Pacient

Pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/bmid_pacient-QJV-404274.jpg 4 692 218

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Insasse , 2018

nik077
12.03.2021 5 z 5

Dočteno. Bomba. Fakt kniha se mi líbila..a ten konec...to jsem nečekala...

Beky
06.03.2021 5 z 5

Perfektní, precizní, napínavý, luxusně zpracovaný psychothriller s dokonale promyšleným dějem a efektním koncem! Každá kniha Sebastiana je prostě PECKA, u které se nestačím divit, jak může někdo umět takhle autenticky psát!!!

Kaja1
01.03.2021 5 z 5

Tak to byl opravdu psychotriller se vším všudy. Při čtení mi běhal mráz po zádech. A rozuzlení, to teda bylo něco, co by mne ani ve snu nenapadlo.

ava.s
01.03.2021 3 z 5

Uf, mám pocit, že jdu poslední dobou proti většině. Miluji thrillery, psycho knížky a ještě víc miluji psychothrillery. Takže bylo jasné, že dřív nebo později přijde i na vychvalovaného Fitzeka.

Po přečtení mám dost rozporuplné pocity. Nejsem z knihy vůbec nadšená. Neříkám, že byla úplně špatná. Kniha se čte celkem dobře, po pár stranách jsem si zvykla i na styl a německá jména, krátké kapitoly beru také jako plus, co zvyšuje čtivost. Kniha mi nepřijde nějak brutální ani nechutná. Nemám pocit, že by se děj nějak vlekl. Závěr byl také celkem ok, ale je tu jedno velké nepopsatelné ALE... něco mi na knize nesedělo, vadilo a nejsem schopna říct co.
Podobný pocit jsem měla u knihy "Víc už se nedozvíme" s tím rozdílem, že ta kniha mi nesedla, ale přesto na ni bylo něco nepopsatelné, proč jsem si hned koupila další knihu od autora a hodnotila jsem pozitivně, u "Pacienta" mám opačný problém, něco mi tu nesedí, přestože jde o celkem čtivou a v podstatě dobrou knihu, ale...

Celé mi to přišlo trochu mimo realitu... Za mě spíš ne, bohužel nesdílím nadšení většiny.

Rave
23.02.2021 odpad!

Pokud máte sami děti, tuto knížku ani neotvírejte. Uděláte dobře. Já jsem ji dočetla po stranu 10 a i tak mi dá zabrat zapomenout. Místo napětí hnus a odpor. Děkuji, více si nedám...

Veronika2692
23.02.2021 5 z 5

Výborná! Rozhodně doporučuju, mě se moc líbila. Super příběh a ten konec, pecka, to jsem fakt nečekala :)

Pája699
22.02.2021 5 z 5

Fantastická kniha, skvělý psychothriller. Já jsem se rozhodně nenudila, do poslední stránky samé napětí a zvraty. Když už jsem si myslela, že vím, tak jsem zjistila, že nevím zhola nic :-D U tohoto autora to nikdy není tak jak se na pvní pohled zdá. Ze závěru mi spadla brada.

EliskaD
21.02.2021 5 z 5

Mistrovské dílo. Kniha byla napínavá od začátku do konce a bylo nemožné ji odložit (přečteno za jediný den). Překvapení nebo zvrat skoro na každé stránce.

Knihy obvykle nečtu více než jedenkrát, tato kniha ale bude výjimka. Něco jako sledovat výstup kouzelníka, když už znám podstatu triku. A přesto budu okouzlena, jak mistrně svůj kousek provedl. Autor si opravdu pohrál s mou myslí.

Misan1993
18.02.2021 4 z 5

První kniha od spisovatele. Psychotriller jak vyšitý.

stanislav0373
08.02.2021 5 z 5

Ano, i já se nechal lapit tou líbivou fasádou, vyzývavou krásou a tím vším, co tajně slibuje a pořídil tuto knihu své ženě. Ostatně, proč bych jí nemohl udělat radost jen tak, ne? A přiznávám, že jsem měl tuto knihu v merku i já, neboť kdo by nechtěl takřka na vlastní kůži zažít příběh z místa tak děsivého, jako psychiatrie, aniž by musel opustit teplo domova? Ale na druhou stranu, přišlo mi to trošku laciné, tuctové, neoriginální... Rok se s rokem sešel a já pak uznal, že leží v knihovně bez užitku už dost dlouho (kniha, ne žena, na tu mám využití denně) a tak jsem ji popadl do rukou, přivoněl a se slovy: "Tak pojď, Ficku!" se zachichotal tomu skvělému dvojsmyslu (četli jste Čachtickou paní od Nižňanského?)

