Pád titánů

Pád titánů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366606/bmid_pad-titanu-b48-366606.jpg 5 885 185

Století / Storočie série

2. Vydání První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku – první světovou válku. Sto let staré historické události – a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše – znovu ožívají…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Fall of Giants , 2010

helena842
20.01.2022 5 z 5

Opravdu skvělý historický román, oceňuji hlavně to, jak autor propojuje historii s románovými příběhy hrdinů, opravdu výborná práce. Tuto knihu jsem přečetla opravdu jedním dechem, líbila se mi snad ještě víc než knihy ze série Pilíře země. Hned se jdu pustit do dalšího dílu.

Evaho73
11.01.2022 5 z 5

Televíziu nesledujem a po večeroch iba čítam knihy. Počas celého jedného týždňa som sa vždy tešila na večer, kedy som mohla otvoriť knihu Pád titánov a ponoriť sa do spletitých vzťahov nielen fiktívnych, ale i skutočných postáv na pozadí reálnych historických udalostí.
Autor oplýva schopnosťou zaujať pútavým štýlom jazyka a dokonalou znalosťou histórie, ktoré spolu dokážu udržať pozornosť čitateľa od prvej až po poslednú stránku.
Kniha sleduje životy postáv viacerých národností z rôznych spoločenských vrstiev počas udalostí, ktoré viedli k prvej svetovej vojne a následnej k hospodárskej kríze. Prostredníctvom toho čitateľ získava viacrozmerný pohľad na prvú sv. vojnu a lepšie dokáže pochopiť zmätok ohľadom jej vypuknutia z pohľadu niekoľkých národov.
Na záver veľmi oceňujem autorov neutrálny postoj, v duchu ktorého knihu napísal.

RaDaR26
22.12.2021 5 z 5

Divím se, že tahle kniha nemá hodnocení 100 %. Dechberoucí a od začátku až do konce skvěle promyšlená historická sága.

ajasin
03.12.2021 5 z 5

Naprosté nadšení. Nechápu, proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládala a jak to, že jsem se o ni nezajímala dříve. Rozhodně doporučuji všem, kdo si chtějí zajímavou formou zaplnit mezery ve znalostech dějin dvacátého století.

Hanys_
10.11.2021 5 z 5

Naprosto geniální začátek série (snad se dostanu k dalším dílům). V podstatě taková učebnice dějepisu začátku 20. století. Zatím top tohohle roku.

Kutcho
04.11.2021 5 z 5

Výnimočná kniha, ktorá stojí za prečítanie. V prvom rade ma prekvapilo, že sa väčšina knihy zaoberá prvou svetovou vojnou. Ďalšie dve knihy musia tým pádom pokryť 85 rokov, a to nás ešte čaká druhá svetová vojna. Nakoľko prvá svetová vojna nie je taká "populárna" a spracovaná,  bolo to pre mňa zaujímavé čítanie aj z historického hľadiska.
Autor ku všetkým udalostiam pristupoval s citom a precízne. Čo sa mi však najviac páčilo boli postavy. To, aké boli pred vojnou,  ako sa v priebehu vojny zmenili a vypracovali,  ale najmä, že každá dostala vlastný príbeh, dostatok priestoru aby ju čitateľ spoznal a vytvoril si s nou vzťah.
Neviem ani o jednej strane z tých 800 a niečo, ktorá by nudila a nemala význam.
Toto je skvelá, poučná, zábavná kniha a neviem človeku, ktorý by si ju nemal prečítať.

Ella_85
20.10.2021 5 z 5

Ja jsem na vysost spokojena. Cetla se krasne, psana v odpovidajicim stylu daneho tematu. Urcite si poridim zbyle dve knihy teto sagy

iveta61
07.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Dobrá kniha, určitě stojí za přečtení. Konečně jsem se dočetla, jak to kolem 1.sv. války vlastně bylo. Ze školy nevím nic, jen kdy začala a skončila. Hned jsem se začetla do druhého dílu.

Egeris
24.09.2021 5 z 5

Výborná kniha, která se velmi dobře čte. Měl jsem strach z toho, že je zde hodně historie a politiky - ale je to tak dobře napsáno, že mi to nakonec ani nevadí. A co víc, dozvídám se hodně zajímavých věcí, které se v té době opravdu staly. Muselo dát neskutečnou práci vše zasadit do reálného historického rámce, ale autor to zvládl bravurně.

Kasym
20.08.2021 5 z 5

Za mne výborné, nemohl jsem se odtrhnout.
A navíc poučné. Mám pocit, že jsem se v trilogii o minulém století dozvěděl víc než v hodinách dějepisu.

