Pád titánů

Pád titánů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366606/bmid_pad-titanu-b48-366606.jpg 5 885 184

Století / Storočie série

2. Vydání První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku – první světovou válku. Sto let staré historické události – a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše – znovu ožívají…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Fall of Giants , 2010

Norimberk
30.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha.
Některá historická fakta, především ohledně zrodu bolševismu jsou však nesprávná. Lenina financovali Rotschildové, přes bankéře Jacoba Schifa.

Shardlake
01.10.2014 3 z 5

Z počátku jsem měla obavu z tolika postav a navíc z různých zemí, ale s postupem četby byl děj víc a víc strhující a bylo zajímavé, jak se postavy navzájem setkávaly a propojovaly své osudy. Čtivě popsané důvody I. světové války.

Hereret
23.09.2014 5 z 5

Pád titánů je naprosto geniální kniha od vynikajícího autora, která se čte jedním dechem a nelze se od ní odtrhnout. I když jsem se neustále přesvědčovala, že bych měla jít něco dělat, příběhy pěti rozličných rodin na pozadí První světové války mě natolik vtáhly do děje, že bylo zcela nemožné knihu byť jen na chvíli odložit. Války jsem nikdy neměla ráda, protože kdo si má pamatovat všechny ty letopočty a bitvy, kterých se událo na desítky, ale díky tomuto autorovi jsem První světovou válku začala vnímat z úplně jiného pohledu - a to z pozhledu lidí, kteří ji prožili, nebo mohli prožít. Sledovala jsem jejich osudy, názory a postoje k vypuknutí války i k jejímu samotnému průběhu. Doufám, že druhý díl bude stejně tak vynikající jako ten první a už se nemůžu dočkat, až to zjistím.

Petrasuvicka
22.09.2014 5 z 5

Velice čtivé, příjemné a pozoruhodné, jak dokázal autor udělat přitažlivé a zábavné nezáživné období. Sice některé oddíly v kapitolách mě trochu nudily, ale vzhledem k rozsahu Titánů to bylo opravdu maličko. První světová válka není tak atraktivní či zajímavá, ale Follett to dokázal hezky popsat. Těším se na další díly i knížky od Foleta

Hella
04.08.2014 4 z 5

Pěkné! Čtivé a poučné. O 1. svět. válce jsem se tu dozvěděla mnohem víc než z jakékoliv učebnice dějepisu. Opravdu to stojí za to. Těším se na další díly.

Alizon
10.07.2014 5 z 5

Kena Follettta mi nekdo nedavno doporucil a bylo to doporuceni skvele. Hned se zaradil mezi moje oblibene spisovatele. Opravdu vyborna kniha, kde sledujeme napinave popsane osudy nekolika hrdinu v ruznych castech sveta na pocatcich 20. stoleti.
Pad titanu me nadchnul, nekoho muze odradit pocet postav - a je pravda ze je az trochu usmevne jak se jejich osudy az nepravdepodobne vzajemne potkavaji, ale celkove je to skvela knizka a moc se tesim na dalsi pokracovani teto trilogie na ktere se chystam. Moc me nebavily nektere casti popisujici manevry na bojistich prvni svetove valky (ktere ovsem tvori jen malou cast knihy) a trosku jsem se v nich ztracela, ale o to vic me dostala celkova atmosfera knihy, osudy jednotlivych hrdinu, vykresleni tehdejsi spolecnosti a rozdilu v jednotlivych statech. Doporucuji.

KikiZ
22.06.2014 5 z 5

Líbilo se mi to více než Pilíře země. Do děje jsem se opravdu začetla a těšila se, jak to bude s postavami dál. Jen jsem se trochu "děsila" jestli to během války některá z postav neschytá, i když v případě mně nesympatického a nadutého Fitze by mi to třeba zrovna u něj tak nevadilo. Bavil mě Lev Peškov a jeho neutuchající schopnost dostávat se do průšvihů a zase se z nich vysekat. I když si myslím, že menší výchovná lekce by mu neuškodila. No, a láska Maud a Waltera, ta i hory přenášela. Trochu pohádka, ale zatraceně skvěle odvyprávěná.

Lidka
21.06.2014 5 z 5

Je tu tolik oprávněných pochval a krásných komentářů, tak co dodat? Pan Follett je skutečně vynikající spisovatel a tohle mne nadchlo.

Možná, že to v knize není vše zcela přesně historicky, nevím, ale kdyby nám ve škole v dějepise takto podávali historii, to by byla bomba, to by nás to i bavilo. A hlavně bychom tomu i rozuměli.

