetli první knížku věnovanou Paddingtonovi, těšila jsem se až si půjčíme další. Přečetli jsme ji během týdne. Moc se nám opět příběhy medvídka z nejtajemnějšího Peru líbily. Doporučuji!

reader.007
reader.007
13.11.2016 4 z 5

Ze začátku jsem byla trochu zklamaná a tak 2 - 3 kapitoly bych označila jako spíše (pod)průměrné, pak se ale vyprávění začalo docela rozjíždět a rozpaky nebo pochyby zmizely úplně. Co mne ale dostalo hned od začátku, jsou sice jednoduché, ale naprosto kouzelné ilustrace.
Takže celkově to hodnotím jako velmi příjemnou, laskavou a místy vtipnou knížku pro děti, jen mne mrzí, že u dnes vydávaných knih není moc zvykem připojovat poznámky a vysvětlivky, protože autor sám zcela pochopitelně necítí potřebu dětem osvětlit, jak vypadá anglický vánoční puding, nebo kdo to byl Guy Fawkes.

bibi.r
bibi.r
25.01.2016 5 z 5

Další báječná dobrodružství malého medvěda :).

zralok.av
zralok.av
25.02.2015 5 z 5

Další díl a opět další vtipné příběhy malého medvídka s nadsázkou.
Vřele doporučuji:)))

nerusa
nerusa
08.06.2014 5 z 5

Nelze než souhlasit s předchozím komentářem, i druhý díl o Paddingtonovi jsme si užily.

miriama
miriama
22.11.2013 5 z 5

Další příhody malého medvídka jsou stejně dobré, vtipné a půvabné jako v předchozí knize.

Michael Bond
anglická, 1926 - 2017
2010  90%Medvídek Paddington
2011  92%Paddington se zabydluje
2014  88%Paddington, pomocník na pohľadanie
2016  80%Paddington na cestách
2017  80%Už zasa ten Paddington!

Kniha Paddington se zabydluje je v