Aaron Lewis
18.08.2021 5 z 5

Super:). Zrovna 1. světová válka mě nikdy nezajímala (jako všechny války) + Rusko, a teda. Fakt dobrý. Všechny postavy. Skoro žádná černobílá (Bily, tomu se nedalo nic vyčíst a Walter). Překvapilo mě, že tam bylo hodně vztahů. Jsem zvědavá na další díl. Lva jsem moc nemusela, ale docela se na něj těším. Walter a Maud jsou úplně nej:). Proč asi:). O 1. sv. toho moc nevím ani nepamatuju, ale už nejsem tak naivní, abych si myslela, že je všechno černobílé a že jsou buď dobří nebo špatní. Je to hnus. Hlavně, když vím, že společnost národů je na prd a stejně byla 2.sv, která byla ještě horší… stejně se z toho nikdo nepoučí. Moc je moc a peníze jsou peníze, bohužel.

A nejhezčí pasáž? Příběh Rút z Bible, str. 706
„Kamkoliv půjdeš, půjdu, kdekoliv zůstaneš, zůstanu. Tvůj lid bude mým lidem a Tvůj bůh mým Bohem. Kde umřeš ty, umřu i já a tam budu pochována.“
No ještě teď mě to rozbrečí:). Co je krásnějšího než láska?

mimi55
12.07.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Tuto část historie jsme ve škole určitě nebrali. Úžasné propojení fiktivních postav se skutečnými událostmi. Už se těším na další díl.

orson
29.06.2021 5 z 5

Bál jsem se, že se v množství postav ztratím, ale bylo jich přiměřeně (mnohem mnohem méně než ve Hře o trůny :)), kniha mě chytla hned od začátku a někde v půlce jsem zjistil, že ji hltám a že je hodně poučná - tolik informací o vzniku a průběhu prvná světové války jsem se nikdy nedozvěděl a přitom je to vše jen tak mimochodem - čtenář chce vědět, co se děje s hlavními postavami a při tom se nenásilně dozví tolik zajímavých faktů! Samozřejmě jsem průběžně žhavili wikipedii, protože jsem si to chtěl ověřit a nebo dovysvětlit. Jdu na další díl.

Jonny
21.05.2021 4 z 5

Fajn. Už těm souvislostem v první světové válce rozumím zase o kus líp.

tereza5767
10.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Na začátku je opravdu hodně postav a trochu jsem měla problém se orientovat. Když jsem se však do kniha začetla, úplně mě děj pohltil. Téma 1.světové války je pro mě velmi zajímavé, proto jsem i ocenila historické detaily. Pro mě jedna z nejlepších Folletových knih.

Evkae36
08.02.2021 4 z 5

Nejprve jsem se trošku zalekla velkého počtu postav, který je uveden hned na začátku knihy ale úvod do děje je velmi pozvolný, s postavami se seznamujeme postupně a důkladně, takže člověk ani nepostřehne, že za chviličku zná v podstatě všechny osoby.
Dalo by se říct, že se v knize nic moc neděje, ale příběh vás stejně vtáhne dovnitř ať chcete nebo nechcete.
Je zde velmi podrobně popsáno, co vlastně způsobilo první světovou válku, co všechno tomu předcházelo než vůbec vypukla a jak málo stačilo k tomu, aby byla válka odvrácena.
Sice jsem se chvíli ztrácela, co se týče politické stránky, politika mi nikdy k srdci nepřirostla bohužel, ale spousta informací je detailně popisována i opakována z hlediska propojení postav, takže toho člověk dost pochopí.
A na konci vám dojde, jak je lidská rasa hloupá a zbytečně se do tohoto konfliktu pouštěla...

Nerissa
08.02.2021 4 z 5

Nádherná freska života z Anglie, Německa a Ruska a všech společenských vrstev. Kniha má poměrně jednoduchý jazyk, takže se čte lehce. Je tu hodně politiky, ale tyto části jsou prokládané osobními starostmi osob, které zde vystupují. Rychle pochopíte, jak je možné, že se věci mohou ošklivě zvrtnout, i když děláte jen správná rozhodnutí. Z bitvy na Somně mě mrazilo hodně dlouho - něco tak hrozného a drsného jsem strašně dlouho nečetla a otřáslo to mnou. Hlavně proto, že to bylo podle skutečnosti a ve skutečnosti to bylo ještě o mnoho horší... Nenásilná forma, jak proniknout do dějin 20. století.

legonka
24.01.2021 4 z 5

Super čtivý historický román!Perfektně propracované!

Buchtičkajani
23.01.2021 4 z 5

Mám ráda historické romány, ale 1 a 2 světová válka mě moc neláká, ale přesto jsem se do ni za četla, poučná, ale čtivá knížka, která se nedá přečíst najednou.... Rozhodně to není oddechovka na dovolenou, musí se u ni přemýšlet , chvili trvá zorientovat se v postavách i zemích, doporučuji

Karcoolka2210
31.12.2020 5 z 5

Tak som to ešte stihla a čitateľská výzva splnená aj tento rok :) Nuž čo povedať k tejto knihe- výborné čítanie. Ken Follett jednoducho vie ako prepojiť históriu s fikciou a vtiahne vás do príbehu aj napriek tomu, že vás ako čitateľa niektoré časti histórie veľmi nezaujímajú (pre mňa osobne časti odohrávajúce sa v Rusku). Úvod do trilógie naozaj vydarený, postavy zaujímavé a som zvedavá ako sa im bude dariť ďalej a čo ich čaká. AJ