Pád Paříže

Pád Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28438/pad-parize-28438.JPG 4 13 2

První díl trilogie líčí politické a třídní zápasy ve Francii v letech 1935-1940 a překládá autorovu verzi příčin francouzské porážky. Román patří k trilogii Pád Paříže, Bouře a Devátá vlna, v níž se Ilja Grigorjevič Erenburg pokusil vystihnout atmosféru předválečného, válečného a poválečného světa.

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Lidové nakladatelství , Naše vojsko

Падение Парижа (Paděnije Pariža)

lenyleny
29.03.2016 4 z 5

Mám ráda knihy s vynikajícím stylem. A to kniha Pád Paříže jednoznačně je. Je zřejmé, že politika je stále stejná, lidé kolem ní mají stále podobné vlastnosti, používání intrik a záludností se v různých obměnách opakuje a to vždy, ať se odehrává v jakékoliv době,jakémkoliv století. Ale v této knize je malá odchylka v popisu, která ale byla asi nutná s ohledem na dobu a zemi ve které spisovatel žil. Kniha ačkoliv to není nejsnadnější čtení, je velkým obohacením.

Marbo
26.02.2016 3 z 5

Schematické, zkratkovité, černobílé. Ale chápu co tím autor chtěl říci a bez boje se přiznám, že ten socreal v literatuře mám rád a čtu to jedním dechem. Kéž by jednou někdo sepsal podobnou kroniku našich všedních dní a bojů a snad se to obejde bez podobného rozuzlení, jakým byla druhá světová válka a věci s tím spojené.

Francie

Ilja Erenburg