Komentáře knihy Paddington se zabydluje
Přidat komentář
Moc milé čtení. Nejvíce vtipná mi přišla poslední kapitola. Děti mají příběhy medvídka Paddingtona moc rády.
Druhý díl je možná ještě lepší než ten první. Je to skutečně výborné čtení pro celou rodinu. Děti při čtení ani nedutaly, zatímco manželka se při některých pasážích nezřízeně řehtala. I já sám jsem měl problém udržet image nezaujatého předčítače. Škoda, že víc dílů v češtině nevyšlo, vnímám to jako velký dluh českých vydavatelů vůči dětem.
Knížky o Paddingtonovi se v knihovně moc dlouho neohreji. Když jsme dočetli první knížku věnovanou Paddingtonovi, těšila jsem se až si půjčíme další. Přečetli jsme ji během týdne. Moc se nám opět příběhy medvídka z nejtajemnějšího Peru líbily. Doporučuji!
Ze začátku jsem byla trochu zklamaná a tak 2 - 3 kapitoly bych označila jako spíše (pod)průměrné, pak se ale vyprávění začalo docela rozjíždět a rozpaky nebo pochyby zmizely úplně. Co mne ale dostalo hned od začátku, jsou sice jednoduché, ale naprosto kouzelné ilustrace.
Takže celkově to hodnotím jako velmi příjemnou, laskavou a místy vtipnou knížku pro děti, jen mne mrzí, že u dnes vydávaných knih není moc zvykem připojovat poznámky a vysvětlivky, protože autor sám zcela pochopitelně necítí potřebu dětem osvětlit, jak vypadá anglický vánoční puding, nebo kdo to byl Guy Fawkes.
Další příhody malého medvídka jsou stejně dobré, vtipné a půvabné jako v předchozí knize.
Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:
Vypněte si reklamy na Databázi
Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:
Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium
Štítky knihy
medvídek PaddingtonMichael Bond také napsal(a)
| 2010 | Medvídek Paddington |
| 2011 | Paddington se zabydluje |
| 2017 | Už zasa ten Paddington! |
| 2019 | Kto zastaví Paddingtona? |
| 2024 | Paddington pomáhá |
Externí recenze
U této knihy zatím nejsou externí recenze.
Přidejte recenzi

84 %
72 %

U nás je medvídek Paddington oblíbený díky audioknížce. Tak jsme půjčili tyto další příběhy z knihovny a i čteno mnou to mělo úspěch. Jen škoda, že v knize není víc ilustrací.