Adéla K
05.06.2014 5 z 5

Dočítám, a hltám každou stránku! Přesně moje krevní skupina! Doufám, že mají v knihovně i druhý díl...

nier
29.05.2014 5 z 5

Knihou jsem byla uchvácená - čekala jsem, že se mi bude líbit, ale ve skutečnosti ještě předčila moje očekávání...k Pilířům země jsem měla několik výhrad, které se tady ani v nejmenším neopakují...oblíbila jsem si téměř každou postavu a s napětím sledovala nejen její osudy, ale i vývoj kterým prochází nejen ona, ale vlastně i celý svět...knihu doporučuji i jako velmi zajímavou formu informací o období první světové války (pro laiky, myslím, naprosto postačující)
já se neubránila a některé situace si ověřila - třeba scénu s taxíky...
těším se na druhý díl, který mi je dobou ještě bližší

marimari
26.05.2014 5 z 5

Přidávám svůj hlas ke kladnému hodnocení obou dílů, autor patří k mým oblíbeným. Velký klad vidím ve varování před ovládáním a manipulací lidského myšlení a jednání, nebezpečím davové psychózy a ztráty svědomí a soudnosti.

Lenka.Vílka
23.04.2014 5 z 5

Nejsem na dějiny minulého století, ale když je tenhle génius podá v tak krásném balení, ono jednomu dojde, že to není až taková nuda...oblíbila jsem si všechny postavy a stránky mizely a mizely...kdyby tahle kniha byla od někoho jiného, možná by nebyla tak dokonalá, ale Follet je prostě pan spisovat a kdo umí, ten umí...

Moňule13
14.03.2014 5 z 5

745 stran a přečetla jsem je za necelý týden. Příběh mě od začátku pohltil a nepustil až do konce. Vžila jsem se do téměř všech hlavních hrdinů a prožívala s nimi nelehké osudy během 1. světové války. Ken Follet je skvělý vypravěč a mistrně přesouval postavy z Walesu do Anglie, Ruska, Ameriky, Německa a Francie jako figurky po šachovnici, kde se více či méně náhodně setkávaly a jejich osudy různě proplétaly a prolínaly světovými dějinami. Mistrovské dílo, těším se na pokračování.

serpent6
08.03.2014 4 z 5

Zajímavé ztvárnění osudů fiktivních postav ve světě zmítaném první světovou válkou a dělnickou revolucí. Oceňuji především lehkost, s jakou Follett vplétá zdánlivě málo významné historické události do celkově sytého příběhu (především diplomatický hlavolam spojený s počátkem války mi značně rozšířil obzory). Téma Velké říjnové revoluce je zde popsáno docela přehledně a stalo se jakýmsi druhým hlavním tématem knihy. Postavy jsou různorodé a dynamické, přesto mi u nich scházelo to "něco", díky čemuž by mi nebyly jejich osudy lhostejné. V každém případě zajímavé zpracování bohatého tématu.

vpadysak
22.02.2014 5 z 5

Ja a historické romány to nieje úplné štandardná situácia. Ale táto kniha je napísaná tak, aby zapôsobila na rôzne cieľové skupiny.

Príbeh sa odohráva v rôznych krajinách, ktoré sa postupnými hrátkami mocných dostanú na opačnú stranu obrovského globalného konfliktu.
Autor si nevšíma iba bojiská Prvej svetovej vojny, ale prevážne zázemie na všetkých stranách konfliktu.
Postavy sa dostávajú do blízkosti významných historických postáv, rozhodovanie ktorých píše budúcnosť a ma vplyv na osudy miliónov ľudí.

SPOILER:
Vrcholom knihy bolo pre mňa rozdávanie telegramov v baníckej dedine po predchádzajúcich popisoch udalostí na fronte.

DreamR
17.02.2014 5 z 5

Naprosto výborná kniha. Sice jsem podle předchozích hodnocení tušil, že se jedná o zajímavý počin ale skutečnost byla ještě o mnoho lepší. Jak jsem se do ní začetl, hledal jsem každou volnou chvilku, abych mohl pokračovat. Už se nemohu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

rasputin
13.02.2014 5 z 5

Výborné čtení k pochopení všech událostí a problémů okolo 1.světové války a nástupu bolševiků v Rusku k moci. Ken Follett nezklamal.

mili159
08.02.2014 5 z 5

Pěkná, čtivá kniha nenásilně částečně popisující naše dějiny. Určitě přečtu i druhý díl ZIMA SVĚTA a těšit se na třetí.

Adlethka
31.01.2014 5 z 5

Vynikající!

Boggy
05.01.2014 3 z 5

Tato kniha pro mě byla vcelku zklamáním a tři hvězdy dávám za čtivost. Pokud vůbec můžeme hovořit o historickém románu,tak obsahově místy hodně naivní i na fikci a hlavně využita notoricky známá a omílaná fakta. Druhý díl nazvaný Zima světa bude zřejmě v podobném duchu,proto nyní budu číst něco jiného.