Vítězství v Pacifiku

Vítězství v Pacifiku

Podtitul: Bitva o Guadalcanal

Jedna kniha ze série knih, které mapují historii námořních bojů v Pacifiku za druhé světové války.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33396/vitezstvi-v-pacifiku-Ucz-33396.jpg 4.863

Pacifická sága (2.)

Literatura naučná, Historie, Vojenství
Vydáno:, Mladá fronta

KAREL6725

Tady to Američani konečně obrátili . Hubáček opět v perfektní formě , čtivé , napínavé , plné informaci , popisu bitev i technických detailu. Deset hvězd z pěti . Prostě tohle číst je radost, tohle se čte samo . Jak tady už někdo napsal čteno za bolševika poprvé tenkrát mi spadla čelist a tetelil jsem radostí z téhle knihy. Nechápu jak to , že to tenkrát mohlo vyjít , ale zaplat pánbůh , že tahle série spatřila světlo světa. Příběh opravdového člověka mě nebral.

Pavel_D
02.07.2017

Pasáže o námořních bojích tradičně skvělé. Čekal jsem ale trochu podrobnější popis pozemních operací.

Boby17
24.09.2016

Knihy Miloše Hubáčka pro mě byly za reálného socialismu jako zjevení. Čtivé a přesto fundované. Tato mi přiblížila kruté boje Američanů proti sebevědomým a dosud neporaženým Japoncům o Guadalcanal. I ostatní jeho knížky jsou výborné, ale tato by si zasloužila ještě šestou hvězdičku.

woodward
28.03.2016

Titul knihy je dobře zvolený a logický, pokud by šlo o samostatné dílo; pro ty, kdo se v Hubáčkových knihách o válce v Tichomoří teprve začínají orientovat, může být lehce zavádějící. Ale to je snad to jediné, co se tu dá vytknout. Příběh pozemních a námořních bojů o ovládnutí Guadalcanalu je zpracován s obvyklou autorovou precizností a důkladností - a přitom velmi čtivou formou. V předlistopadových vydáních samozřejmě nechybí poučný úvod o tom, že ta hlavní vítězství ve válce vybojovala Rudá armáda, ale v samotném autorově textu se tyhle "úlitby" režimu téměř nevyskytují.

Ivinho
04.11.2014

Prostě Hubáček. Čtivá literatura faktu. Pro mě jako ne neznalce bojů spojenců proti Japonsku to bylo navíc i napínavé čtení.

kingmaker
21.12.2012

Pokračování Pacifiku v plamenech si udrželo kvalitu prvního dílu. Znovu jakoby kniha ani nevznikla v 80. letech, ale mnohem později. Hubáček umí psát čtivě, jeho popisy námořních bitev, ale i bojů v malárii zamořených džunglích je velice dobrý. Já knihu četl a po ruce jsem měl Válečné lodě 4, takže jsem si vždycky dohledal technické údaje a obrázky jednotlivých lodí a vůbec jsem se nenudil. Znovu nelze než doporučit všem zájemcům o popis bojů v Pacifiku. Kdo by řekl, že jednu z nejlepších knih o daném tématu napíše suchozemská krysa (a to nemyslím v žádném případě jako urážku) z České republiky.

McGrinder
27.01.2012

Před rokem 1990 jsem to četl mockrát. Po převratu jsem kupoval spousty podobných knih a těšil se, že teď si přečtu konečně pořádnou " americkou " literaturu na tohle téma. NIKDO Miloše Hubáčka do dnes nepřekonal. Pokud si chcete přečíst o bitvě o Guadalcanal, sáhněte po téhle knize.

Langosh
09.08.2011

Pěkně popsaná bitva o Guadalcanal, jedna z nejdůležitějších bitev 2. světové války, mohu doporučit.