Pád Anne Boleynové

Uvěznění a poprava Anne Boleynové, druhé ženy Jindřicha VIII., v květnu roku 1536 neměly nikdy předtím v anglických dějinách obdobu. Staly se ve své době senzací a dodnes bezmezně fascinují mysl historiků, romanopisců, dramtiků, básníků, výtvarníků a filmařů....

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254120/big_pad-anne-boleynove-wS2-254120.jpg 4.485
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , BB art

The Lady in The Tower: The Fall of Anne Boleyn, 2009

Kniha Pád Anne Boleynové

mira.l

Myslel jsem si, že to bude možná místy nudné. Ale i když se občas v těch šlechticích trochu ztrácím v tom, odkud který lord, hrabě či vikomt byl, tak nezbývá než konstatovat, že Alison Weir opět nezklamala. Těch několik týdnů rychlého a prudkého pádu Anne Boleynové je zpracováno do nejmenších detailů s obrovskou pečlivostí a až na několik málo "pomalejších" míst se tento příběh o jedné z nerozporuplnějších kapitol britské historie i velmi dobře čte. Je na čtenáři, aby posoudil míru vinny či nevinny Anne Boleynové.

Atanone
17.11.2020

Knihy Alison Weirové jsou zárukou dobře napsaného příběhu na základě historických faktů. Už jen její jméno je pro mě vždy doporučením, abych si knihu přečetla, případně koupila.

Měňavka
06.11.2018

Výborně propracované drama o životě Anny Boleynové. Doporučuji!

NymphMaeve
06.07.2018

Kniha opravdu nabytá fakty, i tak ale krásně napsána. Opravdu cenné dílo nám dává nahlédnout do posledních týdnů Anny Boleynoveé a celkové situace na královském dvoře. Úchvatné komplexní dílo podložené a doplněné mnoha prameny a zdroji. Sice mi trvalo opravdu dlouho, než jsem se jí prokousala, ale moc se mi líbila. Teď potřebuji něco jednoduššího a odlehčenějšího :)

Morgaine07
12.02.2018

Nejlepší kniha o Anně Boleynové nabitá historickýma faktama.

Sparkling
10.06.2017

Příběh Anny Boleynové je natolik poutavý, že nepotřebuje, aby ho někdo přikrášloval románovým zpracováním. Nechybí v něm vyhrocené emoce, nečekané zvraty, situace budící dojetí či zlost. A už vůbec se nedá říct, že by postrádal výjimečné hlavní postavy, které nelze zařadit do určité škatulky, popsat je jedním slovem nebo pár vlastnostmi, protože jsou na to příliš složité a jednají různorodě, takže jejich slova či činy ihned vyvrátí ty, které jim předcházely.

TinaFr
23.05.2017

Od Alison Weirové jsem zatím četla spíše její historickou beletrii - kterou v 95% případů považuji za velmi povedenou. Ani tato kniha mě nezklamala, přestože se jedná o literaturu populárně - naučnou, ne - li přímo odbornou. Neměla jsem problém se do knihy začíst, jen ze začátku mi připadala trochu zmatená. Nicméně je velice dobře rozpracovaná, a přestože v podstatě popisuje jen 4 měsíce Annina života, ubíhá velice rychle. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu v sérii Šest tudorovských královen, který má být věnován právě Anne Boleynové.

Soofi
27.01.2017

Komplexní a historicky věrný pohled nejen na Annu Boleynovou, ale i zkaženou dvorskou politiku tudorovské doby. A. Weir naštěstí nemá tendenci osobnost Anny Boleynové černobíle zjednodušovat a nabízet prvoplánové závěry. Ačkoli jsem si myslela, že o tématu vím už téměř vše, překvapila mě skutečná role Jindřicha VIII. v celém "procesu."
V knize jsem sice objevila několik nepřesností, ale ty nemusely být přímo chybou autorky.