Zpočátku bylo vše tak, jak jsem čekal...Ano, bylo to zajímavě napsané, ale nic, co bych neznal ze západní kinematografie 90.let. Takže to dočtu a dám ze slušnosti 3 hvězdy za snahu...

Jenže! Najednou vám začne docházet, že to není tak přímočaré, neboť přeci, vždyť, ale to by pak znamenalo, že...ale to je blblost, takže jediné možné řešení je...není, to není možné...jo, to jsem si myslel, ale...cože? Tak to ani náhodou...

Inu, jářku!

Za mě pecka se skvěle vypjatým koncem!

lištička123
04.02.2021 5 z 5

Opět Fitzek nezklamal, skvělý psychotriller.

petula22
04.02.2021 5 z 5

Skvěle napsaný psychothriller u kterého se člověk rozhodně nenudí! A ten závěr... Super

ChrisBlack
03.02.2021 5 z 5

Tahle kniha pro mě byla absolutní skok do neznáma. Psychothrillery jsem totiž nikdy nečetla a pan Fitzek byl pro mě neznámým autorem. Zaujala mě ve výloze knihkupectví svou úžasnou přebálkou a absolutně nelituju toho, že jsem si ji pořídila.

Kniha je velmi čtivě a poutavě napsaná. Kapitoly jsou krátké, rychle se čtou a děj rychle plyne a má dobrý spád.

Byl to neskutečně emoční zážitek. Mohla jsem se pokoušet předvídat, co jsem chtěla, ale pokaždé mi to bylo k ničemu. Vždy, když jsem si myslela, že už půjde všechno poměrně hladce, přišla otočka o 180° z úplně nečekaného zdroje. Chvílemi jsem si připadala, jako bych sama přišla o rozum. A upřímně, konec mě totálně rozsekal. (I slzička ukápla.)

Po dlouhé době jsem našla knihu, která mě nutila zůstat dlouho vzhůru a nikdy mne nenechala v klidu. Momentálně je to moje nejoblíbenější knížka v mé knihovně. Doporučuji všem, co mají při čtení rádi neustále napětí.

MatoPalkes
02.02.2021 5 z 5

Tretia kniha od Fitzeka a znova paráda. Prečítané za večer, jednoducho som ju nemohol odložiť. Záver výborný, niekedy v budúcnosti si dám repete keď už teraz viem.

Knižní střípky
01.02.2021 5 z 5

Pro mě to je první kniha od tohoto autora, ale naprosto mě dostala, v žánru psychothrillerů jí řadím jednoznačně mezi špičku. Byla to skvělá jízda, kterou jsem si užila od první do poslední stránky. Nervy jsem měla napnuté jak strunky, emoce mnou cloumaly...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Kristin36
31.01.2021 5 z 5

Fantasticka kniha, necekany zaver. Precteno za vikend!

em75
27.01.2021 5 z 5

Pane jo, to jsem nečekala. Během čtení jsem pořád přemýšlela, jak to dopadne, ale tohle by mě fakt nenapadlo. V jednu chvilku mi to připomnělo kousek od Palahniuka. Jsem v pokušení přečíst si to ještě jednou, když už vím ..

Dashik
24.01.2021 5 z 5

Tak tohle je extra třída. Klobouk dolů.. Člověk celou knihu v podstatě neví, na čem je. Vždycky, když už jsem si myslela, že vím, jsem se dozvěděla, že nevím nic. Až k úplnému konci mi došlo, jak to vlastně bude. Četlo se mi to moc dobře. Za mě lepší než Balíček, který byl taky dobrý.

pch1976
23.01.2021 3 z 5

Kniha se četla celkem dobře, jen ten konec se mi moc nelíbil. Bylo to až moc překombinované.

Pardubák_One
18.01.2021 5 z 5

Knihu som si vybral do Čtenářské výzvy a musím povedať, že to bol výborný výber. Knihu som mal prečítanú za 2 dni a čítala sa mi veľmi ľahko vďaka skvelému prekladu do slovenčiny od pani Mlynarčíkovej a samozrejme aj vďaka skvelo prepracovanému deju, ktorý ma držal v napätí až do poslednej strany knihy. Autor knihy, pán Fitzek, sa s vami pekne hrá, postupne vas spracováva aby vás potom niekoľkokrát prekvapil (šokoval) zvratom ktorý ste nečakali. Osobne sa mi kniha veľmi páčila a určite ju odporúčam na prečítanie.